Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект заняття з малювання на тему «Історія міста, селища»





Дата конвертації26.03.2020
Розмір3.93 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Олеся Бірюкова
Конспект заняття з малювання на тему «Історія міста, селища»

Конспект заняття з малювання на тему «Історія міста, селища»

Тема: Наша вулиця.

мета:

Вчити дітей: створювати сюжетні композиції;

малювати фарбами будинку, квіти;

нетрадиційним засобам малювання стусан (при малюванні квітів)

Закріплювати вміння: зафарбовувати предмети;

малювати вертикальні, горизонтальні лінії

Розвивати творчість, уяву.

• Виховувати любов до малювання.

матеріал:

Альбомний аркуш, гуаш, кисть, педагогічні ескізи, ілюстрації із зображенням дороги, квітів, будинків.

Попередня робота:

Бесіда про правила дорожнього руху, дидактична гра «Дорожній рух», рухлива гра «Горобчики і автомобілі». Розгляд будинків селища.

Хід заняття:

Вихователь. Послухайте уривок з казки К. І. Чуковського «Айболить».

Прибігла зайчиха, і закричала:

- Ай, Ай! Мій зайчик потрапив під трамвай!

Мій зайчик, мій хлопчик

Потрапив під трамвай!

Йому перерізало ніжки,

І тепер він хворий і кульгавий,

Маленький зайченя мій!

Вихователь. Як ви думаєте, чому зайчик потрапив під трамвай? (відповіді дітей). Правильно можливо зайчик грав на вулиці в м'яч. Можливо, зайчик перебігав дорогу перед близько йде транспортом. А може бути, він неправильно переходив вулицю. Хлопці, давайте намалюємо вулицю, на якій немає машин, щоб наш зайчик міг грати. Вихователь пропонує дітям намалювати вулицю, на якій стоять будинки, цвітуть квіти на клумбах. Показує етапи роботи.

-Рісовать ми будемо фарбами. З чого ми почнемо наш малюнок?

- Спочатку треба намалювати будинок.

- Чому?

-Дом намальований по середині аркуша.

-Правильно, я наберу на пензлик фарбу синього кольору і намалюю великий прямокутник по середині аркуша, це стіни будинку. Невисока, довга дах злегка виступає над стіною, подивіться, як я її намалюю. Вихователь проводить горизонтальну лінію, заходячи за стіни будинку. Стіна пряма гладка, на ній рівними рядами з однаковими проміжками, кінчиком пензля я намалюю три квадратних вікна - це самий верхній поверх, потім зроблю відступ вниз і намалюю ще три вікна - це другий поверх. Тепер треба намалювати перший поверх, але крім вікон, що ще є у будинку?

-Двері.

- Правильно, а щоб намалювати двері ми намалюємо два вікна біля стін будинку, а по середині прямокутник-двері. Ось який гарний будинок у мене вийшов. Поруч з будинком посадили красиві квіти, як можна їх намалювати?

-Тичком, жорсткої пензлем.

-Правильно, я опускаю кисть в жовту фарбу і стусаном малюю квіти поруч з будинками.

- Тепер можна приступати до малювання тротуару.

Якого кольору треба взяти фарбу?

-Коричневого кольору.

У нижній частині листа я намалюю широку смугу і акуратно її зафарбований. Зафарбовувати смугу дороги треба в одному напрямку.

Під час виконання роботи вихователь уточнює етапи малювання, стежить за тим, щоб діти правильно тримали кисть. Стежить за процесом зображення, при необхідності допомагає радою, показом.

В кінці всі роботи вивішуються на стенді. Вихователь звертає увагу на різне забарвлення будинків. Зазначає роботи, на яких багато красивих квітів. На закінчення хвалить всіх дітей і каже, що все намагалися і роботи вийшли барвисті.


  • Хід заняття