любов куракалова
Конспект заняття «Фруктова історія»
У нашому дитячому садку багато років існує традиція - у всіх групах проводяться "Смачні історії". На кожну групу педагоги готують свій сценарій проведення. Але найцікавіше те, що самі готують страви, природно не потребують гарячої обробки, наприклад: салати. Я хочу поділитися з вами своїм сценарієм проведення цього заходу, називається він
"Фруктова історія".
Мета: закріпити знання дітей про те, що всі фрукти корисні, незалежно від того якого вони кольору або якого смаку; у фруктах багато вітамінів. Дати поняття про те, що фрукти можуть бути і небезпечними, якщо їх ретельно НЕ помити перед вживанням.
Хід заходу:
Педагог: Фруктів багато є на світі, їх люблять дорослі і діти.
Всі вони корисні, в них вітаміни є відомі.
Ну - ка, хлопці, відгадайте - ка загадки!
(загадки про фрукти)
Кругле, рум'яне,
Я росту на гілці.
Люблять мене дорослі,
І маленькі дітки.
У садочку є плід,
Він солодкий, як мед,
Рум'ян, як калач,
Але не круглий, як м'яч,
- Він під самою ніжкою
Витягнуть трошки.
На вигляд він як рудий м'яч,
Тільки от не мчить щодуху.
У ньому корисний вітамін -
Це стиглий ...
Знають цей фрукт дітлахи,
Люблять, є його мавпи.
Родом він з жарких країн,
У тропіках росте ...
Він майже як апельсин,
З товстою шкірою, соковитий,
Недолік лише один -
Кислий дуже, дуже.
Педагог: молодці, хлопці, відгадали всі загадки. Скажіть, діти, а чим корисні фрукти?
Звичайно, в них дуже багато вітамінів. А ви знаєте, в яких фруктах багато вітаміну «С»? Так це апельсин і лимон.
А як ви думаєте, можуть фрукти бути небезпечними? Вони можуть бути небезпечними, якщо фрукти перед вживанням ретельно не помили, на них можуть бути шкідливі мікроби, які можуть викликати різні хвороби.
Педагог: а ви хочете послухати історію, яка трапилася з фруктами? Тоді слухайте.
Різні фрукти на столі у вазі кришталевої лежали,
І хто з них важливіше, смачніше дуже довго з'ясовували.
І ось вирішили вони спільно вибрати царицю або короля.
Кожен себе намагався похвалити,
Перебивали один одного, не давали говорити.
Апельсин: Я - красень апельсин,
У світі я такий один.
Вітаміном «С» багатий,
Королем бути дуже радий!
Банан: А я- банан, родом я з жарких країн.
Я на пальмі підростав
Королем бути час настав!
Яблуко: А я - яблучко. ось яке
Солодке і наливне.
Королевою буду я,
А ви - свита все моя!
Груша: А я з півдня прибула,
Там в саду рідному росла.
Мене грушею звуть.
Я царицею буду тут!
Педагог: Довго суперечка вони вели,
Але домовитися не змогли.
Все охрипли і втомилися.
Але потім лягли, поспали.
І приснився їм усім сон -
Виявився віщим он-
Що стали все однією сім'єю,
Дружною солодка ріднею!
Педагог: Господиня вранці їх взяла
Всіх в салат порізала.
Груша, яблуко, банан,
Апельсин і йогурт там.
Фрукти все перемішала,
Смачний йогурт налила.
За стіл діток посадила,
В руки ложки їм дала.
Дітки їли, дивувалися,
Вітаміном наситились.
Салат не їли ви смачніше,
З фруктів, не з овочів!
Педагог: ось така цікава історія трапилася з фруктами. А ви хочете спробувати такий салат? Він у нас буде ще смачніше, тому що готувати його ми будемо самі!
(Діти миють руки, надягають фартухи і під керівництвом педагога і помічника вихователя готують салат. Після приготування салат накладаємо дітям в креманки, вони самі заправляють його йогуртом.