Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


кінець революції





Скачати 7.88 Kb.
Дата конвертації 19.12.2017
Розмір 7.88 Kb.
Тип реферат

Державна освітня установа

ВИЩОЇ ОСВІТИ

НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ

ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ

ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

Група 3.4 (11 «Г»)

Тема: Кінець революції

5.12.2009

Студент практикант V курсу групи 582

Саитов Ільдар Гербертович

Учитель історії школи: Полуянова С.В. _______________

Груповий керівник: Магсумов. Т.А. _______________

Оцінка за урок _______________

Набережні Челни, 2009 г.


Література, використана по темі:

1. Левандовський А. А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загальноосвіт. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е изд. - М .: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.

5.12.2009


Урок № 5: Група 3.4 (11 «Г»)

Розділ II. Революція на зламі.

Тема: Кінець революції.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: Урок - Лекція

Мета уроку:

1. Пізнавальна, освітня мета - сформувати в учнів уявлення про спад напруженні революційної боротьби і її загасання, призначенням міністром внутрішніх справ П. А. Столипіна, скликанню II Державної Думи і пояснити поняття державного перевороту.

2. Розвиваюча мета - сприяти учням в розумінні причин загасання революції, особливості політики «батога» П. А. Столипіна, обговорення питання «державного перевороту».

3. Виховує мета - формування в учнів уявлення сучасної освіти і місце історії в системі гуманітарних знань. Виховання особистості, здатної самостійно приймати рішення і брати відповідальність за їх реалізацію.

Обладнання: Підручник, робочі зошити, наочність: таблиця, портрети історичних особистостей, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.

Вид дошки на уроці

5 листопада 2009 Тема 15 Будинок. завдання

план

1. I Державна Дума 26 квітня 1906. 13 - октябристи, 153 - кадети, 200 безпартійних (есери та есдеки участь у виборах не брали). Уряд І.Л. Горемикін ворогувала з Думою. Аграрне питання найгостріше !!! Проект кадетів - Фонд землі з казенних, монастирі і частково поміщицькі для безземельних селян. Проект трудовиків - знищення поміщицького землеволодіння. 9 липня 1906 - розпуск першої думи. Виборзьке відозву.

2. Революційний рух у другій половині 1906 - початку 1907. Кожен день страйку але тепер вони носять оборонний характер. На спад пішло і селянський рух - каральні експедиції, масові екзекуції, висилка в Сибір. Кінець 1906 - початок 1907 року в селі відновлюються старі порядки.

Липень 1907 - пригнічені повстання в Свеаборг і Кронштадті. Пожвавилися терористи (чому?).

3. Новий прем'єр П. А. Столипін. Губернатор Саратовської губернії, квітень 1906 - призначений міністром МВС, 8 липня прем'єр - міністр. Боротьба з революцією, заснував військово-польові суди, які діяли недовго до квітня але встигли розстріляти 1000 революціонерів. 25 серпня 1906 опублікував програму - свободи слова, недоторканість особи і т.д. - октябристи підтримали.

4. 20 лютого 1907 - відкриття II Державна Думи, кадети - 98, трудовики - 104, есери - 53, есдеки - 65, октябристи - 32, чорносотенці - 22. Головін голова. Уряд бажала засудження тероризму від Думи, травень 1907 дума проголосувала за незаконні дії поліції - це як виклик уряду, і обговорення аграрного питання. Як привід для розпуску звинуватили есдеків у військовій змові - 3 червня 1907.

3 Июня 1907 - маніфест змінив порядок виборів, переворот, так як видано без схвалення Думою.

Графік (продовження): революція відступає.

Основні поняття:

Військово-польові суди, есери-максималісти, експропріації,

Основні дати:

9 липня 1906 - розпуск першої думи. Виборзьке відозву.

20 лютого 1907 - відкриття II Державної Думи.

3 Июня 1907 - маніфест змінив порядок виборів, переворот, так як видано без схвалення Думою.

Основні персоналії: П. А. Столипін, Ф. А. Головін

План уроку:

1. I Державна Дума.

2. Революційний рух у другій половині 1906 - початку 1907.

3. Новий прем'єр П. А. Столипін.

4. II Державна Дума і «державний переворот 3 червня 1907»

Домашнє завдання: §15 читання і переказ. У робочих зошитах намалювати стрічку часу за параграфами 1 - 15 для контрольно узагальнюючого уроку.

Хід уроку:

етапи уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

I. Організаційний момент

Учитель вітає учнів.

Учні вітають вчителя.

II. Перевірка домашнього завдання.

§13 - 14, підготувати до переказу, можна спиратися на зошит при відповіді біля дошки.

Фронтальне опитування учнів та індивідуальний біля дошки з наступних питань плану:

1. Революційний рух в кінці 1905 - першій половині 1906.

2. Каральні дії царської влади.

3. Реформи кінця 1905 - початку 1906.

4. «Конституційний лад»

5. I Державна Дума.

6. Розпуск I Думи. Виборзьке відозву.

Учнів називаю по журналу і оцінюю їх підготовку до уроку в разі неповного відповіді даю можливість шляхом доповнень підвищити якість оцінки протягом усього уроку. Висновок по темі: Уряд і Державну Думу, їх відносини зіпсував аграрне питання, найгостріший і болючий. Питання про землі не вирішене в цю революцію, стане знову на порядку нової революції.

III. Вивчення нової теми

Записуємо в зошити нову тему, число. Ми продовжуємо наш графік про хід революції, і так як потихеньку починає спадати напруження боротьби, помірні сили відколюються від революційного табору. Страйкова боротьба носить економічний захисний характер, селян усмиряють загони. Уряд увірувавши в свої сили йде на розгін I і II Державної Думи, і здійснює державний переворот виданням маніфесту 3 червня 1907 про зміну порядку виборів без схвалення Державної Думи.

Уряду остаточно вдається переломити хід розвитку подій на свою користь. Повіривши остаточно в свої сили, вони йдуть на розгін Державної Думи. Записують в зошит останні моменти графіка революційних подій який показує згасання революції. 3 червня 1907 відбувається розгін Думи і опублікування маніфесту про новий порядок виборів, що знаменувало собою державний переворот. Давши початок Третьеиюньской монархії.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Політична система показала свою підступність, змінюючи закони при порушенні своїх же законів. Повністю себе дискредитувавши, ігноруючи букву власних законів, самодержавство втрачає легітимність. Не має ніякого морального права вимагати дотримання законів Російської імперії, коли сама влада порушує право.

Записують основні опорні тези в зошит і беруть активну участь в процесі дискусії шляхом читання тексту підручника і навідних запитань вчителя, роблять висновок і записують разом з учителем.

V. Підведення підсумків уроку.

Дати домашнє завдання під диктовку і акцентувати увагу на важливості виконання. Довести зведення до відсутніх.

Учні записують домашнє завдання в щоденник.

Студент практикант _______________________________

Учитель історії школи ___________________________

Груповий керівник ___________________________