Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі дитячого садка «З історії тарілки»





Скачати 11.33 Kb.
Дата конвертації 11.08.2019
Розмір 11.33 Kb.
Тип Конспекти занять, НОД

Лариса Сайгушева
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі дитячого садка «З історії тарілки»

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі дитячого садка, тема: «З історії тарілки».

Мета заняття:

Ознайомити дітей з історією посуду, з процесом її перетворення людиною.

Ознайомити з найпростішими прийомами використання серветковий техніки «Декупаж».

Словник: виставка, крихкий, декоративний. Тренувати дітей у використанні прикметників, що означають матеріал, з якого виготовлений предмет.

Закріпити знання про матеріали (камінь, скло, дерево, метал, кераміка, пластик).

Активізувати пізнавальну діяльність дітей.

Розвивати допитливість, мислення, творчу уяву, дрібну моторику.

Розвивати дрібну моторику в ході виготовлення виробів в техніці «декупаж».

Виховувати працелюбність, акуратність, бажання доводити розпочату роботу до кінця.

устаткування:

Різноманітні тарілки, розставлені ка на виставці, слайди із зображенням стародавнього людини біля багаття, листя, вирізані з паперу, камені, квасоля, паперові тарілки, паперові серветки. клей пва, ножиці, пензлики.

Хід заняття:

Хлопці, ви були коли-небудь на виставці?

А що таке виставка?

Сьогодні ми з вами вирушаємо на виставку. (Виставка - це показ, виставляння на показ, щоб багато людей могли побачити) .Які бувають виставки (виставка малюнків, воскових фігур, метеликів, кішок і т. Д.) Повторіть слово «виставка» і запам'ятайте його.

Ну що, готові?

Тоді запрошую вас на виставку тарілок.

Розгляд експонатів виставки

Які саме тарілки сподобалися вам найбільше? Чому? Що вас здивувало (відповіді дітей)

Вас не здивувало, чому на виставці тарілок раптом виявилися камінь і лист рослини. Сьогодні я вам розповім одну цікаву історію, і вам все стане зрозуміло.

«Тарілка з листка»

Дуже давно, коли не було ні будинків, ні дитячих садків, ні магазинів, коли люди жили ще в печерах, сталася ця історія. Захотів якось стародавня людина поїсти. Відправився чоловік на полювання. Повернувся з видобутком, підсмажив на багатті м'ясо. (Показ слайда). І тут він подумав: на що йому м'ясо покласти? В руках тримати гаряче, на землю покласти - що з м'ясом буде (забруднити м'ясо.) Подумав чоловік і вирішив зірвати великий лист у якого-небудь рослини, щоб на нього покласти м'ясо. Так і зробив. Так що першою тарілкою для стародавньої людини був листок. Але чи зручна така тарілка? Давайте проведемо експеримент і перевіримо.

Експериментальна діяльність дітей

Візьмемо листочки, насипом на них крупу і спробуємо зробити вигляд, що хочемо поїсти з листочків? Що відбувається? Все розсипається, розтікається. Чи зручно їсти з листочка? Чому все розсипається (Листок плоский і маленький).

«Тарілка з каменю»

Ось і стародавній людині не сподобалося. Вирішив зробити тарілку з чогось іншого. Подивився навколо себе і побачив багато каменів. Вибрав з них самий плоский. Ось такий приблизно. (Показ плоского каменю). Потім цілих два дні довбав він камінь, щоб з'явилося в ньому поглиблення. А для чого потрібно поглиблення? Хто мені скаже? А чи легко йому було довбати камінь? Спробуйте самі.

Експериментальна діяльність дітей і педагога

Дітям намагаються зробити поглиблення в камені за допомогою іншого каменю.

Чи вийшло у вас зробити хоч маленьке поглиблення в камені? Легка або важка ця робота? Чому важка?

Важко довелося стародавній людині. Ось і готова була кам'яна тарілка, поклав на неї людина м'ясо, сіл і зрадів, що у нього є тепер така зручна тарілка.

Через деякий час людині ця тарілка стала менше подобатися. Як ви думаєте, чому? Пропоную взяти камінь в руки. Який він за вагою (Важкий). Чи легко тримати таку тарілку в руках, адже столів тоді ще не було. Значить який висновок можна зробити (відповіді дітей).

А зараз, хлопці, я вам пропоную трохи відпочити, і ми продовжимо нашу подорож. (Физминутку)

Ви хочете дізнатися що далі сталося? Слухайте далі.

«Тарілка з дерева»

Захотів людина зробити посуд з чого-небудь легше - з дерева. Взяв він шматок дерева, видовбав у ній поглиблення. Вийшла зручна тарілка. Вона була легка, та тільки виявилося, що бояться дерев'яні тарілки вогню, води і сонця. Давайте поміркуємо, чому? Чому тарілка з дерева боїться вогню? Дерево швидко і добре горить. А чому тарілка з дерева боїться води (Від води дерево розбухає і втрачає форму). І чому тарілка з дерева боїться сонця?

Що ж було далі?

Йшов час. Людина навчилася будувати будинки, шити одяг і багато чому іншому. І захотілося людині, щоб предмети, якими він себе оточив, були не тільки зручними, але і красивими. І вирішив чоловік прикрасити тарілку візерунками. Подивіться які гарні розписні тарілки! (Показ).

«Тарілка з глини»

Людина вмів все більше і більше. Став використовувати для виготовлення тарілок глину, а потім ці тарілки обпікалися. Після спеціального випалу вони ставали міцними. (Показ). Глиняні тарілки не боялися вогню, води і сонця, але були тендітні. Як ви розумієте це слово? Крихкий - значить дуже неміцний, легко ламається. Повторіть слово «крихкий» і постарайтеся запам'ятати. Більшість тарілок у вашому будинку і в дитячому саду зроблені саме з глини.

«Тарілка з металу»

Навчився людина використовувати метал, і звичайно ж зробив металеві тарілки. (Показ). Такі тарілки легкі, міцні, не горять, не б'ються. Але є у них недолік. Як ви думаєте, що станеться з металевою тарілкою, коли в ній знаходиться гаряча їжа. Проведемо нескладний досвід. Перевіримо?

експериментальна діяльність

У металевою тарілкою наливається з чайника окріп, через півхвилини він виливається, а діти обережно торкаються до тарілки для того, щоб переконатися, що тарілка нагрілася.

Що сталося з тарілкою? Чому вона нагрілася? Який висновок ми зробимо?

«Тарілка зі скла»

Коли людина навчилася робити скло, він став виготовляти з нього тарілки. (Показ). Що ви можете сказати про скляних тарілках? Які вони? Скляні тарілки красиві, святкові. Але теж є недолік. Хто здогадався, який? Вони тендітні, легко б'ються.

«Тарілка з пластика»

Навчився людина робити пластик. Використовував його у виготовленні багатьох предметів. У тому числі і тарілки. (Показ). Чим хороші ці тарілки? (Вони легкі).Як ви думаєте, що станеться з пластикової тарілкою, якщо налити в неї гарячу їжу? (від гарячого такі тарілки можуть плавитися.)

А для чого стільки різноманітних тарілок? Як ви думаєте? Життя людини різноманітна, різні тарілки для різних випадків. У наш час люди дуже рідко користуються дерев'яними тарілками і зовсім не використовують листя рослин в якості тарілок. Зате всі інші тарілки використовує, але в різних випадках. (Відвідування, пікніки, свята).

Малювання «Проведи лінію від продукту до тарілки»

Діти олівцями проводять вертикальні прямі лінії від продукту до тарілки.

Сьогодні ми побачили багато різноманітних тарілок. Всі вони зроблені майстрами. Давайте будемо з повагою ставитися до таких людей, берегти їх працю. А як саме ми можемо берегти їх працю? Акуратно звертатися з тарілками, мити їх, не бити.

А на пам'ять про наше сьогодення відвідуванні виставки я хочу запропонувати вам прикрасити свою тарілку. Але спочатку підготуємо пальчики до роботи.

пальчикова гімнастика

«Каша»

Каша в поле росла, (Діти підняли руки,

ворушать пальчиками.)

До нас в тарілку прийшла. ( «Йдуть» пальчиками по столу.)

Всіх друзів почастуємо, (У правій долоні заважають

За тарілці дамо. вказівним пальцем лівої руки.)

Пташці-невеличке, (загинає по одному

Зайцю і лисички, пальчику на обох руках.)

Кішці і матрьошці,

Усьому дамо по ложці! (Розтискати кулачки.)

Я вам пропоную прикрасити тарілку в техніці «декупаж». Слово decoupage походить від французького "вирізати". Відповідно "техніка декупажу" - це техніка прикраси, декорування за допомогою вирізаних паперових мотивів. Можна буде їсти з такої тарілки (Ні).Чому? Тарілки, які виготовляють не для їжі, а для краси, називаються декоративними. Декоративної тарілкою можна прикрасити кухню. Сьогодні ми зробимо декоративну тарілку. Давайте повторимо це слово і запам'ятаємо його.

Дітям пропонуються паперові тарілки, клей ножиці, серветки.

У кожній роботі необхідно дотримуватися техніки безпеки. І ми з вами, користуючись ножицями, будемо дуже обережні:

1. Під час роботи не залишати леза ножиць відкритими.

2. Передавати ножиці зімкнутими лезами кільцями вперед.

Приступаємо до роботи:

1. Вибираємо вподобаний малюнок і вирізаємо його. Розділіть серветку на шари, далі працюємо тільки з самим верхнім, барвистим шаром.

2. Прикладіть вирізаний мотив на тарілочку.

Пензликом з клеєм акуратно промазуємо картинку від центру до країв, намагаючись, щоб не вийшло складочок. Потім, щоб малюнок у нас не здавався окремим плямою, заповнюємо вільне місце фоном в тон малюнка, злегка підсушують і далі, декоруємо, прорисовуючи у вільній частині дрібні елементи, відповідні нашому малюнку.

Коли наша робота добре висохне, ми покриємо її лаком на водній основі для більшої барвистості і міцності.

Вам сподобалося наше подорож? Що нового ви дізналися?

Мені сьогодні цікаво було дізнатися історію тарілки, а вам?