Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект уроку з історії на тему "Війни Риму з Карфагеном" (5 клас)





Скачати 14.34 Kb.
Дата конвертації 12.12.2017
Розмір 14.34 Kb.

Конспект уроку з історії Стародавнього світу

Урок проводиться в 6 У класі

10.04.13

Підготував вчитель історії Ничипорук Ю. В.

Тема: Війни Риму з Карфагеном

Мета уроку: Підвести учнів до розуміння причин, характеру війни Риму з Карфагеном.

Продовжити формування умінь працювати з історичною картою, самостійно складати розповідь, робити відгук на відповіді однокласників, самооцінку, виділяти головне з розповіді вчителя, працювати з додатковими джерелами.

Дати уявлення про пунічних війнах і їх результати.

Основний зміст: Пунічні війни. Похід Ганнібала. Фабій Максим. Сципіон Африканський.

Особистість в історії: Ганнібал. Фабій Максим. Сципіон Африканський.

Обладнання уроку: карта «війна Риму з Карфагеном», картки із завданнями.

Хід уроку:

I Організаційний момент.

II Перевірка знань.

III Вступна бесіда

IV Вивчення нової теми.

V Закріплення.

VI Домашнє завдання.

VII Підсумки уроку оцінки.

I Організаційний момент. Ми зробимо захоплюючу подорож по теплому Середземному морю і дізнаємося, що відбувалося в історії Держави Стародавній Рим.

Гра «Подорож по островах». Вирушаємо на 2 кораблях на одному червоному кораблі попливе команда «?»; на іншому, синьому кораблі - команда «?» Нам треба відвідати всі острови, виконати завдання, і дістатися до острова зі скарбами. Подивимося, хто вперед і правильно впоратися з завданнями того острів зі скарбами і дістанеться. Кожному вручається маршрутний лист. (За кожне виконане завдання кораблики пересуваються по морю)

II Перевірка знань.

Завдання №1 Відповісти на тестові питання

ВИНИКНЕННЯ Риму

Місто Рим виник в Італії на лівому березі річки:

а) Нілу: б) Тигра; в) Тібру; г) Євфрату.

2. Особливостями природно-кліматичних умов Італії є:

а) високі гори і родючі рівнини;

б) дрібні річки; в) кам'янисті грунту.

3. На якому півострові виникло місто Рим:

а) Апеннінському; б) Балканському; в) Кримському.

4. Якою мовою говорили римляни:

а) українському; б) грецькому; в) латинською; г) італійському.

5. Як звали легендарного засновника міста Рим:

а) Рем; б) Рим; в) Ромул.

6. В якому році Ромул заснував місто Рим:

а) ще не заснував; б) 753 г до н. е .; в) 253 г н. е .; г) 500 г до н. е.

7. Як звали брата-близнюка Ромула:

а) Рим; б) Рем; в) Ей ти! г) Рей

8. Хто, за легендою, вигодував близнюків Ромула і Рема:

а мама; б) тигриця; в) вовчиця; г) народилися дорослими.

9. На скількох пагорбах побудований місто Рим:

а) на одному; б) на трьох; в) на семи; г) там немає пагорбів.

10. Уздовж усього Апеннінського півострова простягнулися гори, як вони називаються:

а) Кримські гори; б) Альпи; в) Кордильєри; г) Апенніни.


Вписати в клітинки букви і цифри правильних відповідей

Відповіді: 1 в; 2 а,; 3 а; 4 в; 5 в; 6 б; 7 б; 8 в; 9 в; 10 р



завдання

умови


Заданіе№1

Відповісти на тестові завдання

Вписати в цю клітку букви і цифри правильних відповідей


Заданіе№2

Робота з картою


На стор. 200 знайти на карті:

місто Рим

острів Сицилія

місто Карфаген

Заданіе№3

Робота з підручником


На стор. 209 знайти відповіді на питання:

1) Чому війна між Римом і Карфагеном називається Пунічної?

2) Яка причина початку Першої Пунічної війни?

Заданіе№4

аналіз затвердження

«Римська армія складалася з громадян Риму, а армія Карфагена з найманців з різних країн».

Знайти позитивні і негативні (для кожної сторони) риси складу цих армій.

Заданіе№5

Відповісти на питання

На стор. 209 - 210 знайти відповідь на питання:

чим закінчилося перша битва Рима і Карфагена?

Як закінчилася Перша Пунічна війна?

Як вийшло, що війна закінчилася саме так?

Заданіе№6

Робота з джерелом

Виписати причини початку Другої Пунічної війни і її хід.

Заданіе№7

Робота з підручником

На стор. 211 знайти відповіді на питання:

Чим закінчилася Друга Пунічна війна?


Заданіе№8


На стор. 211 знайти відповіді на питання:

1) Які вимоги пред'явив Рим Карфагену?




Закріплення.

Закріплення відповісти на питання

1-Хто був головний суперник римлян в Східному Середземномор'ї?

2 Як римляни називали карфагенян?

3 Як звали полководця карфагенян?

VII Підсумки уроку, рефлексія.

рефлексія

1. Що нового я дізнався (а) на сьогоднішньому уроці? _________________________________________

2. Чому я навчився (лась)? ______________________________________________________________

3.Чего я досяг (ла)? __________________________________________________________________

Ми добралися до острова. Як він називається? Про який острові сьогодні дізналися? (Сицилія)

Скринька відкриває команда переможців

Що для нас зараз є головним багатством в житті для учнів-(Знання) Ось ви і заробили головний скарб.

VI Домашнє завдання.

Опрацювати параграф 39.

Підготувати розповідь про загибель Карфагена.

Підготувати доповідь про Ганнібала, його поході через Альпи.

3


Щоб завантажити матеріал, введіть свій email, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас email-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Конспект уроку з історії Стародавнього світу

Урок проводиться в 5классе

Підготував вчитель історії Ничипорук Ю. В.

Тема: Війни Риму з Карфагеном

Мета уроку: Підвести учнів до розуміння причин, характеру війни Риму з Карфагеном.

Продовжити формування умінь працювати з історичною картою, самостійно складати розповідь, робити відгук на відповіді однокласників, самооцінку, виділяти головне з розповіді вчителя, працювати з додатковими джерелами.

Дати уявлення про пунічних війнах і їх результати.

Основний зміст: Пунічні війни. Похід Ганнібала. Фабій Максим. Сципіон Африканський.

Особистість в історії: Ганнібал. Фабій Максим. Сципіон Африканський.

Обладнання уроку: карта «війна Риму з Карфагеном», картки із завданнями.

Хід уроку:

I Організаційний момент.

II Перевірка знань.

III Вступна бесіда

IV Вивчення нової теми.

V Закріплення.

VI Домашнє завдання.

VII Підсумки уроку оцінки.

I Організаційний момент. Ми зробимо захоплюючу подорож по теплому Середземному морю і дізнаємося, що відбувалося в історії Держави Стародавній Рим.

Гра «Подорож по островах». Вирушаємо на 2 кораблях на одному червоному кораблі попливе команда «?»; на іншому, синьому кораблі - команда «?» Нам треба відвідати всі острови, виконати завдання, і дістатися до острова зі скарбами. Подивимося, хто вперед і правильно впоратися з завданнями того острів зі скарбами і дістанеться. Кожному вручається маршрутний лист. (За кожне виконане завдання кораблики пересуваються по морю)

II Перевірка знань.

Завдання №1 Відповісти на тестові питання

ВИНИКНЕННЯ Риму

Місто Рим виник в Італії на лівому березі річки:

а) Нілу: б) Тигра; в) Тібру; г) Євфрату.

2. Особливостями природно-кліматичних умов Італії є:

а) високі гори і родючі рівнини;

б) дрібні річки; в) кам'янисті грунту.

3. На якому півострові виникло місто Рим:

а) Апеннінському; б) Балканському; в) Кримському.

4. Якою мовою говорили римляни:

а) українському; б) грецькому; в) латинською; г) італійському.

5. Як звали легендарного засновника міста Рим:

а) Рем; б) Рим; в) Ромул.

6. В якому році Ромул заснував місто Рим:

а) ще не заснував; б) 753 г до н. е .; в) 253 г н. е .; г) 500 г до н. е.

7. Як звали брата-близнюка Ромула:

а) Рим; б) Рем; в) Ей ти! г) Рей

8. Хто, за легендою, вигодував близнюків Ромула і Рема:

а мама; б) тигриця; в) вовчиця; г) народилися дорослими.

9. На скількох пагорбах побудований місто Рим:

а) на одному; б) на трьох; в) на семи; г) там немає пагорбів.

10. Уздовж усього Апеннінського півострова простягнулися гори, як вони називаються:

а) Кримські гори; б) Альпи; в) Кордильєри; г) Апенніни.

Вписати в клітинки букви і цифри правильних відповідей

Відповіді: 1 в; 2 а,; 3 а; 4 в; 5 в; 6 б; 7 б; 8 в; 9 в; 10 р

завдання

умови

Заданіе№1

Відповісти на тестові завдання

Вписати в цю клітку букви і цифри правильних відповідей

Заданіе№2

Робота з картою

На стор. 200 знайти на карті:

місто Рим

острів Сицилія

місто Карфаген

Заданіе№3

Робота з підручником

На стор. 209 знайти відповіді на питання:

1) Чому війна між Римом і Карфагеном називається Пунічної?

2) Яка причина початку Першої Пунічної війни?

Заданіе№4

аналіз затвердження

«Римська армія складалася з громадян Риму, а армія Карфагена з найманців з різних країн».

Знайти позитивні і негативні (для кожної сторони) риси складу цих армій.

Заданіе№5

Відповісти на питання

На стор. 209 - 210 знайти відповідь на питання:

чим закінчилося перша битва Рима і Карфагена?

Як закінчилася Перша Пунічна війна?

Як вийшло, що війна закінчилася саме так?

Заданіе№6

Робота з джерелом

Виписати причини початку Другої Пунічної війни і її хід.

Заданіе№7

Робота з підручником

На стор. 211 знайти відповіді на питання:

Чим закінчилася Друга Пунічна війна?

Заданіе№8

На стор. 211 знайти відповіді на питання:

1) Які вимоги пред'явив Рим Карфагену?

Закріплення.

Закріплення відповісти на питання

1-Хто був головний суперник римлян в Східному Середземномор'ї?

2 Як римляни називали карфагенян?

3 Як звали полководця карфагенян?

VII Підсумки уроку, рефлексія.

рефлексія

1. Що нового я дізнався (а) на сьогоднішньому уроці? _________________________________________

2. Чому я навчився (лась)? ______________________________________________________________

3.Чего я досяг (ла)? __________________________________________________________________

Ми добралися до острова. Як він називається? Про який острові сьогодні дізналися? (Сицилія)

Скринька відкриває команда переможців

Що для нас зараз є головним багатством в житті для учнів-(Знання) Ось ви і заробили головний скарб.

VI Домашнє завдання.

Опрацювати параграф 39.

Підготувати розповідь про загибель Карфагена.

Підготувати доповідь про Ганнібала, його поході через Альпи.