Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Технологічна карта уроку історії по темі «Громадянська війна в Америці» 8 клас ФГОС





Скачати 9.62 Kb.
Дата конвертації 10.09.2018
Розмір 9.62 Kb.
Тип День Перемоги. 9 травня

Григорій Богданов
Технологічна карта уроку історії по темі «Громадянська війна в Америці» 8 клас ФГОС

Богданов Григорій Олександрович - вчитель історії, ГБОУ ЗОШ №23 м Санкт Петербург

Технологічна карта уроку

Клас: 8

Тема: "Громадянська війна в Америці"

Тип уроку: урок відкриття нового знання

Мета: оволодіння уявленнями про причини, перебіг і наслідки війни північних і південних штатів США 1861-1865

завдання

Освітні: познайомити учнів з причинами, наслідками громадянської війни і життям людей в досліджуваний період.

Розвиваючі: розвивати вміння працювати з фактичним матеріалом. Розвивати навик підготовки повідомлення, роботи з різними джерелами інформації. На основі аналізу, узагальнення, робити висновки, аргументуючи свої міркування. Розглядати історичні події з позиції учасників історичного процесу.

Розвивати пізнавальні інтереси учнів, уміння працювати з текстом.

Виховні: Підійти до висновку про рівноправність всіх рас і культур на земній кулі, про те, що війна - далеко не кращий спосіб вирішення проблем.

УУД

Особистісні: Розуміти культурну різноманіття світу, поважати історію інших народів світу.

Регулятивні: Забезпечити організацію навчальної діяльності учнів шляхом співвіднесення того, що вже відомо і засвоєно учнями, і того, що ще не відомо, формувати і узагальнювати поняття, здійснювати контроль у формі звірення способу дії і його результату з заданим еталоном з метою, оцінка якості та рівня засвоєння знань.

Комунікативні: Забезпечити соціальний компетентність, вміння слухати і вступати в діалог, брати участь у колективному обговоренні. планування навчального співробітництва з учителем і однолітками, постановка питань - ініціативне співробітництво в пошуку і зборі інформації.

Пізнавальні: Забезпечити смислове орієнтацію учнів на самостійне виділення і формулювання пізнавальної мети, пошук і виділення необхідної інформації при роботі з текстом, рефлексія способів і умов дії, контроль і оцінка процесу і результатів діяльності.

плановані результати

Предметні:

Знати:

основні події передували війні Півночі і Півдня і наступні їй

основні поняття по темі, що вивчається: аболиционизм, Ку-клукс-клан, сецесія

уміти:

знаходити потрібну інформацію в тексті підручника, додаткових джерелах;

застосовувати основні культурологічні терміни і поняття по темі, що вивчається.

особистісні:

прилучення до культурно-історичної спадщини людства;

набуття досвіду емоційно-ціннісного і творчого ставлення до фактів минулого і історичних джерел.

метапредметние:

здатність планувати і організовувати свою навчальну та комунікативну діяльність відповідно до цілей і завдань уроку;

представляти результати своєї творчо-пошукової роботи в різних форматах

вміння виокремлювати з тексту проблемні і спірні моменти, розробляти шляхи вирішення, пошук способів розпізнавання ознак, зв'язків, відносин між різними поняттями.

Основні поняття

Північні Штати, Південні Штати, сецесія, рабство, Лінкольн, Генерал Лі, Форт Самтер, Емігранти, Янки, Конфедерати.

міжпредметні зв'язки

Політологія, Музика, Суспільствознавство.

ресурси:

Основні: Робоча програма, підручник, додаткові тексти

Додаткові: Інтернет - ресурси

технології

Формування регулятивних, особистісних, комунікативних та пізнавальних навчальних дій

здоров'язберігаючих технологій

ІКТ

Дидактична структура уроку

організаційний момент

Привітання вчителя, підготовка до уроку.

Привітання учнів, перевірка готовності уч-ся до уроку. Створення сприятливої ​​психоемоційної атмосфери уроку.

Актуалізація опорних знань

Відтворюють знання, вміння, життєвий досвід, необхідний для засвоєння нового матеріалу

Показ фрагмента фільму «Хороший, поганий, злий» Серджіо Леоне.

Питання: Які висновки ви можете зробити з даного уривка?

Як ви думаєте, яка тема уроку?

Цілепокладання і мотивація навчальної діяльності

Постановка учнями цілей, завдань, планування ходу уроку. Визначення методів роботи.

Сформулювати цілі вивчення теми і завдання, необхідні для досягнення мети. Визначити основні методи, які необхідні для вирішення поставлених завдань.

Вивчення нового матеріалу

Читання текстового уривка, співвіднесення, заповнення індивідуального робочого листа (ІРЛ)

I.Прочітайте текст і цитату з інавгураційної промови Лінкольна, заповніть пропуски в ІРЛ і дайте відповідь на питання.

Див. Додаток 1

II. Робота з документом

Див. Додаток 2

Физкультминутка

Марш на місці під гімн Конфедератов

Своїм прикладом пропогандируется здоровий спосіб життя

Ви чуєте марш Жителів півдня. Давайте підтримаємо їх!

Знайомство з культурою США часів Громадянської війни.

Діагностика освоєння теми

Фронтальне опитування.

Відповіді учнів в індивідуальних бланках

Бесіда з учнями.

- Що ж ви нового дізналися на уроці?

Повторення ключових аспектів уроку.

Відповіді на діагностичні питання в бланку.

Самоперевірка.

Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Взаимопроверка записів в зошиті.

Запис домашнього завдання.

Вибіркова перевірка заповнення зошити.

Підрахунок балів, набраних за роботу на уроці.

Виставляння оцінок.

Запис домашнього завдання.

Міні-твір на тему «Я б вирішив конфлікт між Північними і південними штатами наступним чином»

Рефлексія.

Занесення даних в індивідуальну карту уроку.

Організація роботи учнів щодо заповнення індивідуальної карти уроку.

Видача та збір індивідуальних карт.

Див. Додаток 3.

Додаток 1. Індивідуальний робочий лист

Вихід південних штатів зі складу США називався ....

Громадянська війна почалася з облоги ....

Перші три роки у війні щастило ...

Ряди армії Півночі увілічіть ....

Рабство в США скасовано в. році.

Переломним боєм було (назва \ дата) ...

Останнім капітулював.

Чи була відміна рабства однією з основних причин війни?

Додаток 2. Роздатковий матеріал

У 1861р. Південні штати вийшли зі складу країни (таке не заборонялося в Конституції і отримало назву Сецесія, Нова держава назвали конфедеративних штатами Америки (КША, або Конфедерація). Ряд прикордонних штатів (Меріленд, Делавер, Кентуккі і Міссурі) було утримано в складі США шляхом введення військового положення. Традиційно початком громадянської війни вважається обстріл конфедератами форту Самтер, штат Південна Кароліна.

Обидві сторони розраховували на швидку перемогу через місяць-другий. Бойові дії на основному театрі військових дій відбувалися за такою схемою: мешканці півночі набирають величезну кількість добровольців але в силу непідготовленості воєначальників (армія Півдня була навчена набагато краще) Жителі півдня здобували епічні перемоги над переважаючими силами противника 3 роки поспіль.

Але війна коштувала дорого, і у США був сильний флот, плюс одних добровольців вистачило б щоб отримати дво-і триразовий перевагу над конфедератами і заповнити втрати. Однак і добровольців стало замало, і Лінкольн ввів загальну повинність незадовго до Геттисбергської битви. Дуже доречним був величезний потік ірландських іммігрантів (там видався страшний голод через хворобу картоплі, яким видавали громадянство і відразу ж, майже прямо з корабля, забирали в армію, а також закон про звільнення рабів 1863. У КША загальна мобілізація була оголошена в самому початку війни, всі білі люди встали під рушницю в добровільно-примусовому порядку і нових юнітів брати було нізвідки. Цілком логічно, що до 1863р. Південь мав великі проблеми з економікою, морську блокаду, і брак у військах.

Жителі півдня розуміли що потрібно діяти, в результаті вирішальною була битва при Геттісберге. 1863р. Битва тривала 3 дні, обидві сторони втратили близько 20-30 тисяч осіб (загальні втрати перевищили 50 тисяч чоловік). В тактичному плані закінчилося швидше внічию, але остаточно підкосило сили конфедератів.

В результаті залишилися два роки Жителі півдня запекло вели партизанську війну, а сіверяни, навчившись воювати за два роки запекло тиснули останні осередки опору. до речі, останніми капітулював Стенд Уейт - вождь індіанців племені Черокі, генерал Армії.

Наведу лише один вислів, що міститься в одному з моїх виступів, де я заявляю, що у мене немає ніяких намірів прямо або побічно втручатися в функціонування інституту рабства в тих штатах, де воно існує. Я вважаю, що не маю законного права робити це, і я не схильний робити це.

Аврааам Лінкольн.

Додаток 3. Індивідуальна карта рефлексії

Я сьогодні на уроці працював.

Мені на уроці було ....

Сьогодні я дізнався.