Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


«Історичний сон»





Скачати 10.31 Kb.
Дата конвертації 14.04.2019
Розмір 10.31 Kb.
Тип Темочка

Антоніна Полупанова
Конспект освітньої діяльності «Історичний сон. Пам'ятки Ставрополя «Тифліській ворота»

Муніципальне дошкільний загальноосвітній заклад «Дошкільний навчальний заклад № 3« Дюймовочка »міста Зеленокумськ Радянського району»

конспект

освітньої діяльності

на тему:

«Історичний сон»

(Пам'ятки міста Ставрополя «Тифліській ворота»)

підготувала:

вихователь підготовчої

групи «Капітошка»

Полупанова А. Б.

м Зеленокумск, 2018 р.

Мета: розширювати і закріплювати уявлення про місто Ставрополі, розвивати почуття патріотизму і любов до своєї малої Батьківщини.

завдання:

Освітні завдання:

- поглиблювати, систематизувати, узагальнювати знання дітей про свою батьківщину Росії, Ставропольському краї;

- познайомити дітей з історичним минулим рідного краю;

- формувати і закріплювати знання дітей про малу Батьківщину - Ставропольському краї, його визначні пам'ятки.

Розвиваючі завдання:

- розвивати пам'ять, увагу, емоційну чуйність, власну думку про навколишню дійсність;

- розвивати дрібну моторику, творчу активність.

Виховні завдання:

- формувати почуття гордості і патріотизму за свою Батьківщину;

- формувати вміння працювати спільно єдиної, дружною командою, отримуючи задоволення від спілкування, виховувати в дітях самостійності в своїх судженнях і діях.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Фізичний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток».

Словник: работоргівля, рабство.

Попередня робота:

- бесіда про країну, про місто Ставрополі;

- читання віршів про Ставропольському краї;

- розгляд ілюстрацій і фотографій пам'яток міста Ставрополя, відомих діячів Ставропольського краю (А. П. Єрмолов).

Устаткування і матеріали для заняття:

- ноутбук;

- проектор;

-глобус, карта;

- конструктор;

- портрети А. П. Єрмолова, А. С. Пушкіна;

- картки для дидактичних ігор.

хід заняття

1. Організаційний момент.

Все на місці?

Все в порядку?

Тоді починаємо!

2. Повідомлення теми:

Вихователь: Доброго дня хлопці! Сьогодні ми з вами проведемо дуже цікаве заняття. Подивіться, що у мене є. (Вихователь показує глобус і карту).

Вихователь: Як називають людей, які подорожують? (мандрівники). Давайте ми з вами уявимо, що ми мандрівники.

Гра «Хто я?»

Мета гри: виховання патріотичних почуттів, розвиток навичок словотворення, вербально-логічного мислення.

Опис гри: гра призначена для дітей старшого дошкільного віку.

Хід гри. Вихователь показує схеми-картки із зображенням Землі, прапора Росії, сніжинки, прапора Зеленокумськ, прапора Ставропольського краю.

Я - Земля -? Я живу на Землі - значить, я - землянин.

Я - прапор -? Я живу в Росії - значить, я - росіянин.

Я - сніжинка -? Я живу на Півночі - значить, я - житель півночі.

Я - прапор Зеленокумськ -? Я живу в Зеленокумске - значить, я - зеленокумчанін.

Я - прапор Ставропольського краю -? Я живу в Ставропольському краї.

Вихователь: Подивіться, як багато на нашій земній кулі різних країн (демонстрація глобуса). Але є на ньому лише одна країна, яку ми любимо, яку звемо своєю Батьківщиною.

- Хлопці, як ця країна називається? (Відповіді дітей.)

- Потрібно знайти нашу країну і Ставропольський край на глобусі і карті.

3. Основна частина.

Вихователь: Хлопці, подивіться, сьогодні до нас прийшов лист. Хто прочитає нам, що там написано. (Слайд 1. На екрані конверт «Хлопцям від Агнії»)

(Слайд 2) - Здрастуйте хлопці! Мене звуть Агнія, мені 7 років. Я живу в Ставропольському краї в місті Ставрополь, це головне місто Ставропольського краю. Він дуже красивий, в ньому багато пам'яток. Хлопці, мій тато - військовий і він часто перебуває у відрядженнях. Ось і зараз мій тато в черговому від'їзді. Я дуже люблю цікаві історичні місця. У нас в місті є багато пам'яток.

Дидактична гра «Збери пам'ятки міста Ставрополя» (Вихователь показує дітям половину картинки пам'ятки, а другу частину пропонує відшукати в групі)

картинки:

- Пам'ятник солдату;

- Пам'ятник юним захисникам вітчизни;

- Пам'ятник А. П. Єрмолова;

- Фортечна гора;

- Вічний вогонь;

- Тифліській ворота;

- Ангел - Хранитель міста;

- Ставропольський краєзнавчий музей;

- Театр драми імені М. Ю. Лермонтова;

- Казанський собор;

- Будівля залізничного вокзалу.

Вихователь: Хлопці, молодці! Подивіться на екран, про що нам Агнія хоче розповісти? (Слайд. 3) Хто назве мені цю пам'ятку? (Відповіді дітей)

- Правильно, Агнія хоче нам розповідь про Тифліській ворота чи інакше Тріумфальна арка. Давайте послухаємо.

(Розповідь Агнії).

Тіфліські ворота - це один з найвідоміших пам'ятників міста. Такий запам'ятовується і яскравий символ крайового центру. Арка нагадує Париж! Згідно з архівними даними, будівництво арки почалося в 19 столітті (1841р). Її будівельником був відомий підприємець Г. Тамамшев (Слайд 4). Він став одним з перших, кому було присвоєно звання почесного громадянина. Тіфліські ворота були східними міськими воротами, але в першу чергу арка служила пам'ятником слави російській зброї. Трохи пізніше арка була зруйнована. Але завдяки пожертви жителів Тифліській ворота були відновлені на своєму колишньому місці. (Слайд 5)

Вихователь: Хлопці, при їх відновленні використовувалися старі креслення. Ось і у нас з вами є креслення арки, я хочу запропонувати вам самим побудувати арку, спираючись на картинку. (Слайд 6)

(Самостійна діяльність дітей з використанням конструктора)

Вихователь: Давайте, ми з вами перетворимося в будівельників.

Физминутку.

Архітектор будує будинок, ( «дах» над головою)

Будинок багатоповерховий. (руки вгору)

Будує будинок олівцем ( «пишемо» на руці)

На листку паперовому.

Потрібно все намалювати, (розводимо руки в сторони)

Обчислити, перевірити, (вважаємо)

Всі квартири порахувати, (вважаємо пальці на кожній руці)

Сходи і двері.

Щоб стояв він багато років, (погрожуємо пальчиком)

Щоб був у квартирі світло, ( «ліхтарики»)

Ванни, умивальники (поворот в одну і іншу сторону)

Для великих і маленьких. (руки вгору, присідаємо)

Вихователь: Молодці, хлопці, впоралися! Друзі, зверніть, будь ласка свою увагу на екран. Для нас є ще інформація. (Слайд 7).

Вихователь: Хлопці, а хто мені назве, що це за пам'ятник? (Відповіді дітей)

Вихователь: Молодці! Правильно! Це пам'ятник генералу А. П. Єрмолова.

А. П. Єрмолов увійшов в історію Кавказького краю як воїн, мудрий політик. Він позбавив Кавказ від работоторголі. Работоргівля - продаж і купівля людей в рабство. Особливо важливою є роль А. П. Єрмолова в історії Ставрополя. А. П. Єрмолов з повітового міста зробив столицю великої Кавказької області. На честь нього був названий бульвар (Слайд 8).

Вихователь: Подивіться, а це хто зображений? (Слайд 9). (Відповіді дітей). Прослухайте, вірш.

Художнє слово. (Вихователь читає вірш)

«Пушкін в Ставрополі»

Звиклий до похмурим непогодам невським,

Напівхворий, з царями не в ладу,

У червневий день у колі родини Раєвських

Стояв поет у степу на увазі.

Внизу Ташла серед каменів дзюрчала,

Незримим соком пінилися сади,

І від готелів, немов від причалів,

Тяглися вдалину колісні сліди.

Він спостерігав за ранку пробудження

В чужому, ще не пізнаному, краю.

А завтра - двадцять перший день народження.

Як птахи тут урочисто співають!

І раптом він скрикнув: - Подивіться, бачу!

Сяючи, немов злиток срібла,

Над горизонтом, що спекою випалений,

Сяяла велична гора.

Як багато Пушкін присвятить Кавказу!

Але і до цього пишаємося ми пори,

Що першу про нього вигукнув фразу

З ставропольської Фортечний гори.

Вихователь: Хлопці, в цьому вірші йдеться про А. С. Пушкіна. А. С. Пушкін - історик і громадський діяч, поет. Поет був трохи знайомий з генералом А. П. Єрмоловим.

Вихователь: Хлопці, а вам знайоме ім'я Олександра Сергійовича Пушкіна? Які твори А. С. Пушкіна вам відомі? (Відповіді дітей)

Вихователь: Молодці! Дорогі друзі, на цьому наше заняття підходить до кінця. Давайте, прослухаємо останній запис від Агнії. (Слайд 10)

Рефлексія.

Вихователь: Хлопці, розкажіть, що нового ви дізналися? Що запам'яталося вам? Чи цікаво, вам було? (Відповіді дітей).