Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Урок на тему: "Столітня війна"





Скачати 31.31 Kb.
Дата конвертації 12.02.2018
Розмір 31.31 Kb.

цілі:

  • Ознайомити учнів з причинами, приводом Столітньої війни, з організацією феодальних армій Англії і Франції.

  • Охарактеризувати основні етапи Столітньої війни.

  • Закріпити вміння учнів працювати з історичною картою, історичними джерелами, порівнювати і узагальнювати матеріал; повторити ділення дробів, інші дії з дробами, закріпити навички розв'язання рівнянь, задач, навички усного рахунку, розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення, акуратність в роботі

  • Сформувати шанобливе ставлення до подвигу французького народу, Жанні д 'Арк.

ХІД УРОКУ

(Слайд 1)

I. Оргмомент

Учитель історії: Сьогодні ми проводимо з вами не простий урок історії, а спільний з математикою.

II. Перевірка домашнього завдання

а) Розминка. Робота з історичними датами.

(Слайд 2) Учитель математики дає завдання, учні вирішують і називають історичні події відповідні даними відповідями.

Зведіть в квадрат число 30, зменшіть число, на 100, тепер збільште в 2 рази, а зараз отримане число збільште на 33. Яке число у вас вийшло? (1066).

(Слайд 3) Учитель історії: Яка подія сталася в 1066 році. (Завоювання Англії герцогом Нормандії).
(Слайд 4) Учитель математики: Знайдіть значення виразу hello_html_m7c79df0c.png

Запишіть спочатку чисельник, потім знаменник. Назвіть отримало число. (1099)

(Слайд 5) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1099 р Взяття хрестоносцями Єрусалиму).

(Слайд 6) Учитель математики: Знайдіть значення виразу hello_html_m201b114b.png

(Слайд 7) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1204г. Захоплення хрестоносцями Константинополя)

(Слайд 8) Учитель математики: Вислови в см hello_html_658ebc49.png

(Слайд 9) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1215г. Підписання англійським королем великої хартії вольностей)

(Слайд 10) Учитель математики: Розв'яжіть рівняння hello_html_7f3921c7.png

(Слайд 11) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1265 г. - Виникнення англійського парламенту)

(Слайд 12) Учитель математики: Площа поля дорівнює 13,02 а. Вирази в квадратних метрах. Повторимо по таблиці одиниці виміру площ

(Слайд 13) Учитель історії: 1302г. - Скликання генеральних штатів у Франції

Фронтальне опитування:

- Про які найбільш значущих країнах періоду середньовіччя ми з вами говорили на минулих уроках? Що об'єднує два цих держави?

(Слайд 14)

- Чим прославився в історії Франції король Філіп IV Красивий?

(Слайд 15)

- Назвіть реформу англійського короля Генріха II. Яка була їхня мета?
Якщо порівняти діяльність Генеральних штатів у Франції і парламенту в Англії, яке установа працювала ефективно? Чому?

III. Перехід до вивчення нового матеріалу

(Слайд 16) Учитель математики: Гра «Поле чудес». Кожній цифрі відповідає буква. Вирішивши приклади, ми дізнаємося тему уроку з історії.

hello_html_m581a1ca7.png hello_html_m31597b57.png hello_html_m64eb4a51.png hello_html_4b2af249.png hello_html_6e1ff7f1.png hello_html_m2337274e.png hello_html_m725d62f8.png hello_html_70754726.png hello_html_m76d09f95.png hello_html_28aeca7c.png

(Слайд 17) (тема записана на дошці "Столітня війна"). Як іншим словом можна назвати сто років? (Століття.)

(Слайд 18) Учитель історії: Про братів увагу на тему нашого сьогоднішнього уроку.
- Як ви думаєте, про що ми будемо говорити з вами на уроці?
- Які асоціації виникають у вас зі словом "війна"?
- Якщо війна - це страшна трагічна сторінка в історії будь-якої держави, чи варто нам про це говорити, вивчати історію воєн? (Висновки учнів: історію не змінити. І ми повинні знати її, щоб трагічне і страшне не повторилося).

IV. Вивчення нового матеріалу

цілепокладання

- Згадайте, на що звертається увага при вивченні воєн і військових дій? (Причини, хід, учасники, битви, підсумки і т.д.)

Узагальнюючи відповіді учнів, учитель робить записи на дошці: Коли? Хто? Чому? Як?

Який результат?

Всі ці питання відображені в пам'ятці "Вивчення історії війни". Ця пам'ятка буде сьогодні бути планом нашого уроку.

Пам'ятка "Вивчення історії війни"

  1. Хронологічні рамки.

  2. Країни-учасниці війни.

  3. Причини війни. Привід.

  4. Готовність країн до війни.

  5. Хід військових дій. Етапи війни.

  6. Підсумки війни.

Вивчення теми відповідно до плану

(Слайд 20) Хронологічні рамки

Учитель математики: Вирішимо задачу і дізнаємося рік початку «Столітньої війни»
У XIV і XV століттях середній англійська лучник повинен був вміти випускати 11 стріл на хвилину. 8 лучників випускали стріли hello_html_m14ed843e.png ч, після чого 17 стріл залишилося. Скільки стріл було? (1337 г.)

До лицарським збруї ставилася кольчуга, що спускалася в вигляді сорочки до колін з розрізами спереду і ззаду для зручності рухів. Вона виготовлялася з безлічі переплетених залізних кілець і іноді була з рукавами і капюшоном. Руки захищали рукавички-рукавиці, також сплетені з кілець. Загальна вага лицарських обладунків досягав 14,53 кілограмів. Висловіть в грамах. (1453 р)

(1337 - 1453 р.р.). Порахуйте, скільки років тривала ця війна?

Учитель історії: Війна тривала 116 років (з перервами). Строго кажучи, це була радше серія конфліктів.

(Слайд 21) Учитель математики: Перед вами країни. Вирішивши рівняння, ми дізнаємося, які країни були учасниками цієї війни. Чисельник і знаменник кореня рівняння вкажуть нам номер країни. hello_html_m7ee62cf7.png ( hello_html_55966ca8.png Під номерами 3 і 4 на слайді Англія і Франція)

Причини війни. Привід.

Робота з історичними джерелами

(Слайди 22-24) Учитель історії: Це питання вивчається учнями з використанням історичного документа, а також при активізації раніше отриманих знань.

а) Звернення Едуарда I до підданих

"В достатній мірі всім відомо і вже, як ми думаємо, по всіх країнах світу поширилася про це звістку, як король Франції обманним і хитрим способом відсторонив нас від нашої країни Гасконі. Нині ж, задовольняючись названим вище обманом і беззаконням, для завоювання королівства нашого величезний флот і величезна безліч воїнів зібравши, з якими вже зробив вороже нашестя на королівство наше і на жителів цього королівства, намірився зовсім винищити з лиця землі мова англійська ... "

б) Фруассар. "Хроніки"

Ви чули перед цим розповідь про те, як король Англії замкнув все морські проходи і не пропускав нічого до Фландрії, а особливо шерсть і овечі шкури. Цим всі країни Фландрії були глибоко вражені, так як суконне виробництво - головний предмет, яким вони живуть, і було вже багато збанкрутілих благородних людей і бога багатих купців. Доводилося вибиратися з земель Фландрії багатьом чесним чоловікам і жінкам, які перед цим були забезпечені працею по виробництву сукон ... з Франції до них приходить багато хліба, але так як їм нема на що його купувати і нічим платити, все через брак заробітку, то в цьому - то і біда їх, тому що міра хліба коштує денье, а у кого немає його, тому недобре. З Англії ж до них йде шерсть і з нею разом великі вигоди, які дозволяють їм підтримувати свій добробут і жити в забезпечення ...

(Слайд 25) Учням повідомляється привід з опорою на схему:

hello_html_m52999354.jpg

Готовність країн до війни

Організовується робота учнів з текстом підручника (стор. 161-162), ілюстраціями (стор. 161-163). Учні, працюючи в парах, повинні заповнити таблицю.

Франція

Англія

склад армій

дисципліна

узгодженість дій

Учні після заповнення таблиці роблять висновок: яка країна була краще підготовлена до війни?

(Слайд 27) Физминутку уроку

(Слайд 28) Учитель історії:

Хід військових дій.Етапи війни.

1 етап 1337-1360 р.р.

На цьому етапі «Знищення французького флоту при р Кресі».

(Слайд 29) Учитель математики: В якому році відбулося «Знищення французького флоту при р Кресі» ми дізнаємося, виконавши дії:

hello_html_528d8de6.png (1340 г.)

(Слайд 30) Учитель історії: Поразка французів в битві при Креси.

Учитель математики: В якому році відбулося «Поразка французів в битві при Креси» ми дізнаємося, виконавши дії:

hello_html_30aa2618.png (1346 г.)

(Слайд 31) Учитель історії: Розгром французької армії при Пуатьє.

Учитель математики: В якому році відбулося «Розгром французької армії при Пуатьє» ми дізнаємося, виконавши дії:

hello_html_m45482d4e.png (1356 г.)

(Слайд 32) Учитель історії: Укладення мирного договору. Третина землі Франції переходила до англійців.

Учитель математики: В якому році відбулося «Укладення мирного договору.», ми дізнаємося, виконавши дії:
Третина ділянки дорівнює hello_html_m1f407dab.png га. Чому дорівнює площа всієї ділянки? (1360 г.)

(Слайд 33) Учитель історії: 2 етап. 1369-1396 р.р. Перемоги французів на суші і на морі. Англійці втратили майже всі володіння у Франції.

3 етап. 1415-1424 р.р.

(Слайд 34) Учитель історії: Битва при Азенкуре. Нищівна поразка французів.

Учитель математики: В якому році відбулося «Битва при Азенкуре. Нищівна поразка французів .. », ми дізнаємося, виконавши дії:

hello_html_51246366.png (1415 г)

(Слайд 35) Учитель історії: Весь північ Франції виявився в руках англійців.

Учитель математики: В якому році «Весь північ Франції виявився в руках англійців», ми дізнаємося, виконавши дії:

hello_html_m3ff86e72.png (1424 г.)

(Слайд 36) 4 етап. 1428-1453 р.р.

Учитель історії: Облога р Орлеана.

Учитель математики: В якому році відбулася «Облога р Орлеана», ми дізнаємося, виконавши дії:

hello_html_3a574dd8.png (1428 г.)

(Слайд 37) Учитель історії: Перелом у ході війни. Жанна Д'Арк. 1429 р
(Слайд 38) 1431 р Страта Жанни д 'Арк.
(Слайд 39) 1453 р Вигнання англійців, але англійці зберегли порт Кале. Англійці втратили майже всі володіння у Франції.

Організовується робота з питань:

- У чому причини перемог англійців в основних битвах?
- Як змінився хід війни з появою Жанни д 'Арк?
- Який подвиг зробила Жанни д 'Арк?

підсумки війни

Спираючись на знання, отримані в ході уроку, учні визначають підсумки війни.

V. Підсумки уроку

Учитель звертає увагу учнів на питання, записані на дошці на початку уроку
(цілепокладання).

- Чи зможете ви тепер відповісти на ці питання?

Учитель уважно вислуховує відповіді по кожному питанню. Звертає увагу учнів на ті питання, які викликали утруднення при підведенні підсумків уроку. На них учні повинні звернути особливу увагу при підготовці домашнього завдання.

VI. Домашнє завдання: п.19. Підготувати повідомлення про Жанни д 'Арк. З математики: п. 17 № 617, 621

Використовувана література:

  1. Історія середніх віків: підручник для 6 кл. загальноосвіт. установ / О.В. Агібалова, Г.М. Донський; під. ред. А.А. Сванідзе. - 14-е изд. - М .: Просвещение, 2007 р

  2. Інтернет-ресурси.


Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше

опис:

цілі:

  • Ознайомити учнів з причинами, приводом Столітньої війни, з організацією феодальних армій Англії і Франції.
  • Охарактеризувати основні етапи Столітньої війни.
  • Закріпити вміння учнів працювати з історичною картою, історичними джерелами, порівнювати і узагальнювати матеріал; повторити ділення дробів, інші дії з дробами, закріпити навички розв'язання рівнянь, задач, навички усного рахунку, розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення, акуратність в роботі
  • Сформувати шанобливе ставлення до подвигу французького народу, Жанні д 'Арк.

ХІД УРОКУ

(Слайд 1)

I. Оргмомент

Учитель історії: Сьогодні ми проводимо з вами не простий урок історії, а спільний з математикою.

II. Перевірка домашнього завдання

а) Розминка. Робота з історичними датами.

(Слайд 2) Учитель математики дає завдання, учні вирішують і називають історичні події відповідні даними відповідями.

Зведіть в квадрат число 30, зменшіть число, на 100, тепер збільште в 2 рази, а зараз отримане число збільште на 33. Яке число у вас вийшло? (1066).

(Слайд 3) Учитель історії: Яка подія сталася в 1066 році. (Завоювання Англії герцогом Нормандії).
(Слайд 4) Учитель математики: Знайдіть значення виразу

Запишіть спочатку чисельник, потім знаменник. Назвіть отримало число. (1099)

(Слайд 5) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1099 рВзяття хрестоносцями Єрусалиму).

(Слайд 6) Учитель математики: Знайдіть значення виразу

(Слайд 7) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1204г. Захоплення хрестоносцями Константинополя)

(Слайд 8) Учитель математики: Вислови в см

(Слайд 9) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1215г. Підписання англійським королем великої хартії вольностей)

(Слайд 10) Учитель математики: Розв'яжіть рівняння

(Слайд 11) Учитель історії: Якому події в історії відповідає ця дата? (1265 г. - Виникнення англійського парламенту)

(Слайд 12) Учитель математики: Площа поля дорівнює 13,02 а. Вирази в квадратних метрах. Повторимо по таблиці одиниці виміру площ

(Слайд 13) Учитель історії: 1302г. - Скликання генеральних штатів у Франції

Фронтальне опитування:

- Про які найбільш значущих країнах періоду середньовіччя ми з вами говорили на минулих уроках? Що об'єднує два цих держави?

(Слайд 14)

- Чим прославився в історії Франції король Філіп IV Красивий?

(Слайд 15)

- Назвіть реформу англійського короля Генріха II. Яка була їхня мета?
Якщо порівняти діяльність Генеральних штатів у Франції і парламенту в Англії, яке установа працювала ефективно? Чому?

III. Перехід до вивчення нового матеріалу

(Слайд 16) Учитель математики: Гра «Поле чудес». Кожній цифрі відповідає буква. Вирішивши приклади, ми дізнаємося тему уроку з історії.

(Слайд 17) (тема записана на дошці "Столітня війна"). Як іншим словом можна назвати сто років? (Століття.)

(Слайд 18) Учитель історії: Зверніть увагу на тему нашого сьогоднішнього уроку.
- Як ви думаєте, про що ми будемо говорити з вами на уроці?
- Які асоціації виникають у вас зі словом "війна"?
- Якщо війна - це страшна трагічна сторінка в історії будь-якої держави, чи варто нам про це говорити, вивчати історію воєн? (Висновки учнів: історію не змінити. І ми повинні знати її, щоб трагічне і страшне не повторилося).

IV. Вивчення нового матеріалу

цілепокладання

- Згадайте, на що звертається увага при вивченні воєн і військових дій? (Причини, хід, учасники, битви, підсумки і т.д.)

Узагальнюючи відповіді учнів, учитель робить записи на дошці: Коли? Хто? Чому? Як?

Який результат?

Всі ці питання відображені в пам'ятці "Вивчення історії війни". Ця пам'ятка буде сьогодні бути планом нашого уроку.

Пам'ятка "Вивчення історії війни"

  1. Хронологічні рамки.
  2. Країни-учасниці війни.
  3. Причини війни. Привід.
  4. Готовність країн до війни.
  5. Хід військових дій. Етапи війни.
  6. Підсумки війни.

Вивчення теми відповідно до плану

(Слайд 20) Хронологічні рамки

Учитель математики: Вирішимо задачу і дізнаємося рік початку «Столітньої війни»
У XIV і XV століттях середній англійська лучник повинен був вміти випускати 11 стріл на хвилину. 8 лучників випускали стріли ч, після чого 17 стріл залишилося. Скільки стріл було? (1337 г.)

До лицарським збруї ставилася кольчуга, що спускалася в вигляді сорочки до колін з розрізами спереду і ззаду для зручності рухів. Вона виготовлялася з безлічі переплетених залізних кілець і іноді була з рукавами і капюшоном. Руки захищали рукавички-рукавиці, також сплетені з кілець. Загальна вага лицарських обладунків досягав 14,53 кілограммов.Виразіте в грамах. (1453 р)

(1337 - 1453 р.р.). Порахуйте, скільки років тривала ця війна?

Учитель історії: Війна тривала 116 років (з перервами). Строго кажучи, це була радше серія конфліктів.

(Слайд 21) Учитель математики: Перед вами країни. Вирішивши рівняння, ми дізнаємося, які країни були учасниками цієї війни. Чисельник і знаменник кореня рівняння вкажуть нам номер країни. (Під номерами 3 і 4 на слайді Англія і Франція)

Причини війни. Привід.

Робота з історичними джерелами

(Слайди 22-24) Учитель історії: Це питання вивчається учнями з використанням історичного документа, а також при активізації раніше отриманих знань.

а) Звернення Едуарда I до підданих

"В достатній мірі всім відомо і вже, як ми думаємо, по всіх країнах світу поширилася про це звістку, як король Франції обманним і хитрим способом відсторонив нас від нашої країни Гасконі. Нині ж, задовольняючись названим вище обманом і беззаконням, для завоювання королівства нашого величезний флот і величезна безліч воїнів зібравши, з якими вже зробив вороже нашестя на королівство наше і на жителів цього королівства, намірився зовсім винищити з лиця землі мова англійська ... "

б) Фруассар. "Хроніки"

Ви чули перед цим розповідь про те, як король Англії замкнув все морські проходи і не пропускав нічого до Фландрії, а особливо шерсть і овечі шкури. Цим всі країни Фландрії були глибоко вражені, так як суконне виробництво - головний предмет, яким вони живуть, і було вже багато збанкрутілих благородних людей і бога багатих купців. Доводилося вибиратися з земель Фландрії багатьом чесним чоловікам і жінкам, які перед цим були забезпечені працею по виробництву сукон ... з Франції до них приходить багато хліба, але так як їм нема на що його купувати і нічим платити, все через брак заробітку, то в цьому - то і біда їх, тому що міра хліба коштує денье, а у кого немає його, тому недобре. З Англії ж до них йде шерсть і з нею разом великі вигоди, які дозволяють їм підтримувати свій добробут і жити в забезпечення ...

(Слайд 25) Учням повідомляється привід з опорою на схему:

Готовність країн до війни

Організовується робота учнів з текстом підручника (стор. 161-162), ілюстраціями (стор. 161-163). Учні, працюючи в парах, повинні заповнити таблицю.

Франція Англія Склад армій Дисципліна Узгодженість дій

Учні після заповнення таблиці роблять висновок: яка країна була краще підготовлена ​​до війни?

(Слайд 27) Физминутку уроку

(Слайд 28) Учитель історії:

Хід військових дій. Етапи війни.

1 етап 1337-1360 р.р.

На цьому етапі «Знищення французького флоту при р Кресі».

(Слайд 29) Учитель математики: В какомгоду відбулося «Знищення французького флоту при р Кресі» ми дізнаємося, виконавши дії:

(1340 г.)

(Слайд 30) Учитель історії: Поразка французів в битві при Креси.

Учитель математики: В какомгоду відбулося «Поразка французів в битві при Креси» ми дізнаємося, виконавши дії:

(1346 г.)

(Слайд 31) Учитель історії: Розгром французької армії при Пуатьє.

Учитель математики: В какомгоду відбулося «Розгром французької армії при Пуатьє» ми дізнаємося, виконавши дії:

(1356 г.)

(Слайд 32) Учитель історії: Укладення мирного договору. Третина землі Франції переходила до англійців.

Учитель математики: В какомгоду відбулося «Укладення мирного договору.», Ми дізнаємося, виконавши дії:
Третина ділянки дорівнює га. Чому дорівнює площа всієї ділянки? (1360 г.)

(Слайд 33) Учитель історії: 2 етап. 1369-1396 р.р. Перемоги французів на суші і на морі. Англійці втратили майже всі володіння у Франції.

3 етап. 1415-1424 р.р.

(Слайд 34) Учитель історії: Битва при Азенкуре. Нищівна поразка французів.

Учитель математики: В какомгоду відбулося «Битва при Азенкуре. Нищівна поразка французів .. », ми дізнаємося, виконавши дії:

(1415 г)

(Слайд 35) Учитель історії: Весь північ Франції виявився в руках англійців.

Учитель математики: В какомгоду «Весь північ Франції виявився в руках англійців», ми дізнаємося, виконавши дії:

(1424 г.)

(Слайд 36) 4 етап. 1428-1453 р.р.

Учитель історії: Облога р Орлеана.

Учитель математики: В какомгоду сталася «Облога р Орлеана», ми дізнаємося, виконавши дії:

(1428 г.)

(Слайд 37) Учитель історії: Перелом у ході війни. Жанна Д'Арк. 1429 р
(Слайд 38) 1431 р Страта Жанни д 'Арк.
(Слайд 39) 1453 р Вигнання англійців, але англійці зберегли порт Кале. Англійці втратили майже всі володіння у Франції.

Організовується робота з питань:

- У чому причини перемог англійців в основних битвах?
- Як змінився хід війни з появою Жанни д 'Арк?
- Який подвиг зробила Жанни д 'Арк?

підсумки війни

Спираючись на знання, отримані в ході уроку, учні визначають підсумки війни.

V. Підсумки уроку

Учитель звертає увагу учнів на питання, записані на дошці на початку уроку
(Цілепокладання).

- Чи зможете ви тепер відповісти на ці питання?

Учитель уважно вислуховує відповіді по кожному питанню. Звертає увагу учнів на ті питання, які викликали утруднення при підведенні підсумків уроку. На них учні повинні звернути особливу увагу при підготовці домашнього завдання.

VI. Домашнє завдання: п.19.Подготовіть повідомлення про Жанни д 'Арк. З математики: п. 17 № 617, 621

Використовувана література:

  1. Історія середніх віків: підручник для 6 кл. загальноосвіт. установ / О.В. Агібалова, Г.М. Донський; під. ред. А.А. Сванідзе. - 14-е изд. - М .: Просвещение, 2007 р
  2. Інтернет ресурси
Поділитися ...