Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в підготовчій групі «Історія книжкової сторінки»





Скачати 11.59 Kb.
Дата конвертації06.08.2019
Розмір11.59 Kb.
ТипКниги для дітей, дитячі книжки для дошкільнят

Олеся Воротова
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в підготовчій групі «Історія книжкової сторінки»

Мета: Ознайомити з історією створення книги, шляхом розширення уявлень про світ.

Завдання пріоритетною освітньої галузі "Пізнавальний розвиток":

Дати уявлення про основні моменти історії створення книги;

познайомити з першими письмовими матеріалами: глиною, тканиною, берестом, папером.

Завдання освітньої галузі в інтеграції:

Соціально-комунікативний розвиток:

Активізувати пізнавально-дослідницьку діяльність шляхом дослідження властивостей матеріалу;

вчити працювати самостійно і в команді;

розвивати увагу.

Мовленнєвий розвиток:

Сприяти активізації діалогічного мовлення, збагаченню словника шляхом введення іншомовних слів;

розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, знаходити причинно-наслідкові зв'язки.

Художньо-естетичний розвиток:

розвивати творчі навички шляхом виконання різних видів художньої діяльності;

розвивати творчу уяву.

Фізичний розвиток:

Стимулювати фізичну активність шляхом виконання фізичних вправ.

Устаткування для педагога:

проектор, ноутбук, магнітофон, аудіозаписи музики для презентації.

Устаткування для дітей:

столи, підноси, ємності з водою, піском; дошки для ліплення, глина, дерев'яні палички, пензлі, фарби, тканина, нетрадиційний матеріал для малювання (губки).

Методи і прийоми:

- Створення позитивного емоційного настрою;

- використання наочності;

- прохання, заохочення, обговорення;

- створення проблемних ситуацій

Види дитячої діяльності:

- рухова;

- ігрова;

- пізнавально-дослідницька;

- музично-художня;

- продуктивна.

Вступна частина:

Організаційний момент.

- Здрастуйте хлопці, як я рада вас бачити. Подивіться, хлопці що у мене є. Що це? (флешка).

- Для чого вона потрібна? (зберігати інформацію).

Основна частина:

- А ви знаєте, де раніше могли зберігати інформацію? (відповіді дітей)

- Може в книгах? А для чого в книгах щось написано? (відповіді дітей). Які бувають книги? А у вас є улюблені книги?

- Рерята, а ви хочете дізнатися як же каші улюблені книги з'явилися?

- А щоб дізнатися це, нам необхідно відправитися в минуле книги? Вирушимо? А на чому ж нам можна відправитися в минуле? (відповіді дітей)

- А ви не хотіли б відправитися зі мною в минуле на машині часу? Відкрию вам секрет, вона тут перед вами. (Включаю світловий кулю, звучить музика Єгипет мелодія № 1

- Хлопці, де це ми з вами опинилися? (1 слайд - єгипетські піраміди).

- Піраміди Хеопса, цікаво, в який же ми країні? (відповіді дітей)

- Дивіться, яка це красива країна - Єгипет.

Тут багато пустель, (2 слайд)

морів з красивим підводним світом (3 слайд)

гори (4 слайд)

ріки. (5 слайд)

Цією країною правили фараони, (6 слайд)

а допомагали їм правити жерці. Це були дуже розумні і освічені люди, вони вміли читати, писати. А як ви думаєте на чому в Стародавньому Єгипті писали жерці? (відповіді дітей). Підійдіть до столів.

- У вас на столах лежать якісь природні матеріали, які жерці використовували для написання книг, на чомусь же треба було їм писати. (На столах на підносах стоять ємності з водою, з піском, дерев'яні палички і глина).

- Давайте подивимося, що ж перед вами лежить? (відповіді дітей)

- Хочете спробувати теж написати що-небудь, використовуючи ці природні матеріали. Візьміть дерев'яні палички і попишу спочатку на піску або намалюйте що-небудь. Скажіть, ваше зображення видно. А тепер уявіть, що ви ваше зображення понесли кому-небудь показати. Йшли і дорогий трясли. Що стало з вашою написом?

- Вона зникла, а чому це сталося. Тому що пісок який?

- Молодці хлопці. А тепер візьміть свої дерев'яні палички і спробуйте пописати на воді. Що у вас виходить? Нічого не видно, а чому? Вода яка? - У води немає форми і тому то що ви малюєте не видно. Відсуньте тарілочки і посуньте до себе досточки для ліплення? Що на них? (глина).

- Візьміть палички і спробуйте що-небудь пописати на глині. Перевіримо, чи можна цю інформацію зберегти? Потрясіть досточки. А тепер подмімо. Що стало з інформацією. Вона залишилася?

- Значить глина підходить, для того щоб на ній записувати що-небудь? (відповіді дітей)

- Ось до цього ж висновку прийшли давні жерці. Подивіться як вони це робили. (показ слайдів на проекторі)

- Для запису вони використовували такі ж як у вас глиняні дощечки (7 слайд,

на яких вони писали за допомогою дерев'яних паличок, які називалися клинками

Паличкою натискали як і ви зараз на глину і виходило зображення. А після ці пластини обпалювали в печах і складали один на одного. (8 слайд).

Виходили книжкові сторінки з глини. Ось який був секрет в стародавньому Єгипті.

- Витирайте руки серветкою і нам пора вирушати далі. Нас чекає інша країна. (діти заходять в коло і передають паличку) звучить музика Китаю мелодія № 2

- Хлопці, як ви думаєте куди ми з вами потрапили? (відповіді дітей)

- Це Китай (9 слайд,

(10слайд) велика китайська стіна

(11 слайд) палац імператора

(12 слайд) храм неба

(13 слайд) в Китаї вирощують чай

(14 слайд) рис

- А ви знаєте, хлопці, що китайці дуже багато часу приділяють своєму здоров'ю?

- Я недавно прочитала дуже цікаву книгу і з неї я дізналася як правильно виконувати китайську гімнастику. Хочете, я вас навчу?

- Давайте встанемо так, щоб не заважати один одному. Ручки опустіть вниз, ніжки разом. (помічник включає спокійну мелодію) мелодія № 2

- Спочатку вітаємо сонце (повільно піднімаємо руки вгору, повторити 2 рази, потім квіти, (руки в бік, повороти вліво, вправо з присіданням, дерева (руки підняті над головою як свічка, ступню ноги ставимо на коліно, потім міняємо положення ніг).

- А ще в Китаї дуже люблять чай, перетворюємося в чайники (одну руку ставимо на пояс іншу в сторону, виконуємо нахили, потім в іншу сторону. Чай гарячий, треба його остудити (поду на нього). А тепер відпочинок (опускаємо руки вниз і повільно піднімаємо вгору, різко опускаємо вниз і говоримо "ха", 2 рази).

- Хлопці, а ви хочете дізнатися на чому в Китаї зберігають інформацію. Сідайте на килим.

- А тепер я пропоную вам присісти (діти сідають на коліна).

- Книги у китайців були дуже цікаві. Спочатку китайці писали на тканини. Її нарізали на маленькі шматочки, писали на них за допомогою чорнила і кисті, а потім ці маленькі шматочки зшивали. (показ 15 слайд).

- Я пропоную вам теж стати творцями книги з тканини і спробувати пописати на ваших сторінках з тканини. А що ми будемо з вами писати я зараз розповім.

- У Китаї для написання книг використовували спеціальні символи, які називаються ієрогліфи. Повторіть зі мною. Ось на цій стіні у нас намальовані ієрогліфи (показ ієрогліфів, промовляючи що позначає кожен з них).

-Виберіть сподобався ієрогліф і напишіть на ваших шовкових книжкових сторінках. Візьміть пензлика і можете приступати.

- Саша, що у тебе за ієрогліф, що він означає?

- А у тебе Настя, що виходить?

- Які ви всі молодці! Покладіть ваші пензлики на серветку, візьміть вологу серветку, витріть свої руки. Вирушаємо далі?

- Пройдіть в нашу машину часу. Подивіться на екран, куди ми з вами перемістилися? (звучить балалайка мелодія № 3)

на екрані Давня Русь (16 слайд).

- Давня Русь славилася своїми дерев'яними містами (17 слайд,

(18 слайд, красивими лісами

(19 слайд, своїм рукоділлям

(20 слайд) ремеслом)

(21 слайд). і веселими святами

Хлопці, а ви знаєте спочатку на Русі писали на бересті? А що це таке? Хто-небудь з вас знає? (відповіді дітей).

(22 слайд) береста,

(25 слайд) це кора берези, подивіться

Писали на ній за допомогою гострої палички, видряпували літери, (показую, мальберт з берестом, а потім з'явився папір.

На ній стали писати літописці (26 слайд,

Їх праця була дуже важким, і вони дуже зраділи коли з'явилася справжня друкована книга. А як же це сталося? дивіться

(27 слайд). Виявляється літери вирізали з дерева,

на них наносили фарбу, а потім притискали до листів паперу, ось така була перша (28 слайд) друк друкарський верстат.)

(29 слайд) стародавня книга

Ви скоро підете в школу, станете розумними як жерці, працьовитими як китайці, добрими й сильними як богатирі. Але перш ніж ви ними станете, вам потрібно отримати знання. І першу інформацію, перші знання ви будите отримувати зі своєї першої книги - це Азбука. І я пропоную вам на час стати друкарів і створити першу, головну сторінку нашої азбуки. (на столах вирізані з поролону букви і ємності з фарбою)

- Виходить хлопці у вас друкувати книжкову сторінку? Молодці, витирайте руки серветками і пройдіть в нашу машину часу. Куди ж ми тепер з вами перемістилися?

(слайд 27, 28, 29, 30, 31 клацати через 3 секунди (Колпашево)

- Дізналися наше місто? Молодці. Ми з вами повернулися в сучасний світ.

Заключна частина:

підбиття підсумку

- Хлопці ми сьогодні з вами дізналися як в стародавні часи зберігали інформацію. А як же зараз в наш час можна зберегти інформацію? (відповіді дітей). Які-небудь сучасні технології ви знаєте? (флешка, диски, комп'ютер). Скільки всього ви знаєте, молодці, хлопці. Я пропоную вам хлопці теж зберегти нашу інформацію, записати на діктафон наша розповідь про сьогоднішнє подорож. Цей запис можна переслати своїм друзям, які живуть в інших містах. Прослухавши запис на діктафоне ваші друзі дізнаються в якому подорож ми побували і що цікавого дізналися. Запишемо наша розповідь трохи пізніше в групі, я його з телефону скину на флешку, щоб наша інформація збереглася Домовилися? А тепер згадаємо:

На чому ми з вами сьогодні подорожували? Де побували? На чому писали? За допомогою чого? Що нового дізналися? Які книги були в Китаї? А в Єгипті? На Русі? А яку гімнастику ми з вами виконували? Молодці! Ось яке цікаве подорож ми з вами зробили! Хлопці, вам сподобалося наше подорож? Мені з вами було дуже цікаво, ви веселі, розумні хлопці. Спасибі вам велике за роботу.

Прикріплені файли:

slaidy-k-konspektu-istorija-knizhnoi-stranicy_0djcg.pptx | 7861,26 КБ | Завантажено: 63

  • Прикріплені файли