Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Японія в XVII-XVIII століттях





Скачати 9.15 Kb.
Дата конвертації 21.12.2017
Розмір 9.15 Kb.

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gif Всесвітня історія


Клас 8 Дата _____________

Тема: Японія

Мета: Ознайомити учнів з соціально-економічним і політичним становищем Японії

Завдання: Освітня: Розкрити події зовнішньої політики сьогунату Токугави

Розвиваюча: Формування навичок роботи з джерелами, виклад власних позицій, робота над розвитком свідомої роботи.

Виховна: Виховати інтерес до розвитку історії

Тип уроку: традиційний

Наочні посібники: Політична карта світу

Час: 45 хв.

Хід уроку

  1. організаційний момент

  2. Перевірка знань отриманих на попередніх заняттях

  1. Міні тест (для перевірки ДЗ)

  2. Завдання №2 (додається)

  1. Повідомлення мети і теми заняття.

план

  1. Соціально-політичне становище Японії в 17 столітті

  2. Зовнішня політика сьогунату.

  3. Розвиток літератури, театру, архітектури та релігії.


  1. Усне повідомлення вчителя.

На початку 17 столітті влада в Японії належала (воєначальнику) сегуну Токугава Іеясу. Японський імператор (мікадо). Сегунской влада від батька до сина. У поч 17в чисельність населення досягала 18 млн чоловік, 260 князівств, 80% населення займалося с / г. найбагатшим був рід Токугава.

Столиця країни г. Едо (Токіо) - резиденція сьогунів. Встановлено військовий порядок.

«Сі-но-ко-се»

Самураі- сі Станова система Селяни- але

(Найбагатші верстви населеія)


Ремесленнікі- до

Торговці - се багаті феодали дайме


Аристократич оточення імператора-Куге




Імператор в той час жив в стародавній столиці Кіото (просто царював, релігія його синтоїзм). Фактично влада в руках сьогунів.

Кр міста: Едо, Осака, Кіото, Нагоя, Нагасакі, Хаката. Династія Токугава налагоджувала відносини з іноземцями, потребуючи їх знаннях, методі виробництва зброї.

У 1614г указ, що забороняє приймати іноземну віру, в зв'язку з місіонерською діяльністю європейців. Японцям не можна було виїжджати за межі країни. Жителі м Симабара, сповідатися християнство в 1637г виступили п / в політики Токугава. В рез-ті сьогун оголосив Японію закритою від іноземців. У 1637г з країни б / вигнані португальці і іспанці.

Сегунат вів політику «закритих дверей» щоб тримати в покорі весь народ, захищати від повстань і набігів іноземців. Так було до 19в. Однак японці постійно стежили за нововведеннями як у Китаї, так і в зап країнах. Привозили багато європейської наукової літератури. Культура досягла свого розквіту в 17-18 ст. Створювалися твори, прикладне мистецтво, живопис.



  1. Повідомлення учнів (доповіді про культуру Японії).

  2. Усне повідомлення вчителя по розділу «Релігія».

Сповідували синтоїзм: поклоніння силам природи, віра в духів і богів. Проникали також християнство і конфуціанство з Китаю. Широко поширилася конфуціанська теорія (гармонія залежить від підпорядкування правителю), кіт проповідував кит філософ Чжу Сі.

Буддизм не був широко поширений. У 18 ст. закриваються всі буддійські храми.

Т.о завдяки такій жорсткій політики, яку вели Сегунат Токугава, Японія вважається країною висхідного сонця, про що не припиняється, пануванні імператорської влади.


  1. закріплення

(Історичний диктант з помилками).

  1. рефлексія:

  1. Хто такий сьогун

  2. На які верстви було розділене суспільство при правлінні сьогунату Токугава.

  3. Чому сегунат Токугава дотримувався політики «закритих дверей»

  4. Які релігії існували в Японії

Домашнє завдання: пр. 10, стор. 85-87 переказ

Оцінки за урок


Metod-kopilka.ru

Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія

опис:

План-конспект проведення уроку на тему Японія в XVII-XVIII століттях. Тип уроку - традиційний. Мета: Ознайомити учнів з соціально-економічним і політичним становищем Японії Завдання: Освітня: Розкрити події зовнішньої політики сьогунату Токугави Розвиваюча: Формування навичок роботи з джерелами, виклад власних позицій, робота над розвитком свідомої роботи. Виховна: Виховати інтерес до розвитку історії. Даний урок був проведений в 8 класі з російською мовою навчання. При проведенні рефлексії було виявлено що вищенаведеного план уроку дозволив засвоїти нову тему на 98%.