Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА І ІСТОРІЯ. (8 клас)





Дата конвертації29.02.2020
Розмір12.6 Kb.

8 КЛАС ПЛАНИ УРОКІВ з літератури


УРОК № 1

Тема: РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА І ІСТОРІЯ.

ПЕРШИЙ вступному уроці.

Цілі: 1. Пояснити зв'язок літератури з історією. Згадати і узагальнити знання учнів за минулий рік. Згадати жанри усної народної творчості.

2. Розвивати навички самостійного мислення, роздуми, вміння згадувати і формулювати свої думки.

Обладнання: 1. Оформлення дошки.

2. Програвач.

Епіграф: «Часи не вибирають:

У них живуть і вмирають ... »

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

  2. Слово вчителя. Бесіда.

? - Подумати і пояснити, як може бути пов'язана художня література з історією.

Історія і література завжди йшли поруч. Людина змалку пов'язаний з історичними долями країни і суспільства, частиною якого він є. Крім того, він завжди на собі відчуває вплив світової історії. (Пояснити, як). Колись історія, публіцистика і література були взагалі нерасчленіми. Досить назвати літописні зводи: «Повість временних літ», «Сказання про Мамаєвому побоїще», «Повість про розорення Рязані Батиєм». Ці твори одночасно історичні, літературні та публіцистичні. Приблизно з ХV III століття історична наука в Росії виділилася в самостійну область знання, але близькість до художньої літератури збереглася.

? - Які якості притаманні російській літературі?

Народність, громадянськість, історизм. Дійсно, не можна

правильно відобразити життя, почуття і думки народу, не знаючи пройденого їм складного історичного шляху, не зрозумівши всього того, чим він жив, що радувало і засмучувало його протягом багатьох століть, як формувався його побут і характер

? - Як зверталися письменники до питань історії?

- В окремих творах. Тут письменник виступає як історик-професіонал і тим самим вносить безпосередній внесок в розвиток історичної науки в Росії.

- Опосередковано, не ставлячи перед собою дослідницьких завдань з історії, але залишили в своїх нотатках, щоденниках, листах оригінальні думки про історичне минуле.

? - Які важливі історичні події були відтворені письменниками в літературних творах? Спробувати назвати ці твори.

? - Як відчувається історія Вітчизни в творах, подібних повісті В. Распутіна «Уроки французького»?

3. Повторення. Усна народна творчість.

? - Які твори усної народної творчості ви знаєте?

? - Які бувають російські народні пісні?

Величальні, обрядові, ліричні, любовні (сімейні), жартівливі, голосіння-плачі, колискові, хороводів, історичні, частівки, потешки, примовки ...

(Прослухати аудіозапис російських народних пісень) .Відповідь на питання:

? - До яких видів відноситься кожна з прослуханих пісень?

? - Чому і для чого в хороводних піснях звучить поєднання сольного співу з хоровим багатоголоссям?

? - У яких піснях більш чітко доноситься текст пісні? Чому?

? - Чому фольклорний колектив виконує пісні без музичного супроводу?

Д / З - 1. Стор. 3 - 12 (читати і відповісти на питання). 2. Повторити інформацію про пісні, загадки, скоромовках, прислів'ях і приказках.


<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Російська мова та література
опис:

8 КЛАС ПЛАНИ УРОКІВ з літератури

УРОК № 1

Тема: РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА І ІСТОРІЯ.

ПЕРШИЙ вступному уроці.

Цілі: 1. Пояснити зв'язок літератури з історією. Згадати і узагальнити знання учнів за минулий рік. Згадати жанри усної народної творчості.

2. Розвивати навички самостійного мислення, роздуми, вміння згадувати і формулювати свої думки.

Обладнання: 1. Оформлення дошки.

2. Програвач.

Епіграф: «Часи не вибирають:

У них живуть і вмирають ... »

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

2. Слово вчителя. Бесіда.

? - Подумати і пояснити, як може бути пов'язана художня література з історією.

Історія і література завжди йшли поруч. Людина змалку пов'язаний з історичними долями країни і суспільства, частиною якого він є. Крім того, він завжди на собі відчуває вплив світової історії. (Пояснити, як). Колись історія, публіцистика і література були взагалі нерасчленіми. Досить назвати літописні зводи: «Повість временних літ», «Сказання про Мамаєвому побоїще», «Повість про розорення Рязані Батиєм». Ці твори одночасно історичні, літературні та публіцистичні. Приблизно з ХV III століття історична наука в Росії виділилася в самостійну область знання, але близькість до художньої літератури збереглася.

? - Які якості притаманні російській літературі?

Народність, громадянськість, історизм. Дійсно, не можна

правильно відобразити життя, почуття і думки народу, не знаючи пройденого їм складного історичного шляху, не зрозумівши всього того, чим він жив, що радувало і засмучувало його протягом багатьох століть, як формувався його побут і характер

? - Як зверталися письменники до питань історії?

- В окремих творах. Тут письменник виступає як історик-професіонал і тим самим вносить безпосередній внесок в розвиток історичної науки в Росії.

- Опосередковано, не ставлячи перед собою дослідницьких завдань з історії, але залишили в своїх нотатках, щоденниках, листах оригінальні думки про історичне минуле.

? - Які важливі історичні події були відтворені письменниками в літературних творах? Спробувати назвати ці твори.

? - Як відчувається історія Вітчизни в творах, подібних повісті В. Распутіна «Уроки французького»?

3. Повторення. Усна народна творчість.

? - Які твори усної народної творчості ви знаєте?

? - Які бувають російські народні пісні?

Величальні, обрядові, ліричні, любовні (сімейні), жартівливі, голосіння-плачі, колискові, хороводів, історичні, частівки, потешки, примовки ...

(Прослухати аудіозапис російських народних пісень) .Відповідь на питання:

? - До яких видів відноситься кожна з прослуханих пісень?

? - Чому і для чого в хороводних піснях звучить поєднання сольного співу з хоровим багатоголоссям?

? - У яких піснях більш чітко доноситься текст пісні? Чому?

? - Чому фольклорний колектив виконує пісні без музичного супроводу?

Д / З - 1. Стор. 3 - 12 (читати і відповісти на питання). 2. Повторити інформацію про пісні, загадки, скоромовках, прислів'ях і приказках.


  • Епіграф: «Часи не вибирають
  • Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку