Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Уроісторіі "Петро Перший: хто він - злий геній або батько націй ?!





Скачати 50.83 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір50.83 Kb.
ТипУроісторіі

hello_html_44299380.gifhello_html_44299380.gifhello_html_44299380.gifhello_html_76b6eae8.gifhello_html_44299380.gifhello_html_44299380.gifhello_html_m28f0d35c.gifhello_html_76b6eae8.gifhello_html_76b6eae8.gifhello_html_44299380.gifhello_html_76b6eae8.gifhello_html_7ea13065.gifhello_html_44299380.gifhello_html_44299380.gifhello_html_44299380.gifhello_html_m6be16eb8.gif Навчальний план-конспект уроку історії в 10 класі

Перевірка і використання уроку

Петро Перший - хто він: злий геній або батько націй?


Тема: Петро Перший - хто він: злий геній або батько націй?

мета:

  • узагальнення і систематизація знань з розділу "Росія в епоху Петра Першого.

  • формування навичок самостійного мислення, критичного сприйняття основних інтерпретацій епохи Петра I і його перетворень, порівняльного аналізу джерел.

Завдання уроку:

Навчальні: через оцінку особистості Петра I і характер його правління підвести учнів до осмислення історичної епохи; систематизація знань.

Розвиваючі: розвиток умінь самостійної пошуково-дослідницької діяльності, умінь аргументувати і відстоювати свою позицію.

Виховні: створення ситуації, що вимагає від учнів зайняти власну громадянську позицію по відношенню до методів правління Петра I. допомогу у визначенні власного ставлення до ключових явищ історії, вести культурну дискусію.

Тип уроку: урок узагальнення, систематизації і поглиблення вивченого.

Технологія проблемного діалогу, спрямована на формування метапредметних результатів в аспекті розвитку регулятивних УУД

Цілі як діяльність учнів.

метапредметние:

М / п (метапредметние пізнавальні): отримувати інформацію з джерел, представлених в різних формах (питання, таблиця), перетворювати її з однієї форми в іншу (текст, ключові слова).

Предметні:

4ЛР (оволодіння знаннями історичної епохи): засвоїти методи і характер правління Петра I, вміти аналізувати історичну епоху, визначати своє ставлення до ключових явищ історії, аргументувати і відстоювати свою власну громадянську позицію по відношенню до методів правління Петра I, вести культурну дискусію, систематизувати знання .

результат:

Учні знають історичну епоху в роки правління Петра I, вміють давати оцінку особистості Петра I, характеру його правління, вміють аналізувати історичну епоху, визначати своє ставлення до ключових явищ історії, аргументувати і відстоювати свою власну громадянську позицію по відношенню до методів правління Петра I, вести культурну дискусію, систематизувати знання.

Технології, що використовуються:

технологія критичного мислення.

Методи і прийоми:

метод словесної передачі інформації і слухового сприйняття інформації (бесіда)

метод наочної передачі інформації і зорового сприйняття (презентація);

проблемно-пошуковий (створення проблемної ситуації, спонукання до пошуку рішень)

методи стимулювання і мотивації (заохочення, створення ситуації успіху),

соціальні (створення ситуацій взаємодопомоги)


Комунікаційне середовище уроку:

мультимедійний проектор; презентація.


етапи уроку

Хід уроку

Формування УУД і технологія оцінювання, духовно-моральне виховання.

час

I. Оргмомент.

Привітання. Перевірка готовності до уроку. Виявлення відсутніх.


1 хв.

II. Актуалізація вивченого з метою введення в проблему.








Згадуємо те, що знаємо.

Історична загадка.

Наша розмова я почну з історичної загадки. Спробуйте вгадати, про яку історичну особистість піде мова на уроці:

Коли він з'явився на світло, в Москві говорили, що на небі запалилася нова яскрава зірка, для нього спеціально замовляли зошити з барвистими зображеннями воїнів, іноземних кораблів і міст, він був велетень, без малого трьох аршин ростом, цілою головою вище будь-якої юрби.

Висвічується слайд на презентації з фото Петра.

Пізнавальні УУД

Аналізувати, порівнювати, класифікувати, робити висновки.






2 хв.




















III. Введення в тему Постановка проблеми уроку.






28 січня 1725 помер перший російський імператор - Петро Олексійович Романов.

на слайді

«... Кого ховаємо? .. Петра Великого ховаємо. А сонце зайшло землі Руської »- ці слова сказав Феофан Прокопович, один з найвідданіших сподвижників Петра. «Сонце землі Руської» - неправда, найвища оцінка.

Л. Н. Толстой сказав про нього:

«Геніальний ..., але звір. Цар, прорубати вікно в Європу, але бився за три шкури з трудового селянства ». Встановіть протиріччя в даних висловлюваннях.

«Те академік, то герой, то мореплавець, то тесля» так характеризував імператора А. С. Пушкін, а письменник 19 століття А. И. Герцен - «Геній ..., але кат». У чому ви бачите тут протиріччя?

Російський народ: «Антихрист!», коли Петро зривав з церков дзвони.

- Я пропоную вам визначити тему уроку.

-Ви правильно визначили проблемну тему, я внесу лише корективи: Хто ж був Петро Великий? Злий геній чи батько нації? --У ніж він мав рацію і в чому він був винен - ось головні питання наших дебатів.


регулятивні УУД

1. Висловлювати припущення на основі спостережень.

2. Формулювати мета уроку.






3 хв

IV. Актуалізація і закріплення про епоху правління Петра I.

Перегляд відеофільму «Петро Перший».

-Я пропоную вам переглянути відеофільм «Петро Перший» з метою систематизації своїх знань про епоху его правління.


Пізнавальні УУД

1. Аналізувати, порівнювати, робити висновки.

2. Витягувати інформацію з відеофільму.

комунікативні УУД

1. Слухати і чути інших, бути готовим коригувати свою точку зору.

4. Адекватно використовувати мовні засоби для вирішення комунікативних завдань.

ТОУУ

4 хв.

V. Робота в групах. Підготовка до дебатів.

Щоб дати об'єктивну оцінку діям Петра 1, обговорити всі аргументи «за» і «проти» я розділила вас на три групи: прихильники Петра 1, його противники і третя група буде виконувати примирної місію. Кожна група отримує своє завдання. Воно у вас на столах.

Завдання 1.

1 група. Чи згодні ви, що імператору Петру 1 були притаманні якості, що сприяють формуванню геніальної особистості. Працюючи з підручником, аналізуючи зміст відеоролика, історичними документами дайте відповідь на питання.

2 група. Працюючи з підручником, історичними документами, спростуйте відповідь опонентів і доведіть, що царю були притаманні і інші особистісні якості.

3 група. Чи згодні ви з тим, що хоча Петро 1 і мав негативні якості особистості, це не завадило йому провести перетворення в Росії і перетворити її в сильну європейську державу.

Завдання 2.

1 група. Чи згодні ви з тим, що в епоху Петра 1 було багато позитивних моментів.

Працюючи з підручником, аналізуючи зміст відеоролика, історичними документами, аргументуйте свою відповідь.

2 група. Чи згодні ви з тим, що якщо Петра і можна назвати генієм, то тільки злим. Працюючи з підручником, аналізуючи зміст відеоролика, історичними документами дайте відповідь на питання.

3 група. Чи згодні ви з тим, що, незважаючи на те, що в правлінні імператора були і негативні моменти, це не завадило йому вивести країну вперед. Працюючи з підручником, аналізуючи зміст відеоролика, історичними документами дайте відповідь на питання.

-Прошу вас плідно попрацювати в групах і підготувати відповіді на питання, що відображають вашу точку зору.


Пізнавальні УУД

Аналізувати, порівнювати, робити висновки.

комунікативні УУД

1. Слухати і чути інших, бути готовим коригувати свою точку зору.

2. Приходити до спільного рішення у спільній діяльності.

3. Будувати чіткий монологічне висловлювання.

4. Адекватно використовувати мовні засоби для вирішення комунікативних завдань.

ТОУУ

7 хв





















5 хв

VI. Физкультминутка.

Без сумніву, ми втомилися,

Встали! Сіли! Знову встали!

Розігнулися, потягнулися,

Вправо-вліво потягнулися!

Головою покрутили!

Сіли! Встали! Знову сіли!


1 хв

VII.Актуалізація і закріплення знань у формі дебатів.


Нагадаю всім правила ведення дебатів:

  • правило піднятої руки;

  • повагу чужої думки;

  • вислуховування виступає до кінця.

На дошці прикріплений портрет Петра I.

Під час дебатів вчитель на дошці приклеює кластери навколо портрета Петра I: позитивні і негативні дії

На дошці повинна з'явитися приблизна схема.













- позитивні дії

- негативні дії

Ми починаємо дебати.

- Петра 1 в його епоху і зараз називають геніальною особистістю. Чи були притаманні імператору такі особистісні якості, які б сприяли формуванню його геніальності.

- Якщо Петра і можна назвати генієм, то яким?

Зразкові відповіді груп:

Позитивне в правлінні Петра I: велике посольство, створив регулярну армію, відкрив Навігаційну школу, заснував Санкт-Петербург, перемога під Полтавою, вихід до Балтійського моря, Росія стала імперією, вихід до Каспійського моря, уклав вигідний Ништадтский договір, перетворив державну систему, церква стала частиною державної системи, ввів «Табель про ранги», справив перший перепис населення, провів адміністративно-територіальний поділ, стався підйом в економічному розвитку країни, створив сильний флот, налагодив до раблестроеніе, проводив політику протекціонізму, налагодив експорт, ввів новий календар, відкривалися нові школи, стала видаватися перша газета «Ведомости», відкривалися бібліотеки і музеї, Академія наук, розвивалася живопис, європейські порядки і зміни в побуті в кращу сторону, завозилися нові дива, країна обходилася залізом власного виробництва і навіть стала продавати його за кордон,

негативне: Жорстока кара стрільців, усунув сестру Софію від влади, не зміг завоювати вихід до Чорного моря, ввів нову обтяжливу систему податків, придушив повстання в Астрахані, повстання Булавіна, жорстоко обійшовся з царевичем Олексієм, він занадто жорстокими методами оновлював Росію, жорстокість його не знала меж ; насаджував в країні західноєвропейські звичаї, широко залучав на службу російську іноземців; змінив зовнішній вигляд російської людини - замінив довгополий каптан європейським сукнею, чим порушив патріархальне єдність російського суспільства; бояр і дворян примусив збрити бороду і хизуватися в угорському плаття. Всі його перетворення - реакційні, що порушують самобутність Росії - бездушно запозичені у Заходу

3 група: Петро I - фігура суперечлива, складна. Але таким породила його епоха. У той же час він був яскравою індивідуальністю в усьому, і саме це дозволило йому ламати усталені традиції, звичаї, звички, збагачувати старий досвід новими ідеями і діяннями, запозичувати потрібне і корисне в інших народів.

Їм можна захоплюватися, можна засуджувати, але не можна заперечувати того, що без Петра, цієї по-справжньому, сильної особистості, Росія була б зовсім іншою. Петро I вірив у сили свого народу, тому їх лякали невдачі, труднощі, опір. І, незважаючи на те, що є негативні моменти, в його правлінні, подивіться, величезна кількість позитивного, яке сприяло підняттю Росії на новий економічний рівень, перетворити її в сильну європейську державу, що сприяло конкурентоспроможності її з європейськими державами. І ми впевнені, що в нашій історії Петро I по праву залишається ВЕЛИКИМ генієм і батьком націй.

Пізнавальні УУД

1. Аналізувати, порівнювати, групувати, робити висновки.

2. Витягувати інформацію з таблиці, схеми, зіставляти інформацію, представлену в різних формах.



комунікативні УУД

1. Слухати і чути інших, бути готовим коригувати свою точку зору.

2. Приходити до спільного рішення у спільній діяльності.

3. Будувати чіткий монологічне висловлювання.

4. Адекватно використовувати мовні засоби для вирішення комунікативних завдань.







ТОУУ

13 хв

VII I. Підсумок уроку.


Підсумок.

Я прошу вас відповісти на головне питання: Петро Перший - хто він: злий геній або батько націй? "Сінквейна:

Правила написання сінквейна.

1 рядок - тема називається одним словом.

2 строка- опис теми в двох словах (прикметників).

3 рядок-опис дії в рамках теми трьома словами (дієслово)

4 строка- фраза з 4 слів, що показує відношення до теми.

5 рядок - синонім з одного слова, який повторює тему.
















Кожна група на великому аркуші паперу фломастерами пише свій сінквейн. У вчителя своя заготовка.

Після прослуховування сінквейна, складеного групами, учитель зачитує свій.

Імператор-

Розумний, роботящий

Воював, створював, реформував

Вивів Росію вперед

Реформатор.

Я пропоную всім вирішити кросворд

1. Перший російська газета.

2.Орган управління країною.

3. На річці Воронеж був побудований російський ...

4.У ході Північної війни з'явилася регулярна ...

5.Навігаційні, артилерійські, інженерні, "числових" ...

6.Область, якою керував губернатор ...

7.Кунсткамера - це перший російський ...

hello_html_7e5b4c5a.png

Учитель. Завершити урок я хочу словами А.С. Пушкіна

О, могутній володар долі!

Чи не так, ти над самою прірвою,

На висоті вуздечкою залізниці

Росію підняв на диби?

Рефлексія.

Я хотіла щоб ви оцінили свою роботу в залежності від того вкладу, який ви внесли в дослідження проблеми уроку. Заповніть таблицю.

Експертна лист.

  1. Виберіть один або кілька запропонованих варіантів, обведіть його в гурток:

  • дізнався багато нового

  • багато знав, доповнив свої знання

  • не впізнав нічого нового

  • з'явилося бажання дізнатися більше про війну

  • думаю, що став краще представляти епоху Петра 1 і його особистість

2. Оцініть себе за п'ятибальною системою.

Ф.І. учня

аналіз документа

Участь в обговоренні версій

оцінка











Я дякую вам за роботу і хочу дізнатися думку кожного про урок.
















регулятивні УУД

1. Співвідносити мета і результати своєї діяльності.

2. Виробляти критерії оцінки і визначати ступінь успішності роботи.


ТОУУ

3 хв

VII I .Домашнее завдання.


Дайте відповідь на питання параграфа 34 (Н-необхідний рівень), або напишіть ессе на тему уроку (П - підвищений рівень).



1 хв


Презентація до уроку в електронному додатку.


РЕЦЕНЗІЯ

на методичну розробку уроку історії в 10 класі «Петро Перший - хто він: злий геній або батько націй?» вчителя історії і суспільствознавства МОБУ СОШ№2 р Тинди Сафоновой Тетяни Григорівни.

Автор роботи Сафонова Т.Г. розробила технологічну карту уроку на досить високому теоретичному і методичному рівні. Урок розроблений відповідно до вимог до уроків по ФГОС.

Даний урок є уроком загальнометодологічною спрямованості. Тип уроку: урок узагальнення, систематизації і поглиблення вивченого.

Мета уроку:

  • узагальнення і систематизація знань з розділу "Росія в епоху Петра Першого;

  • формування навичок самостійного мислення, критичного сприйняття основних інтерпретацій епохи Петра I і його перетворень, порівняльного аналізу джерел.

Завдання уроку:

Навчальні: через оцінку особистості Петра I і характер його правління підвести учнів до осмислення історичної епохи; систематизація знань.

Розвиваючі: розвиток умінь самостійної пошуково-дослідницької діяльності, умінь аргументувати і відстоювати свою позицію.

Виховні: створення ситуації, що вимагає від учнів зайняти власну громадянську позицію по відношенню до методів правління Петра I. допомогу у визначенні власного ставлення до ключових явищ історії, вести культурну дискусію.

Технологія проблемного діалогу, спрямована на формування метапредметних результатів в аспекті розвитку регулятивних УУД.

Реалізація поставленої мети і відбувається на уроці в процесі постійно змінюваних навчальних ситуацій (що відображено в запропонованій структурі уроку) і у використанні вчителем елементів різних сучасних освітніх технологій: проблемного навчання, особистісно-орієнтованої, здоров'язберігаючих.

Урок характеризується різноманіттям видів діяльності: репродуктивно-пошукової, частково пошукової, бесіди, дискусії, практичної роботи, коротких повідомлень учнів про результати виконаної роботи.

Ведучий принцип побудови всього сценарію уроку - системно-діяльнісний підхід, при якому кожен з учнів 10 класу «відкриває» нове знання в процесі групової роботи і своєю активною деятельності.Сафонова Т.Г. вміє навчальний матеріал пов'язати з сучасністю і зацікавити дітей. Так, використовуючи висловлювання сучасників Петра 1, великих поетів, сучасних істориків, вчитель пропонує на основі аналізу навчального матеріалу, історичних джерел, відеофільму скласти свою думку про методи правління Петра 1 і винести свою оцінку його епосі.

Учитель на уроці оптимально вибрав поєднання форм навчання - індивідуальної, групової, колективної. Створення мотиваційної ситуації на уроці сприяло подальшому розвитку пізнавальної діяльності учнів.

Організації цікавого уроку сприяло і ефективне застосування різноманітних форм і методів з використанням ІКТ. Даний урок з використанням ІКТ - це наочно, барвисто, інформативно, інтерактивно, економить час учителя й учня, дозволяє учневі працювати в своєму темпі, дозволяє вчителю працювати з учнем диференційовано і індивідуально, дає можливість оперативно проконтролювати та оцінити результати навчання.

Методично виправдане використання ІКТ у поєднанні з традиційними формами організації навчальної діяльності дозволило вчителю сформувати у школярів уміння працювати з інформацією, розвивати комунікативні здібності, створити сприятливий психологічний клімат на уроці.

Сафонова Т.Г. працює не тільки над формуванням предметних результатів, а й вчить добиватися особистісних і метапредметних результатів, надає можливість варіативного виконання завдань. Ті, що навчаються вільно висловлюють думки, доводять свою точку зору, не бояться висловлювати думки, протилежні думку вчителя, вміють дати самооцінку і оцінити відповідь товариша.

В результаті урок вийшов цікавим, ефективним і плідним і не залишив байдужим нікого. Хлопці отримали диференційоване домашнє завдання (обов'язковий, ускладнений рівні). Учитель провів підсумкову бесіду по темі уроку і рефлексію: запропонував оцінити свою роботу і ступінь успішності роботи.

Даний урок апробований на конкурсі «Педагогічний олімп» (муніципальний рівень) в лютому 2015 року та отримав позитивні відгуки.

Рецензент: заступник директора з НВР МОБУ СОШ№2 Рожкова Е.А.