Наталія Крилова
Конспект відкритого заходу для дітей підготовчої до школи групи «Історія створення герба»
Конспект відкритого заходу для дітей підготовчої до школи групи.
Тема: «Історія створення ГЕРБА».
МЕТА: Збагачення уявлень дошкільнят про символіку (герб)
рідного міста.
ЗАВДАННЯ:
Освітні завдання:
* поглиблювати знання дітей про символіку (герб) міста Армавіра.
Розширювати уявлення про рідний край, місті;
* Продовжувати знайомити з визначними пам'ятками регіону, в якому живуть діти;
* Збагачувати словниковий запас - знак, символ; «Кадуцей» - (посох, жезл) -
найдавніша емблема; росіянин, кубанець, армавірец.
* Активізувати в мові слова і вирази, які дозволили б розпочати і закінчити власне умовивід.
* продовжувати розвивати психічні процеси: пам'ять, увагу, наочно - дійове мислення;
* привчати дітей - майбутніх школярів - проявляти ініціативу з метою отримання нових знань;
* Привчати до самостійності суджень
Виховні завдання:
* Виховувати почуття гордості за свою малу батьківщину (край, місто,
за її досягнення;
* Виховувати повагу до людей різної національності,
* Підтримувати інтерес дітей до подій, що відбуваються в краї, місті.
Наочний матеріал: слайд шоу «Історія створення герба»,
Символіка р Армавіра (герб, прапор)
Попередня робота:
- розглядання символіки (герб, прапор) міста Армавіра, Краснодарського краю;
- читання віршів, оповідань про малу батьківщину;
- розглядання альбомів, листівок, відеоматеріалів ( «Мій Краснодарський край», «Місто Армавір», «Місто Армавір колись і тепер», «Професії Армавіра», «Промисловість Кубані і сільське господарство»)
- дидактичні ігри: «Що, де росте?» «Тваринний світ Краснодарського краю»
Взаємодія з соціум:
- відвідування Армавірського краєзнавчого музею «Історія міста Армавіра», «З бабусиної скриньки», «Історія кубанської іграшки»
- відвідування бібліотеки ім. Б. Каспарова: теми бесід «Природа Краснодарського краю», «Поезія поетів Кубані»
Обладнання: мультимедійна установка, прапори Краснодарського краю, міста Армавіра; виставка робіт дітей «Герб моєї родини»
Використання ІКТ: слайд шоу «Історія герба», «Наш Армавір»,
музичний центр.
Хід НСД.
Діти входять в музичний зал.
Організаційний момент.
Вихователь: Діти, сьогодні у нас гості, давайте їх попреветствуем.
Психологічний етюд.
Зібралися всі діти в коло.
Я твій друг і ти мій друг,
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемося.
Вихователь: Я посміхнулася вам і ви посміхніться один одному, щоб у нас весь день був гарний настрій. Ми посміхнулися один одному, і вдуше у нас засяяло сонечко.
Діти сідають на стільці.
I частина
Вихователь: Подивіться за вікном теж світить сонце.
- А хто мені нагадає яке зараз час року? (Осінь)
- Повтори повним пропозицією.
- А який зараз місяць? (вересень)
-Хлопці, а які свята ми відзначаємо у вересні?
(День знань.)
Вихователь: А ще яке свято ми недавно з вами відзначили в дитячому садку? Чому він був присвячений (відповіді дітей) (День Краснодарського краю, день міста Армавіра)
Правильно хлопці, 13 вересня ми відзначали день Краснодарського краю. Ми вітали і прославляли нашу малу батьківщину-Кубань. Давайте згадаємо ті слова, які ви присвячували їй.
Діти читають вірші.
1ребенок.
Ми живемо все на Кубані
дружно, весело живемо
Як і Кубанський і по-російськи
Ми танцюємо і співаємо.
2ребенок.
Ти квітни, Кубань, рідна
Наш великий багатий край
Добродушно і з посмішкою
Ти гостей своїх зустрічай.
3ребенок
Ти квітни, моя Кубань,
Ставай все краше,
Чи не упустить честь козацьку
Покоління наше.
Звучить пісня «Над Кубанським краєм»
(слова С. А. Лім, муз невідомого автора)
II частина.
Бесіда з дітьми «Символіка міста, краю, країни».
Вихователь: Так, хороша Кубань - матінка, багато сіл, селищ, станиць і міст розкинуто на її неосяжних просторах.
Хлопці, а які міста нашого краю, ви, знаєте? (Відповіді вихованців.)
Один з них і наш Армавір.
А хто мені скаже, який значимий для всіх нас, армавірцев, свято ми будемо скоро відзначати? (Відповіді дітей)
Молодці, хлопці, правильно. Скоро нашому рідному місту виповниться 176года. І сквери, парки, вулиці будуть прикрашені святковою символікою і геральдикою Армавіра.
Хлопці, прозвучало для вас нове слово, геральдика. Давайте разом його повторимо. (повторюємо)
Геральдика це символи країни, міста. Це герб, прапор.
Розповідь вихователя «Історія створення герба».
Ось сьогодні я і хотіла розповісти вам історію виникнення герба як символу.
«Давним-давно не в Росії, а в інших країнах були воїни-лицарі. Ви напевно чули про них?
(Слайд 1)
Хлопці, подивіться уважно на екран, хто зможе описати лицаря?
(Відповіді дітей.)
- Чому він одягнений в одяг з металу? (Лицар був обов'язково на коні, одяг у нео була металева, щоб її не можна було проколоти ні мечем ні списом)
Так як одяг у них була однакова, під час турнірів важко було впізнати, де свої, а де суперники. І тоді лицарі придумали різні знаки, щоб відрізняти своїх від ворогів.
- Як ви думаєте, які знаки могли придумати лицарі (стрічки, різного кольору плащі).
А ще хлопці вони придумали малювати на шоломах різні малюнки. Ось такий знак і називали гербом.
Всі герби мають форму щита, тому що щит захищав лицарів від списа і меча.
- А як ви думаєте яку форму він мав? (відповіді дітей)
Щит міг бути круглим, овальним або квадратним із закругленими кутами. Подивіться на зображення.
(Слайд 2)
Пізніше герби стали придумувати не тільки воїни -рицарі, а й сім'ї, а потім міста і країни. На гербі намагалися зобразити що то дуже важливе для сім'ї, міста, країни.
Хлопці, розгляньте уважніше герби, які я вам покажу.
Як ви думаєте, що могло означати, якщо на гербі зображено риба?
(Слайд 3)
Так, це означало. Що народ в цій країні або місті займається рибальством.
Іноді на гербі зображували лева, щоб показати що народ сильний.
(Слайд 4)
Хлопці, недавно ви принесли на виставку роботи «Герб моєї родини».Посмотріте які чудові роботи? Хто хоче розповісти, що він зобразив і чому. (Розповіді дітей (2-3ребенка)
Зараз все міста і країни мають свій герб. Є свій герб і у нашого міста Армавіра.
Але про нього ми поговоримо після физминутки.
Физкультминутка «Прогулянка по місту Армавір»
(проводять дівчинка і хлопчик)
За Армавірі ми гуляємо, за погодою спостерігаємо
(ходьба на місці, з поворотами голови вправо, вліво)
Вгору на сонці подивилися і нас промінчики зігріли. (піднімають голову вгору)
Пташки в гніздечку сидять. (присідають)
Пташки по небу летять (помахи руками)
І по купинах скачуть (стрибки на місці)
І ніхто не плаче! (посміхаються)
вихователь:
Я хочу сказати вам по секрету,
Що чудесней граду немає,
Обліт хоч цілий світ
Всіх прекрасніше Армавір.
вихователь:
Герб нашого міста мовою символів теж може що то нам розповісти. Нагадайте мені хлопці, Що позначає фігура синього кольору (Означає місце злиття двох річок, поблизу якого був утворений наше місто) А які річки протікають поруч з нашим містом? (Відповіді дітей)
Правильно, молодці.
А що означає соняшник? (відповіді дітей)
вихователь:
Хлопці, навколо нашого міста багато полів з цим яскравим сонячним квіткою. Та й по виробництву рослинного масла наше місто займає одне з лідируючих місць в Росії.
В гербі соняшник символ достатку, процвітання, тепла і світу.
Мир і злагода, в яких протягом всієї історії Армавіра в ньому живуть представники понад вісімдесят національностей, відображено в гербі срібним кадуцеєм.
Нове для вас слово «кадуцей» (посох, жезл) найдавніша емблема миролюбності, стабільності, поваги.
- Повторіть це слово.
- Покажіть його на гербі.
-Розкажіть що означає слово «кадуцей».
вихователь:
Прапор міста розроблений на основі герба. Герб і прапор нашого міста ми можемо побачити на будівлі адміністрації нашого міста, на будівлі заводів шкіл і звичайно ж на святі на честь дня народження нашого міста.
III частина.
Вихователь: А тепер ми пограли м. (Дидактична гра «хто я?»)
У світі немає країни красивіше
Ми живемо з тобою в Росії. (Я живу в Росії -Я росіянин)
На Кубані ми живемо
Армавір наш кращий будинок. (я живу на Кубані - Я кубанець)
(Я живу в Армавірі -я армавірец)
Так, хлопці, ми жителі Армавір, значить ми все армавірцев!
А ви юні армавірцев!
Ви все сьогодні старалися і мені дуже хочеться подарувати пам'ятні медалі - «Юний армавірец». (Вручення медалей «юний армавірец).
Вихователь: Щороку в третю неділю вересня наш квітучий, сонячний місто- місто трудівник відзначає свій день народження.
Цими вихідними ми разом з вами вийдемо на вулиці нашого улюбленого міста і будемо відзначати цей знаменний свято.
Давайте разом з вами прикрасимо наше місто до свята.
Колективна робота (пластілінопластіка)
«Салют над нашим містом».
Діти виходять із зали.