Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Православні храми Санкт-Петербурга





Скачати 21.6 Kb.
Дата конвертації 26.11.2019
Розмір 21.6 Kb.

ПІБ (повністю)

Автори, розробники

Гжеліна Віаліна Тахіровна

предмет

Історія і культура Санкт - Петербурга

УМК

Підручник Л.К. Єрмолаєва Краєзнавство. Петербург - місто - музей. Частина 3. Санкт-Петербург СМІО ПРЕС 2013

клас

6 клас

Тип уроку

дискусія

технологія уроку

Технологія навчальної дискусії

Тема урока:

Православні храми Санкт-Петербурга

мета

Створення умов для знайомства з православними храмами Санкт-Петербурга, православними традиціями і значенням православних храмів для жителів міста.

Плановані результати:

Предметні результати:


- подальший розвиток умінь виявляти головне; вміння пояснювати історичні факти; вміння визначати причини даної події слідства;


Метапредметние результати:


- отримувати та аналізувати необхідну інформацію;


Особистісні УУД:


- виховання поваги до історичної спадщини Росії;

Регулятивні УУД:

вміння оцінювати правильність виконання навчального завдання, власні можливості її

рішення;


Пізнавальні УУД:

вміння визначати поняття, створювати узагальнення, встановлювати аналогії, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, будувати логічне міркування, умовивід.


Комунікативні УУД:

вміння організовувати навчальний співробітництво і спільну діяльність з учителем і однолітками; формулювати, аргументувати і відстоювати свою думку;



завдання:


освітні:

- формування вміння ставити запитання і соразмишлять при формулюванні відповіді;

- дати поняття про роль православних храмів в історії Санкт-Петербурга як столиці Російської імперії;

- формування в учнів уявлення про значення православних храмів в життя городян в XVIII - XIX ст.

- формування вміння узагальнювати уявлення і формулювати короткий логічна відповідь;


виховні:

- формування морального виховання відповідального громадянина і городянина;

- виховання усвідомленості в наступності культурної спадщини і традицій;


Розвиваючі:

-збагачення словникового запасу;

- використання комунікативних навичок для групової роботи;

- сприяти розвитку вміння формулювати відповіді;

- вміння виявляти причинно-наслідкові зв'язки.

Форма роботи учнів на уроці:.


Перехресний опитування, фронтальна

Устаткування для вчителя:


Мультимедійний комплекс, підручник


Устаткування (і матеріали) для учнів:


Підручник, зошит














































Технологічна карта уроку: (уроку з докладним описом видів діяльності вчителя і учнів).



Етап заняття (уроку)

час

Предметні УУД

метапредметние УУД

діяльність учителя

діяльність учнів

вступний етап

3 хв.

Пізнавальні:

- вміння визначати причини і прогнозувати наслідок

регулятивні:

- вміння самостійно визначати цілі;

пізнавальні:

- вміння створювати узагальнення і встановлювати аналогії;

комунікативні:

- володіння усною мовою;

Пропонує учням ілюстративний ряд: Петропавлівський собор, Олександро-Невська лавра, Казанський собор. Навідними питаннями сприяє визначенню мети і задач уроку.

Виходячи із запропонованого ілюстративного ряду, висувають варіанти цілей і завдань уроку.

актуалізація ЗУН

5 хв.

Пізнавальні: - вміння застосовувати історичні знання для осмислення сутності сучасних суспільних явищ.

особистісні:

- виховання поваги до історичної спадщини Росії;

-сприйняття традицій історичного діалогу;

Пізнавальні:

- вміння визначати поняття;

- вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки:

- вміння будувати логічне міркування;

комунікативні:

- володіння усною мовою;

- вміння формулювати, аргументувати і відстоювати свою думку;

Веде перехресний опитування:

  1. Які храми є в Петербурзі?

  2. Яких храмів більше, чому?

  3. Як визначити якого святого більше шанують в храмі? Пропонує дати визначення таким поняттям: храм, монастир, Кафедральний собор, традиція, обряд, православна культура, іконостас, вівтар, фасад, інтер'єр, екстер'єр)

Беруть участь в опитуванні. Дають визначення термінам.

Узагальнення і систематизація ЗУН

12 хв.

Пізнавальні: - вміння застосовувати історичні знання для осмислення сутності сучасних суспільних явищ.

особистісні:

- виховання поваги до історичної спадщини Росії;

-сприйняття традицій історичного діалогу;

Пізнавальні:

- вміння будувати логічне міркування;

комунікативні:

- володіння усною мовою;

- вміння формулювати, аргументувати і відстоювати свою думку;

Пропонує питання дискусії:

  1. Як влаштований православний храм?

  2. Які служби, таїнства відбуваються в храмі?

  3. Як треба поводитися в храмі?

  4. Які православні свята ви знаєте і дотримуєтеся?

  5. Чи можна назвати петербурзькі храми пам'ятками православної культури?

  6. Що включають в поняття православної культури?

  7. У що вірять православні? Кого і що шанують?

  8. Чим визначалося будівництво храмів в різний час?


Беруть участь в дискусії, аргументують і відстоюють свою точку зору.

Застосування узагальнених ЗУН в нових умовах.

15 хвилин.

Пізнавальні:

- оволодіння базовими історичними відомостями

регулятивні:

-вміння самостійно планувати шляхи досягнення цілей;

Пізнавальні:

- вміння створювати схеми для вирішення пізнавальних завдань;

- смислове читання;

комунікативні:

- володіння письмовою мовою;

Пропонує роботу в зошиті. За православною традицією петербурзькі храми називаються на честь святого або чудотворної ікони або релігійного свята. Давайте розберемося в честь кого або чого названі такі петербурзькі храми:

Петропавлівський собор, Казанський собор, храм Воскресіння Христового, Нікольський морський собор, Спасо-Преображенський собор, Володимирська церква.

Працюють самостійно в зошитах, відповідають на поставлені питання.

Контроль і самоконтроль знань

5 хв.

Пізнавальні:

- вміння визначати причини і прогнозувати наслідок

регулятивні:

- володіння основами самоконтролю, самооцінки, прийняття рішень і здійснення усвідомленого вибору в здійсненні навчальної діяльності;


Перевіряє відповіді на питання.

Відповідають усно на питання, аргументуючи відповіді.

Заключний етап. рефлексія

3 хв.


регулятивні:

- вміння оцінювати правильність виконання навчального завдання;

- володіння основами самооцінки;

комунікативні:

- вміння знаходити спільне рішення;

комунікативні:

- володіння усною мовою;

- вміння формулювати, аргументувати і відстоювати свою думку;

Оцінює відповіді шляхом голосування учнів

Голосують за вподобані відповіді

Інформація про домашнє завдання

2 хв.



Петербурзька зошит, ч. 3, § 22, с. 20-23, скласти повідомлення про втрачені храмах Петербурга.



Список літератури


Додаток № 1: Рефлексія.

Учням пропонується заповнити анкету:

1. На уроці я працював

2. Своєю роботою на уроці я

3. Урок для мене видався

4. За урок я

5. Мій настрій

6. Матеріал уроку мені був

7. Домашнє завдання мені здається

активно / пасивно

задоволений / незадоволений

коротким / довгим

не втомився / втомився

стало краще / стало гірше

зрозумілий / не зрозумілий

корисний / даремний

цікавий / нудний

легким / важким

цікавим / нецікавим



<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Дана методична розробка являє собою технологічну карту з історії та культури Санкт-Петербурга для 6 класу за підручником Л.К. Єрмолаєва Санкт-Петербург історія і культура Ч.2. У технологічній карті представлено хід уроку відповідно до вимоги Федерального Державного Освітнього Стандарту, в технологічній карті використані технології критичного мислення, інформаційна технологія, а також рефлексія.