Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Розробка уроку історії "Освіта Німецької імперії"





Скачати 26.88 Kb.
Дата конвертації 16.12.2017
Розмір 26.88 Kb.
Тип Розробка

Утворення Німецької імперії

Макіївська загальноосвітня школа I-II ступенів №90

Байєр Наталя Борисівна


план уроку

1.Економіческая підйом країни

2.Борьба Австрії і Пруссії за гегемонію в Німеччині

3.Завершеніе об'єднання Німеччини

Мета уроку:

освітні:

  • показати процес об'єднання Німеччини, що завершився створенням Німецької імперії (1871 г.);

  • продемонструвати шляхи об'єднання Німеччини «зверху» і «знизу»;

  • показати передумови і особливості об'єднавчого руху в Німеччині.

Розвиваючі:

  • продовжити роботу над поняттями промисловий переворот, роздроблене держава, централізована держава;

  • сформулювати нові поняття: юнкери

  • розвивати вміння аналізувати фактичний матеріал, документи, відстоювати і аргументувати свою точку зору, робити висновки.

  • вести комунікативний діалог; брати участь в дискусії; відтворювати історичні образи;

  • продовжити роботу над формуванням вміння працювати з картою.

виховні:

  • показати, що загальна мета може об'єднати людей з різними поглядами;

  • розуміти, що тільки єдина держава може поліпшити своє економічне і політичне становище.

Плановані результати вивчення матеріалу:

- про учающіеся приходять до висновків, що об'єднання німецьких держав необхідно для досягнення успіху в економічній і політичній сферах;

- з'ясовують, чому роль лідера в русі за об'єднання Німеччини грала Пруссія;

- знайомляться з причинами перетворення Німеччини в найсильнішу державу Європи.

Оснащення уроку: підручник (Загальна історія. Історія нового часу. 1800-1900.8 клас / Юдовський А.Я., Баранов П.А., Ванюшкина Л.М.; під ред. А.А. Іскендерова. - М., Просвітництво, 2016. - 304с.);

- карти: «Революції 1848-1849 рр. в Європі »,« Об'єднання Німеччини ».

Репродукції: портрети Вільгельма I, Отто фон Бісмарка

Тип уроку: комбінований.

  • Організаційний момент.

  • Актуалізація знань по темі:

1.Показати на карті Німеччини

2. Чому Німеччина відставала від Англії і Франції в економічному розвитку?

3.Як були завдання революції 1848-1849 років в Німеччині?

4Чем закінчилася революція в Німеччині?

5 .Аналіз документа (підручник, стор. 147, документ №1):

- Як впливала роздробленість Німеччини на розвиток в ній індустріального суспільства?

- Які верстви суспільства страждали від такого стану речей?


I. Отже, жодна із завдань революції в Німеччині не була вирішена, але необхідність їх вирішення ставала все більш необхідною. У Німеччині швидко розвивався капіталізм, чому заважали феодальні пережитки. Швидко розвивалося машинобудування, посилювався Митний союз, завдяки більшій, ніж в інших країнах експлуатації робітників і загальної грамотності населення (обов'язкову початкову освіту), що дозволяло широко використовувати і розвивати техніку.

У сільському господарстві панували великі поміщики (юнкери). Саме вони займали панівне становище в економічній, державної, політичної і військової сферах Німеччини.

1. Хто такі юнкери?

2. Яку роль вони грали в житті країни?

3. Яка основна задача стояла перед Німеччиною?

Таким чином, розвиток промисловості та сільського господарства вимагали вирішення головного політичного завдання - об'єднання країни.


I I - II I. Уважно прослухавши мою розповідь, ви повинні будете дати відповіді на наступні питання:

1. Показати на карті територію, яку Німеччина приєднала до себе після війни з Данією.

2.Показать держава, з яким після цього воювала Німеччина.

3. Що за людина був Отто фон Бісмарк? Якими людськими якостями він володів?

4. Якими якостями політичного діяча мав Бісмарк?

5. Що означає об'єднання країни «залізом і кров'ю»?

6. Дати оцінку діяльності Бісмарка.


Поразка революції означало провал спроби об'єднання Німеччини "знизу" (шляхом революції, а значить, в інтересах народу) і на порядок дня вставав другий шлях-об'єднання країни «зверху» (тобто об'єднання проводять юнкера і імператор в інтересах багатіїв шляхом реформ).

Отто фон Бісмарк (пізніше мав титули графа і князя) походив з родини прусського юнкера і йому були притаманні всі риси свого стану: відданість династії Гогенцоллеров, презирство до демократії. Після бурхливої молодості (27 дуелей), він приступив до управління своїм маєтком. Сусіди боялися різкого, прямого мисливця і дуелянти, дикуна, як вони його називали.

Він відрізнявся презирством до марень, величезною волею, невибагливістю в прийомах. Характерними були для нього впевненість у своїх силах, презирство до парламентських дебатів, умінням точно оцінити сили противника.

У березні 1848 року, дізнавшись про революцію, Бісмарк озброїв своїх селян і з'явився перед королем, переконуючи його жорстоко придушити революцію. Він кричав, що «шибениця повинна стати нормою сьогоднішнього дня ». Король не міг тоді піти цій раді, але Бісмарка запам'ятав: «Завзятий реакціонер, від нього йде запах крові, використовувати пізніше», - записав він у своєму щоденнику. І після придушення революції Бісмарк отримав високі дипломатичні посади.

Бісмарк був ворогом революції, але розумів, що якщо Німеччина хоче бути сильним, великим державою і зберегти прусську монархію, країну треба об'єднати під владою прусського короля. І всі свої сили, всі свої здібності Бісмарк присвятив втіленню в життя саме цієї мети.

Бісмарк мав тверезий, гнучкий, холодний розум і сильну волю. Людина вривной, він умів підпорядковувати свої пристрасті політичної обережності. Рішучість і готовність до ризику з'єднувалися в ньому з хитрістю і обережністю. «Я повинен був стати дипломатом, адже я народився 1 квітня», - жартував сам Бісмарк.

Бісмарк був упевнений, що всі основні питання сучасності вирішуються «залізом і кров'ю», а не промовами. Він провів реформу прусської армії - збільшив її в два рази, озброїв новітніми рушницями і гарматами.

По ходу моєї розповіді заповнити таблицю

Висновок.

Основним конкурентом Пруссії в пануванні над німецькими державами була Австрія та для того, щоб перевірити свою армію і подивитися, який на ділі є австрійська, Бісмарк запропонував Австрії спільно виступити проти Данії і захопити її територію (Шлезвіг і Гольштейн).

У лютому 1864 року почалася війна, в результаті якої Пруссія отримала Шлезвіг, а Австрія - Гольштейн.але головним було те, що Бісмарк змусив основні військові дії вести австрійців, які втратили 40 тис. солдатів, а Бісмарк переконався, що його армія краще австрійської. І все ж він ще півтора року готувався до війни з Австрією і тільки в червні 1866 року спровокував війну з Австрією. У битві при Садове австрійці втратили 18 тис. Убитими і 24 тис. Полоненими і підписали мирний договір, згідно з яким Австрія назавжди відмовлялася від претензій на гегемонію в справах німецьких держав.

У серпні 1866 року 22 німецьких держави підписали з Пруссією договір про створення северонемецкіх союзу. На чолі союзу став президент, на посаду якого назавжди призначався прусський король.

Таким чином, "Бісмарк по-своєму, по-юнкерського зробив прогресивна справа", об'єднавши Німеччину "залізом і кров'ю".


1. Показати на карті територію, яку Німеччина приєднала до себе після війни з Данією.

2.Показать держава, з яким після цього воювала Німеччина.

3. Але було ще одне держава, яка заважала об'єднанню Німеччини. Як ви думаєте, яке? (Франція).

4. Як Німеччина вирішить цю проблему?

Більш докладно про хід франко - прусської війни ми поговоримо на наступних уроках.

5. Що за людина був Отто фон Бісмарк? Якими людськими якостями він володів?

6. Якими якостями політичного діяча мав Бісмарк?

7. Що означає об'єднання країни «залізом і кров'ю»?

8. Дати оцінку діяльності Бісмарка.

9.Проверка таблиці.

Висновок: об'єднання Німеччини відбулося «зверху»; Бісмарк об'єднав країну «залізом і кров'ю».

Таким чином, було ліквідовано основна перешкода для національного розвитку німців - політична роздробленість, яка заважала економічному розвитку країни і Німеччина виходить на перше місце в Європі за темпами економічного розвитку.

Підведення підсумків, виставлення оцінок

Домашнє завдання: опрацювати параграф 16, аналіз документів, відповідати на питання. За бажанням - підготувати презентацію, повідомлення про Бісмарка (на окрему оцінку)

Коментарі до уроку.


Для реалізації поставлених цілей я використовувала такі прийоми і методи:

- пояснювально-ілюстративний метод, який дозволив мені зробити нову для учнів інформацію їх надбанням, міцно фіксуючи її в пам'яті учнів (робота з картою, портретами історичних діячів, заповнення таблиці);

- проблемний метод, який дозволив залучити обучающіхя в активний пізнавальний процес. При використанні цього методу відбувається не тільки засвоєння матеріалу., Але і розвиток розумової діяльності, забезпечується висока мотивація учнів (проблемні питання, аналіз документа);

- частково пошуковий метод, що дозволяє розвивати не тільки увагу, пам'ять, а й логічне мислення, поступово залучати учнів до самостійного вирішення проблем.

Велика увага на даному уроці було приділено історичної особистості, що є однією з вимог сучасного Державного стандарту поряд з системно-діяльнісних підходом, який дозволить випускнику школи не тільки адаптуватися до реального життя, а й здійснювати свої власні задуми.