Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Розробка відкритого уроку з історії Казахстану 5 клас





Скачати 17.27 Kb.
Дата конвертації 17.12.2017
Розмір 17.27 Kb.

Відкритий урок в рамках роботи Творчої лабораторії по формуванню загальнонавчальних умінь (5 клас)


Урок-подорож «Степова земля нескінченна як час»


цілі:

- закріпити і узагальнити знання учнів

- формування історичного мислення, розумових операцій аналізу і синтезу

- сприяти формуванню в учнів поняття «Батьківщина», почуття гордості за свою країну


Хід уроку

Оргмомент (слайд 1)

Мотивація (слайд 2)

подання команд

Назви команд: Озат, Номад, Томирис, Тулпар



слайд 3

Розминка (перше коло по 3 питання кожної команде- 1 бал)


  1. У перекладі слово «історія» означає (розповідь, оповідання)

  2. Наука, яка вивчає історію монет, грошових знаків (нумізматика)

  3. Літописець по-казахському (шежіреші)

  4. Батько історії на Сході (Сима Цянь)

  5. Наука, що вивчає минуле людства по речовим джерелам (археологія)

  6. Музей по-казахському (м ұ ража)

  7. Перший день Нового року у казахів (22 березня)

  8. Наука, що вивчає традиції та звичаї народів (етнографія)

  9. Архів по-казахському (мұрағат)

  10. Дванадцятирічний цикл літочислення у казахів (мушель)

  11. Наука, що вивчає герби і відмітні знаки (геральдика)

  12. Хіджра перекладається як (переїзд)


Розминка (друге коло по 2 питання-2 бали)

  1. Англійський натураліст, який висловив сміливу думку про родинні зв'язки мавпи і людини (Ч. Дарвін)

  2. Це слово в перекладі означає «людиноподібний» (гомінідів)

  3. Німецький вчений, який довів прямий вплив праці на формування людини (Ф. Енгельс)

  4. Це слово в буквальному перекладі означає «південна мавпа» (австралопітек)

  5. Німецький археолог, який відкрив стародавнє місто Трою, спираючись на поему «Іліада» (Г.Шліман)

  6. Хомо хабіліс перекладається як (людина уміла)



Розминка (яка команда відповість першої-3 бали)

  1. Скільки важило ручне рубило (2 кг)

  2. 20 століття - тривалість життя 70 років, середні століття - 20-30 років, а в кам'яному віці (19 років)

  3. Це коротке слово використовують і філософи, і літературознавці, і археологи (століття)


Станція: Хронос


I конкурс Періодизація історії

Розташуй періоди історії в правильній послідовності:

Завдання 1:

історія середніх віків, нова історія, історія стародавнього світу, новітня історія (історія стародавнього світу, історія середніх віків, нова історія, новітня історія) 2 бали

Завдання 2:

Епоха бронзи, енеоліт, палеоліт, епоха заліза, мезоліт, неоліт (палеоліт, мезоліт, неоліт, енеоліт, епоха бронзи, епоха заліза)

3 бали


II конкурс Історичний час

Завдання: Встав пропущені дати

Людина розумна хомо сапієнс сформувався близько ___ тис.років тому (40)

Перші люди на території Казахстану з'явилися близько ____ млн років тому (1)

Приблизно ___ тис. Років тому настав льодовиковий період (100-80)

Близько ___ тис. Років тому льодовик почав танути (13-12)


1 бал за кожну правильну відповідь


III конкурс Досягнення древніх людей

Завдання: Розподіливши досягнення древніх людей за історичними періодами (підказка - по 4 в кожен період)

Періоди: палеоліт, мезоліт, неоліт

досягнення:

мікроліти

лук і стріли

рубило

зернотерка

бумеранг

палка-копалка

глиняний посуд

капкан

дубина

землеробство

пастка

чопер


1 бал за кожну правильну вибір


відповіді:

Палеоліт: рубило, палка-копалка, дубина, чопер

Мезоліт: лук і стріли, бумеранг, пастка, капкан

Неоліт: мікроліти, зернотерка, глиняний посуд, землеробство


  1. Конкурс «Сама уважна команда»

казахське літочислення

  1. миша

  2. корова

  3. Барс

  4. заєць

  5. равлик

  6. змія

  7. кінь

  8. баран

  9. Мавпа

  10. курка

  11. собака

  12. Кабан


1 бал за кожну правильну ланка в послідовності, що не порушує ланцюг



Станція: Шартарап

5 Конкурс Історична географія

  1. Найперші людиноподібні істоти жили в __ і __ 2,5-3 млн. Років тому (Азії Африці)

  2. Місцевість Олдувай, де були знайдені перші останки австралопітека знаходиться в ______ (Східній Африці)

  3. Останки синантропа знайшли в печері Чжоу-Коудянь в _______ (Китаї)

  4. Останки древніх людей знайшли в місцевості Неандерталь в _______ (Німеччини)

  5. Найдавніші стоянки первісних людей знайдені в _______ Казахстані (Південному)

  6. Поховання воїна в золотих обладунках виявив в 1969 році в ______ кургані в Жетису відомий археолог Акишев (Іссикского)


1 бал за правильну відповідь


Станція Володарі епох

Конкурс «Маска, я вас знаю ...»


Етцель, Атил, Еділя.

Угорці (мадяри) вважають його своїм предком.

В Європі його прозвали Біч божий.

Його походи поклали початок Великого переселення народів. (Аттіла)

3 бали

Син царя Філіппа II.

Найбільший полководець.

Мусульмани звали його Іскандер Зулькарнайн.

Творець світової держави.

У 30-і рр IV ст до н.е. вторгся в сакські землі, але не зміг їх завоювати.

(Александр Македонський)

3 бали

Куруш. Син Камбіса I.

За наказом батька був залишений на поживу диким звірам.

Великий завойовник.

На берегах Яксарта (Сирдар'ї) заснував місто.

За легендами похід в Середню Азію виявився для нього фатальним

(Кір)

3 бали


Слайд 21 Картина-загадка


Томирис

Цариця саків-массагетов. Її син Спаргапіса загинув в полоні у персів. Томирис жорстоко помстилася за смерть сина. Перси зазнали поразки. Як пише Геродот, цариця занурила голову Кіра в бурдюк, наповнений кров'ю, зі словами: «Ти хотів крові, так наситься ж нею!»

3 бали


Слайд 23, 24, 25

історичні паралелі


Жалувана грамота царя Михайла Федоровича спадкоємцям Івана Сусаніна


Як ми, великий государ, цар і великий князь в минулому році були на Костромі, і в ті роки приходили в Костромській повіт польські і литовські люди, а Івана Сусаніна вилучали, і його катували великими Немірна муками, а катували у нього, де в ті пори ми, цар і великий князь всієї Русі були, і він, Іван, відаючи де ми в ту пору були, терплячи від тих польських і литовських людей тортури, про нас, великого государя, тим польським і литовським людям не сказав, і замучили його до смерті

Зі статті В.Самойлова. Газета «Північна правда», 1938р

Подвиг Івана Сусаніна, який відмовився змінити Батьківщині, і за це зарубаного поляками втілив заповітне прагнення російського народу до огорожі своєї національної незалежності

слайд 26

  • Який герой сакських степів не пошкодував свого життя в ім'я незалежності своєї рідної землі.

  • Розкажіть про його подвиг

слайд 27

Підвести підсумки блоку Історичні особистості мені хочеться словами

І.С. Тургенєва, які як не можна краще відображають його суть: "... І коли переведуться такі люди, нехай назавжди закриється книга історії. В ній нічого буде читати".


слайд 28

Станція Мудреці старовини
конкурс капітанів

Анахарсіс - перший видатний філософ саків.Платон називав його одним з семи мудреців світу. До нас дійшли його афоризми.

Закінчите афоризм: «Всі біди людини від ...» (мови)


10 балів


слайд 29
Казахська народна загадка


У глухому степу живе дракон
Немає сил, немає сечі поворухнутися ...
Його кістки нагадують стовбури і гілки.
На тімені виблискує єдине око


10 балів

слайд 30

Вірш-загадка


Шерсть зібрали з тисячі овець,

Сотні дві скували мені кілець,

Круглий остов з прибережних верб

Міцний, свіжий, зручний і красивий.

Її вихор не може похитнути.

Від дощу її твердне пагорб,

Немає в ній ні катівень, ні кутів,

Але всередині затишно і тепло

Бо-Цзю-І

5 балів


Перегляд навчального фільму Золота людина


слайд 31

слайд 32


рефлексія






Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Вашій увазі надається повторительно-узагальнюючий урок по курсу "Розповіді з історії Казахстану" 1 півріччя. Урок був проведений в рамках роботи творчої лабораторії по формуванню загальнонавчальних умінь в 5 класі. Учням було запропоновано завдання на систематизацію, класифікацію, порівняння. До уроку була приготовлена ​​електронна презентація для супроводу. Була зроблена спроба задейстовать кілька типів інтелекту. Завдання припускають широкий кругозір учнів. Кілька завдань перевіряють знання не тільки вітчизняної, а й світової історії. Завдання перевіряють знання історичного часу, історичного простору, історичних подій та особистостей.