Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


План-конспект по ознайомленню з навколишнім світом в середній групі із застосуванням ІКТ «Історія вилки і ложки»





Скачати 5.83 Kb.
Дата конвертації 16.01.2018
Розмір 5.83 Kb.

Галина калу
План-конспект по ознайомленню з навколишнім світом в середній групі із застосуванням ІКТ «Історія вилки і ложки»

План-конспект

по ознайомленню з навколишнім світом

в середній групі із застосуванням ІКТ

«Історія ложки і виделки».

Мета: познайомити дітей з історією виникнення ложки і виделки

активізувати пізнавальну діяльність дітей;

викликати інтерес до предметів рукотворного світу минулого.

Матеріали та обладнання:

Проектор, ноутбук, ложки дерев'яні. залізні та пластмасові, вилки залізні та пластмасові, дерев'яні палички.

Методи і прийоми: наглядние- демонстрація презентації.

словесние- бесіда про історію виникнення ложки і виделки.

ігровие- гра в дидактичну гру «Знайди потрібний

інструмент ».

Хід заняття.

У кімнаті стоїть сервірований стіл. але без ложок і виделок.

вихователь:

-Хлопці, подивіться, як гарно накритий стіл. можна запрошувати до столу гостей? Подивіться, чи все в порядку (Відповіді дітей)

-Правильно, не вистачає ложок і виделок. А для чого вони потрібні (Відповіді дітей).Що б їсти суп, кашу, м'ясо.

У мене в мішечку лежить предмет, як він називається, дізнаєтеся отгадав загадку:

Довгохвоста конячка привезла нам каші солодкої.

Чекає конячка біля воріт-відкривай по ширше рот. (Ложка)

-Правильно, ложка. Хлопці, це дуже важлива річ, але був час, коли ложок не було зовсім. Ось послухайте:

У той час людина жила в глухий печері,

На вогні варив обід, ну а чому ж їв він?

Як не дивно, людина їжу їв руками.

Проходив так ціле століття ви уявіть самі

Як же важко було їсти рідкий суп і кашу.

Але, подумавши: «Вихід є», -

Зробив ложку нашу.

вихователь:

-Давайте подивимося фільм і послухаємо історію ложки:

Колись давним-давно люди жили в печерах і куренях, їжу готували на вогнищах і не знали, що таке суп і борщ. Їли вони руками смажене м'ясо, рослини та ягоди. Одного разу людина взяла в руки дуже гаряче м'ясо і впустив його, м'ясо впало на гостру паличку. Людина підняв м'ясо і побачив, що в ньому стирчить паличка, він зрозумів, що так є зручніше. З тих пір люди почали користуватися паличками. Йшов час, люди жили вже в будинках і навчилися варити суп, але паличкою суп не співаєш. Одного разу чоловік заважав паличкою їжу, а вона була широкою і на ній було поглиблення, в якому їжа і залишилася. З тих пір людина навчилася вирізати з дерева ложки. Потім людина навчилася розфарбовувати їх квітами і ягодами. З роками людина навчилася робити металеві ложки, якими ми їмо і тепер. Цікава історія?

-продовжити після гри.

Физкультминутка.

(Діти стоять у колі і кажуть текст :)

В гості до ведмедику ви скоріше поспішайте,

Ложку ведмедику принесіть.

(Йдуть по колу)

Подивіться вони йдуть,

Ложку дбайливо несуть

(простягають руки вперед)

Якщо ложку втратять,

Мишка діток посварить

(Присідають)

вихователь:

- Діти, разом з ложкою завжди поруч-вилка. Без неї нам теж не обійтися.

Ви мене впізнали одразу,

Виделкою все мене звуть.

Якщо є за стіл сідають,

Те мене з собою беруть.

Вилка раніше була зовсім іншою. Перша вилка, яку зробила людина, була звичайною рогатиною, яку він перевертав м'ясо на багатті. Потім чоловік вирізав з поліна вилку, у якій було два зуба. Але і вона була не зручною, вона часто ламалася. З часом людина придумав металеву вилку, у якій було чотири зуба. Знаєте хлопці, вилки бувають різні і для риби, і для м'яса. Подивіться, які у вилки гострі зуби, тому з нею не можна балуватися потрібно бути обережніше.

Дидактична гра. «Знайди потрібний інструмент»

Вихователь пропонує дітям дидактичні картинки із зображенням різної їжі і просить вибрати інструмент, за допомогою якого потрібно їсти той чи інший продукт.

-Хлопці, я хотіла вам сказати, що в наш час, крім дерев'яної та металевої посуду люди придумали і посуд з іншого матеріалу-з пластмаси. Ще вона називається-одноразовою. Вона дуже легка і не б'ється. Давайте перевіримо, як ви запам'ятали те, що я вам казала. Підійдіть до столу, і розкладіть на три групи ложки і виделки. Що у вас вийшло? (відповіді дітей)

-Правильно, ложки та виделки -дерев'яні, потім -металеві, і пластмасові.

Підбиття підсумків.

А тепер дайте відповідь: що спочатку було у людини замість ложки і виделки? (паличка). Потім якісь були ложки і виделки? (дерев'яні, які не розфарбовані). А потім якісь? (дерев'яні, розфарбовані) А потім? (металеві, такими ми їмо тепер) Все правильно, молодці!

Прикріплені файли:

istorija-lozhki_a79u6.pptx | 742,93 КБ | Завантажено: 281