Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект НСД в старшій групі по темі: «Подорож в історію житла людей»





Скачати 4.96 Kb.
Дата конвертації 31.08.2018
Розмір 4.96 Kb.
Тип Темочка

Ольга Гулідова
Конспект НСД в старшій групі «Подорож в історію житла людей»

Мета: Розширити знання дітей про історію житла; навчити орієнтуватися в минулому і розуміти, що людина постійно прагнути поліпшити своє житло.

завдання:

• Узагальнити і конкретизувати знання дітей про історію житла.

• Продовжувати знайомити дітей з житлом наших предків.

• Сформувати уявлення про життя печерних людей (різноманітність видів праці, добування і приготування їжі)

• Ознайомити дітей з звичаями російського народу.

• Навчити дітей порівнянню та аналізу.

Попередня робота:

• Пізнавальний розвиток: ігри-подорожі в минуле посуду, одягу. Розгляд ілюстрацій по темі: «Історія розвитку людини»

• Мовний розвиток: складання коротких оповідань про життя печерних людей (житло, добування вогню, праця печерних людей); »; словесні ігри: «Раніше і тепер», «Мисливці», «Дім».

Художньо-естетичний розвиток: ліплення: «Хатинка», «Оленка-російська красуня», малювання: «Піч-Матушка», «Будинок для Мороза Івановича», «Чудо-Масляна», «Сарафан для Оленки»; аплікація: «Багатоповерховий будинок», читання х / л: «Мороз Іванович», «Гуси-лебеді», розгляд ілюстрацій

Матеріал до заняття: картинки із зображенням казкових будинків, житла для людей, тварин, комах, птахів, макети будівель, матеріал для конструювання, музичний супровід, презентація «Подорож в минуле житла людини»

Хід заняття:

Вихователь: У групу до нас прийшов лист від домовичка Кузі. (Відкриваємо конверт). Він надіслав нам цікаві картинки. Підійдіть і подивіться. (Діти розглядають картинки із зображенням казкових будинків, житла для людей, тварин, комах, птахів). Вихователь: Домовичок просить вас допомогти йому розібратися: «Як можна розкласти ці картинки? За якою ознакою їх можна згрупувати? »(Діти шукають спосіб угруповання і класифікують картинки: житло для людини, для тварин, для комах, для птахів) Вихователь: Які казкові житла ви знаєте? Чому їх так називають? (Діти закріплюють поняття «казкове житло» за мотивами казок «Теремок», «Троє поросят», «Зайчикова хатинка»)

Вихователь: Хлопці, зверніть увагу на макети різноманітних будівель. (Діти розглядають будівлі) Проводяться гри: «Назви житло людини» Мета: порівняти сільські і міські будинки, знайти спільне і відмінність; «З якого матеріалу?» Мета: вправляти в утворенні прикметників від іменників, що позначають будівельний матеріал.

Физкультминутка «Всім на світі потрібен будинок» (Діти виконують музичні руху під пісеньку «Всім на світі потрібен будинок»)

Вихователь: Хлопці, послухайте вірш «Як побудувати будинок надійний» (Проводжу розмову з прочитаного)

- Я запрошую вас в дивовижну подорож в минуле житла людини. (В минуле разом з дітьми відправляємося за допомогою слів: «Навколо себе обернися - в минулому опинися»)

- Хлопці, а що значить «минуле і сьогодення»?

Діти: Минуле - це те, що було давно, а нині - то, що існує зараз.

Переглядаємо презентацію на тему «Подорож у минуле житла» Мета: поглибити знання дітей про історію житла (печера, курінь, землянка, хата, цегляний будинок); навчити орієнтуватися в минулому і розуміти, що людина постійно прагнув поліпшити своє житло.

Вихователь: Хлопці, наша подорож закінчилася.

Що сподобалося в подорож? Що нового дізналися? (Повертаємося з подорожі зі словами «Навколо себе обернися - в дитячий садок опинися»)

Пропоную дітям побудувати «Дома» Мета: закріпити отримані уявлення, вчити створювати споруди по нескладним кресленням, сприяти прояву творчості.

Надаю дітям право вибору матеріалу (конструктор, модулі, будівельний матеріал, папір для об'ємних робіт, картон) і нескладні креслення будівель. Пропоную розділитися на групи, домовитися про порядок виконання роботи.

Перед початком виконання завдання, уточнюю, що якщо у яку дитину виникнуть труднощі при виконанні роботи, то вони можуть звернутися за допомогою до друзів.