Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Урок по темі: "Розвиток ремесел, торгівлі і сільського господарства в 11-12 століттях"





Скачати 19.1 Kb.
Дата конвертації 27.02.2018
Розмір 19.1 Kb.

Клас: 7

Предмет: історія Казахстану Дата__

Тема: Розвиток ремесел, торгівлі і сільського господарства в 11-12 століттях

Мета: знають як розвивалося ремісництво, промисли, торгівля і сільське господарство в 11-13 століттях; як в процесі розвитку торгівлі зверталися гроші, багата хліборобська культура

Тип уроку: комбінований

  1. Організаційний момент. Привітання на 3-ех мовах

  2. Актуалізація знань. тест

1.Сколько міст було на території Казахстану в другій половині середньовіччя?

А) 30 Б) 37

В) 35 Г) 73

2.Какой з перерахованих міст був площею понад 30 гектарів?

А) Отрар Б) Карнак

В) Бурух Г) Хурлуг

3. Що таке ташнау?

А) кошару Б) санітарно-очисний пристрій

В) піч Г) вогнище

4.Он займали половину кімнати в будинку:

А) ташнау Б) суфи

В) Коржин Г) піч

5. Що було новим елементом в містобудуванні 10-13 століть:

А) спорудження мечетей і східних лазень

Б) спорудження ремісничих майстерень

В) спорудження «будинків-Коржин»

6. У якому місті було знайдено залишки двох східних лазень?

А) в Таразі Б) в Туркестані

В) в Отраре Г) в Жетису

  1. Вивчення нової теми

план

  1. Розвиток різних видів ремесла

  2. Гончарі, склодуви

  3. Ковальська справа

  4. Ювелірна справа

  5. косторізи

  6. Торгівля, грошовий оборот

  7. землеробство

Нагадавши учням з минулих уроків про торговельні зв'язки міст на шляху проходження ВШП, можна поставити запитання: «Через появу якого товару, що користується величезним попитом і чому виник ВШП?», «Які товари вироблялися в інших країнах і користувалися широким попитом по шляху проходження ? ». Учитель звертає увагу на те, що поступово простий обмін перестав влаштовувати людей і вони придумали як товарний еквівалент - гроші. Так під час археологічних розкопок в Ежном і Его-Східному Казахстані були знайдені золоті, срібні, бронзові монети.В містах Іспіджаб, Отрар, Фараб, Тараз були свої монетні двори.Напрімер, шах Хорезма Мухаммед Текеш в 1210 і 1217-1218 рр. карбував свої монети в Отраре.

За наступного питання -розвиток землеробства. Учитель пояснює, що головним показником розвитку міської і осілого культури були тісні зв'язки міських жителів і степових кочевніков.Било розвинене землеробство навколо міст Отрар, Туркестан, Сауран, Іспіджаб і ін, які забезпечували городян усіма необхідними сільськогосподарськими продуктами. Разом з тим міста в основному засновували на берегах річок. За підрахунками вчених по берегах річок Чу в середні століття оброблялися землі на площі в 700 м2.

З таких питань вчитель пропонує учням попрацювати самостійно з стор. Підручника 78-80, заповнивши таблицю:

Ремесла в 11-13 століттях

види ремесла

виготовлені вироби

Місцезнаходження в ході археологічних розкопок

гончарне виробництво



виробництво скла



Ковальська справа



ювелірне ремесло



Обробка кістки







  1. закріплення

Питання в кінці параграфа

  1. Домашнє завдання. Прочитати параграф, зробити тест з 7 питань















































1.Сколько міст було на території Казахстану в другій половині середньовіччя?

А) 30 Б) 37

В) 35 Г) 73

2.Какой з перерахованих міст був площею понад 30 гектарів?

А) Отрар Б) Карнак

В) Бурух Г) Хурлуг

3. Що таке ташнау?

А) кошару Б) санітарно-очисний пристрій

В) піч Г) вогнище

4.Он займали половину кімнати в будинку:

А) ташнау Б) суфи

В) Коржин Г) піч

5. Що було новим елементом в містобудуванні 10-13 століть:

А) спорудження мечетей і східних лазень

Б) спорудження ремісничих майстерень

В) спорудження «будинків-Коржин»

6. У якому місті було знайдено залишки двох східних лазень?

А) в Таразі Б) в Туркестані

В) в Отраре Г) в Жетису

1.Сколько міст було на території Казахстану в другій половині середньовіччя?

А) 30 Б) 37

В) 35 Г) 73

2.Какой з перерахованих міст був площею понад 30 гектарів?

А) Отрар Б) Карнак

В) Бурух Г) Хурлуг

3. Що таке ташнау?

А) кошару Б) санітарно-очисний пристрій

В) піч Г) вогнище

4.Он займали половину кімнати в будинку:

А) ташнау Б) суфи

В) Коржин Г) піч

5. Що було новим елементом в містобудуванні 10-13 століть:

А) спорудження мечетей і східних лазень

Б) спорудження ремісничих майстерень

В) спорудження «будинків-Коржин»

6.В якому місті було знайдено залишки двох східних лазень?

А) в Таразі Б) в Туркестані

В) в Отраре Г) в Жетису



1.Сколько міст було на території Казахстану в другій половині середньовіччя?

А) 30 Б) 37

В) 35 Г) 73

2.Какой з перерахованих міст був площею понад 30 гектарів?

А) Отрар Б) Карнак

В) Бурух Г) Хурлуг

3. Що таке ташнау?

А) кошару Б) санітарно-очисний пристрій

В) піч Г) вогнище

4.Он займали половину кімнати в будинку:

А) ташнау Б) суфи

В) Коржин Г) піч

5. Що було новим елементом в містобудуванні 10-13 століть:

А) спорудження мечетей і східних лазень

Б) спорудження ремісничих майстерень

В) спорудження «будинків-Коржин»

6. У якому місті було знайдено залишки двох східних лазень?

А) в Таразі Б) в Туркестані

В) в Отраре Г) в Жетису





Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія

опис:

Учні познайомляться з розвитком ремісництва, промислів, торгівлі та сільському господарстві в 11-13 століттях.

У розробці уроків заплановані різні завдання: тести, для подальшої мотивації до уроку запланована індивідуальна робота з текстом підручника, де учні самостійно заповнюють таблицю.