Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Презентація і конспект уроку математики "Історія села Устінкіно в задачах на відсотки"





Скачати 46.54 Kb.
Дата конвертації 12.01.2018
Розмір 46.54 Kb.
Тип презентація
22 1

ВЖЕ ЧЕРЕЗ 10 ХВИЛИН ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ ДИПЛОМ

від проекту "Інфоурок" із зазначенням даних освітньої ліцензії, що важливо при проходженні атестації.


Якщо Ви вчитель або вихователь, то можете прямо зараз отримати документ, що підтверджує Ваші професійні компетенції. Видані дипломи і сертифікати допоможуть Вам наповнити власне портфоліо і успішно пройти атестацію.


Список всіх тестів можна подивитися тут - https://infourok.ru/tests

Опис презентації по окремим слайдів:

№ слайда 1 ThemeGallery PowerTemplate www.themegallery.com МОУ «Устино-Копьёвская СОШ» У
Опис слайда:

ThemeGallery PowerTemplate www.themegallery.com МОУ «Устинов-Копьyoвская ЗОШ» Учитель математики: Романова О.О. L / O / G / O

№ слайда 2 «Любят родину не за то, что она велика, а за то, что своя» Сенека
Опис слайда:

«Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя» Сенека

№ слайда 3 Цель урока: повторим понятия процент, пропорция, пропорциональные зависимости
Опис слайда:

Мета уроку: повторимо поняття відсоток, пропорція, пропорційні залежності; за допомогою вправ і завдань дізнаємося історико-краєзнавчі відомості про село і школі.

№ слайда 4 1 этап – Вычислительный (1 минута времени) №1. Вычислите: (в строчку запишите
Опис слайда:

1 етап - Обчислювальний (1 хвилина часу) №1.Обчисліть: (в рядок запишіть тільки відповідь) а) 1,8 ∙ 10 = 100 ∙ 0,09 = 204: 100-2,04 = б) 19000: 100 = (12,3 - 10 ∙ 1,23): 15 = 9 0 190 0 18 1890 1900

№ слайда 5 1890 – это год возникновения улуса Устинкино, в честь Устина Ивановича Янгуло
Опис слайда:

1890 - це рік виникнення улусу Устінкіно, в честь Устина Івановича Янгулова; 1900 - це рік, коли улус прийняв статус села Устінкіно.

№ слайда 6 Что такое процент? Что такое пропорция? Какие две величины называются прямо п
Опис слайда:

Що таке відсоток? Що таке пропорція? Які дві величини називаються прямо пропорційними? Які дві величини називаються обернено пропорційними? Як вирішити пропорцію? Які дві пропорційні залежності ви знаєте? 2 етап: Теоретичний

№ слайда 7 3 этап: Подготовительный №2. Решите уравнение: а) х/0,4=9685/2; б) 3,2:х=0,8:
Опис слайда:

3 етап: Підготовчий №2. Розв'яжіть рівняння: а) х / 0,4 = 9685/2; б) 3,2: х = 0,8: 496,5. 1937 1987.

№ слайда 8 1937 – год возникновения школы в селе Устинкино; 1986 – год возникновения шко
Опис слайда:

1937 - рік виникнення школи в селі Устінкіно; 1986 - рік виникнення школи в якій, ви вчитеся, в селі Устінкіно.

№ слайда 9 4 этап: Закрепительный Площадь Орджоникидзевского района равна 62,5 км2, а пл
Опис слайда:

4 етап: закріпним Площа Орджонікідзевського району дорівнює 62,5 км2, а площа села Устінкіно 4 км2. Який відсоток від площі району становить площа села? №3. завдання:

№ слайда 10 Ответ: 6,4 % - площадь села Устинкино от площади Орджоникидзевского района.
Опис слайда:

Відповідь: 6,4% - площа села Устінкіно від площі Орджонікідзевського району.

№ слайда 11 4 этап: Закрепительный Число жителей Орджоникидзевского района 25380 жителей,
Опис слайда:

4 етап: закріпним Число жителів Орджонікідзевського району 25380 жителів, а число жителів села Устінкіно, становить 5% від числа жителів району. Скільки жителів в селі Устінкіно? №4. завдання:

№ слайда 12 Ответ: 1269 жителей в селе Устинкино.
Опис слайда:

Відповідь: 1269 жителів в селі Устінкіно.

№ слайда 13 4 этап: Закрепительный В Устино-Копьёвской школе 255 обучающихся, из них маль
Опис слайда:

4 етап: закріпним В Устинов-Копьyoвской школі 255 учнів, з них хлопчиків 40%. Скільки в школі дівчаток? №5. завдання:

№ слайда 14 Ответ: 102 мальчика, 153 девочки учатся в МОУ «Устино-Копьёвской СОШ»
Опис слайда:

Відповідь: 102 хлопчика, 153 дівчатка вчаться в МОУ «Устинов-Копьyoвской ЗОШ»

№ слайда 15 5 этап: Домашнее задание: №810(2), составить ребус на тему: «Село, в котором
Опис слайда:

5 етап: Домашнє завдання: №810 (2), скласти ребус на тему: «Село, в якому я живу»

№ слайда 16 6 этап: Проверочный Разноуровневая самостоятельная работа по карточкам
Опис слайда:

6 етап: перевірки Різнорівнева самостійна робота за картками

№ слайда 17 Ответы: 1 класс – 6 мальчиков, 4 класс – 9 мальчиков, 5 класс – 15 мальчиков,
Опис слайда:

Відповіді: 1 клас - 6 хлопчиків, 4 клас - 9 хлопчиків, 5 клас - 15 хлопчиків, 6 клас - 12 хлопчиків, 7 клас - 11 хлопчиків, 8 клас - 12 хлопчиків, 9 клас - 8 хлопчиків, 10 клас - 4 хлопчика, 11 клас - 10 хлопчиків.

№ слайда 18 7 этап: Кроссвордный «Мой дом родной»
Опис слайда:

7 етап: кросвордних «Мій рідний дім»

№ слайда 19 Ответы:
Опис слайда:

відповіді:

№ слайда 20 8 этап: Итоговый Выставление итоговой оценки учащегося Итог урока: Продолжите
Опис слайда:

8 етап: Підсумковий Виставлення підсумкової оцінки учня Підсумок уроку: Продовжіть фразу.Я нове дізнався з цього уроку ... Я повторив на цьому уроці ...

№ слайда 21 9 этап: Рефлексия - урок понравился - урок не понравился
Опис слайда:

9 етап: Рефлексія - урок сподобався - урок не сподобався

№ слайда 22
Опис слайда:

Обраний для перегляду документ Романова О.О. Історія с. Устінкіно в задачах на проценти.doc

бібліотека
матеріалів

МОУ «Устинов-Копьyoвская ЗОШ»

Учитель математики Романова Олена Олександрівна

Тема: Історія села Устінкіно в задачах на відсотки.

Мета: формування громадянських якостей особистості за допомогою вирішення завдань, що містять історико-краєзнавчу інформацію про село Устінкіно.

завдання:

  • Виховує - виховувати моральні якості особистості (патріотизму, любов до малої Батьківщини);

  • Навчальна - знати: визначення відсотка; пропорції; прямий і зворотній пропорційній залежності; вміти використовувати їх при вирішенні завдань;

  • Розвиваюча - розвивати пам'ять, увагу, мислення.

Методи: продуктивний (за характером пізнавальної самостійності учнів).

Тип: узагальнення та систематизація знань.

Форми:, фронтальні, індивідуальні, групові.

Контроль: фронтальне опитування, картки із самостійною роботою, кросворд.

План уроку:

1 етап. Організаційний момент;

2 етап. Обчислювальний (усний рахунок);

3 етап. теоретичний;

4 етап. підготовчий;

5 етап. закріпний;

6 етап. Кросвордних (физкультминутка «Мій рідний дім»);

7 етап. Домашнє завдання;

8 етап. Перевірки (різнорівнева самостійна робота за картками);

9 етап. підсумковий;

10 етап. Рефлексія.

Хід уроку:

1 етап - Організаційний момент

Освітні завдання етапу:

1) забезпечити нормальну зовнішню обстановку для роботи;

2) психологічно підготувати учнів до спілкування.

Люблять батьківщину не за те,

що вона велика, а за те,

що своя.

Сенека

Мета для учнів: повторимо поняття відсоток, пропорція, а також за допомогою завдань дізнаємося історичні відомості про село і школі.


2 етап - Обчислювальний (1 хвилина часу)

Освітні завдання етапу:

1) удосконалювати навички усного рахунку;

2) забезпечити розвиток у школярів здатності до оціночних дій;

3) закріпити знання про виникнення села Устінкіно.


1. У рядок запишіть тільки відповідь.

а) 1,8 ∙ 10 =

100 ∙ 0,09 =

204: 100-2,04 =

б) 19000: 100 =

(12,3 - 10 ∙ 1,23): 15 =

Якщо відкинути коми, то у вас повинно вийти відповіді по буквою а) число 1890 - це рік виникнення улусу Устінкіно, в честь Устина Івановича Янгулова, під літерою б) число 1900 - це рік, коли улус прийняв статус села Устінкіно.

У бланку відповідей: поставили «+» все правильно, «±» тільки 1 правильну відповідь, «-» обидва не правильні.


3 етап: Теоретичний

Освітні завдання етапу:

1) перевірити знання визначень: відсотка, пропорції, прямий і зворотній пропорційній залежності;

2) забезпечити розвиток у школярів здатності до оціночних дій.

Питання: Що таке відсоток?

Що таке пропорція?

Як вирішити пропорцію?

Які дві пропорційні залежності ви знаєте?

Які дві величини називаються прямо пропорційними?

Які дві величини називаються обернено пропорційними?

У бланку відповідей: поставили «+» відповідь є, «-» відповіді немає.

4 етап: Підготовчий (біля дошки по 2)

Освітні завдання етапу:

  1. перевірити вміння складати пропорцію і вирішувати її;

  2. закріпити знання про виникнення школи в селі Устінкіно.

2. Розв'яжіть рівняння:

а) х / 0,4 = 9685/2;

х = 0,4 ∙ 9685: 2 = 1937 рік виникнення школи в селі Устінкіно

б) 3,2: х = 0,8: 496,5

х = 3,2 ∙ 496,5: 0,8 = 1986 рік, коли побудували нову школу в селі Устінкіно

У бланку відповідей: поставили «+» все правильно, «±» тільки 1 правильну відповідь, «-» обидва не правильні

5 етап: закріпним (біля дошки по 1)

Освітні завдання етапу:

  1. забезпечити закріплення учнями знань і навчань, які їм необхідні для самостійної роботи;

  2. забезпечити в ході закріплення підвищення рівня осмислення учнями досліджуваного матеріалу;

  3. створити умови для виявлення школярами індивідуальних способів закріплення досліджуваного матеріалу;

  4. закріпити знання про кількість жителів села Устінкіно і кількості учнів навчаються в школі;

  5. забезпечити розвиток у школярів здатності до оціночних дій.

3. Площа Орджонікідзевського району дорівнює 62,5 км 2, а площа села Устінкіно 4 км 2. Який відсоток від площі району становить площа села?


6 hello_html_4641c3ba.gifhello_html_4641c3ba.gif 2,5 км 2 - 100%

4 км 2 - х%

х = 4 ∙ 100: 62,5 = 6,4% - площа села

Відповідь: 6,4%

4. Число жителів Орджонікідзевського району 25380 жителів, а число жителів села Устінкіно, становить 5% від числа жителів району. Скільки жителів в селі Устінкіно?

hello_html_4641c3ba.gif

2 hello_html_4641c3ba.gif 5380 жит. - 100%

х жит. - 5%

х = 25380 ∙ 5: 100 = 1269 жителів в селі Устінкіно

Відповідь: 1269 жителів

5. У Устинов-Копьyoвской школі 255 учнів, з них хлопчиків 40%. Скільки в школі дівчаток?


2 hello_html_4641c3ba.gifhello_html_4641c3ba.gif 55 навч. - 100%

х хлопчиків - 40%

х = 255 ∙ 40: 100 = 102 хлопчика,

255-102 = 153 дівчинки

Відповідь: 153 дівчинки.

6 етап: кросвордних (физкультминутка «Мій рідний дім»)

Освітні завдання етапу:

  1. забезпечити відпочинок учнів, повертаючись і працюючи в групах;

  2. налаштувати дитину на подальшу роботу;

  3. закріпити знання про село Устінкіно.

кросворд:







1.













1.
































2.






































3.



















4.

































5.












По горизонталі: 1. Республіка, в якій знаходиться наше село?

2. Район, в якому ми живемо?

3. Корінні жителі нашого села?

4. Річка, протікає біля нашого села?

5. Вулиця, де знаходиться наша школа?

По вертикалі: ключове слово.

відповіді:







1. у













1. х

а

до

а

з

і

я















т











2. про

р

д

ж

про

н

і

до

і

д

з

е

в

з

до

і

й







н















3. х

а

до

а

з

и














4. і

ю

з















н
















5. з

про

в

е

т

з

до

а

я





7 етап: Домашнє завдання: №810 (2), скласти ребус на тему: «Село, в якому я живу»

Освітня завдання етапу: забезпечити розуміння учнями мети, змісту і способів виконання домашнього завдання.

8 етап: перевірки (різнорівнева самостійна робота за картками)

Освітні завдання етапу:

  1. виявити якість засвоєння учнями знань і способів дій;

  2. визначити недоліки в знаннях і способах дій учнів;

  3. встановити причини виявлених недоліків;

  4. забезпечити розвиток у школярів здатності до оціночних дій.

Рівень 1.

Варіант 1:

зразок:

В hello_html_4641c3ba.gifhello_html_4641c3ba.gif 1 класі Устинов-Копьевской школі всього 15 учнів, з них дівчаток 60% дівчинки.Скільки в класі хлопчиків?

Рішення: 15 уч. - 100%,

х дев. - 60%


1) 15: х = 100: 60, х ∙ 100 = 15 ∙ 60, х = 15 ∙ 60: 100 = 9 дівчаток,

2) 15-9 = 6 хлопчиків

Відповідь: 6

Завдання: У 11 класі Устинов-Копьевской школі всього 25 учнів, з них дівчаток 60%. Скільки в класі хлопчиків?

Варіант 2:

зразок:

В hello_html_4641c3ba.gifhello_html_4641c3ba.gif 1 класі Устинов-Копьевской школі всього 15 учнів, з них дівчаток 60%. Скільки в класі хлопчиків?

Рішення: 15 уч. - 100%,

х дев. - 60%


1) 15: х = 100: 60, х ∙ 100 = 15 ∙ 60, х = 15 ∙ 60: 100 = 9 дівчаток,

2) 15-9 = 6 хлопчиків

Відповідь: 6

Завдання: У 9 класі Устинов-Копьевской школі всього 20 учнів, з них дівчаток 60%. Скільки в класі хлопчиків?


Рівень 2.

Варіант 1:

Завдання: У 8 класі Устинов-Копьевской школі всього 30 учнів, з них дівчаток 60%. Скільки в класі хлопчиків?

Варіант 2:

Завдання: У 7 класі Устинов-Копьевской школі всього 25 учнів, з них дівчаток 56%. Скільки в класі хлопчиків?


Рівень 3.

Варіант 1:

1. У 10 класі Устинов-Копьевской школі всього 16 учнів, з них дівчаток 75%. Скільки в класі хлопчиків?

2. У 5 класі Устинов-Копьевской школі всього 25 учнів, з них дівчаток 40%. Скільки в класі хлопчиків?

Варіант 2:

1. У 6 класі Устинов-Копьевской школі всього 30 учнів, з них дівчаток 60%. Скільки в класі хлопчиків?

2. У 4 класі Устинов-Копьевской школі всього 12 учнів, з них дівчаток 25%. Скільки в класі хлопчиків?


Відповіді: В бланку відповідей: відповідь вірний «+», відповідь не вірний «-»

1 клас - 6 хлопчиків,

4 клас - 9 хлопчиків,

5 клас - 15 хлопчиків,

6 клас - 12 хлопчиків,

7 клас - 11 хлопчиків,

8 клас - 12 хлопчиків,

9 клас - 8 хлопчиків,

10 клас - 4 хлопчика,

11 клас - 10 хлопчиків.


9 етап: Підсумковий

Освітня завдання етапу: дати якісну оцінку роботи класу і окремих учнів використовуючи бланк самооцінки.

У бланку відповідей виводите підсумкову оцінку.

Бланк самооцінки учня ___________________ на кожному етапі:


2 етап

3 етап

5 етап

7 етап

8 етап

Підсумкова оцінка учня.

Підсумкова оцінка вчителя

самооцінка









П'ять плюсів - оцінка «5».

Чотири плюса - оцінка «4».

Три плюса - оцінка «3».

Один, два плюса - оцінка 2.


Підсумок уроку: Продовжіть фразу.

Я нове дізнався з цього уроку ...

Я повторив на цьому уроці ...


10 етап: Рефлексія

Освітні завдання етапу:

  1. ініціювати рефлексію учнів з приводу свого емоційного стану, своєї діяльності, взаємодії з учителем і однокласниками;

  2. забезпечити засвоєння учнями принципів саморегуляції та співробітництва.



hello_html_m166fdd2d.pnghello_html_2e6a2ce2.gif

урок сподобався,

hello_html_26eb6077.gif

урок не сподобався.





ThemeGallery PowerTemplate www.themegallery.com МОУ «Устино-Копьёвская СОШ» У...
«Любят родину не за то, что она велика, а за то, что своя» Сенека
Цель урока: повторим понятия процент, пропорция, пропорциональные зависимости...повторимо поняття відсоток, пропорція, пропорційні залежності ...">
1 этап – Вычислительный (1 минута времени) №1. Вычислите: (в строчку запишите...
1890 – это год возникновения улуса Устинкино, в честь Устина Ивановича Янгуло...
Что такое процент? Что такое пропорция? Какие две величины называются прямо п...
3 этап: Подготовительный №2. Решите уравнение: а) х/0,4=9685/2; б) 3,2:х=0,8:...
1937 – год возникновения школы в селе Устинкино; 1986 – год возникновения шко...
4 этап: Закрепительный Площадь Орджоникидзевского района равна 62,5 км2, а пл...
Ответ: 6,4 % - площадь села Устинкино от площади Орджоникидзевского района.
4 этап: Закрепительный Число жителей Орджоникидзевского района 25380 жителей,...
Ответ: 1269 жителей в селе Устинкино.
4 этап: Закрепительный В Устино-Копьёвской школе 255 обучающихся, из них маль...
Ответ: 102 мальчика, 153 девочки учатся в МОУ «Устино-Копьёвской СОШ» хлопчика, 153 дівчатка вчаться в МОУ «Устинов-Копьyoвской ЗОШ»">
5 этап: Домашнее задание: №810(2), составить ребус на тему: «Село, в котором...
6 этап: Проверочный Разноуровневая самостоятельная работа по карточкам
Ответы: 1 класс – 6 мальчиков, 4 класс – 9 мальчиков, 5 класс – 15 мальчиков,...хлопчиків, 4 клас - 9 хлопчиків, 5 клас - 15 хлопчиків, ...">
7 этап: Кроссвордный «Мой дом родной»
Ответы:
8 этап: Итоговый Выставление итоговой оценки учащегося Итог урока: Продолжите...
9 этап: Рефлексия - урок понравился - урок не понравился