Наталя Коренєва
Конспект заняття в середній групі «Історія появи одягу»
Конспект заняття в середній групі: «Історія появи одягу».
Пізнавальний розвиток.
Мета: Уточнення і закріплення у дітей уявлень про призначення і функції одягу, необхідних для життя людини.
завдання:
• Ознайомити дітей з історією появи одягу.
• Вчити дітей орієнтуватися в минулому одягу, встановлювати зв'язок між матеріалом і способом застосування предметів одягу.
• Розвивати естетичне сприйняття кольору і візерунка.
• Виховувати у дітей прагнення передати в малюнку красу тканини.
Посібники та матеріали: «посилка» з швейними приладдям, коробочка з ватою, великий шматок тканини, паперові силуети суконь, кисті, гуаш.
Хід заняття:
- Хлопці, підійдіть до мене. Подивіться, сьогодні нам прийшла цікава посилка. Вона з секретом (показую красиво оформлену коробочку).
- А хочете дізнатися, що в ній знаходиться? Тоді спробуємо відгадати загадки.
1) Маленького зросту я, 2) Одна подружка
Тонка та гостра. Пролізла інший в вушко. (Нитка.)
Носом шлях собі шукаю,
За собою хвіст тягну. (Голка.)
- Правильно, хлопці, в цій красивій коробочці знаходиться голка, нитки, а ще тут є гудзики, наперсток, тканину і мереживо (показую кожен предмет). Як ви думаєте, для чого потрібні всі ці предмети? (для того, щоб шити).
- Вірно, ці предмети необхідні для пошиття одягу. А ви знаєте, як люди навчилися шити одяг? А я знаю. Якщо хочете, і вам розповім. Займайте зручні місця і слухайте.
- Давним-давно люди жили в лісі, в печерах. І не було у них ніякого одягу. Нічим було прикритися від вітру і дощу. А навколо росли дерева з великими і маленькими листям, висока трава, лопухи, квіти. Краса!
- Але ж рослинами можна не тільки милуватися. Можна нарвати листочки, зібрати на гнучку гілочку - і прикритися.
- Добре придумано? Але листя - ненадійний захист. Як ви думаєте, хлопці, чому? (відповіді дітей). Правильно, тому люди стали думати, шукати, чим прикритися від вітру, дощу і снігу. У лісах, поруч з людьми, жили різні тварини.
- Тваринам не страшні ні дощ, ні вітер, ні холод. Раз тваринам так зручно в своїх шкурах, значить і мені буде добре - подумав чоловік. Так з'явився одяг зі шкір тварин (Показ картинок). Цей одяг зручніше одягу з листя? (відповіді дітей). Чому? (Вона погано тримається на тілі, важка, влітку в шкурі жарко).
- Люди стали замислюватися про більш зручному одязі. А так як вони були дуже спостережливі, то помітили: зростає в поле трава - льон (Показ льону).
- Після того, як вона відцвіте, її стебла збирали. Льон м'яли, для того щоб отримати нитки (показ на картинках). А з ниток отримували тканину. Такий тканиною люди себе обмотували, давайте і ми спробуємо. (Діти пробують обмотати себе тканиною)
- Зручно вам ходити? А що-небудь робити? Чому? (відповіді дітей)
- Майстрині стали зшивати за допомогою голок і ниток краю тканини і вийшли ось такі сорочки (картинка одягу).
- Спочатку весь одяг був сірого та білого кольорів, пізніше люди навчилися фарбувати її в яскраві кольори. Подивіться, яка стала одяг!
(Показ)
- Люди навчилися робити нитки і з іншої рослини - бавовни, а з ниток - тканини. Ви бачили бавовна? Хочете подивитися? Підійдіть до мене (даю дітям по шматочку вати).
- Спробуйте з цього шматочка бавовни скрутити нитку (показую, діти пробують скрутити нитку). Виходить? Так руками скрутити нитку важко. Але є спеціальні машини, які роблять з бавовни довгі, міцні нитки.
- Хлопці, а ви знаєте, що в нашому місті є такі машини. Недалеко від дитячого садка працює швейна фабрика. Там шиють одяг. Дуже красиві і яскраві курточки.
- Спочатку художники вигадують малюнки на папері, потім за допомогою розумних машин цей малюнок переноситься на тканину.
- Хлопці, а ви хочете як художники, придумати свій візерунок або малюнок для одягу?
-Підійди до столів. Тут все готово для малювання візерунка на плаття.
(Індивідуальний опитування, який візерунок малюватимуть діти. Діти малюють).
- Які чудові вийшли сукні. Хочете влаштувати виставку або ми складемо журнал модного одягу?
(Діти виставляють свої роботи на виставку або майструють журнал в спільну діяльність з вихователем).