Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект заняття для підготовчої групи на тему: «Історія кіно»





Скачати 9.15 Kb.
Дата конвертації 26.10.2018
Розмір 9.15 Kb.
Тип Кіно, фільм. День Російського кіно, 27 серпня

Ганна Ніколаєва
Конспект заняття для підготовчої групи на тему: «Історія кіно»

Заняття-бесіда в підготовчій групі на тему: «Історія кіно»

Мета: познайомити дошкільнят з історією кіно

Завдання: - познайомити зі специфікою кіномистецтва;

- розвивати художній смак, глядацьку активність у дітей;

- виховувати себе через сприйняття кіно.

Устаткування: міні-презентація на тему «Історія кіно».

Попередня робота: бесіда на тему: «Професії людей в кіно», гра «Вгадай професію», вікторина для знавців кіно.

хід:

1. Організаційний момент.

Вихователь: - Хлопці, сьогодні у нас з вами незвичайне заняття, бесіда. Дуже хочу, щоб ви активно працювали, мені допомагали і нове вивчали.

Для початку давайте посміхнемося, як день зустрінемо, так його і проведемо. Посміхніться хлопчики нашим розумним дівчаткам. А тепер дівчинки посміхнуться нашим сміливим хлопчикам. Про що піде сьогодні мова, думаю, здогадаєтеся самі, отгадав мою загадку:

Там можна подивитися мультфільми,

Журнали, кліпи, кінофільми,

Йдемо туди ми цілим класом,

Там добре, там дуже класно.

Там щось не були давно.

Пора б подивитися ...

(Відповідь дітей: кіно).

Вихователь: - Правильно, хлопці. Це кіно. Сьогодні ми з вами поговоримо про історію кіно. Як ви думаєте, що таке кіно?

(Відповідь дітей :)

Вихователь: Який предмет хлопці нам з вами може допомогти подивитися кіно?

(Відповідь дітей: телевізор)

Вихователь: - Телебачення називають інформаційною технологією. Це один з видів інформації, за допомогою якого ми з вами дізнаємося багато нового і цікавого. Що ви любите дивитися найбільше по телевізору?

(Відповідь дітей: мультфільми, кіно.)

Вихователь: Зараз ми перевіримо, які ви знавці мультфільмів.

Вікторина для знавців кіно:

1. Назвіть героїв м / ф «Ну, постривай!»

2. Хто з героїв жив в Простоквашино?

3. Який герой закликав: «Давайте жити дружно»?

4. Як звуть бурундуків-рятувальників, які завжди поспішають на допомогу?

5. Як звуть великого зеленого героя, страшного зовні, доброго всередині?

6. Назвіть імена двох шкідливих братиків з м / ф «Лунтик»?

7. Як звали героїню, яка перемогла Снігову Королеву?

8. Героїня російської народної казки приносить багато клопоту своєму великому, дуже терплячому і надійному другові з лісу. Як же її звати?

9. Назвіть імена героїв-богатирів, захисників Землі Руської.

Вихователь: Молодці! Хлопці, чи можете ви уявити собі життя без телевізора? А без кіно? Уявіть собі, що колись люди і уявити собі не могли, що кіно прийде в кожен будинок. Ось підніміть руку, у кого зараз немає телевізора? Подивіться, ніхто не підняв руку. Тому що ми живемо з вами в світі високих комп'ютерних технологій, де не тільки телевізор є в кожному будинку, але і комп'ютер і багато ще якої техніки.

Чарівний світ кіно відкривається для кожної людини по-своєму - стверджують багато видатних людей. Чи згодні ви з думкою, що кіно - чарівне мистецтво? Так, любов до кіномистецтва - це любов на все життя. Протягом життя ми маємо можливість переконуватися в велику силу чарівництва кіно. Спочатку нас цікавить світ мультфільмів, потім рамки наших інтересів розширюються, і ми з цікавістю спостерігаємо історичні, пригодницькі, фантастичні, військові фільми. Як ви думаєте, в чому відмінність мультфільму від кінофільму?

(Відповідь дітей: в кіно знімаються люди, а в мультфільмі герої мальовані, лялькові).

Вихователь: Скільки ж років кіно, хто його створив, як виникло кіномистецтво? Звернемося до його історії.

2. Історія кіно.

Вихователь: Згідно з поширеною думкою історія кінематографа починається в 1895 році, який знаменний тим, що був офіційно продемонстрований документальний фільм, знятий братами Люм'єр, йому навіть було дано назву «Прибуття поїзда». Але до того як офіційно був визнаний цей фільм першим, ще в 1888 році був знятий фільм, який тривав всього 2 секунди. Автором цього фільму став Луї Ле Принц, цей француз використав для зйомки плівку, яка була покрита фотоемульсією. Що цікаво, плівка, використана для зйомки, була придумана Джорджем Істмен, який став одним перших в світі операторів. Цей короткий фільм назвали «Сцени в саду Раундхей», в ньому були задіяні п'ять акторів, в число яких увійшли син автора фільму, його теща з чоловіком і друг сім'ї.

Фільм не став останнім, після нього були зняті і інші, назва одного з них «Рух транспорту по мосту Лідс». Автор фільму Луї Ле Принц і деякі члени його сім'ї при загадкових обставинах зникли в 1890 році. За те, щоб фільм батька був визнаний першим в світі, боровся його син, Адольф Луї, але успіху він не досяг. Після короткого фільму Луї було знято безліч коротких секундних фільмів, але звання родоначальника кіно була заслужена братами Люм'єр, які в 1895 році всенародно продемонстрували фільм, що називався «Прибуття поїзда на вокзал Ла-Сіоти» і тривав майже одну хвилину. Цей фільм був далеко не першим, з тих, що зняли брати Люм'єр, до нього було знято 652 коротких фільму, які глядачі так і не змогли побачити через активний розвиток кінематографа і простоти цих коротких картин, які мало чим відрізнялися від першого фільму, знятого Луї Ле Принцом.

Вихователь: На кіностудії працюють люди різних професій, які беруть участь у зйомці фільму. Ми з вами вже вивчали професії. Нагадайте, будь ласка, що таке професія?

(Відповіді дітей: Професія це основна діяльність людини).

Вихователь: Зараз ми з вами пограємо і дізнаємося, які професії потрібні для кіномистецтва. Вам треба взяти картку і назвати, що на ній зображено і професію людини, якій це необхідно.

Діти беруть картку і називають професію;

камера (оператор) - (показ картинки камери він знімає кінофільми);

костюми (костюмер): підбирає акторам костюми;

рупор (режисер): керує роботою акторів, операторів, гримерів;

декоратор (будиночок, лава): готує декорації для зйомки;

ліхтарик - (освітлювач)

Вихователь: яку професію ми не назвали з вами?

(Відповідь дітей: актор).

Вихователь: Правильно. Без актора і не вийшов би результат діяльності всіх людей різних професій, необхідних для зйомки кіно. Якими якостями повинен володіти актор?

(Відповідь дітей: артистичний, володіти мімікою і жестами, чітко і виразно говорити).

Вихователь: Уявіть, ми з вами артисти. Хто знає, чим займаються, що роблять артисти? (це професія людей які грають в кіно і театрі). Ми прийшли на репетицію в студію, я ваш режисер. Мене артисти повинні слухати і виконувати завдання.

Перше завдання:

Відгадайте загадку:

- І сяє, і блищить, Нікому воно не лестить,

Будь-якому правду скаже.

Все, як є, воно покаже? (Люстерко)

Гра з дзеркалом «Покажи пику» робота з дзеркалом. Діти показують різні вирази обличчя (радість, смуток і т. Д.)

Друге завдання.

Розділимося на пари. Одній дитині з пари даємо картку з певним виразом обличчя, він повинен показати це вираз обличчя свого партнера.

Вихователь: Молодці, хлопці! Добре виконали завдання.

Кіно, хлопці люди дивляться не тільки, щоб відпочити, з цікавістю провести час, але і для того щоб самовоспітиваться. Так як ми живемо з вами в двадцять першому столітті, а він у нас інформаційний, отже, ми черпаємо інформацію звідусіль і з кіно теж: хто знаходить героя схожого на себе, хто то бере для себе раду, хто дізнається про світ тварин, про історичні події, і навіть для кого то кіно є помічником в будь-якої життєвої ситуації.

3. Підсумок.

Вихователь: Сьогодні ми з вами познайомилися з історією кіно. Вам було цікаво дізнатися, як з'явилося кіно? Які професії потрібні в кіномистецтві? Як ви думаєте, хлопці, чому нас вчить кіно?

Вихователь: Молодці!