Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект НСД по пізнавально-мовному напрямку в старшій групі. «Історія Ложки».





Скачати 7.42 Kb.
Дата конвертації 06.03.2019
Розмір 7.42 Kb.

Тетяна Кайсина
Конспект НСД по пізнавально-мовному напрямку в старшій групі. «Історія Ложки».

Конспект НОД по познавательно-речевому направлению в старшей группе. «История Ложки».

уніціпальное бюджетне дошкільний навчальний заклад муніципального освіти «Місто Архангельськ»

«Дитячий сад загальнорозвиваючого виду № 10« Джерельце »

КОНСПЕКТ

безпосередньо освітньої діяльності

по пізнавально-мовному напрямку

у старшій групі «Історія ложки»

Автор:

Кайсина Тетяна В'ячеславівна,

вихователь

1 кваліфікаційна категорія

Архангельськ, 2012р.

Мета: стійкий пізнавальний інтерес дітей до процесу відкриття нових, незвичайних знань про знайомого предмет - ложці.

завдання:

1. Розширювати кругозір дітей; закріплювати знання дітей про предмет - ложка; навчити дітей бачити, розуміти і застосовувати за призначенням ложку як предмет побуту, ігри, театралізованого реквізиту; вчити ритмічно грати на ложках; продовжувати вчити складати описові розповіді.

2. Розвивати зв'язне мовлення, творчість, ініціативу, самостійність у виконанні завдань, зорове і слухове сприйняття, пам'ять, музичний слух, почуття ритму.

3. Виховувати навички взаємодії в грі і на занятті, самостійність, ініціативність, артистизм. Виховувати дбайливе ставлення до музичних інструментів, культуру спілкування з однолітками.

Попередня робота:

Розповіді, підібрані батьками, про історію виникнення ложок і про основні види з підбором ілюстрацій. Підбір загадок, віршів, прислів'їв, присвячених ложок. Ложковий театр. Виставка ложок, застосовуваних нами в побуті. Заняття по изодеятельности «Ложки, ложки, ложечки ...». Дидактична гра «Склади візерунок».

Матеріали до заняття:

Різні види ложок, театр «Ложки» для казки «Колобок», дерев'яні ложки, дидактична гра «Склади візерунок на ложці.

Хід заняття.

В: Чи були ви коли - небудь в музеї?

Д: Були. У музеї дерев'яного зодчества Малі Карели, в музеї образотворчих мистецтв.

В: що ви там бачили?

Д: У малих Карелії дерев'яні будинки, млини, комори. У музеї образотворчих мистецтв картини.

В: Хто знайомить у музеї з експонатами?

Д: Екскурсовод. Він розповідає про те, що є в музеї.

В: Сьогодні ми підемо з вами в музей «Ложки». Екскурсоводом у нас буде Софія.

Діти проходять до стенду де розташований міні - музей.

Софія: Давним-давно у людей не було ложок і вони їли руками. Потім у них з'явилися перші ложки, які люди робили з глини, але ці ложки були міцні, вони ламалися, кришилися. Люди стали робити кам'яні ложки. Ці ложки були важкі, незручні і теж ламалися. Перші ложки, схожі на сучасні, з'явилися в Єгипті. Ложки прикрашали дорогоцінними каменями, наряджали. Ложки були тільки у багатих людей. У нас на Русі ложки з'явилися за часів царя Олексія Михайловича. У багатьох були золоті і срібні ложки, а у бідних дерев'яні. Дерев'яні ложки некрасиві і люди розписували їх різними візерунками. Зараз ложки є у всіх. Тут представлені ложки зроблені з різних матеріалів: скляні, залізні, дерев'яні, пластмасові.

Софія: У мене є велика дерев'яна ложка, вона чарівна хто її візьме повинен розповісти загадку, віршик або прислів'я.

Діти, передаючи ложку один одному, розповідають вірші, прислів'я, загадують загадки.

Софія: У нас в музеї є ложковий театр. Давайте візьмемо ложки і подивимося які персонажі в ньому є і покажемо казку.

Д: Персонажі з казки «Колобок».

Діти показують казку «Колобок».

Софія: Ще у нас в музеї є майстерня «Іван-да-Мар'я».

В: Давним-давно, в глухому селі, жив-був хлопець Іван - дерев'яних справ майстер. Бувало заготовити він деревини з різних порід дерев: з берези, осики, липи. Візьме в руки інструменти: сокира, ніж, різаки різні і давай майструвати. Умілі руки Івана то табурет, то лавочку, то саночки, то діжку злагодити. А ось із залишків дерева, з обрубочков, різав майстер ложки.

Такі вже у нього чудові ложечки виходили: великі і маленькі, легкі і важкі. Були вони біленькі з гладкими, теплими щічками! Всім хороші ложки, та ось тільки сам майстер дивився на них і зітхав. Зробить ложку з обрубочка, всі нерівності, шорсткості зніме, та й прибере з очей геть, на полицю - припадати пилом. Довго лежали, нудьгували ложечки.

Але як то раз заглянула на чайок до Івана Марія - дівчина Майстриня. А Марія дуже малювати любила. Побачила Марія, що у майстра на полицях ложок сила - силенна. Забуті вони, закинуті, лежать, нудьгують, від пилу, та від часу темніють. Пошкодувала дівчина ложки. Прикрасила їх візерунками різними. Всі ложки у Івана змінилися, одна інший красивіше. Любо - дорого глянути, в руки взяти.

Швидко розлетілася по окрузі поголоска про ложках дерев'яних - розписних. Наїхало народу з усіх волостей і скупили у Майстри і Майстрині все ложки.

І до сих пір вони разом ложки дерев'яні розписні майструють, дружно живуть і нас з вами в гості чекають!

В: Давайте розглянемо ложки розписні. Що на них намальовано?

Діти розглядають візерунки на ложках і розповідають які елементи візерунка вони знають з якої розпису.

В: Хлопці, ми з вами в майстерні Івана-да-Марії можемо придумати свої візерунки для ложок. Тільки спочатку розігріємо наші пальчики.

Діти роблять пальчиковую гімнастику.

В: У вас на таці є різні елементи, складіть візерунок.

Діти прикрашають ложки.

В: Які ви молодці! У вас вийшли різні візерунки!

Звучить музика у виконанні ансамблю ложкарів.

В: Хлопці, ложки ще використовувалися як музичний інструмент. Раніше, в селах, дівчата і хлопці грали в ігри і використовували ложки, як музичний інструмент. І ми з вами зіграємо в гру «Сахарин ка».

Діти проводять гру кілька разів.

В: Ось і закінчилася наша екскурсія по музею «Ложки». Спасибі нашому екскурсоводу Софії.