Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Презентація «Казкова історія»





Скачати 13.18 Kb.
Дата конвертації 20.05.2019
Розмір 13.18 Kb.
Тип Темочка

Валентина Романенок
Презентація «Казкова історія»

Мета: виявити ступінь засвоєння дітьми знань і умінь з навчання елементам грамоти.

завдання:

Освітні: уточнити і активізувати словник по темі «Шкільне приладдя», закріпити поняття «приголосний твердий звук» і «приголосний м'який звук», закріпити вміння диференціювати на слух тверді і м'які приголосні звуки, удосконалювати вміння визначати і називати кількість складів у словах, підбирати до ним відповідну складову доріжку, вправляти у визначенні місця звуку в слові, продовжувати працювати над звуковим аналізом слів і звуковий схемою.

Розвиваючі: розвивати фонематичні сприйняття, зорове і слухове увагу, мислення, розвивати зорово-рухову координацію, загальну і дрібну моторику, координацію мови з рухом під музику, розвивати зв'язне мовлення, удосконалювати вміння відповідати повним пропозицією.

Виховні: формувати у дітей уявлення про моральні норми відносин з оточуючими: доброзичливості, взаємодопомоги, чуйності, співпереживання, співчуття, виховувати активність та ініціативність, вміння працювати в колективі, слухати товаришів, чути і правильно виконувати мовні інструкції вихователя, виховувати інтерес до шкільних занять.

План - конспект

I. Організаційний момент.

Діти і вихователь під музику заходять в зал, вітаються з гостями і стають біля своїх стільців. Трек 1 «Вчать у школі».

1. Психогимнастика «Давайте з вами станемо в коло».

Вихователь: Доброго дня, хлопці!

Діти: Доброго дня!

Давайте з вами станемо в коло,

(діти стають до кола)

Скільки радості навколо!

(діти піднімають руки вгору і махають ними)

Ми всі за руки візьмемося,

І один одному посміхнемось.

Ви готові пограти?

Можна зустріч починати!

Вихователь: А тепер пройдіть до своїх стульчикам.

- Сяде той, хто скаже, яке зараз час року?

- А який весняний місяць?

- Хто пам'ятає, який наступний за квітнем місяць?

- Який місяць був перед квітнем?

- Хто скаже, яка сьогодні погода?

- Який день тижня сьогодні?

- А вчора?

- Ну а завтра день тижня?

- Який день тижня знаходиться між понеділком і середовищем?

- День тижня, який настає після четверга?

II. Повідомлення теми і мети.

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами проведемо підсумкове заняття в стінах нашого дитячого садка і поговоримо про школу і шкільному приладді. Скажіть, будь ласка, а ви хочете піти в школу?

Діти: Так!

Вихователь: Щоб вчитися на відмінно в школі, необхідна хороша підготовка. У дитячому садку вас вчили малювати, ліпити, співати, складати розповіді, відгадувати загадки і ще багато чому іншому. А ще, вам читали багато казок. А казки ви любите?

Діти: Так!

Вихователь: Послухайте, я розповім вам одну казку. Слайд №1.

В одній невеликому селі жили-були чоловік і жінка. Були у них дочка Оленка, та синок Іванко. Батьки на цілий день їхали на роботу в місто, а діти залишалися вдома самі. Оленка готувала свого молодшого брата до школи. Вона хотіла, щоб він був розумним, вмів читати і писати. Одного разу пролітали повз гуси-лебеді, побачили займаються дітей і розповіли про це Бабу Ягу. Баба Яга дуже розсердилася, вона не любила розумних і освічених дітей.

III Основна частина.

1. Сюрпризний момент.

За дверима лунає плач дитини. Трек №2 «Плач дівчинки».

Вихователь: Чуєте, хлопці, хтось плаче? Я піду подивлюся.

Вихователь в зал заводить дівчинку.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, хто ця дівчинка?

Діти: Це Оленка.

Вихователь: Оленка, а чому ти плачеш?

Оленка: Прилетіли гуси-лебеді, викрали мого братика Іванка і віднесли до Бабі Язі.

Вихователь: Ой, біда-то яка! Хлопці, ми допоможемо Оленці повернути братика назад?

Діти: Так!

Вихователь: Оленка, заспокойся, не плач! Сідай поруч з хлопцями.

Оленка: Дякую.

Вихователь: Подивіться, який у мене є чарівний телефон. У ньому є номери всіх казкових героїв. А давайте зателефонуємо Бабу Ягу. Трек №3 «Гудок телефону».

Голос Баби Яги: Алло!

Вихователь: Доброго дня, це Баба Яга?

Голос Баби Яги: Так!

Вихователь: Баба Яга, миленька, будь ласка, поверни хлопчика. Ми виконаємо все, що ти побажаєш.

Голос Баби Яги: Виконайте всі мої завдання - відпущу хлопчиська! А приносити вам їх будуть мої вірні слуги - гуси-лебеді.

Вихователь: Спасибо большое дорога Баба Яга! Ми з хлопцями постараємося виконати всі твої завдання.

2. Ігрова вправа «Визначити перший звук в слові».

Вихователь: Хлопці, чуєте? Слайд №2.

Вихователь: Подивіться, гуси-лебеді вже принесли нам найперше завдання. Хлопці вслухайтеся в слова хлопчики і дівчатка. Назвіть перший звук в слові «хлопчики».

Діти: Звук М.

Вихователь: Який він?

Діти: Згідний твердий.

Вихователь: Назвіть перший звук в слові «дівчинки»?

Діти: Звук дь.

Вихователь: Який він?

Діти: Він згоден м'який.

Вихователь: Фішками якого кольору ми позначаємо тверді приголосні?

Діти: Фішками синього кольору.

Вихователь роздає хлопчикам сині фішки.

Вихователь: Фішками якого кольору ми позначаємо м'які приголосні?

Діти: Фішками зеленого кольору.

Вихователь роздає дівчаткам зелені фішки.

Вихователь: Я буду вам показувати картинки із зображенням шкільного приладдя. Якщо назва предмета починається з твердого приголосного звуку, значить фішки піднімають хлопчики, якщо з м'якого приголосного - дівчинки.

Картинки: зошит, фарби, глобус, крейда, олівці, пенал, пензлик, портфель, лінійка, ластик Слайд № 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12

Діти виконують завдання.

Логопед: Молодці, хлопці, впоралися із завданням! А гуси-лебеді оголошують перерву!

Дзвенить дзвоник.

Логоритміка «Дві сестрички, дві руки». Трек №4 «Дві сестрички, дві руки».

Вихователь: Молодці! Подивіться, хлопці, гуси-лебеді принесли нам наступне завдання.

4. Ігрова вправа «Складові доріжки». Слайд №13.

Вихователь: Зустрінеш слово на дорозі - роздягли його на склади! Хлопці, приготуйте ваші долоньки.

Вихователь: Давайте розділимо на склади слово крейда. Слайд №14.

Вихователь: Хлопці, під яким номером знаходиться слоговая доріжка до слова крейда?

Діти аналогічно виконують всі завдання по слайдах № 15 пензлик №16 фломастери №17 ножиці №18 книга

Вихователь: Яке складне завдання принесли нам гуси-лебеді, але ви з ним відмінно впоралися!

Вихователь: Наступне завдання «Розбір слова« Книга »Слайд № 19

Після того як діти проведуть звуковий аналіз слова книга. А зараз перевіримо Слайд № 20

6. Ігрова вправа «Де сховався звук?» Слайд № 21

Вихователь: Хлопці, поки ми з вами грали, гуси-лебеді принесли нам ще одне завдання.

Вихователь: Хлопці, гуси-лебеді хочуть, щоб ви визначили в якій частині слова - на початку, середині або в кінці, сховався звук Л. Послухайте і відгадайте загадку. Слайд № 22

Раз! Два! І зараз

В раз точила олівець.

Стружок, як на тартаку, -

Тут працювала. (точилка) Слайд № 23

Логопед: Правильно, молодці! Хлопці, скажіть, де в слові точилка сховався звук Л?

Діти: У слові точилка звук Л сховався в середині слова.

Логопед: В яке віконце потрібно поставити фішку?

Діти: Фішку потрібно поставити в друге віконце.

Логопед: Фішка якого кольору нам знадобиться?

Діти: Нам знадобиться фішка синього кольору.

Логопед: Чому?

Діти: Тому що звук Л у слові точилка приголосний твердий. Клацнути мишкою, щоб з'явився гурток в серединці.

Логопед: Послухайте ще одну загадку. Слайд № 24

Я люблю прямоту, і сама пряма.

Зробити рівну межу Клацнути мишкою, щоб з'явився гурток в серединці.

Всім я допомагаю. (Лінійка) Слайд № 25

Вихователь: Наступна загадка Слайд № 26

Друг мій, хоч і невеликий,

Але працює з душею.

Всі помилки, закарлючки,

Що в зошиті ставить ручка,

Прибере в один присід.

Навіть плями теж «їсть»!

До чого гарний, жувастиків -

М'який світлий шкільний. (ластик) Слайд № 27

Вихователь: І, нарешті, остання загадка. Слайд № 28

На коробку я схожий,

Ручки ти в мене кладеш.

Дитина, ти мене впізнав?

Ну, звичайно, я -. (пенал) Слайд № 29

Вихователь: Де в слові пенал сховався звук Л?

Діти: У слові пенал звук Л сховався в кінці слова.

Вихователь: У яке віконце потрібно поставити фішку?

Діти: Фішку потрібно поставити у третю віконце.

Вихователь: Фішка якого кольору нам знадобиться?

Діти: Нам знадобиться фішка синього кольору.

Вихователь: Чому?

Діти: Тому що звук Л у слові пенал приголосний твердий. Клацнути мишкою, гурток в кінці слова

Вихователь: Хлопці, які ви молодці! Відмінно попрацювали, а тепер давайте відпочинемо і виконаємо гімнастику для наших очей.

7. Зорова гімнастика «Будь здоров».

Щоб очі пильніше були,

І в окулярах щоб не ходити,

Ці потрібні рухи

Пропоную повторити.

Вдалину подивимося і під ніжки.

Вліво, вправо швидше.

Здивувався - що таке?

І закриємо їх скоріше.

А тепер обертай по колу, Немов стрілочка годин.

Відкривай очі. І знову

На занятье. Будь здоров! Рухи очима по тексту вірша.

8. Ігрова вправа «Відкрий замок». Слайд № 30

Логопед: Хлопці, гуси-лебеді принесли чарівний замок. Він закритий. Якщо ми зможемо його відкрити - Баба Яга відпустить Іванка. Хлопці, ви готові?

Логопед: Подивіться, на замку зображені різнокольорові кола - фішки. Давайте згадаємо, що позначає колір кожної фішки. Слайд № 31

Логопед: Хлопці, подивіться, поруч з замком розташовані картинки із зображенням шкільного приладдя. Нам потрібно знайти картинку, яка підходить до звукової схемою на замку. Якщо ми знайдемо цю картинку - замок відкриється.

Діти називають предмети, зображені на картинках, визначають за першим звуку або кількості звуків підходить картинка до звукової схемою чи ні.

Звуковий аналіз слова «Мел».

Логопед: Молодці хлопці! Ви змогли підібрати потрібне слово і відкрити чарівний замок. Слайд № 32

Вихователь: Баба Яга, як і обіцяла, відпускає Іванка додому!

До зали входить Іванко.

Оленка: Іванко, братик мій дорогий!

Іванушка: Оленка, сестриця моя!

Обіймаються.

Оленка: Хлопці, велике вам спасибі за допомогу.

Іванушка: До побачення, хлопці!

Ідуть.

Вихователь: Хлопці, скажіть, чи справедливо надійшла Баба Яга, що відпустила Іванка?

Діти: Так, обіцянки треба виконувати, а якщо не впевнений, що обіцяне не зможеш виконати, то краще не обіцяти.

VI. Підсумок заняття, рефлексія, оцінка роботи дітей.

вихователь:

- Як ви вважаєте, ми змогли допомогти Оленці?

- Важко було Оленці допомагати?

- Хлопці, що було найцікавішим? Веселим?

- А яке завдання було найлегшим?

- Яке завдання вам здалося найскладнішим?

- А як ви думаєте, чому ви впоралися з усіма завданнями?

Діти: Тому що ми дуже дружні, вміємо відгадувати складні завдання, допомагаємо один одному. Працювали в команді.

Вихователь: Я вас всіх дякую за активну участь.

Вихователь: я сподіваюся, що отримані в дитячому саду знання ви будете застосовувати в школі і вчитися з величезним бажанням. Я бажаю вам успіхів! Наше підсумкове заняття закінчено, до побачення!

Вихователь під музику виходять із залу.

Трек №1 «Вчать у школі».

Прикріплені файли:

skazochnaja-istorija_v4huh.pptx | 9538,61 КБ | Завантажено: 8