Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Заняття в підготовчій групі «Історія годин»





Дата конвертації06.11.2018
Розмір9.16 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

елена иванова
Заняття в підготовчій групі «Історія годин»

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

ДИТЯЧИЙ САДОК «Зірочка»

ІНТЕГРОВАНА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ

«ІСТОРІЯ ГОДИН»

(ПІДГОТОВЧА ГРУПА)

ВОСПИТАТЕЛЬ

ІВАНОВА Е. Р.

Г. Калязін

Мета: закріпити і розширити знання дітей про різні види годин, про принцип їх роботи і їх ролі в житті людини.

завдання:

- Ознайомити з історією годин.

-Подвесті до розуміння їх призначення.

-закріпити вміння малювати різні години.

-Розвивати творчу уяву і логічне мислення.

-Виховувати здатність і вміння берегти час.

Матеріал: Різні годинник, картинки із зображенням годин, ліхтарик, лічильна паличка, лист картону на кожну дитину

Інтеграція: Пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток

Хід заняття:

В: Послухайте загадку:

Ми вдень не спимо,

Ми ніч не спимо,

І день і ніч

Стукаємо, стукаємо.

- Хлопці як ви думаєте, що це?

Д: Годинники

В: - Молодці хлопці, правильно це годинник

Сьогодні до нас на на заняття повинен був приїхати гном Тік-Так і навчити визначати час за годинником, але він надіслав телеграму

Хлопчики і дівчатка!

У моїй чарівній країні «Часу» трапилася біда. Налетів сильний ураган і зламав всі годинники. Тепер ми не можемо визначити час. Я не можу приїхати до вас.

В:.Що відбудеться, якщо зламаються всі годинники?

Д:. (відповіді дітей)

В,: Хлопці, а ми можемо що-небудь зробити для гнома?

Д.: Допомогти. (Пропонують свої відповіді.)

В.: Сьогодні я хочу вам розповісти про історію створення годин. Скажіть хлопці, годинник завжди були або був час, коли не було годин?

Д .: (відповіді).

Перегляд презентації: «Історія розвитку годин».

В .: Дивіться, яка село, ми з вами потрапили в минуле, в старовину.

Слайд2

В.: Першими годинах, які придумали люди - були сонячний годинник (2 тисячі років тому).

У них не було ні стрілок, ні циферблата. Це була велика палиця, встромлена в землю. Якщо тінь від палиці коротка, значить день в самому розпалі. Чим нижче сонце опускається, тим довше тінь, і значить, скоро вечір.

Як ви думайте, чи зручні такий годинник?

Д,: Ні, якщо потрібно дізнатися час завжди доведеться до них бігати.

І ще вони не зручні тим, що в похмуру погоду не визначиш час, ні ввечері, ні вночі

Досвід Ліхтар - це Сонце, Сонце рухається і тінь від палички не стоїть на місці, а рухається за ним. (робота в парах)

В.:. Так, таким годинником люди користувалися не довго, а винайшли водяний годинник.

Слайд3

водяний годинник, які повідомляли про час і вночі, і в похмурий день. У високий вузький посудину з маленьким отвором внизу наливають воду. На посудині роблять позначки - рисочки: скільки води вилилося, стільки і часу пройшло. Не випадково з тих пір говорять про час: «Скільки води утекло!»

В .: Як ви думайте, чи зручні ці години?

Д.: Ні, так як в них треба постійно підливати воду.

Слайд4

В .: Наступним винаходом стали воскові годинник. Воскові годинник - це тонкі свічки довжиною близько метра з нанесеною по всій довжині шкалою. Вони порівняно точно показували час, а в нічні години ще й висвітлювали житла церковних і світських сановників, працювали тільки в приміщенні, де немає вітру

В ,: Як ви думайте, а чи безпечні ці години?

Д .: Ні. Годинники можуть впасти і виникне пожежа.

слайд 5

В .: Потім чоловік придумав пісочний годинник.

Вам вони знайомі? Де ви їх могли бачити (в поліклініці, спортивній школі)

Гра «Добре-погано». (Пісочний годинник - це добре, тому що .... Але це і погано, тому що ....)

Поки буде сипатися пісок ми з вами виконаємо ігрова вправа «Годинник».

Физкультминутка

А годинник йде, йдуть: тік-так, тік-так, (Ходьба на місці)

Це маятник в годинах,

Відбиває кожен такт (Нахили вліво-вправо.)

А в годиннику сидить зозуля,

У неї своя хатинка. (Діти сідають в глибокий присед.)

Прокукует пташка час,

Знову сховається за дверима, (Присідання.)

Стрілки рухаються по колу.

Чи не торкаються один одного. (Обертання тулубом вправо.)

Повернемо ми з тобою

Проти стрілки вартовий. (Обертання тулубом вліво.)

А годинник йде, йдуть, (Ходьба на місці.)

Іноді раптом відстають. (Уповільнення темпу ходьби.)

А буває, що поспішають,

Немов втекти хочуть! (Біг на місці.)

Якщо їх не заведуть,

То вони зовсім встають. (Діти зупиняються.)

В.:. Час йшов. Люди придумували нові прилади для вимірювання часу. З'явилися механічний годинник.

слайд

Перший механічний годинник були виготовлені в Китаї. У давні часи годинник вважався рідкістю. Їх можна було побачити тільки на головній вежі палацу. При такому годиннику був майстер. Як ви думайте, його називали?

Д .: Годинникар.

В .: Годинникар - це людина, яка ремонтує годинник.

Годинник мав спочатку одну - годинникову стрілку. Пізніше з'явилася хвилинна стрілка, а ще пізніше - секундна.

Йшли століття, життя ставало квапливо, люди стали цінувати час. Годинники стали необхідні кожній людині. Яких годин тільки не придумали. Зараз існує багато різновидів годин. Я думаю, що ви самі зможете розповісти про них.

Розповіді дітей про механічному годиннику

В:.А чим схожі всі механічний годинник?

Д .: У всіх є циферблат, стрілки.

В: Зараз я вам прочитаю вірш. Ви повинні пояснити слова, які я виділю голосом.

Кажуть, годинник коштує (зламалися, не йдуть, не працюють)

Кажуть, годинник поспішає (йдуть вперед, біжать, йдуть швидко)

Кажуть, годинник йде. (цокають, працюють, ходять)

Але трохи відстають (йдуть повільно, не поспішають

Ми дивилися з Мишком разом, а годинник висять на місці (В. Орлов).

До речі, про які механічному годиннику йде мова в цьому вірші? (настінних)

В: Багато різноманітних механічних годинників, але у них теж є один недолік: їх потрібно заводити кожен день. Забуде людина завести годинник, вони встануть. А котрій годині не треба заводити?

Д .: Електронні

В:. Чим механічний годинник відрізняються від електронних?

Д .: У електронного годинника немає стрілок, циферблата., Їх не треба заводити. Електронний годинник працюють від батарейок, електричного струму.

В: Як ви думаєте, де людина використовує годинник, що працюють від електрики?

Д .: В магазині, на вокзалі, на вулиці.

В .: Чи бачите, хлопці, який складний шлях пройшли годинник. І все це придумав і зробив людина.

На нашій виставці, представлені багато годин, про які ми сьогодні говорили. Подивіться, які гарні годинник розробили люди!

А зараз давайте пограємо в гру

Гра «Ходять стрілочки по колу».

На підлозі по колу розкладені картки з числами від 1 до 12. Діти встають близько карток. Всі разом вимовляють вірш.

Ми - годинник, наш точний хід,

Водять стрілки хоровод.

Ходять стрілочки по колу,

І хочуть наздогнати один одного. (Діти йдуть по колу)

Стрілки, стрілки, не поспішайте,

Ви нам час підкажіть!

(Діти сідають навпочіпки навпроти ближньої картки). П'ять годин!

(Повинні встати діти, які сидять біля карток з цифрами 5 і 12).

Гра повторюється кілька разів.

В .: Сідайте за столи, у мене для вас є цікаві завдання. Перед вами лист. Завдання перше: на циферблаті годинника потрібно вписати бракуючі цифри

Завдання друге. На циферблаті годинника намалюйте хвилинну і годинну стрілки, щоб вони вказували час, заданий поруч з годинником.

А тепер перетворите свій годинник в наручние- домалюйте їм браслет або ремінець. І ці години ми подаруємо Гному Тік-Так.

(діти виконують завдання)

В .: Після заняття обов'язково подивіться колекцію годинників, виставку малюнків «Такі різні години»

А тепер подивіться, які незвичайні «цукеркові годинник» вам я подарую в вашу колекцію


  • Хід заняття