Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект інтегрованого уроку з історії та інформатики на тему: «Дипломатія Великої Вітчизняної війни»





Скачати 35.81 Kb.
Дата конвертації 02.08.2019
Розмір 35.81 Kb.

Конспект інтегрованого уроку з історії та інформатики на тему:
«Дипломатія Великої Вітчизняної війни»


Тема уроку: «Дипломатія Великої Вітчизняної війни».

Місце уроку: проходить в рамках сімейного свята «Лад»

Тип уроку: комбінований, проводиться при вивченні теми: «Велика Вітчизняна війна».

Форма уроку: майстер-клас для батьків.

цілі:

освітні:
Продовжити формування знань про історію нашої країни в роки війни.
Сформувати уявлення про співпрацю країн антифашисткой коаліції в боротьбі зі спільним ворогом. Знайомство з персоналіями часу: Сталін, Черчилль, Рузвельт
Сформувати уявлення про характер допомоги СРСР з боку союзників по коаліції в роки війни
Ознайомити з різними точками зору сучасних істориків на значимість цієї допомоги в справі розгрому ворога гітлерівської Німеччини.
Сформувати уявлення про відкриття Другого фронту союзниками в Нормандії і його значенні в бойових діях

Розвиваючі:
1. Продовжити формування загальнонавчальних умінь і навичок. Аргументовано викладати свою точку зору, спираючись на факти. Робити узагальнюючі висновки.
2. Розвивати творче мислення, спостережливість. Подальше вміння застосовувати знання на практиці.

Розвиток загальнотрудових і комунікативно-інформаційних умінь:
1. Продовжити розвиток комунікативно-інформаційних умінь, творчо підходити до вирішення різних завдань.
2. Розвиток операційно-контрольних умінь, умінь оцінювати результати виконаних дій, застосовувати інформаційні технології.
3. Сприяти розвитку аналітичного мислення учнів, навичок самостійної роботи з навчальним матеріалом.

виховні:
Сприяти розвитку патріотичних почуттів, почуття поваги до історії інших держав та розуміння необхідності об'єднати зусилля багатьох країн в справі боротьби зі спільним ворогом.

Методи навчання:
Частково-пошуковий та дослідницького методів проблемного навчання, репродуктивний, застосування комунікативно - інформаційних технологій, евристична бесіда.
устаткування:
навчальний:
Карти по темі «Велика Вітчизняна війна», «Друга світова війна», підручник «Історія Батьківщини XX - початок XXI століття» К.В. Загладин, С, І. Козленко, дидактичні матеріали.
Мультимедійний проектор, інтерактивна дошка та програма Star Board, система голосування. Урок проводиться в спеціалізованому комп'ютерному класі.
додаткове:
CD «Уроки вітчизняної історії Кирила і Мефодія», фрагменти документальних фільмів: антигітлерівської конференції, завдання в режимі Star Board
План уроку:
Початок Великої Вітчизняної війни.
Формування антигітлерівської коаліції.
Конференції коаліції.
Відкриття Другого фронту: Карта
Допомога по Ленд - лізу.
закріплює тест
рефлексія
Ключові поняття: антигітлерівська коаліція, ленд - ліз, міжнародна конференція: Тегеранська, Ялтинська, Потсдамська. Особистості - учасники конференцій. Нормандська операція; зустріч на Ельбі
Основні дати:
22 червня 1941р. - початок Великої Вітчизняної війни;
Червень 1941 року - початок поставок по ленд - лізу;
28 листопада - грудень 1943 року - Тегеранська конференція;
4 -11 лютого 1945р. - Ялтинська або Кримська конференція;
17 липня - 2 серпня 1945 р - Потсдамська конференція;
6 червня - 27 липня 1944р. - висадка армій союзників в Нормандії - відкриття Другого фронту;
25 квітня 194 р - зустріч армій союзників з військами Червоної Армії на Ельбі.


Хід уроку: технологічна карта уроку

Хід уроку
(основні етапи)

діяльність вчителів

діяльність учнів

передбачуваний відповідь

організаційний момент

Уявлення. Знайомство. Оголошення теми уроку. Створення мотивованої основи пошуково-дослідницької діяльності учнів

Учні формулюють тему уроку і записують її в зошити.

Учитель знайомить з навчальної проблемою уроку - визначити роль зусиль антигітлерівської коаліції в справі боротьби зі спільним ворогом.

Вивчення нового матеріалу.
Початок Великої Вітчизняної війни.

22 червня 1941 року почалася ВО ст. Трагедія нашої країни і народу. Звучать Слова Сталіна.

Відповідають на питання: «Які почуття викликають ці слова?»

Висновок: важкі ураження перших тижнів не зломили волю народу. Упертий опір дозволило виграти час для мобілізації сил країни.

Формування антигітлерівської коаліції. Визначення.

На дошці демонструє визначення (див. Додаток) Антигітлерівської коаліції. Яку допомогу очікувалося отримати СРСР від союзників?

Записують визначення в зошити. Відповідають на запитання вчителя.

В якості допомоги були запропоновані поставки по ленд-лізу, т. Е. Військово-економічна допомога. Однак очікувалася допомогу на театрі бойових дій. Питання про відкриття другого фронту не розглядалося союзниками.

Конференції коаліції. Тегеранська конференція

Демонструється ролик «Тегеранська конференція» Питання вчителя: «Які рішення були прийняті на ній?»

На інтерактивній дошці демонструється таблиця «Конференції війни». Завдання для окремого полягає в тому, щоб методом перетягування вставити в потрібну колонку ім'я політичного лідера, терміни, рішення даної конференції. Учні класу виконують це завдання в зошитах.

Терміни: листопад 1943 рік; Були присутні: Сталін, Рузвельт, Черчілль. Рішення: США і Британія дали обіцянки відкрити другий фронт в Північній Франції не пізніше травня 1944 року. Передати СРСР частини Східної Пруссії. Сталін обіцяв почати війну з Японією не пізніше трьох місяців після закінчення війни в Європі.

Конференції коаліції. ЯЛТІНСАКЯ КОНФЕРЕНЦІЯ

Демонструється ролик «Ялтинська конференція» Питання вчителя: «Які рішення прозвучали на цьому форумі?»

Продовження виконання завдання на інтерактивній дошці іншим учнем після перегляду ролика.

Терміни: 4-11 лютого 1945 р Присутні: І. В. Сталін (СРСР), Ф.Д.Рузвельт (США) і У. Черчілль (Великобританія) Рішення: знищити німецький мілітаризм і нацизм; були прийняті рішення про створення в Німеччині зон окупації. СРСР висловив згоду на певних умовах вступити у війну проти Японії через 2-3 місяці після закінчення війни в Європі.

Конференції коаліції. БЕРЛІНСЬКА (ПОТСДАМСЬКА) КОНФЕРЕНЦІЯ

Звучить інформація підготовлена учнем про Потсдамської конференції. Питання: «Чим значимі її рішення?»

Продовження виконання завдання в таблиці на дошці іншим учнем.

Терміни: 17 июля - 2 серпня 1945 р Присутні: І. В. Сталін (СРСР), У. Черчілль (після зміни консервативного уряду у Великобританії лейбористським - К. Еттлі), Г. Трумен (США). Рішення: Принципи післявоєнного співробітництва; Питання репарацій; Демілітаризація і демократизація Німеччини; Організація відкритого судового процесу над військовими злочинцями; Підтвердження рішення про передачу Кенігсберга СРСР

Відкриття Другого фронту: Карта

Демонструється карта на інтерактивній дошці «Нормандська операція» Питання вчителя: У чому значимість цієї події? Покажіть на карті місце висадки англо-американського десанту.

Учень виконує на інтерактивній дошці в режимі Star Board це завдання - показує місце висадки десанту. Учні класу виконують це завдання в своїх контурних картах.

Об'єднаний англо-американські сили, переправившись через протоки Ла-Манш і Па-де-Кале, почали десантну операцію в Північній Франції в Нормандії. Протягом місяця союзники зайняли плацдарм шириною близько 50 км, завглибшки 100 км.

Зустріч на Ельбі

Демонструється ролик «Зустріч на Ельбі» Питання: «Яку назву отримала така дипломатія?»

Дивляться і відповідають на питання.

Така дипломатія отримала назву «народна»

Допомога по ленд - лізу.

Демонструє на інтерактивній дошці визначення. Демонструє зображення техніки (студебеккера), використовуючи CD «Уроки вітчизняної історії» Розповідає про постачання за цією програмою.

Знайомляться з програмою за допомогою дидактичних тестів на столах. Учень виконує завдання «Збери визначення» в режімеStar Board В даному місці уроку бажано організувати дискусію про значущість допомоги союзників в роки війни. Важливо звернути увагу на те, щоб учні в процесі дискусії спиралися на аргументи і факти історії. Завершенням дискусії може бути завдання з використанням інтерактивної дошки: «Встав пропущене слово»

Загальний обсяг поставок склав 3% від виробництва продовольства і 4% від вітчизняної промислової продукції.Автомобілів - 70%; танко-12%; літаків-10% Однак треба пам'ятати про своєчасність поставок. Можна стверджувати, що битву під Москвою наші війська виграли завдяки саме цій допомозі.

Закріплення вивченого матеріалу.

Учитель пропонує тест «Дипломатія війни», виконаний в системі електронного голосування.

Виконують тест 5 хвилин.

Система голосування підводить підсумок.

рефлексія

Учитель пропонує виконати завдання рефлексії.

Виконують 5 хв.

Здають

Організаційний етап.

Учитель зазначає особливо відзначилися в роботі учнів, дякує всім за роботу і прощається з учасниками уроку.



<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
опис:

Тема уроку: «Дипломатія Великої Вітчизняної війни».

Місце уроку: проходить в рамках сімейного свята «Лад»

Тип уроку: комбінований, проводиться при вивченні теми: «Велика Вітчизняна війна».

Форма уроку: майстер-клас для батьків.

цілі:

освітні:
Продовжити формування знань про історію нашої країни в роки війни.
Сформувати уявлення про співпрацю країн антифашисткой коаліції в боротьбі зі спільним ворогом. Знайомство з персоналіями часу: Сталін, Черчилль, Рузвельт
Сформувати уявлення про характер допомоги СРСР з боку союзників по коаліції в роки війни
Ознайомити з різними точками зору сучасних істориків на значимість цієї допомоги в справі розгрому ворога гітлерівської Німеччини.
Сформувати уявлення про відкриття Другого фронту союзниками в Нормандії і його значенні в бойових діях

Розвиваючі:
1. Продовжити формування загальнонавчальних умінь і навичок. Аргументовано викладати свою точку зору, спираючись на факти. Робити узагальнюючі висновки.
2. Розвивати творче мислення, спостережливість. Подальше вміння застосовувати знання на практиці.

Розвиток загальнотрудових і комунікативно-інформаційних умінь:
1. Продовжити розвиток комунікативно-інформаційних умінь, творчо підходити до вирішення різних завдань.
2. Розвиток операційно-контрольних умінь, умінь оцінювати результати виконаних дій, застосовувати інформаційні технології.
3. Сприяти розвитку аналітичного мислення учнів, навичок самостійної роботи з навчальним матеріалом.

виховні:
Сприяти розвитку патріотичних почуттів, почуття поваги до історії інших держав та розуміння необхідності об'єднати зусилля багатьох країн в справі боротьби зі спільним ворогом.

Методи навчання:
Частково-пошуковий та дослідницького методів проблемного навчання, репродуктивний, застосування комунікативно - інформаційних технологій, евристична бесіда.
устаткування:
навчальний:
Карти по темі «Велика Вітчизняна війна», «Друга світова війна», підручник «Історія Батьківщини XX - початок XXI століття» К.В. Загладин, С, І. Козленко, дидактичні матеріали.
Мультимедійний проектор, інтерактивна дошка та програма Star Board, система голосування. Урок проводиться в спеціалізованому комп'ютерному класі.
додаткове:
CD «Уроки вітчизняної історії Кирила і Мефодія», фрагменти документальних фільмів: антигітлерівської конференції, завдання в режимі Star Board
План уроку:
Початок Великої Вітчизняної війни.
Формування антигітлерівської коаліції.
Конференції коаліції.
Відкриття Другого фронту: Карта
Допомога по Ленд - лізу.
закріплює тест
рефлексія
Ключові поняття: антигітлерівська коаліція, ленд - ліз, міжнародна конференція: Тегеранська, Ялтинська, Потсдамська. Особистості - учасники конференцій. Нормандська операція; зустріч на Ельбі
Основні дати:
22 червня 1941р. - початок Великої Вітчизняної війни;
Червень 1941 року - початок поставок по ленд - лізу;
28 листопада - грудень 1943 року - Тегеранська конференція;
4 -11 лютого 1945р. - Ялтинська або Кримська конференція;
17 липня - 2 серпня 1945 р - Потсдамська конференція;
6 червня - 27 липня 1944р. - висадка армій союзників в Нормандії - відкриття Другого фронту;
25 квітня 194 р - зустріч армій союзників з військами Червоної Армії на Ельбі.


Хід уроку: технологічна карта уроку

Хід уроку
(Основні етапи)

діяльність вчителів

діяльність учнів

передбачуваний відповідь

організаційний момент

Уявлення. Знайомство. Оголошення теми уроку. Створення мотивованої основи пошуково-дослідницької діяльності учнів

Учні формулюють тему уроку і записують її в зошити.

Учитель знайомить з навчальної проблемою уроку - визначити роль зусиль антигітлерівської коаліції в справі боротьби зі спільним ворогом.

Вивчення нового матеріалу.
Початок Великої Вітчизняної війни.

22 червня 1941 року почалася ВО ст. Трагедія нашої країни і народу. Звучать Слова Сталіна.

Відповідають на питання: «Які почуття викликають ці слова?»

Висновок: важкі ураження перших тижнів не зломили волю народу. Упертий опір дозволило виграти час для мобілізації сил країни.

Формування антигітлерівської коаліції. Визначення.

На дошці демонструє визначення (див. Додаток) Антигітлерівської коаліції. Яку допомогу очікувалося отримати СРСР від союзників?

Записують визначення в зошити. Відповідають на запитання вчителя.

В якості допомоги були запропоновані поставки по ленд-лізу, т. Е. Військово-економічна допомога. Однак очікувалася допомогу на театрі бойових дій. Питання про відкриття другого фронту не розглядалося союзниками.

Конференції коаліції.Тегеранська конференція

Демонструється ролик «Тегеранська конференція» Питання вчителя: «Які рішення були прийняті на ній?»

На інтерактивній дошці демонструється таблиця «Конференції війни». Завдання для окремого полягає в тому, щоб методом перетягування вставити в потрібну колонку ім'я політичного лідера, терміни, рішення даної конференції. Учні класу виконують це завдання в зошитах.

Терміни: листопад 1943 рік; Були присутні: Сталін, Рузвельт, Черчілль. Рішення: США і Британія дали обіцянки відкрити другий фронт в Північній Франції не пізніше травня 1944 року. Передати СРСР частини Східної Пруссії. Сталін обіцяв почати війну з Японією не пізніше трьох місяців після закінчення війни в Європі.

Конференції коаліції. ЯЛТІНСАКЯ КОНФЕРЕНЦІЯ

Демонструється ролик «Ялтинська конференція» Питання вчителя: «Які рішення прозвучали на цьому форумі?»

Продовження виконання завдання на інтерактивній дошці іншим учнем після перегляду ролика.

Терміни: 4-11 лютого 1945 р Присутні: І. В. Сталін (СРСР), Ф.Д.Рузвельт (США) і У. Черчілль (Великобританія) Рішення: знищити німецький мілітаризм і нацизм; були прийняті рішення про створення в Німеччині зон окупації. СРСР висловив згоду на певних умовах вступити у війну проти Японії через 2-3 місяці після закінчення війни в Європі.

Конференції коаліції. БЕРЛІНСЬКА (ПОТСДАМСЬКА) КОНФЕРЕНЦІЯ

Звучить інформація підготовлена ​​учнем про Потсдамської конференції. Питання: «Чим значимі її рішення?»

Продовження виконання завдання в таблиці на дошці іншим учнем.

Терміни: 17 июля - 2 серпня 1945 р Присутні: І. В. Сталін (СРСР), У. Черчілль (після зміни консервативного уряду у Великобританії лейбористським - К. Еттлі), Г. Трумен (США). Рішення: Принципи післявоєнного співробітництва; Питання репарацій; Демілітаризація і демократизація Німеччини; Організація відкритого судового процесу над військовими злочинцями; Підтвердження рішення про передачу Кенігсберга СРСР

Відкриття Другого фронту: Карта

Демонструється карта на інтерактивній дошці «Нормандська операція» Питання вчителя: У чому значимість цієї події? Покажіть на карті місце висадки англо-американського десанту.

Учень виконує на інтерактивній дошці в режимі Star Board це завдання - показує місце висадки десанту. Учні класу виконують це завдання в своїх контурних картах.

Об'єднаний англо-американські сили, переправившись через протоки Ла-Манш і Па-де-Кале, почали десантну операцію в Північній Франції в Нормандії. Протягом місяця союзники зайняли плацдарм шириною близько 50 км, завглибшки 100 км.

Зустріч на Ельбі

Демонструється ролик «Зустріч на Ельбі» Питання: «Яку назву отримала така дипломатія?»

Дивляться і відповідають на питання.

Така дипломатія отримала назву «народна»

Допомога по ленд - лізу.

Демонструє на інтерактивній дошці визначення. Демонструє зображення техніки (студебеккера), використовуючи CD «Уроки вітчизняної історії» Розповідає про постачання за цією програмою.

Знайомляться з програмою за допомогою дидактичних тестів на столах. Учень виконує завдання «Збери визначення» в режімеStar Board В даному місці уроку бажано організувати дискусію про значущість допомоги союзників в роки війни. Важливо звернути увагу на те, щоб учні в процесі дискусії спиралися на аргументи і факти історії. Завершенням дискусії може бути завдання з використанням інтерактивної дошки: «Встав пропущене слово»

Загальний обсяг поставок склав 3% від виробництва продовольства і 4% від вітчизняної промислової продукції. Автомобілів - 70%; танко-12%; літаків-10% Однак треба пам'ятати про своєчасність поставок. Можна стверджувати, що битву під Москвою наші війська виграли завдяки саме цій допомозі.

Закріплення вивченого матеріалу.

Учитель пропонує тест «Дипломатія війни», виконаний в системі електронного голосування.

Виконують тест 5 хвилин.

Система голосування підводить підсумок.

рефлексія

Учитель пропонує виконати завдання рефлексії.

Виконують 5 хв.

Здають

Організаційний етап.

Учитель зазначає особливо відзначилися в роботі учнів, дякує всім за роботу і прощається з учасниками уроку.

dop.png Архів з додатковим та роздатковим матеріалом в форматі ZIP, об'ємом 2,03 Мб (2-2-11-13.zip):

  1. докладний конспект уроку з завданнями, тестом і довідковими матеріалами в форматі .doc;
  2. тест до уроку в форматі .exk;
  3. демонстраційний матеріал до електронній дошці «Меджународние конференціі.notebook» .notebook;
  4. звуковий файл з промовою Левітана .wav

27.04.2010