Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект заняття з краєзнавства «Історія виникнення Нижнього Новгорода»





Скачати 4.9 Kb.
Дата конвертації 29.08.2019
Розмір 4.9 Kb.
Тип Конспекти занять, НОД

ІРИНА ЗАХАРОВА
Конспект заняття з краєзнавства «Історія виникнення Нижнього Новгорода»

Конспект заняття з розділу «Соціальний світ»

Тема: «Історія виникнення Нижнього Новгорода»

Вихователь: Тюндіна І. Е.

Нижній Новгород 2010р.

Мета: познайомити з історією виникнення Нижнього Новгорода Завдання:

1. Вчити впізнавати і називати по листівкам знайомі місця Нижнього Новгорода.

2. Ознайомити з історією виникнення Нижегородського кремля.

3. Дати поняття «верхньої - Нагірній» і «нижній - Зарічній» частин міста.

4. Пробудити інтерес дітей до історичного минулого Нижнього

Новгорода.

Хід заняття:

1 частина. Вступна.

Розгляд листівок з видами міста.

- хлопці, хто скаже, як називається місто, в якому ми живемо?

- а який наше місто? (великий, красивий)

Вихователь розставляє на стенді репродукції з видами міста.

- ви дізналися це місце? Хто там був?

- а ось тут, напевно були всі (вихователь виставляє листівки з видами кремля)

- це центр нашого міста (Нижегородський Кремль).

2 частина. Інформаційна.

Бесіда з дітьми:

-коли-то давним-давно тут поставили люди свої перші будинки (вид укосу, де розташований кремль). Місце це їм сподобалося, як ви думаєте чому?

-раніше, коли ще не було таких великих міст, як зараз, люди селилися там, де була вода, яка потрібна для пиття і приготування їжі. А де можна знайти воду? (в річці)

-так, річка була поруч, та не одна, а цілих три: Волга, Ока і Почайна. Якраз навпаки кремля внизу Волга і Ока зливаються разом. Це місце називається Стрілка (фото).

-река не тільки поїла, а й годувала людей, в річці водиться риба. А навколо стояли ліси, в яких можна знайти їжу, яку? (гриби, ягоди, дичину). Місце, де оселилися люди, було дуже високим. Як ви думаєте, чому саме це місце привернуло сюди людей? (Звідси було видно все, що відбувалося навколо, можна було здалеку помітити ворогів).

-кремль стоїть на Дятлових горах. Хто-небудь знає, чому ці гори так названі? (легенда).

-в ті часи на Русі головними були князі. Князь-це означає головний. Його все слухаються. Він командує військом, якщо йдуть воювати. І ось одного разу, зі своїм військом, зупинився князь Юрій Всеволодович. Дуже йому це місце сподобалося: багате рибою, дичиною, дуже зручне. І вирішив він тут місто поставити, і назвав його Нижнім Новгородом. А знаєте, чому Нижнім? (розповідь вихователя). В ті часи роки були неспокійні, людям часто доводилося захищатися від ворогів. Тому вони будували фортеці - оточували свої будинки високими стінами. Робили ці стіни з дерева, т. К. Кругом стояли лісу (малюнок). Спочатку місто весь уміщався за стінами кремля, але поступово населення додавалося, і будувалися нові будинки і місця всередині фортеці стало не вистачати. Тоді будинку стали будувати за стінами (малюнок). А коли нападали вороги, жителі йшли в фортецю і билися з ворогами. Така фортеця всередині міста називається кремль. У нашому місті є кремль.

3 частина. Проблемна.

Гра «добре-погано».

-спочатку кремль був дерев'яним. Як ви думаєте, це добре? (будівельний матеріал був поруч, міцний, міцний) так, з одного боку добре. Але ж дерево горить. Тому перший кремль, побудований дерев'яним, згорів під час пожежі. Наступний кремль на місці згорілого будували вже з каменю. Він виявився набагато міцніше дерев'яного. Його побудували багато років тому, звичайно іноді стіни руйнувалися, але їх відновлювали знову. І до наших днів зберігся цей древній кремль, тому, що люди будували його з любов'ю, дуже старалися.

4 частина. Стимулювання дитячих запитань.

Вихователь вносить «Чарівна скринька», в ньому фотографії видів міста. Діти, ставлячи питання, відгадують, що зображено на фотографіях.

5 частина. Символізація.

Моделювання макета верхньої і нижньої частин міста.

-як ви знаєте, перше поселення виникло на горах-там, де знаходиться кремль. Як же можна назвати цю частину міста? Нагірна, або верхня частина, (зображення за допомогою моделі). Поступово люди селилися і за річкою. З'явилася нова частина міста, яка називається Зарічній або нижній, (малюнок). А яка річка розділяє місто на дві частини? Ока. (малюнок). А в якій частині міста живемо ми з вами? От який у нас древній і гарне місто.