Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


«Моя знайома вулиця» (Ознайомлення дітей старшого віку з історією і культурою рідного міста ...)





Дата конвертації28.12.2017
Розмір7.04 Kb.
ТипРодина, рідний край. Краєзнавство

Тетяна Карчевська
«Моя знайома вулиця» (Ознайомлення дітей старшого віку з історією і культурою рідного міста ...)

мета:

Знайомити з історією і культурою рідного міста дітей старшого віку.

завдання:

Навчальна.

Узагальнити знання про одну з старовинних вулиць міста. Закріпити знання про походження старої назви вулиці. Закріпити знання про старовинних будівлях, які є пам'ятками культури, які знаходяться на вулиці. Навчати творчому розповідання з опорою на фотографії. Актуалізувати словник по даній темі

Розвиваюча.

Розвивати увагу, пам'ять, мислення, уява.

Розвивати дикцію, інтонаційну виразність мови.

Виховна.

Виховувати особистість дитини з високою внутрішньою культурою.

Виховувати любов до рідного міста, краю, інтерес до вивчення історії Клину.

Попередня робота.

Читання літератури, проведення бесід на тему. Екскурсії по вулиці зі знайомством з пам'ятками архітектури, купецькими будівлями, що знаходилося в цих будівлях. Складання маршрутної карти, малювання на тему «Подорож по старій вулиці»

устаткування

Магнітна дошка, фотографії пам'ятників культури, розташованих на вулиці Леніна, малюнки з контурами пам'ятників культури для гри «Відгадай по контуру» фотографії, ілюстрації будь-яких вулиць.

хід заняття

Вихователь звертає увагу дітей на фотографії (ілюстрації, вміщені на дошці.

- Діти, як ви думаєте, що зображено на фотографіях? (Вулиці)

-А як називаються вулиці, на яких живете ви? Які запам'ятовуються будови, пам'ятники є на вашій вулиці? (Відповіді дітей)

-Ви знаєте, яка вулиця проходить недалеко від нашого дитячого садка, багато будівель на якій належать до пам'яток культури нашого міста? (вулиця Леніна)

-Як ви думаєте, якби до нас приїхали діти з іншого міста, змогли б ви розповісти про ці пам'ятки?

Вихователь узагальнює відповіді, підводить до того, що треба себе перевірити і виступити в ролі екскурсоводів, уявивши, що вони знаходяться на вулиці Леніна.

-Але у нас тут немає вулиці. Що можна зробити? Які будуть пропозиції?

За допомогою вихователя приходять до думки, що вулицю можна викласти на підлозі, використовуючи рулонний папір (діти викладають на підлозі дві лінії з білою рулонного паперу).

-Хлопці, давайте згадаємо, з якої вулиці починається вулиця Леніна і який закінчується? Чому в старовину вона носила назву Купецька? Які вулиці перетинають вулицю Леніна, яке походження назв цих вулиць? (Відповіді дітей) Діти викладають Театральну, Ливарну, Стару ямскую вулиці.

Зразкові відповіді дітей.

-По вулиці Леніна проходив старовинний Санкт Петербурзький тракт. Ця вулиця була головною до будівлі Ленінградського шосе. Називалася вона Купецькою, тому що на ній жили купці. Тут розташовувалися купецькі лавки, постоялі двори, трактири і тому вона вважалася ще й торговою вулицею.

-вулиці Стара ямська називалася так, тому що основним заняттям Клінчаєв до появи машин був ямщицкий промисел. На Старій ямський вулиці розташовувався кінний базар. Сюди приїжджали власники і покупці коней з усієї округи. Продавали тут також овес, сіно, дрова.

-Перш, ніж ми продовжимо, я пропоную вам трохи відпочити.

Встаньте уздовж вулиці Леніна з правого боку і з лівого.

Физминутку

Ми стаємо все вище

Дістаємо руками даху (марширують)

На дві секунди піднялися (руки вгору)

Три, чотири - руки вниз (руки вниз)

-А зараз пограємо в гру «Відгадай по контуру»

Діти сідають на стільчики по обидва боки вулиці, утворюючи дві команди.

За два представники від кожної команди підходять до столу, на якому вибирають один малюнок з контуром будівлі, яке на вулиці Леніна розташовано з його боку. Визначають по контуру назва цієї будови і мають у своєму розпорядженні на потрібному місці на вулиці (можна поставити дитячий стільчик і на нього покласти малюнок з контуром) Що стосується труднощі допомагає команда. За правильні відповіді командам видаються жетони.

Молодці хлопці, а зараз ми подивимося, представники якої команди будуть кращими екскурсоводами. По черзі від кожної команди дитина повинна підійти до магнітної дошці, вибрати фотографію з зображенням пам'ятника культури, розповісти, що він знає про цей об'єкт і віднести на стільчик з відповідним контуром. Кожна з команд допомагає своєму екскурсоводу. Будь-яка з команд може доповнити розповідь за додаткові жетони.

Зразкові розповіді дітей.

-З правого боку, на початку вулиці Леніна стоять торговельні ряди.

Це кілька двоповерхових будинків з червоної цегли. З'явилися вони більше ста років тому. Побудували їх на місці згорілих дерев'яних. Гроші на будівництво давали купці. Так називалися багаті торговці різними товарами. Придумав так побудувати торгові ряди архітектор Сергій Родіонов. Будинки схожі на казкові теремки. Їх даху нагадують головний убір російських дівчат. У центральній арці торгових рядів була ікона Миколи угодника. Її нещодавно відновили. У крамницях були металеві двері з написами, хто працював в цих крамницях. До нашого часу збереглася лише одна. У торгових лавках продавали продукти, тканини, посуд, взуття, одяг та інші товари. І зараз торгові ряди є місцем торгівлі.

-На перетині вулиці Леніна з Театральній стоїть будівля колишнього реального училища. Будинок належав Клинское купцеві Бороніхіну. Спочатку частина будівлі здавали під клуб. Місцева молодь тут ставила спектаклі. Потім господиня здала будинок під реальне училище. У ньому могли вчитися хлопчики з багатих сімей. За навчання треба було платити гроші. Пізніше це училище закінчив відомий артист Марк Прудкин. Про це говорить вивіска на будівлі.

Вихователь підводить підсумок, визначає по числу фішок команду переможницю, все разом вибирають кращого екскурсовода за більш цікавий і повний розповідь. Педагог хвалить дітей, каже, що можна запрошувати гостей, діти багато можуть розповісти про своє місто.

«Моя знакомая улица» (Ознакомление детей старшего возраста с историей и культурой родного города …)