Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Розробка уроку історії в 7 класі по темі "Спадкоємці Олексія Найтихішого"





Скачати 21.18 Kb.
Дата конвертації06.01.2018
Розмір21.18 Kb.
ТипРозробка

Технологічна карта уроку

Предмет: історія

Клас: 7

Автор УМК: Т.В. Чернікова

Тип уроку: побудова системи знань

Учитель: Шкаріна Н.І.

Тема

Спадкоємці Олексія Найтихішого.

цілі:

Формування уявлень про діяльність спадкоємців Олексія Михайловича через вміння працювати з текстом підручника.

плановані результати

Предметні: встановлювати спадкоємців Олексія Михайловича, висловлювати судження про їх діях, описувати події, пов'язані з внутрішньою і зовнішньою політикою державних діячів і аналізувати результати їх діяльності.

Особистісні: визначати і пояснювати своє ставлення до дій правителів кінця XVII ст .;

Метапредметние: проводити пошук інформації про внутрішню і зовнішню політику правителів кінця XVII в., Вміння працювати з текстом підручника і додатковим матеріалом; вміння будувати монологічне висловлювання, працювати в групах, здійснювати взаімооценіваніе і смооценіваніе.

Основні поняття

«Хованщина», двоецарствіе, «Вічний мир»

міжпредметні зв'язки

Географія

ресурси

Дошка, крейда, підручник «Історія Росії XVII - XVIII ст.» Т.В. Чернікова 7кл., Робочий зошит, проектор, слайд-презентація, роздатковий матеріал

організація простору

Учні займають робочі місця (по 2 людини за партою)


Хід уроку

етапи уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

Дошка,

обладнання

етап уроку

мета етапу

Пізнавальна, комунікативна, регулятивна, особистісна

Осуществл-е дії

Формуються способи деят-ти

1.Організаціонний

Організація спрямованого уваги на початок.

Перевірка готовності до уроку,

визначення місця уроку в темі

Привітання вчителя,

перевіряють наявність необхідного навчального матеріалу на парті (р, к, л)



2.оценіваніе

Розвиток навичок самостійно. роботи

Пояснює умови і правила оцінки за урок: прийом «Листи сомооценіванія»

Слухають, отримують роздатковий матеріал «Листи сомооценіванія» - (до, р, л)

Додаток 1

3.Поверка Д \ З

Перевірити засвоєння отриманих знань

Задає питання - кросворд

Індивідуальний відповідь (р, п). За кожну правильну відповідь отримують стікер (з різним значенням балів)

Додаток 2

слайд 1-33

4. Створення проблем. ситуації

Постановка проблемного питання, форм. теми

Розгадавши кросворд, ви отримали ключові слова - як буде звучати наша тема?

Спадкоємці Олексія Найтихішого

Записують в зошит (п, р)

слайд 34

5. Домашнє завдання

Розвиток досвіду самостійної випереджаючої підготовки учнів

Організовує учнів на самостійну діяльність будинку. Проводить інструктаж з виконання будинок. завдання §15, скласти кросворд «Спадкоємці Олексія Найтихішого.», проект «Діяльність В.В. Голіцина. »(За бажанням)

Записують Д.З. в щоденник, (р)

слайд 34

6.формуліровка проблеми, ласун-ція

Формул. цілей і за-дач уроку, визна-ня області «знання-незнання» по темі

- Яку проблему нам належить вирішити?


Що ще ми повинні дізнатися, щоб відповісти на поставлене запитання?

Хто з'явився спадкоємцями Олексія Найтихішого? Що представляла собою внутрішня і зовнішня політика держави в досліджуваний період? І т.д. (п, р, л)

Записуються на дошці


7.решеніе навчального завдання

Формування комунікативних, регулятивних, пізнавальних УУД.

Досягнення особистісних, метапредметних і

предметних результатів

Згадайте роки правління А. Найтихішого?

Пропонує продовжити заповнення генеалогічного древо.

Т.ч. престол успадковував старший син Олексія - Федір Олексійович (1676-1682гг.)

Прочитайте 3 абзац (стор.73) і впишіть в таблицю основні заході, проведені при Федора Олексійовича.

Правління Федора Олексійовича було коротким, тому почалася боротьба за владу між боярським пологами - прихильниками Милославських і прихильниками Наришкіних.

В результаті царем оголосили Петра.

Чому? (стор. 73-74)

Однак, Софія не хотіла з цим миритися і за допомогою стрільців посадила на трон і Івана - це єдиний випадок в нашій історії, коли на троні сиділи 2 царя (двоецарствіе)

ДИНАМІЧНА ПАУЗА

Однак, звернувшись до стрільцям, Софія створила небезпеку для себе.

У чому полягала ця небезпека? (Хованщина - стор. 76)

Т.ч. Софія розправилася з можливим суперником і стала регентшею (згадайте цей термін) при малолітніх братів.

Які її підсумки внутрішньої і зовнішньої політики? Заповніть другу частину таблиці (стор. 77-78)

1645-1676гг.

Робота з зошитом


Робота з картою



Робота з текстом підручника (п, р, л) і таблицею








Робота з підручником і таблицею






Все, встаючи, по черзі називають роки правління царів, починаючи з Івана IV.


Робота з текстом

Хованщина - бунт московських стрільців, в результаті якого співправителем Петра став старший брат Іван, а фактичної правителькою при них стала сестра Софія : Записують визначення в зошит.



Заповнюють таблицю в зошиті, використовуючи текст підручника





слайд 35

слайд 36


слайд и37-38



слайд 39


слайд 40





слайд 41













слайд 42-44

8.Разреш.проблеми

Сістем.матеріала, формулювання висновків

Розподіліть поняття щодо імен царських осіб, до яких вони належать.


Розподіляють на інтерактивній дошці поняття, що відносяться до того чи іншого правителя (п.р.л.)

слайд 45

9.оценіваніе. рефлексія діяльності

рефлексія




Самооцінка учнями своєї діяльності на уроці.

Прийом «Драбина успіху»



Підрахуйте кількість зароблених балів і поставте позначку в «Листах самооцінювання»

На дошці «Драбина успіху», на щаблі якої учні ставлять стікер.


Виставляють позначки в «Листах самооцінювання» (п, р, л). Здають вчителю.



слайд 46



Додаток 1

Лист сооценіванія і взаімооценіванія. Ф.І. учня _________________________

Більше 8 балів - позначка «5», 5-7 балів - позначка «4», 3-4 бали відмітка «3».

Помаранчевий стікер - 3 бали, жовтий стікер - 2 бали, зелений стікер - 1 бал.

Додаток 2

Питання до кросворду:

  1. Хто був патріархом в період розколу? (Никон)

  2. Хто очолював найбільше народне повстання в XVII ст.? (Степан Разін)

  3. Яке місто не зміг взяти С.Разіна (Симбірськ)

  4. Як називався бунт 1648гю? (Соляний)

  5. Регулярне військо, створене при Івані Грозному і збройне пищалями (стрільці)

  6. Як називався бунт 1662гю? (Мідний)

  7. Козак, який очолив експедицію, яка відкрила протоку між Євразією і Америкою, в честь його названа сама східний край Євразії (С.І. Дежнев)

  8. Як називалися осілі козака, що проживають на Дону (домовиті)

  9. Найвідоміший лідер розкольників (Авакум)

  10. Гетьман Лівобережної України, який висловив прохання українського народу про прийняття України в підданство Росії (Хмельницький)


  1. Першопроходець, який очолював експедицію, що досліджувала Амур і її берега (Е.П Хабаров)

  2. Загальна назва противників церковної реформи Никона (розкольники)

  3. Роки, протягом яких заборонявся перехід селянина від одного власника до іншого (заповідні)

  4. Процес, в перебігу якого вільні селяни стали залежними (закріпачення)

  5. Один з ватажків повстання козаків і повстання С. Разіна (В. Ус)

  6. Загальна назва країн, які в роки Смути втручалися у внутрішні справи Росії (інтервенти)

  7. Податок хутром, що виплачується племенами Сибіру (ясак)


  1. Вищий начальник козацького війська (отаман)

  2. Органи центральної влади, що виник при Івані IV (накази)

  3. Велике козацьке об'єднання, звичайно очолюване отаманом. (Кіш)

  4. Річка в центральній Росії, по якій пролягав шлях повсталих під проводом С. Разіна (Волга)

  5. Як називався світ підписаний після першої російсько-турецької війни? (Бахчисарайський)

  6. Командувач російським військом під час російсько-польської війни 1632-1634гг. (Шеїн)

  7. Найзахідніший російське місто, що переходив неодноразово в руки поляків (Смоленськ)

  8. Фортеця, яку утримували російські війська в ході першої російсько-турецької війни (Чигирин)

  9. Ще одна назва людей, які не прийняли реформу Никона і виступали за збереження обрядів предків (старообрядці)


  • Автор УМК
  • Основні поняття
  • Хід уроку
  • Формуються способи деят-ти
  • Спадкоємці Олексія Найтихішого
  • 6.формуліровка проблеми, ласун-ція
  • 7.решеніе навчального завдання
  • Пропонує продовжити заповнення генеалогічного древо.
  • Прочитайте 3 абзац (стор.73) і впишіть в таблицю основні заході, проведені при Федора Олексійовича.
  • Чому
  • ДИНАМІЧНА ПАУЗА
  • (Хованщина - стор. 76)
  • Які її підсумки внутрішньої і зовнішньої політики
  • Все, встаючи, по черзі називають роки правління царів, починаючи з Івана
  • 9.оценіваніе.
  • Лист сооценіванія і взаімооценіванія.