Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект НСД в підготовчій групі на тему «Історія книги»





Дата конвертації20.11.2018
Розмір9.1 Kb.
ТипКниги для дітей, дитячі книжки для дошкільнят

Ольга Спольник
Конспект НСД в підготовчій групі на тему «Історія книги»

Мета: розширити знання дітей про книги, підвищити мовну активність.

завдання:

освітні:

1. Розширювати уявлення дітей про історію виникнення писемності і книги.

2. Продовжувати знайомити дітей з відомими письменниками, поетами.

Розвиваючі:

1. Розвивати пізнавально - мовну активність;

2. Збагачувати словниковий запас дітей;

3. Розвивати товариськість і комунікативність;

4. Розвивати пам'ять, спостережливість, увагу;

5. Розвивати творчу уяву і комунікативні якості, логічне мислення, вміння узагальнювати;

виховні:

Виховувати культуру спілкування, інтерес до книги.

Викликати бажання працювати над створенням власної книги.

Устаткування: шматочки берести, глина, віск, дерев'яні палички, макет книги, мультимедіа, ноутбук, презентація, атрибути для ігор «Письменники», «Пам'ятники», м'які модулі, планшети.

Активізація словника. Обкладинка, сторінки, береста, сувій, глиняні та воскові таблички, папірус, друкована книга, література.

Хід заходу:

Вихователь: Доброго дня, діти.

На екрані мультимедійного проектора з'являється зображення Залітає повітряний змій

Вихователь: хлопці, а що це?

Вихователь: Здається, хтось на написав листа

«Здрастуйте хлопці! Я редактор видавництва. Ми оголошуємо конкурс на кращу книгу. Запрошуємо вас взяти участь у нашому конкурсі!

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що таке література? (Відповіді дітей)

Вихователь: Абсолютно вірно! Література - це те, що написано: письмові тексти. Наприклад: художня література, дитяча література. А давайте ми візьмемо участь в конкурсі!

Вихователь: Що нам потрібно зробити, для того, щоб взяти участь в конкурсі? (Відповіді дітей)

Вихователь: Я пропоную вам скласти план дій. Що ми знаємо про книгах? Що хотіли б дізнатися? Як будемо дізнаватися? Скласти план нам допоможуть символи.

Модель трьох питань

Дітям пропонується відповісти на три питання. Відповідаючи на них, діти поміщають картки на магнітну дошку.

Що ми знаємо про книгах?

Про що буде наша книга? Як будемо дізнаватися?

Її читають і друкують

Знаходяться в бібліотеці У книги є автор

сторінки

Обкладинка

Обкладинка

картинки

Про дитячі письменників та їхні твори

Історії появі книг

Пам'ятники книзі і книгодрукування Інтернет

Запитаємо у бібліотекаря

музей

На виставку книг

В книжковий магазин

Почитаємо книгу з мамою

Вихователь: Хлопці, ось наш макет книги, для створення розділу «Історія книги» нам потрібно відвідати музей. Я запрошую вас на віртуальну екскурсію.

На екрані мультимедійного проектора з'являється зображення музею книги та писемності.

Вихователь: Перша книга була зовсім не схожа на сучасні книги. Яка вона була? (Відповіді дітей).

Вихователь: Первісні люди писали на кам'яних стінах печер, вугіллям і каменем-то було складно, важко. Було дуже незручно, непрактично і люди стали використовувати інші матеріали - більш зручні. Ці матеріали представлені в нашому музеї їх можна помацати!

Вихователь: У Месопотамії люди використовували для письма таблички з цього матеріалу? Помацати і назвемо (Відповіді дітей).

Вихователь: Цей матеріал використовували в іншій місцевості. Понюхайте, пам'ятайте (Відповіді дітей).

Вихователь: Кожен народ використовував свій спосіб збереження інформації і написання книг, подивіться яке цікаве лист, хто його створив? (Відповіді дітей)

Вихователь: Вперше, писати на папері стали в Стародавньому Китаї, в Єгипті писали на папірусі.

Вихователь: У якій країні жили ці люди? (Відповіді дітей)

Вихователь: Так, у Стародавній Русі для записів використовували кору дерева, на якій вирізали літери, хто назве його? (Відповіді дітей)

Вихователь: Я пропоную вам вибрати потрібний вам матеріал і спробувати зобразити тварину або рибу як стародавні люди, а може хтось із вас надрукує букву або слово.

Діти друкують на глиняних, воскових табличках, малюють на бересті і т. Д.

Вихователь: З якого матеріалу зроблена табличка (береста, вона якась (берестяна) і д. Т.

Вихователь: Я бачу, ви вже готові, давайте прикріпимо ваші таблички на сторінки нашої книги.

Вихователь: Підійдіть, хто працював з глиною ....

Діти розміщують на макеті книги таблички з надрукованими або намальованими зображеннями.

Вихователь: Підійдіть, хто працював з воском ....

Діти розміщують на макеті книги таблички з надрукованими або намальованими зображеннями.

Вихователь: Підійдіть, хто працював з берестом ....

Діти розміщують на макеті книги таблички з надрукованими або намальованими зображеннями.

Вихователь: Нам треба відправити книгу до редакції, як можна це зробити?

Діти: Відправити по пошті, в посилці.

Вихователь: А найсучасніший спосіб?

Діти: Електронна пошта.

Вихователь: Так як ми беремо участь в конкурсі, то будемо фотографувати нашу роботу, щоб відправити по електронній пошті!

Вихователь: Пізніше з'явилися майстерні з виготовлення книг, в яких тексти переписувалися вручну, так і з'явилися рукописні книги. Над ними працювали літописці.

Коли винайшли друкарський верстат, з'явилася і друкована книга, стала популярно писати казки, розповіді, вірші.

А як називається професія людини, який пише, складає? (Відповіді дітей)

Вихователь: На станиці «Дитячі письменники» я пропоную познайомити наших майбутніх читачів з дитячими авторами і їх творами.

На станиці хаотично розташовані портрети дитячих письменників.

Вихователь: Яких поетів і письменників, які писали для дітей, ви дізналися? (Відповіді дітей)

Вихователь: Герої творів втратили своїх авторів, я пропоную вам зібрати картинку.

Гра з планшетом «Збери пазл»

Діти розміщують ілюстрацію до твору поряд з автором цього твору.

Михалков С. «Дядя Стьопа»

Пушкін С. А.

«Казка про золотого півника» «Казка про рибака і рибку»

Успенський Е. «Крокодил Гена і його друзі»

Чуковський К. «Бармалей»

Маршак С. Я. «Ось такий розсіяний»

Носов Н.

«Пригоди Незнайка та його друзів» «Жива капелюх»

Вихователь: Зверніть увагу на екран, порівняйте правильність виконання завдання!

Вихователь: Люди завжди високо цінували книги і їх роль в історії людства, тому в деяких містах навіть встановили пам'ятники книгам.

На екрані мультимедійного проектора з'являється зображення пам'ятників книги.

Вихователь: А в вашому місті, є пам'ятник книзі? (Відповіді дітей)

Вихователь: Давайте створимо проект пам'ятника, ми поділимося на дві підгрупи і спробуємо створити пам'ятник.

Діти складають пам'ятники з елементів.

Вихователь: Де ми можемо встановити їх в місті (Відповіді дітей)

Вихователь: Фотографуємо сторінку, ось і готовий наш проект книги. Відправляємо.

Звучить сигнал скайпу. На екрані з'являється відеолист.

Редактор: «Здрастуйте! Ми отримали варіант вашої книги, і одноголосно вирішили, що вона є найкращою і видали її ».

На дошці план-схема з етапами виконання завдань

Вихователь: Мені з вами було цікаво створювати книгу, я хочу почути вашу думку, що було важким, легким, радісним і захоплюючим в створенні книги? У вас є символи червоного кольору, поставте цієї символ у того завдання з яким ви впоралися вдало і успішно! Синій символ у завдання з утрудненням. (Відповіді дітей)

Вихователь: Ми створювали книгу тільки для себе?

Діти: Для своїх друзів!

Діти вручають книги гостям.


  • Хід заходу