Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Урок історії на тему Революція відступає Російський парламент 2





Дата конвертації13.08.2019
Розмір6.44 Kb.
Типреферат

Державна освітня установа

ВИЩОЇ ОСВІТИ

НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ

ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ

ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

Група 3.4 (11 "Г")

Тема: Народні руху. Революційне підпілля. Ліберальна опозиція. Початковий етап революції

Студент практикант V курсу групи 582

Саитов Ільдар Гербертович

Учитель історії школи: Полуянова С.В

Груповий керівник: Магсумов. Т.А.

Оцінка за урок

Набережні Челни, 2009 г.


Література, використана по темі:

1. Левандовський А. А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загальноосвіт. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е изд. - М .: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.


Урок № 2: Група 3.4 (11 "Г")

Розділ II. У роки революції.

Тема: Народні руху. Революційне підпілля. Ліберальна опозиція. Початковий етап революції

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: Урок - Лекція

Мета уроку:

1. Пізнавальна, освітня мета - сформувати в учнів уявлення про політичному розкладі сил перед революцією, вказати на причину, привід послужило поштовхом до революції і початковому її етапі.

2. Розвиваюча мета - сприяти кадетам в розумінні і взаємозв'язку зовнішніх і внутрішніх проблем призвели до складання революційної ситуації, аналізувати причини революції і політичні домагання партій на владу, вміти робити висновки і формулювати питання.

3. Виховує мета - формування в учнів почуття громадянськості і любові до Росії, і відповідальності за долю країни через знання історичних фактів і помилок минулого.

Обладнання: Підручник, робочі зошити, наочність: таблиця, портрети історичних особистостей, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.

Вид дошки на уроці

30 листопада 2009

Тема

Будинок. завдання

план

Письмова робота по термінам Антанта і Троїстий союз, Тихоокеанська імперія, КСЗ, безобразовская кліка, контрибуція і дати 26 Января 1904, Август 1905

Таблиця Громадські рухи та політичні партії перед революцією с.25

Методи (як?) Боротьби Рушійна сила (хто?) Керівники Вимоги, програма (за що?)
робітничий рух
селянські заворушення
Парія есерів (соціал-революціонери)

Соціал-демократи РСДРП

меншовики

більшовики

земське рух

інтелігенція

Початковий етап революції: Причини (економічні, соціальні, поразка у війні) - програма "Новий курс" П. Д. Святополк - Мирський

Привід - Гапонівщина - Криваве воскресіння 9 січня 1905

Основні поняття:

Терор, есери, соціал-демократи, меншовики, більшовики, земство, "Новий курс", Гапонівщина, Криваве воскресіння.

Основні дати:

1904 Грудень - Святополк - Мирський передав царю доповідь про політичну обстановку в країні, яка оцінювалася як катастрофічна.

9 Января 1905 - Криваве воскресіння.

Основні персоналії: П. Д. Святополк - Мирський, Георгій Гапон,

План уроку:

1. Народні руху.

2. Революційний підпіллі.

3. Ліберальна опозиція.

4. Початковий етап революції: "Новий курс", Гапонівщина, Криваве воскресіння.

Домашнє завдання: §7, 8, 9 прочитати і заповнити таблицю. § 10 прочитати і підготувати переказ за темами "Новий курс", Гапонівщина, Криваве воскресіння. Підготувати повідомлення по особистостям. Відповісти на питання підручника.

Хід уроку:

етапи уроку діяльність учителя діяльність учнів
I. Організаційний момент Учитель вітає учнів. Учні вітають вчителя.
II. Перевірка домашнього завдання. Приготуйте листочки з прізвищем і датою 30 листопада для термінологічного диктанту - терміни записані на дошці і основні дати російсько-японської війни 1904-1905 років. Під час роботи я збираю зошити з таблицею про хід військових дій на перевірку і виставляю оцінки в журнал практиканта. Оцінка 5 за диктант ставитися за повні і правильні відповіді роботи, оцінка 4 за незнання 1-2 термінів або недостатнє розкриття кожного з них, оцінка 3 за слабке знання термінів і дат, і 2 - за повне не знання термінів. Після роботи заслуховує доповідь по особистостям А.М. Безобразов, А.Н. Куропаткін, А.М. Стессель.
III. Вивчення нової теми Записуємо в зошити нову тему, число. Починаємо тему уроку з заповнення таблиці про руху та політичних силах перед революцією. У класі заповнюємо разом робітничий і селянський рух, решта на домашнє завдання і самостійне вивчення. Продовжуємо тему з розкриття причин революції і її початок після подій кривавого воскресіння. Учні дізнаються результат тесту минулого уроку, роблять ув'язку причин революцій з ураженнями у війні з Японією, про важливість знань рухів і політичного розкладу сил перед революцією, підводяться до думки рушійних сил революції, робимо опорні записи в робочі зошити з таблицею. Розглядають причини і привід до початку революції.
IV. Закріплення вивченого матеріалу Революція відбулася в наслідок цілого комплексу нерозв'язаних проблем і питань зовнішньої (поразка у війні з Японією) і головне внутрішньої політики (жебрак рівень життя селян і робітників, створення основ конституційного ладу як захисту прав і свобод). Розстріл мирної демонстрації робітників і їх сімей назавжди позбавив їх віри в "доброго" царя. Записують основні опорні тези в зошит і беруть активну участь в процесі дискусії шляхом читання тексту підручника і навідних запитань вчителя, роблять висновок і записують.
V. Підведення підсумків уроку. Дати домашнє завдання під диктовку і акцентувати увагу на важливості виконання. Довести зведення до відсутніх. Учні записують домашнє завдання в щоденник.

Студент практикант _______________________________

Учитель історії школи ___________________________

Груповий керівник ___________________________