Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Тема уроку: Людина в світі, що змінився





Скачати 14.83 Kb.
Дата конвертації 30.10.2018
Розмір 14.83 Kb.

Тема уроку: Людина в світі, що змінився


Підручник: А Я. Юдовський, П.А. Баранов. Нова історія, 1800-1913. 8 клас. Видавництво «Просвещение», 2006 р


Мета: Охарактеризувати зміни, які відбувалися в матеріальній культурі і повсякденному житті людини в результаті індустріальної революції. Познайомитися з технічними досягненнями, які вплинули на ці зміни.


завдання:

  • Освітньо-пізнавальна: повторення раніше вивченого матеріалу і його більш глибоке осмислення, засвоєння причинно-наслідкового зв'язку в історичних процесах явища і події.

  • Розвиваюча: учні закріплюють навички порівняльного аналізу, робота з документами, розвиток загальнонавчальних і спеціальних умінь і навичок, формування та закріплення умінь аналізувати, виділяти головне, узагальнювати, порівнювати, робити висновки, встановлювати взаємозв'язки між явищами і подіями, картографічні вміння.

  • Виховна: виховання толерантності, взаємоповаги, поваги до історії і традицій батьківщині, патріотизму.


Тип уроку: Комбінований урок.


Засоби навчання (обладнання уроку): підручник, роздатковий матеріал: «Думка про робітних будинках».


Основні поняття: Омнібус, фонограф, поштова марка, метро, трамвай, велосипед, фермер, прибуткові будинки.


Найважливіші події: поява громадського транспорту; відкриття метро; створення швейної машинки; поширення центрального опалення, водопостачання; вводиться поштова марка; створюється фонограф, фотографія; вдосконалюється велосипед.

Особистості: А.М. Зінгер, Р.Хілл, Л.Дагерр, Л.Шоулс, Едісон.


Основні дати:

1863 г. - відкриття в Лондоні першої підземної дороги, метро.

1846 г. - А.М. Зінгер створив сучасну швейну машинку.

1877 г. - перша система парового опалення, створена з США.

1877р. - Едісон винайшов фонограф

1839г. - Луї Дагерр створив перший спосіб фотографування.

1867р. - Л. Шоулс оформив патент на винахід друкарської машинки.

план уроку

1. Організаційний момент.

2. Вступна бесіда.

3. Перевірка домашнього завдання.

4. Вивчення нового матеріалу:

4.1 Міський рейковий шлях.

4.2 Зміни в повсякденному житті

4.3 Розвиток матеріальної культури.

5. Висновок

6. Домашнє завдання.


Хід уроку

1. Організаційний момент (2 хв.)

2. Вступна бесіда, актуалізація теми уроку (3 хв.)

3. Перевірка домашнього завдання (10 хв.)

Учні самостійно пишуть на листочках визначення семи термінів.

- монополія,

-імперіалізм,

- картель,

- синдикат,

-трест,

- концерн,

-економічна криза.

Мета: Встановити глибину і міцність знань учнів за змістом пройденого матеріалу.


4. Вивчення нового матеріалу: (20 хв.)

Структури викладу - шкільна лекція.

4.1 Міський рейковий шлях. (7 хв.)

Записується на дошці.

У поч. XIX ст. ОМНІБУС (Від. Англ. - машина для всіх)

hello_html_57aed7ff.gif


Конка; ТРАМВАЙ - коні тягнули омнібуси по рейках

(Росія) (США)

hello_html_57aed7ff.gif


ТРАМВАЙ НА ЕЛ. Тязі - в 80-і рр. 19 століття.

Наземного транспорту ставало все більше, старі вулиці не справлялися з транспортним потоком. І тоді рейки пішли під землю.

1863 г. - відкриття в Лондоні першої підземної залізниці, метро. Потім такі дороги стали будувати в столицях інших країн.


Проміжний висновок: Поява громадського транспорту в умовах перетворення міст в промислові центри вирішувало гостру проблему, як доставити людей на роботу і допомогти їм повернутися додому.


4.2 Зміни в повсякденному житті (6 хв.)

Основні питання: (робота з підручником)

  1. Які зміни відбулися у внутрішній плануванні квартири?

  2. Основні аспекти розвитку благоустрою житла.

(робота з роздатковим матеріалом)

Додаток №1. Роздатковий матеріал: «Думка про робітних будинках».

3. Які цілі переслідував парламент, вводячи вкрай суворі порядки в робітних будинках?

В ході бесіди підвести клас до висновку, що технічний прогрес змінив повсякденне життя людей, з'явилися умови для підтримки особистої гігієни і чистоти житла, відступили багато хвороб, збільшилася тривалість життя.


4.3 Розвиток матеріальної культури. (7 хв.)

Структури викладу - шкільна лекція. На дошці основні дати.

Поштова марка. Міграція населення збільшувала обсяг листування. Р. Хілл ввів єдиний тариф на оплату поштових відправлень незалежно від відстані. Він же ввів у вживання перші поштові марки, які приклеював на конверт сам відправник.

Музика в будинку. 1877р. - Едісон винайшов фонограф - апарат, який відтворює мова людини. На його основі і був створений грамофон. Музика записувалася на спеціальні диски - пластинки, а потім програвалися.

Світлина. 1839г. - Луї Дагерр, паризький художник і фізик, створив перший спосіб фотографування. Мистецтво фотографії швидко розвивалося.

Друкарська машина. 1867р. - Л. Шоулс оформив патент на винахід друкарської машинки. Модель була далека від досконалості, а грошей на доопрацювання не було. Тоді він продав свій винахід власнику машинобудівної фабрики Ремінгтон.

  1. Висновок (3 хв.)

Питання для закріплення: Як впливали технічні винаходи на повсякденне життя людини XIX століття?

Висновок: таким чином, технічний прогрес змінював повсякденне життя людей. Зручним і загальнодоступним ставав транспорт, удосконалювалася планування квартир. Сучасні засоби зв'язку полегшували спілкування, а газети і радіо приносили прямо в будинок все новости. Розширювався світ захоплень і можливість знайти роботу.

6. Домашнє завдання. (2 хв.)

Читати параграф №4, в підручники, додатково знати записи в зошиті.


ДОДАТОК

Додаток №1. Роздатковий матеріал: «Думка про робітних будинках».

«Автор проекту« Закон про бедних№ 1834 р говорив про робітних будинках: «Такі будинки повинні бути малоприємним місцем. У них повинні проводитися корисні обмеження - заборона їх мешканцям залишати будівлю або приймати гостей без письмового на те дозволу одного з опікунів ... Особа, яка курує розподілом допомоги, дає йому (біднякові) найважчу роботу і платить за неї якомога менше з тим, щоб ледарі і нероби зверталися за допомогою якомога рідше ».


<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
опис:

Мета: Охарактеризувати зміни, які відбувалися в матеріальній культурі і повсякденному житті людини в результаті індустріальної революції. Познайомитися з технічними досягненнями, які вплинули на ці зміни.

завдання:

· Освітньо-пізнавальна: повторення раніше вивченого матеріалу і його більш глибоке осмислення, засвоєння причинно-наслідкового зв'язку в історичних процесах явища і події.

· Розвиваюча: учні закріплюють навички порівняльного аналізу, робота з документами, розвиток загальнонавчальних і спеціальних умінь і навичок, формування та закріплення умінь аналізувати, виділяти головне, узагальнювати, порівнювати, робити висновки, встановлювати взаємозв'язки між явищами і подіями, картографічні вміння.

· Виховна: виховання толерантності, взаємоповаги, поваги до історії і традицій батьківщині, патріотизму.

Тип уроку: Комбінований урок.

Засоби навчання (обладнання уроку): підручник, роздатковий матеріал: «Думка про робітних будинках».

Основні поняття: Омнібус, фонограф, поштова марка, метро, трамвай, велосипед, фермер, прибуткові будинки.

Найважливіші події: поява громадського транспорту; відкриття метро; створення швейної машинки; поширення центрального опалення, водопостачання; вводиться поштова марка; створюється фонограф, фотографія; вдосконалюється велосипед.