Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Історична гра "Колесо історії" (8 клас)





Скачати 9.39 Kb.
Дата конвертації 11.12.2017
Розмір 9.39 Kb.

Історична гра «Колесо історії» (для 8 класу)

Тема: Великі географічні відкриття. Їх значення в житті Європи.

Мета: закріпити вивчений матеріал по темі «Великі географічні відкриття»;

вчити робити висновки, вчити бачити зв'язок між подіями в різних країнах; використовувати додаткову літературу при підготовці до уроків; давати характеристику історичним подіям;

розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, творче уяві;

виховувати інтерес до історичних наук.

Обладнання: кросворд «Першовідкривачі», зображення технічних «новинок» 15 - 19 століть, фотопортрети мандрівників 15 століття, фішки з цифрами (15), карта ВГО.

хід гри

I Організаційна частина

  1. Привітання.

  2. Розподіл учнів на 3 групи.

  3. рішення кросворду «Першовідкривачі»

4. Повідомлення теми і мети гри.

II Основна частина

1. Розминка (12 питань):

- Скільки подорожей зробив Колумб до Америки? (5).

- Хто першим здійснив навколосвітню подорож? (Магеллан).

- Хто такі конкістадори? (Іспанські завойовники).

- Чиї землі завоював Ернан Кортес? (Ацтеків).

- Що допомогло іспанцям утвердитися на землях ацтеків? (Голод, епідемія віспи, війна з сусідніми племенами).

- Хто відкрив морський шлях до Індії? (Васко да Гама).

- Нове вогнепальну зброю 16 століття (аркебуза).

- Хто такі ідальго? (Іспанські дворяни).

- Дайте визначення абсолютизму (необмежена влада монарха).

- Виступ-якої людини вважається початком Реформації? (Мартін Лютер).

- Корабель конкістадорів (каравела).

- Яка легенда пояснювала наявність великої кількості золота в Мексиці? (Легенда про Ельдорадо).

2. Що? Де? Коли?

1) Що позначають вирази?

- «Чия влада, того і віра ...»

- «Війна годує війну»

- «революція цін»



2) Де відбувалися події?

а) Плавання тривало 3 місяці. Погода була чудовою, дув попутний вітер, океан, по якому просувалися суду, був спокійним. Магеллан назвав цей океан ... (Тихий);

б) ацтеки вперто оборонялися і тільки голод і віспа змусили їх здати їх Великий місто ... (Теночтітлан);

в) Мартін прибив на дверях церкви список з 95 тез, в яких гостро розкритикував ганебну торгівлю індульгенціями (Віттенберг, Німеччина);

г) місто, з якого вирушив корабель, який шукає морський шлях до Індії (Антверпен).

д) зростання цін на продукти харчування в 4, 5 рази (Іспанія);

ж) країна, в якій в ході Реформації з'явилася своя церква (Англія).



3) Коли (в якому столітті) відбувалися події?

а) перша подорож Колумба до Америки (15 в.);

б) створення першої колонії на території Мексики (16 в.);

в) кінець епохи середньовіччя (15 ст.).



3. Особа в історії (дізнатися історичну особистість, про яку читає вчитель).

а) ... народився в Генуї. Високий, сильний, виглядав старше свого віку, рано посивів. Ходив на португальських кораблях, займався торгівлею самоосвітою; створював географічні карти.

Здійснив 4 подорожі до Америки, намагався знайти морський шлях до Індії. Його ім'ям назвали країну. В якій він ніколи не був. Помер у злиднях, усіма невизнаний і забутий, хоча і мав двох синів. (Христофор Колумб)



б) 1519 -1521 рр - ватажок загону конкістадорів в Мексиці, де брав участь в облозі Теночтітлана.

У 14-річному віці був відправлений батьками здобувати освіту юриста, але жага вражень і подорожей змусила круто змінити життя. Довелось жити на острові Куба, Сантьяго - де- Бараноа (де був суддею) ... 9 Ернан Кортес);

в) «Той, хто пускає в небо стріли» - так перекладається його ім'я. Вождь об'єднаного племені Центральної Мексики.

Почав «квіткові» війни. Саме йому належать слова «Правитель - божество». (Монтесума).



4.Соответствіе імені і фотографії:

- Монтесума

- Ернан Кортес

- Христофор Колумб



5. «Пройти» по карті шлях:

а) відкриття морського шляху до Індії;

б) кругосвітню подорож Магеллана;

в) перша подорож Колумба.



6. «Зайвий» предмет (знайти серед фотозображень на дошці предмет, що належить не середньовіччя):

- фотоапарат; - колесо;

- золота гривня князя Володимира; - каравела;

- млин; - олівець;



- компас;

- Скло;

- паровий котел.

7. «Мікрофон»: виступ представників команд - що не потрапило в завдання (додаткові відомості про історичних особистостях 15-го століття, про країни та континенти).



III Заключна частина.

1. Підрахунок балів.

2. Підсумки журі.

3. Нагородження переможців.







Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Перед грою діти отримали домашнє завдання: знайти додаткові відомості про мандрівників 15 - го століття, про країни, в яких вони побували.

Гра призначена для уроку закріплення вивченого матеріалу по темі "Великі географічні відкриття".

Бере участь весь клас. Ділимо на три групи учнів (за бажанням).

Завдання включають в себе: знання про технічні винаходи середньовіччя, про історичні особистості, змушують учнів мислити творчо і образно, проводити паралель між подіями в різних країнах.

Індивідуальна робота вдома (над домашнім завданням) і групова робота під час гри поглибили і вдосконалили знання учнів з даної теми.