Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Історія виникнення міста





Дата конвертації21.12.2018
Розмір5.97 Kb.
ТипТемочка

Ірина Наматова
Історія виникнення міста

Мета: Ознайомити дітей з історією виникнення міста; розвивати вміння відповідати на питання повним відповіддю, виховувати повагу до праці дорослих, розуміння того, що праця кожного робить наше місто ще краще; пробудити інтерес до історії рідного міста.

Матеріал: Малюнки із зображенням старого і нового будинків, серія листівок про Ноябрьске, матеріал для образотворчого мистецтва діяльності (кольорові олівці, фарби, папір).

Збагачення словника: поселення. селище, суворий клімат, хуртовинний вечір, палі, житлові вагончики і бочки.

Попередня робота: піша екскурсія по вулицях міста, розглядання серії листівок з видами міста, індивідуальні бесіди про те, в яких будинках живуть діти, що знаходиться поруч з їхнім будинком, слухання пісень про Ноябрьске в аудіозапису.

хід заняття

вихователь:

-Хлопці, ви все тут народилися?

(Відповіді дітей)

-Який, на вашу думку, тут клімат?

(Відповіді дітей: суворий клімат, сніжна холодна зима, сильні вітри)

-Послухайте, будь ласка казку: «В один з холодних хуртовинну вечорів стояли поруч два будинки і розмовляли один з одним. Один будинок був старий - старий, а інший зовсім молодий. Старий будинок скрипів і скаржився на те, що у нього дуже болять ноги ».

-Хлопці, а біля будинків є ноги?

(Відповіді дітей)

-Ноги будинку - це палі. Їх вбивають в землю, перед тим, як будувати будинок.

-Як ви думаєте, для чого?

(Відповіді дітей: для того, щоб будинок міцніше довше простояв).

Показати дітям старий і новий будинку, палі, намальовані на аркуші паперу або ілюстрації.

вихователь:

- Продовжимо нашу казку: «Новий будинок сміявся над старим будинком, над тим, що він весь час скрипить і охає. І тут старий будинок запитав його:

Знаєш ти так само багато, як і я? Ти з'явився зовсім недавно і дуже багато чого не бачив.

-Так, ти маєш рацію - погодився новий будинок:

-Розкажи мені все, що ти знаєш про історію нашого міста. Про те, які тут були раніше будинку, адже таких великих і красивих, як я, не було. І як з'явився сам місто?

Тоді старий будинок став розповідати про все, що знав сам ».

-Хлопці, а ви хочете послухати те, про що розповідав старий будинок?

(Відповіді дітей)

-Так давайте послухаємо.

«Коли геологи знайшли нафту на північній землі, вони покликали нафтовиків, щоб її добувати. Цим людям потрібно було десь жити, і вони привезли з собою невеликі вагончики і житлові бочки (Показати фотографії або ілюстрації з зображенням вагончиків і бочок). Так з'явилося перше маленьке поселення - селище. Трохи пізніше до них приїхали друзі. Потім вони привезли свої родини (жін дітей). В таких маленьких житлах (бочках і вагончиках) їм стало тісно жити. І люди стали будувати будинки. Будинки були невеликі, дерев'яні, одне і двоповерхові ».

вихователь:

-Хлопці, так як дорослі привезли з собою своїх дітей, їм потрібно було вчитися. А маленьким відвідувати дитячий сад.

Подумала, будь ласка, що за будівлі потрібно було побудувати людям в першу чергу, необхідні для життя?

(Відповіді дітей: школи, лікарні, дитячі садки)

Одночасно із запропонованим будівлею, пропонувати дітям називати його призначення.

(Магазин - щоб там купувати продукти, лікарня -лечіть хворих, і т. Д.)

-Хто ж там буде працювати?

(Відповіді дітей: в лікарні - лікарі, в школі - вчителі, в магазині - продавці).

«Правильно, ось і стали приїжджати в наш невелике селище люди різних професій. І щоб всім - всім вистачило місця жити, стали будувати нові будинки. Будинки будували висотні, з безліччю квартир ».

-Чим вони відрізняються від тих старих, перших будинків?

(Відповіді дітей: великі, красиві, багато поверхів, з балконами, міцні, з бетону і цегли).

«Побудували один, другий, третій, багато будинків. І так поступово маленьке селище перетворився на великий, красивий місто ».

-А як люди назвали своє місто?

(Відповіді дітей)

-Чому саме Небраска?

(Відповіді дітей: тому що перші люди приїхали сюди в місяці листопаді, і в честь цього місто назвали Небраска).

-Послухайте, будь ласка, вірш А. Стука «Моя доля»

Кудись юність нас кликала

За незвіданим дорогах,

Ми йшли за щастям з двору

В даль від рідного порога.

Побудувати місто ми змогли,

Який став моєю долею,

За нафтою довгий шлях пройшли

І стали владні над тайгою.

Небраска - ровесник синів, -

Він зніми щороку дорослішає,

Як маг, чарівник - чарівник,

Землі багатства він плекає.

Їх для народу взяти повинні,

Відкрити дано нам скарби ці,

Ми з чорним золотом дружні

І знаємо всі його секрети.

Нам край суворий не забути,

Ми з ним і серцем і душею,

Тобі, моє місто, вічно жити

І вічно бути моєю долею!

-Хлопці, ось ви і прослухали казку старого будинку. Зараз прошу вас подумати і відповісти.

-Подобається вам наше місто?

(Відповіді дітей)

-Що подобається найбільше?

(Відповіді дітей)

- Що б вам хотілося побудувати нового в місті?

(Відповіді дітей)

Давайте, спробуємо все ваші пропозиції зобразити на папері.

(Діти після відпочинку приступають до малювання).