Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


весняні історії





Дата конвертації22.02.2019
Розмір8.91 Kb.
ТипТемочка

Олена Федорова
Сценарій екологічного розваги «Весняні історії» для дітей

Екологічне розвага «Весняні історії» для дітей

4-5 років.

Мета: Створити у дітей радісний настрій, викликати емоційну чуйність.

завдання:

освітня:

Продовжувати розширювати знання дітей про весняні зміни в природі; розвивати вміння впізнавати і називати тваринний і рослинний світ лісу.

Продовжувати формувати у дітей інтерес до пізнання. Закріпити з дітьми правила поведінки в лісі.

розвиваюча:

Розвивати у дітей музичний слух. Формувати музичне мислення і музичну пам'ять.

Розвивати у дітей увагу, пам'ять, мова.

Виховна:

Виховувати дбайливе ставлення до всього живого.

Хід заходу:

вихователь:

- Хлопці, ви хочете відправиться в подорож? Поїдемо на поїзді. Для поїздки вам потрібно отримати квитки.

(на квитках картинки, що можна, а що не можна робити в лісі). Після отримання квитка, уважно розгляньте картинку і розкажіть, що можна робити в лісі, а що не можна.

Д / І «Відповідай правильно»

(Не шуміти, не рвати без мети квіти і траву, не ламати гілки, не розоряти гнізда птахів і мурашники, не розпалювати багаття, не смітити, не рвати незнайомі плоди і гриби і не брати їх в рот, не забирати лісових звірів і птахів додому).

Хлопці, а ви знаєте хто ліс поважає, тварин не ображає, рослини не зриває, той гостем бажаним в лісі буває.

- Молодці, хлопці! Займайте свої місця.

дитина:

- Увага, поїзд відправляється, двері закривається (імітація гудка паровоза, стукіт коліс).

воспит .:

Ось так диво з див: Ми потрапили з вами в ліс! (На великому екрані картинка лісу)

воспит:

-Подивіться. Яка лісова галявина! Скільки пенёчков, давайте сядемо, відпочинемо.

Хлопці, послухайте (звучить фонограма співу птахів). Як добре співають птахи.

Хлопці, а чому так веселі птахи? Чому радіють? (відповіді дітей: тепло, повернулися додому, гріє сонечко і т. д.)

Воспит.

-Хлопці, а що ж ще відбувається в весняному лісі, ви хочете дізнатися?

Тоді уважно послухайте гарну музику, вона вам все розкаже.

(Звучить музика Е. Гріга + презентація)

воспит .:

- Цю музику написав композитор Е. Гріг, називається ця музик. композиція «Ранок».

- Хлопці, вам сподобалася музика?

-Хлопці, ви почули, як композитор зумів передати пробудження в природі через музику.

Ось і навесні все прокидається в природі, як вранці. Природа пробуджується від зимового сну.

-Хлопці, а чому, все прокидається в природі? (яскраво світить сонечко, гріє ....)

А ще що відбувається в природі з приходом весни? (відповіді дітей: проталини, бурульки, перші весняні квіти, прилітають птахи, з'являються бруньки, листочки і т. д)

Молодці, хлопці. Навесні дні стають довшими. Яскравіше світить сонечко, з'являється травичка, прилітають птахи, з'являються перші весняні квіти, з'являються дитинчата у звірів.

А які весняні місяці ви знаєте?

воспит .:

-Хлопці, пропоную пограти!

Д / І «Склади картинку про весну». (скласти на мольберті весняну картинку, назвати ознаки весни).

Воспит .: Молодці, справилися із завданням.

Вірші про весну. (читають діти)

1. Дружно лопаються бруньки,

Розпускаються листочки,

На траві роса тремтить,

Лось за веселкою біжить.

(Злата)

2. На галявині, у стежки

Пробиваються травинки.

З горбка струмок біжить,

А під ялинкою сніг лежить.

(Настя П.)

Сценка «Пролісок і зайчик».

Воспит: хлопці, подивіться а хто це у ялинки сидить?

Воспит .: Скоро визирнуть листочки

Скоро зацвітуть квіточки

І у нас квіточку розпускається

Сонечку він посміхається!

(виходять: дівчинка-квіточка, хлопчик-зайчик)

Воспит .: Зайка по лісі скакав і пролісок побачив.

Здивувався наш зайченя. Що квіточку малий і тонкий!

Зайка: Ти, квіточку. Дуже крихкий,

Немає ні валянок, ні шубки!

Що ж робити з малюком?

Він народився голяка!

Вед .: А квіточку йому сказав:

квіточка:

Вибач, що я такий малий!

Снігу зовсім не боюся

Я до сонечка тягнуся.

зайчик:

Тебе, квіточку не наздогнав,

Будемо разом танцювати!

Воспит .: А квіточку НЕ один- у нас ціла галявина!

Танець «Перебіжки».

воспит .:

- Хлопці, ви любите відгадувати загадки? Відгадаєте і дізнаєтеся, хто живе в лісі. Слухайте уважно!

(На відгадку з'являється на комп'ютері картинка).

1. Взимку біленький

Влітку сіренький,

Нікого не ображає,

Сам всіх боїться (заєць)

(читає вірш.)

дитина:

Я - Зайчиха, білий хвостик,

Проходила повз в гості.

Свою шубку поміняла,

Прям, як королева стала.

2. Сердитий недоторка,

Живе в глушині лісовій,

Голок дуже багато,

А нитки жодної (їжачок)

воспит .:

Хлопці, а ось і їжачок! Він під деревом згорнувся клубком, ми його і не помітили!

Дитина (в шапочці еже, читає вірш:

Їжак:

А ось і я Колючий Їжачок,

У голках весь з голови до ніжок.

(Голки - ось так краса,

І не хутра і не хвоста)

(Саша М.)

Як ви думаєте. Що буде. Якщо погладити їжачка рукою?

Як ви вважаєте. Їжачку буде краще жити в лісі або в дитячому саду? (відповіді дітей)

Їжачок - житель лісу. Його не можна забирати додому, йому в лісі добре!

Воспит .: Наступна загадка.

3. Хто з високих темних сосен

У дітлахів шишки кинув

І в кущі через пеньок,

Промайнув як вогник (білка)

Дитина в шапочці білки,

читає вірш:

Хвіст пухнастий дугою

Вам знаком звірятко такий?

Острозубие, темноокий,

По деревах любить лазити.

(Маша)

воспит .:

Хлопці, білочка збирала шишки, але вона почула голоси людей. Злякалася, і впустила кошик з шишками і горіхами. Допоможемо білочку розібрати окремо шишки і горішки.

Гра!

Воспит .: Наступну загадку, послухайте, хлопці.

5. Не ворона, що не синиця,

Як зветься цей птах?

Примостилася на суку-

Пролунало в лісі «КУ-КУ».

(слайд зозуля)

Читає вірш ребё нок:

У лісу на узліссі,

Високо на суку,

З ранку співає зозуля:

«Ку-Ку. Ку ку. »

Внизу біжить річечку

За жовтому піску,

Співає зозуля дзвінко:

«Ку-ку! Ку-ку! Ку-ку! »

(Катя)

Пісенька про зозулю.

Воспит .: Наступна загадка.

5. Хто в барлозі спить взимку

Під величезним сосною

А коли прийде весна

Прокидається від сну (ведмідь)

Дитина в шапочці - масці ведмедя

читає вірш:

Стало жарко мені в барлозі

Промочив я в калюжі ноги.

Видно мені вставати пора

Доброго ранку, дітвора!

(Рома)

Вед:

Ти Мишко клишоногий

З барлогу вилазь

З хлопцями, дівчатами

В ложки пограй.

У нас є ложки не для меду, а для танцю.

Танець «Ведмідь» + ложки

Гра-хоровод «Струмочок».

воспит:

Не будемо заважати лісовим мешканцям. Нехай кожен займається своєю справою.

У лісі багато звірів. Птахів. Дерев і квітів. Їх треба берегти!

Ви добре знаєте правила поведінки в лісі, а багато інших не знають. Ми з вами зробили плакат з правилами поведінки в лісі. Щоб всі знали, як себе вести в лісі.

воспит .:

Погуляли ми в лісі,

Побачили ми красу!

А тепер пора прощатися,

У дитячий садок повертатися!

Хлопці, займайте свої місця в вагончиках.

дитина:

-Увага! Поїзд відправляється! Двері зачиняються.


  • Хід заходу