Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект відкритого конкурсного заняття «Сторінка книжкової історії»





Скачати 8.21 Kb.
Дата конвертації 19.02.2019
Розмір 8.21 Kb.
Тип Книги для дітей, дитячі книжки для дошкільнят

Наталія Соколова
Конспект відкритого конкурсного заняття «Сторінка книжкової історії»

цілі:

дати знання про основні моменти історії створення книг, познайомити з першими письмовими матеріалами (глиною, тканиною, берестом, папером). Торкнутися історію друкарства, згадати сучасні технічні засоби зберігання даних. Розвивати пізнавальну ініціативу дитини, творчі навички шляхом виконання різних видів художньої діяльності в ході педагогічного процесу.

Устаткування: Проектор, екран, ноутбук. матеріали:

Пісок, вода, глина, п'яльця, китайські ієрогліфи, шовк, палітра, гуаш, пензлики.

Хід заняття.

Вихователь: Доброго дня, хлопці,

Як я рада вас бачити.

Мене звуть флешка,

Дивіться, я вмію зберігати багато, багато, багато інформації. А кімната, в яку ви потрапили, називається центром зберігання даних. Тут зберігаються дані про все. І сьогодні я запрошую Вас в подорож «минуле книги». Ви любите читати книжки?

Відповіді дітей. Вихователь: А які ви читаєте книги? Відповіді дітей. Вихователь: Ось бачите, як багато ви читаєте книжок. Тоді вам сподобається моє подорож. Адже ви багато нового дізнаєтеся, як ваші чудові книжки з'явилися. Відправимося в подорож? А найголовніше, ми з вами дізнаємося, як з'явилися, ваші чудові книжки. Відповіді дітей. Вихователь: Для цього нам необхідно, відправиться в минуле. А як нам туди потрапити? Відповіді дітей (за помахом чарівної палички, на машині часу). Вихователь: Ми з вами вирушимо на машині часу. Відкрию вам секрет, вона перед вами. Увімкніть нам, будь ласка (звертається до помічника) машину часу. Ми хочемо потрапити в минуле.

Включають машину часу Вихователь: Хлопці, давайте встанемо в машину часу. Дивіться. Який тут великий потік інформації (показує на світяться лампочки, намагайтеся на них не наступати. Домовилися? (Діти входять в машину часу).

Вихователь: Минуле книги почалося зі країни, яка називається Єгипет. Там відкрили першу книгу, ми зараз з вами туди і перемістимося.

(Звучить красива космічна музика, діти передають один одному паличку - перемещалочку, як тільки паличка опиниться в руках у останнього дитини на екрані з'являється зображення єгипетського піраміди).

Вихователь: Які молодці, хлопці, подивіться ми з вами потрапили в Древній Єгипет. Зверніть, увагу, Єгипет - це красива країна. Там багато пустель, є моря з красивими рибками, навіть гори, річки. Діти, а цією країною правили королі - фараони, а їм допомагали жерці. Жерці були розумними, освіченими. Вони вміли читати і писати (показ слайдів припиняється). Давайте ми з вами сядемо за столики. Для вас на столах, лежать якісь - то природні матеріали, які жерці використовували для написання книг, на чому - то їх треба ж було писати. Правда, хлопці? Давайте, подивимося, що перед вами лежить.

(Діти сідають за столи, розглядають, що лежить на столах, і називають ці предмети).

Вихователь: Молодці, ви дізналися всі матеріали. Давайте, спробуємо на них що-небудь, написати, намалювати. Візьміть дерев'яні палички, які лежать перед вами. Спробуйте написати спочатку на піску. Скажіть, ваше зображення видно? Відповіді дітей: Вихователь: А тепер покладіть ваші дерев'яні палички. Уявімо, що ми з вами нашу напис понесли кому-небудь почитати. Ми несли і трясли по дорозі нашу напис, потрясіть тарілочку. Що стало з нашої написом. Відповіді дітей: Вихователь: Чому?

Відповіді дітей: Вихователь: Давайте, тепер спробуємо намалювати на воді. Опускайте свою паличку в воду і намалюйте там що-небудь. Що виходить, діти? Відповіді дітей: Вихователь: Правильно, діти, у води немає форми, тому, то, що ви зараз малюєте не видно. А зараз підсуньте ближче до себе глину і спробуйте що-небудь намалювати на глині.

(Діти малюють на глині)

Вихователь: А зараз давайте перевіримо, чи можна цю інформацію зберегти? Візьміть свою дощечку і потрясіть, подмімо на неї. Що стало з інформацією? Відповіді дітей: Вихователь: Значить, глина підходить для того, щоб записувати щось? Відповіді дітей: Вихователь: Ось до цього ж висновку прийшли і стародавні жерці. Давайте подивимося, як вони це робили. Для запису інформації вони використовували майже такі ж глиняні дощечки, на яких вони писали за допомогою дерев'яних паличок, зроблених з очерету. Паличкою натискали, як ви зараз на глину і виходило зображення, а після ці пластини обпікалися і складалися один на одного і виходили такі книжкові сторінки з глини. Ось який секрет був у Стародавньому Єгипті (продовження показу слайдів).

Ну що ж нам пора вирушати далі, нас чекає інша країна.

(Діти входять в машину часу, звучить гарна космічна музика, діти передають один одному паличку - перемещалочку, як тільки паличка опиниться в руках у останнього дитини на екрані з'являється зображення Китайської стіни).

Вихователь: Діти, а зараз ми з вами вирушаємо в Стародавній Китай, саме ця країна Батьківщина багатьох відкриттів. Давайте, ми вийдемо з машини часу і подивимося на екран (показ великої Китайської стіни, Палац Імператора, а це Храм Неба, в Китаї вирощують чай, рис). А ви знаєте про те, що китайці дуже багато часу приділяють своєму здоров'ю, стежать за своїм тілом, і тому я пропоную вам зробити китайську гімнастику. Давайте станемо так, щоб один одному не заважати при виконанні гімнастики.

(Діти разом з вихователем виконують китайську гімнастику)

Вихователь: Пропоную вам сісти (діти сідають на підлогу).

Історія виникнення книги в Китаї була дуже цікавою. Спочатку китайці писали на шовку (це дуже ніжна матерія, потім ці шматочки матерії зшивали і виходили ось такі шовкові книги. А зараз я вам пропоную стати творцями своєї шовкової книги. Щойно ми будемо писати, давайте я вам покажу. Справа в тому, що в Китаї використовують спеціальні символи, які називаються ієрогліфи, повторіть за мною (показ ієрогліфів - гори, річка, рисове поле, людина, трава, дерево). Я пропоную вибрати потрібний вам ієрогліф і написати на ваших шовкових сторінках.

Я відкрию вам секрет, що китайці дуже винахідливий народ і таким що вони винайшли, це була папір, але про неї ми поговоримо в іншій країні і в інший час. Домовилися? Ходімо скоріше в машину часу.

(Діти входять в машину часу, звучить гарна космічна музика, діти передають один одному паличку - перемещалочку, як тільки паличка опиниться в руках у останнього дитини на екрані з'являється зображення Стародавньої Русі).

Вихователь: Ми з вами перемістилися в Давню Русь. Русь завжди славилася своїми дерев'яними містами красивими, могутніми і сильними богатирями, своїм рукоділлям і звичайно веселими святами. Хлопці, а ви знаєте, що спочатку на Русі писали на бересті. А що це таке, хто мені скаже? Береста-це кора берези, на ній писали за допомогою гострої палички, а потім з'явилися папір і на ній стали писати літописці. Їх праця була дуже важким, тому вони так зраділи, коли з'явилася справжня друкована книга. А як же це сталося? Ось подивіться. Букви вирізали з дерева, потім на них наносили фарбу, а потім притискали до листів паперу. Ось така була перша друкована книга. Зараз я вам пропоную створити свою першу друковану сторінку, але для цього Вам необхідно відгадати загадку.

Придумалося кимось красиво-

За допомогу подякувати,

Звичайне слово «дякую»

Не можна забувати говорити.

Після того як діти відгадали загадку, вихователь пропонує написати відповідь загадки самостійно, за зразком.

Підводиться підсумок заняття, і діти повертаються на машині часу в дитячий сад.