Галина калу
План-конспект заняття з застосуванням ІКТ в підготовчій групі «Історія виникнення грошей»
План -конспект по пізнавальному розвитку в підготовчій групі
«Історія виникнення грошей».
Мета: дати уявлення про грошову одиницю і познайомити з історією виникнення грошей.
завдання:
Навчити розуміти призначення грошей, викликати інтерес до минулого предмета;
Сприяти розвитку допитливості, логічного мислення;
Розвивати ініціативу, організаторські здібності дітей.
Виховні завдання:
Продовжувати виховувати дружні взаємини між дітьми, бажання цікавитися захопленнями друзів.
Устаткування і матеріали:
Презентація на тему: «Грошова історія»;
фотографії із зображенням паперових купюр і монет;
комплект паперових монет номіналом 1, 2, 5 і 10 рублів для кожної дитини;
іграшки з цінниками.
Хід заняття.
вихователь:
-Здравствуйте, хлопці. Сьогодні я хотіла б разом з вами згадати історію одного з героїв казки. Кого саме, ви дізнаєтеся розгадавши мою загадку.
На сніданок з'їв він тільки цибулину,
Але ніколи він не був плаксою.
Писати навчався носом літери
І посадив у зошиті пляму.
Чи не слухався зовсім Мальвіну
Син тата Карло ...
Правильно -Буратіно. Давайте згадаємо, що за історія з ним трапилася (діти розповідають казку). Молодці, наш бешкетник так хотів потрапити на виставу, що обміняв абетку, яку йому подарував тато Карло на квиток. Чому він так зробив? (у нього не було грошей).
Ось ми і поговоримо сьогодні про гроші. Коли то в стародавні часи люди не знали, що таке гроші.
- Як ви думаєте, як вони розплачувалися, коли грошей ще не було? (Може,
камінчиками? Або паличками). Стародавні люди дійсно розплачувалися
камінчиками, але пізніше - черепашками, які називалися каурі. Їх збирали на
мотузочку, як намисто. А до цього люди просто обмінювали товар на товар, вони
просто обмінювалися один з одним різними предметами наприклад, одного бика на 2 сокири.
- Як ви думаєте, зручно було користуватися таким розрахунком? (Не дуже.) Чому? Ось уявіть, що ви йдете в магазин щось купити і вам треба з собою взяти бика або корову, щоб розплатитися (Це незручно, тому що вони займають багато місця, їх не можна покласти в кишеню, як гроші.) Молодці Правильно пізніше з'явилися металеві гроші (показує картинку). Вони були важкі і займали багато місця. І нарешті, з'явилися паперові гроші (показує картинку)
Найзручнішими грошима виявилися металеві. Можна було робити монети будь-якої вартості: з міді - дешевше, зі срібла - подорожче, а у з золота найдорожчі. У металевих грошей був важливий недолік - важкі і займають багато місця. Багатим купцям було дуже не зручно возити з собою такий тягар: як не ховай, розбійник і грабіжники відразу його знайдуть. І люди придумали вихід: золото передавали на зберігання в банк, а замість нього брали з собою паперові розписки на це золото.
Так вперше і вийшли на світло паперові гроші, на яких написано, якій кількості вони рівні.
У різних країнах люди раніше використовували різні предмети для розрахунку і обміну.
-А якими грошима ми користуємося зараз? (Паперовими, металевими
монетами.) Чим, на вашу думку, зручніше користуватися? (Паперовими грошима, так як
вони займають мало місця і легше металевих монет.
Розповідь вихователя супроводжується показом слайдів з презентації «Грошова історія»
Физкультминутка.
Вправа на координацію мови з рухом (рухи по тексту):
Буратіно потягнувся
Раз нагнувся, два нагнувся,
Руки в сторони розвів,
Ключик видно не знайшов.
Щоб ключик нам дістати,
Потрібно на носочки встати
Потягнутися, посміхнутися
Нахилитися і прогнутися.
вихователь:
Хлопці, а тепер ми познайомимося з перевагами монет - вони бувають різними. Хто знає, яка найменша монета? (Відповіді дітей).
Правильно, копійка. Вона найменша і на неї нічого не можна купити, але все одно без неї не обійтися. Є у нас ще 5 копійок, 10 копійок і 50 копійок.
-Хлопці, яка найбільша, старша з російських монет? - 10 рублів. Правильно.
вихователь:
-А тепер трохи пограємо з вами. Перед вами «магазин», де вас чекають іграшки.
Хлопці, дістаньте, будь ласка, ваші «гаманці», і розкладіть монети на столі. Перед тим, як йти в магазин за покупками, я хотіла б перевірити, чи зможете ви робити невеликі покупки самостійно. Не хочеться, щоб вас там обдурили.
Я зараз буду в ролі продавця, а ви - покупці. Продам я вам ось такі іграшки, на них є ціна, у кожного з вас вона своя. Підготуйте мені гроші, відповідно до вказаною ціною, і покладіть їх на край столу. Я пройду повз кожного і перевірю правильність ваших підрахунків.
А тепер я стану покупцем, а ви - продавцями. Я кожному з вас даю монету вартістю в 10 рублів, а ви - повернете мені здачу. А ось ще одну перевірку я вам влаштую! Я попрошу вас розміняти мені монету в 5 рублів дрібнішими монетами. І варіанти можливого обміну напишіть на листочках.
Ви, звичайно бачили у своїх батьків і паперові гроші. Хто може мені їх назвати. (відповіді дітей).
Я бачу, що ви багато знаєте про гроші і для чого вони потрібні.
Підведення підсумків.
Давайте, згадаємо, про що ми сьогодні говорили:
-Як раніше люди обходилися без грошей, ніж вони їх замінювали?
-Як в різних країнах розплачувалися раніше за покупки?
-Які гроші з'явилися першими?
-Які гроші зараз?
_ Що нового ви дізналися сьогодні на занятті?
_ Що викликало утруднення?
-Що сподобалося найбільше?
Хлопці, я впевнена. що ви тепер самі зможете розплатитися в магазині за покупку і не будете вести себе як Буратіно.