Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


«Історія виникнення Олімпійських ігор». Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі





Дата конвертації18.07.2018
Розмір5.78 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Світлана Маслова
«Історія виникнення Олімпійських ігор». Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі

Конспект заняття «Історія виникнення Олімпійських ігор», присвячений малим Олімпійських ігор.

Автор: Маслова Світлана Юріївна

Мета заняття:

1. Створити у дітей уявлення про Олімпійські ігри як мирного змагання з метою фізичного вдосконалення людей, в якому беруть участь народи всього світу.

2. Закріплювати знання дітей про символах і ритуалах Олімпійських ігор, розширити знання про види спорту.

3. Сприяти формуванню у дітей інтересу до занять фізичними вправами.

4. Розвивати увагу, логічне мислення, творчу уяву дітей, прагнення до перемоги і впевненість в своїх силах.

5. Вчити як отримувати радість від своїх результатів, а й переживати за товаришів.

6. Активізувати словник дітей: символ, континент, факел, клятва, девіз, емблему, п'єдестал.

Попередня робота: Вивчення матеріалів тематичної виставки, присвяченої спорту і Олімпіаді в книжковому куточку, ранкові бесіди про зимових видах спорту, спортивні естафети, дидактичні ігри.

Словникова робота: Олімпіада, прапор, Олімпійські ігри, спортсмени, гора Кронос, факельна естафета, Факелоносці, символ Олімпіади.

Матеріали та обладнання: Слайди про Стародавню Грецію, слайди з сучасними картинками про Олімпійські ігри, білий прапор із зображенням п'яти кілець, фотографії з різними видами спорту, медалі.

Методи і прийоми роботи з дітьми: Наочні (спостереження, демонстрація, ігрові (уяву, словестние (розповідь, бесіда)

хід заняття

Вихователь: Діти, ми з вами поговоримо про те, як виник спорт і звідки пішли Олімпійські ігри.

Вихователь: Хто знає, що таке спорт?

Відповідь дітей.

Вихователь: Правильно! Це тренування, фізичні вправи, різні змагання. Як ви думаєте, хто займається спортом?

Відповідь дітей.

Вихователь: Правильно спортсмени. А що потрібно робити для того, щоб бути відомим спортсменом?

Відповідь дітей.

Вихователь: Добре, ви все правильно говорите.

Ви знаєте, що скоро у нас в Сочі пройдуть Олімпійські ігри. Ось і ми з вами будемо говорити про це. Ви знаєте, що це таке?

Відповідь дітей.

Вихователь: Олімпійські ігри вперше почали проходити в Стародавній Греції, в цих іграх змагалися кращі спортсмени. Раніше в Олімпії люди постійно ворогували між собою. І ось одного разу цар Олімпії придумав провести спортивні змагання, завдяки яким, люди припиняли ворогувати. В Олімпійських іграх могли брати участь будь-які бажаючі. З того часу один раз в чотири роки в різних країнах проходять Олімпійські ігри. Тривають вони всього п'ять днів. У перший день всі учасники змагань запалювали священний вогонь і давали клятву боротися чесно.

Ось і зараз один раз в чотири роки проходять Олімпійські ігри. Біля річки Алфей запалюють Олімпійський вогонь сучасних ігор, його несуть і день і ніч факелоносці в будь-яку погоду і горить він протягом усіх Олімпійських ігор.

Цей вогонь символізує мир і дружбу всіх народів на землі. Право запалити вогонь на Олімпійському стадіоні надається відомому спортсмену тієї країни, в якій проходять Олімпійські ігри. Після того, як запалять вогонь звучать Олімпійські клятви спортсменів, про те, що будуть дотримуватися всіх правил Олімпійських ігор. І клятви так само дають судді, що будуть всіх судити чесно. Потім звучить гімн країни, де проходять змагання і піднімають білий прапор із зображенням п'яти кілець.

Вихователь: Хто знає, що означають кільця на прапорі?

Відповідь дітей.

Символ Олімпіади - п'ять кольорових сплетених кілець, позначає дружбу і єдність в Олімпійському русі, між усіма континентами Землі: Європою (блакитний колір, Азією (жовтий колір, Африкою (чорний колір, Австралією (зелений колір, Америкою (червоний колір). (Показую слайди з кільцями).

Вихователь: Хлопці, а які види спорту ви знаєте?

Відповідь дітей.

(Фотографії з різними видами спорту).

Вихователь: А чи знаєте ви, як нагороджують кращих спортсменів?

Відповідь дітей.

Вихователь: Правильно, а які медалі бувають?

Відповідь дітей.

Вихователь: За яке місце вручають золоту медаль? Срібну? Бронзову?

Вихователь: Коли нагороджують спортсменів, куди їх запрошують?

Відповідь дітей.

Вихователь. Правильно. Спортсмен, який посів перше місце, варто на самому верхньому щаблі п'єдесталу. Спортсмен, який посів друге місце, на другій сходинці п'єдесталу, а який посів третє місце, на третій сходинці п'єдесталу

На закінчення церемонії нагородження, звучить гімн Країни.

Підсумок: Що нового ви сьогодні для себе дізналися на нашому занятті?

Відповідь дітей.

Вихователь. На наступному занятті я розповім вам про те, як проходили літні Олімпійські ігри в нашій країні в далекому 1980 році.