Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект відкритого заняття з розвитку уявлень про людину в історії і культурі «Казки на долоньках»





Скачати 11.43 Kb.
Дата конвертації11.09.2018
Розмір11.43 Kb.
ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

Любов Сеідова
Конспект відкритого заняття з розвитку уявлень про людину в історії і культурі «Казки на долоньках»

Конспект відкритого заняття з розвитку уявлень про людину в історії і культурі «Казки на долоньках».

Мета: Ознайомити дітей з сучасним видом мистецтва «боді-арт» - малювання на долоні.

завдання:

1. Формувати уявлення у дітей про історію виникнення мистецтва «Боді-арт»;

2. Вчити висловлювати припущення і робити найпростіші висновки

3. Вчити передавати в малюнку образи казкової Жар-птиці через використання техніки малювання на руці;

4. Удосконалювати вміння дітей малювати пензлем різними способами: широкі лінії - всім ворсом, тонкі - кінцем кисті; наносити мазки, прикладаючи кисть всім ворсом до руки, малювати кінцем кисті дрібні цятки.

5. Розвивати творчість, уяву.

6. Виховувати інтерес до мистецтва різних народів.

7. Виховувати працелюбність, акуратність.

Інтеграція ГО: пізнавальний розвиток, соціально - комунікативний розвиток, мовне, художньо - естетичний розвиток, фізичний розвиток.

Устаткування і матеріали: проектор, ноутбук, мультимедійна презентація.

Роздатковий матеріал: серветка волога, стаканчик з водою, серветка для пензликів, пензлики, підставки для пензликів, гуаш, кольорові олівці.

Попередня робота: Знайомство з розписом на тілі. Розгляд ілюстрацій із зображенням людей з розфарбованими обличчями.

Малювання візерунків декоративно-прикладного мистецтва. Читання казки «Коник - Горбоконик», «Жар-птиця».Просмотр мультфільму «Коник - Горбоконик».

Хід заняття:

Вихователь: Діти я пропоную вам сьогодні помандрувати по минулого і сучасного. Побувати в стародавньому світі і провести захоплюючу прогулянку по сьогоднішньому часу.

Вихователь: А що таке минуле і сьогодення? СЛАЙД №1а

Діти: Минуле, це те, що було давно, а нині, це те, що відбувається зараз. СЛАЙД №2

Вихователь: Ви готові до подорожі? (відповіді дітей)

Переміститься в минуле, нам допоможе чарівна паличка. Візьміться за руки і закрийте очі. (Вихователь робить помахи паличкою, звучить музика)

Вихователь: Діти, відкрийте очі. СЛАЙД №3

Ось ми опинилися в далекому минулому. Хлопці, я знаю, що ви дуже любите малювати. А на чому ви любите малювати?

Відповіді дітей: (на папері, картоні, на асфальті, на фользі, на склі, на каменях, на тканини).

Вихователь: Я теж дуже люблю малювати. Як ви думаєте, людина давно навчився малювати? А як давно це було, хто, як думає? (відповіді дітей)

Діти: Коли люди жили в печерах.

Вихователь: Малювати люди навчилися давним - давно ще раніше, ніж навчилися писати. Стародавні люди малюнками передавали свої почуття, думки, бажання. СЛАЙД №4

Вихователь: Хто мені може відповісти, а на чому малювали древні люди?

Відповіді дітей: (на скелях, каменях).

У далекі часи людина малювала по сирій глині СЛАЙД №5, потім на воскових дощечках СЛАЙД № 6, на корі дерев СЛАЙД №7, після малювали на папірусі СЛАЙД №8, по шовку СЛАЙД №9, а потім і по папері СЛАЙД №10, коли навчився її робити.

Вихователь: Подумайте, будь ласка, на чому ще могли малювати стародавні люди? Відповіді дітей (на своєму тілі)

Як ви думаєте, хто це навчився робити першим? Відповіді дітей (індіанці) СЛАЙД №11

Сюрпризний момент. Вбігає хлопчик переодягнений індіанцем. Вітається і каже: «Я індіанець з племені Апачі наші війни найкращі, вони сміливі і дуже відважні в битві ми використовували зброю з кістки і дерева». А потім задає питання, як ви думаєте хлопці для чого індіанці розфарбовували своє обличчя фарбою? СЛАЙД №12

Діти: Налякати противника, ворога, захиститися від диких звірів, замаскуватися.

Хлопчик-індіанець: совершенно верно за малюнками на обличчі, можна було визначити з якого племені індіанці, з ким ведуть війну, або до якого релігійного обряду вони готуються, зовнішність кожного воїна була індивідуальна, але в той же час повідомляла максимум інформації про її власника. А яка фарба використовувалася індіанцями, ви хочете дізнатися? Це була біла і червоні глини, використовувався тільки природний матеріал. Давайте з вами проведемо невеликий ритуал, щоб ви стали спритними, чуйними і також, як індіанці любили і оберігали свою землю, були з нею єдиним цілим.

Физкультминутка: «Індіанець»

Я собі будинків не будую (Піднімають руки вгору)

До небес з цегли

А розмовляю з травою (Присідають навпочіпки і ласкаво погладжують долонею уявну траву)

Знаю, що співає струмок. (Притуляють руку до вуха)

З кожним птахом, з кожним звіром

Я вмію жити в злагоді. (Простягає руки в зал)

І Великий дух, я вірю,

Мені не дасть потрапити в біду. (Простягає руки до неба)

Весь наш світ вміщує серце

Червоношкірого індіанця. (Притискають руки до грудей).

Хлопчик індіанець йде за куліси. Вихователь: подивіться на наступний СЛАЙД №13, 13., 13ЮЮЮ, на Сході і в Індії дівчатам розписують руки і ноги - красивими візерунками. Розпис називається Менді. Малюнок наносять спеціальною фарбою для тіла. Ця фарба називається - хна. Малюнки хною по тілу - Менді в Індії є традиційною прикрасою і мистецтвом цілком офіційним. Зараз я хочу вам показати цю фарбу і трохи про неї розповісти. СЛАЙД №14

Хна - фарба з висушеного листя Лавсона неколючими. Вона традиційно використовується для прикраси тіла в Індії, Пакистані, Північній Африці та багатьох арабських країнах. З листя, які збирають під час цвітіння, після висушування і розтирання в порошок, виготовляється фарба.

Листя, що ростуть на високих гілках, використовують для розпису по шкірі (менді, оскільки володіють більш сильною фарбувальний здатністю. Нижні листя йдуть на виготовлення фарби для волосся, так що їх перемелюють більш грубо. Порошок хни негайно ж упаковується і поміщається в вакуум, так як фарба досить швидко псується

Невеликий досвід з хною.

Демонстрація фарби «хна», розведення її в теплій воді, розглядання фарби природного походження.

Вихователь: Діти, а тепер я пропоную вам подивитися на зображення і відгадати яку тварину зобразив художник на дитячому личку! СЛАЙД №15. 16,17,18 Відповіді дітей, ви впоралися молодці!

Вихователь: А в наш час люди розписують своє тіло або особа? (Відповіді дітей вболівальники і клоуни фото) СЛАЙД №19,20

Діти можете пройти і присісти на свої стільчики.

Вихователь: Про застосування малюнків на тілі в історії говориться, що сталося це дуже давно. Це складне заняття, що вимагає таланту і великого досвіду. Називається цей вид мистецтва «Боді-арт». Слово "Боді-арт" походить від англійського і означає "мистецтво тіла", прикраса тіла. Повторіть, хлопці "Боді-арт". Хлопці, я хочу відзначити, що в наш час є художники, які спеціально займаються розписом тіла.

Ми з вами поговоримо про сучасний Італійському художника Гвідо Даніеле, СЛАЙД №21 який займається ручним розписом. Живопис ця робиться на руках. І виходять у цього художника цілком незвичайні картини у вигляді різних тварин і птахів, і навіть риб. Він навчився робити їх за допомогою людських рук і фарби.

Виявляється, людська рука - це відмінний полотно для художника. Адже руки пластичні, податливі, легко змінюють свою форму. Причому, картини ці можуть бути намальовані і на одній руці, і на двох руках. Подивіться на його роботи, це справжній шедевр. СЛАЙД № 22,23,24,25,26,27,28.

Вихователь: А зараз я пропоную трохи відпочити. Ми довго дивилися презентацію, і наші очі втомилися (сидячи на стільчиках).

Релаксація "Сонячний зайчик" (Звучить тиха музика)

Уявіть собі, що сонячний зайчик зазирнув вам в очі. Закрийте їх. Він побіг далі по обличчю. Ніжно погладьте його долонями: на лобі, на носі, на щічках, на підборідді. Погладжуйте акуратно, щоб не злякати його. Він забрався за комір - погладьте його і там. Він не бешкетник - він просто пестить вас, а ви погладьте його і подружитеся з ним.

Вихователь: Подивіться, хлопці, що за птиця з'явилася на екрані? СЛАЙД №29 (Відповіді дітей)

Вихователь: Чому її назвали жар-птицею?

Діти: Яскрава, барвиста, красива, казкова, чарівна і т. Д. "Огненно-червоні і золоті пера, крила - як язики полум'я, а очі виблискують, як алмази."

Вихователь: Ми з вами сьогодні будемо художниками сучасного стилю Боді-арт - малюнки на руці. Зараз я пропоную намалювати цю казкову Жар-птицю з яскравими барвистими пір'ям, тільки не на папері! А допоможуть нам в цьому - наші долоньки. СЛАЙД №30

Діти розглядають на екрані послідовність малювання Жар птиці на долоні.

Вихователь: подивіться, які кольори я взяла для малювання?

Діти: Червоний, жовтий, помаранчевий. (Відповіді дітей).

Запам'ятайте послідовність малювання птиці, щоб дати фарбі просохнути на вашій долоньці. А розмалювати птицю, намалювати на ній візерунки ви можете, як вам захочеться. Діти сідають за столи.

Гімнастика для долоньок.

Але перш, ніж малювати, давайте разомнём наші долоньки. Візьміть олівець і кладіть його на долоню, інший долонею закрийте. Повертайте олівець долонями, міцно затискаючи його між ними. (Ніби намагаючись розпалити багаття). Покладіть олівець на стіл, доторкніться долонями до щік, що ви відчуваєте? (тепло) А тепер погладьте свої долоньки.

Продуктивна діяльність дітей (під час малювання звучить спокійна музика)

Вихователь: Я намалювала свою Жар-птицю, а ваші птиці будуть гарніше, ніж моя, бо я впевнена, що ви дуже талановиті і кмітливі діти.

Молодці, хлопці, у вас вийшли прекрасні птахи. Згадайте і скажіть нам, в якій техніці ми з вами малювали Жар птицю? (Малювання на руці). А як називається цей вид мистецтва - малювання на руці? (Боді-арт). Хлопці, цей вид мистецтва недовговічний, так як малюється на руці, тілі та обличчі. Він дуже швидко змивається. А що можна зробити, щоб зберегти його (сфотографувати). Запропонувати зробити загальний знімок. А потім ми з вами голосно вип'ємо в долоньки і розлетяться наші казкові птахи за своїми чарівних казок. ДЯКУЄМО. Хто молодці! МИ великі молодці.


  • Хід заняття