Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Безпосередньо освітня діяльність по пізнавальному розвитку «Історія ложечки» (підготовча група)





Скачати 10.76 Kb.
Дата конвертації16.11.2018
Розмір10.76 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Альбіна Коноваленкова
Безпосередньо освітня діяльність по пізнавальному розвитку «Історія ложечки» (підготовча група)

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

дитячий садок «Струмочок»

Безпосередньо освітня діяльність

по темі «Історія ложечки»

пізнавальний розвиток

підготовча до школи група

підготувала:

Вихователь: Коноваленкова А. Ю.

с. Гадалов

Тулунскій район

Іркутська область

2016р.

Безпосередньо освітня діяльність по пізнавальному розвитку «Історія ложечки»

Мета: формування уявлення і пізнавального інтересу дітей до знайомому предмету - ложці, розвиток пізнавальних здібностей через експериментування.

завдання:

Розвиваючі завдання:

Розвивати пізнавальну активність і пізнавальну ініціативу.

Розвивати уміння встановлювати причинно - слідчі і тимчасові зв'язку між предметами і явищами.

Освітні завдання:

• Збагатити уявлення дітей про історію виникнення і тимчасові зміни ложки; про видовий різноманітті однорідних предметів (ложки різні за розміром, формою, матеріалу, зовнішнім виглядом, функцій).

• Продовжувати знайомити дітей з властивостями магніту в воді.

Виховні завдання:

• Виховувати інтерес до історії, вміння бачити прекрасне в навколишньому світі.

• Зміцнювати інтерес до спільної діяльності з дорослим і однолітками.

Розвивати інтерес дітей до народної культури (предмет народного побуту).

Цільові орієнтири: проявляє ініціативність і самостійність в різних видах діяльності, допитливість; задає питання; цікавиться причинно-наслідковими зв'язками (Як? Чому? Навіщо, володіє початковим уявленням про себе, природному, соціальному світі, в якому живе. Може контролювати свої рухи і управляти ними; впевнений в своїх силах, відкритий зовнішнього світу, позитивно ставиться до себе та інших ; активно взаємодіє з дорослими і однолітками.

Методи: практичний, ігровий, наочний, слуховий, словесний.

Прийоми: занурення в ігрову ситуацію, бесіда, загадування загадок, читання віршів, поіскво-дослідницька діяльність.

Педагогічні технології: здоров'язберігаючих, ІКТ-технології.

Попередня робота:

Реалізація ФГОС: інтеграція освітніх областей «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Художньо - естетичний розвиток», «Фізичний розвиток», використання ігрової ситуації на протязі всього заняття, впровадження розвиваючих технологій в роботі з дітьми .

Матеріали та обладнання:

1. Презентація «Такі різні ложки!»;

2. Аудіозапис «Ложкарев»;

3. Десерт з варенням;

4. Пластикові ложки за кількістю дітей;

5. Цифри;

6. Предмети з дерева, пластмаси, металу;

7. Зображення із зображенням різних ложок;

8. Коробка-посилка, в якій знаходяться різні ложки: сувенірна, чайна, їдальня, дитяча, пластикова, дерев'яна, шумівка.

9. Дерев'яні ложки (по 2 штуки на кожну дитину);

10. Невелика ємність з водою;

11. Вологі або паперові серветки.

12. Пластмасові ложки.

13. Нитки вовняні, різнокольорові, бавовняні.

14. Кольорові клаптики для прикраси виробів.

15. Стрічки і очі для іграшок.

16. Ножиці.

17. Клей

18. Вудки

19. Магніти.

Хід заняття:

Збираю дітей навколо столу, на якому стоїмо вазочка з варенням, накрита щільною серветкою.

Вихователь: - Хлопці, уявіть, що сьогодні ви прийшли до мене в гості. А ось і частування!

Ставлю на стіл вазу з варенням.

Вихователь: - Їжте, не соромтеся! Чому ж ви не їсте?

Відповіді дітей (немає ложок).

Вихователь: Ви правильно помітили, ложок немає. Зате у мене є вилки!

Діти пробують зачерпнути варення виделкою, коментують свої дії.

Вихователь: Так, не виходить. Тому сьогодні ми з вами поговоримо про такому звичному і необхідному предметі, якими ми користуємося на кухні - про ложку (слайд 1).

Презентація «Історія ложечки»

Питання про дітей з презентації:

- Що роблять люди на картині? (слайд 2)

- Чим вони користуються за столом?

- Як ви думаєте, коли з'явилися перші ложки?

- Навіщо людям знадобилися ложки і чому так багато різних ложок? (слайд 3)

Розповідь вихователя: дуже-дуже давно, коли перші люди жили на Землі, вони їли руками сиру їжу, у них не було вогню і не було ніякої посуду (слайд 4). Згодом вони навчилися виточувати з каменю інструменти (слайд 5, добувати і зберігати вогонь. Виявивши глину, люди дізналися - що з неї можна ліпити різні предмети (слайд 6, які потрапляючи в вогонь, що не згорають, а стають міцними, міцними, зручними ( слайд 7). У них можна було зберігати і варити їжу (слайд 8, а гарячу їжу можна було брати не руками, а глиняними дощечками, що нагадують ложку. Так з'явилася посуд, і найперша ложка. через багато років людина навчилася створювати посуд з різних матеріалів, для різних видів їжі і тому різн ой форми і розмірів (слайд 9). Час минав. Люди вже навчилися варити суп. Але паличкою суп не співаєш. Одного разу чоловік заважав паличкою їжу, а вона була широка, і на ній було поглиблення, в якому їжа і залишилася. З тих пір людина навчилася вирізати з дерева ложки.

Дерев'яні чурбакі розбивали сокирою на дрібні чурки, які в народі називалися «байдики». Потім ножем вирізувалася ложка.

Подивіться, як раніше виглядала ложка. Потім стали ложку прикрашати різьбленням і розписом. Ложки розписувалися казковими квітами і травами. Дерев'яні ложки - це традиційний російський сувенір.

У деяких країнах ложка так і не стала звичайним столовим предметом, і люди їдять там паличками - Китай, Японія (слайд 10, або руками - як в Індії, Казахстані, Киргизії (слайд 11)

- Подивіться, якими різними можуть бути ложки. Спробуйте здогадатися, з якого матеріалу вони зроблені і для чого? (слайд 12)

• З металів: срібла, золота, алюмінію, нержавіючої сталі (їх так і називають - нержавійки); з пластмаси, з дерева (прості і розписні).

Ложечки різного розміру і різної форми призначені для різних страв (слайд 13). Наприклад для перших страв, гарячого супу, каші - столові ложки (слайд 14). Для десерту - десертні (слайд 15, для чаю - чайні (слайд 16, для гострих спецій - дуже маленькі (слайд 17).

- Як ви думаєте, хто виготовив всі ці ложки? (люди - майстри)

Физминутку

«Кукутікі»

- А які ложечки можуть легко перетворитися в музичні інструменти? (дерев'яні, металеві)

- Так, дерев'яні або металеві ложечки легко можуть перетворитися в музичні інструменти.

- Спробуємо зіграти? Візьміть дерев'яні ложечки правильно і пограємо на ложках, як музиканти.

звучить аудіозапис «Ложкарев» і діти грають на ложках.

Д / і «Почуй і порахуй»

Минулого разу ми вважали звуки. Тепер завдання буде важче. Треба буде одночасно вважати звуки, і показати цифру, яка вказує на кількість звуків.

Гра «Плаває - не плаває»

- Давайте пограємо з ложками. Принесіть мені, будь ласка, три різні ложки: дерев'яну, пластмасову і залізну. У мене є тазик з водою. Перевіримо, чи вміють ложки плавати.

-Який висновок можна зробити?

«Як дістати ложку з води не намочивши рук»

-Як дістати залізну ложку з води, не замочивши рук при цьому. (Після того як дітям вдається витягнути ложку з води за допомогою магніту з'ясовується, що магніт діє на залізні предмети у воді.)

Який висновок можна зробити?

(Вода не заважає дії магніту. Магніти діють на залізо і сталь, навіть якщо вони розділені з ним водою. Магніт притягує тільки металеві предмети.)

Вихователь звертає увагу на посилку.

- Ой, мало не забула! Вранці, до нас в групу листоноша приніс посилку, цікаво, що в ній?

Дістає з ящика багато-багато пластикових ложок.

- Ось це подарунок!

- Як ви думаєте, на які ложечки витрачено більше часу, праці і любові майстра? (дерев'яні, розписні). Які чудові ложки виготовив майстер. А ви хочете перетворитися в таких майстрів?

- Давайте перетворимо наші пластикові ложки в ляльок? Для того щоб ляльки вийшли ошатними і красивими потрібно кожному «майстру» дуже-дуже цього захотіти!

- «Ляльки з пластмасових ложок».

- Розгляньте зразки ляльок. Який матеріал потрібно для роботи?

- Опишіть етапи роботи.

Опис етапів роботи:

- Як виготовити волосся? З вовняних ниток. Приклеюємо їх клеєм з внутрішньої сторони ложки. Кольори ниток можуть бути різні. Футболка ляльок - це конус з фетру з надрізом у верхній частині, трохи нижче кута. Вставляємо в надріз ложку і зав'язуємо міцно стрічкою, можна з бантиком. Очки на ложку наклеюються.

Діти самостійно виготовляють ляльок з ложок.

- Які гарні ляльки у вас вийшли (викладають їх на піднос)

- Хлопці, а що можна робити з цими ляльками?

- Хлопці, що нового ми сьогодні дізналися? (що у ложечки є історія, що перші ложки робили з глини, що у сучасної людини багато ложок різної форми і розмірів, для різної їжі, що ложки роблять з різних матеріалів)

- Чи є у вас улюблена ложечка, для якої їжі, з чого вона зроблена?

- Для чого людині може стати в нагоді ложка? (милуватися, є, грати як на музичних інструментах)

- Про що ви розповісте сьогодні батькам?

- Мені було дуже цікаво дізнатися про ложку так багато нового, а вам?

Дякуємо!


  • Хід заняття