План-конспект інтегрованого уроку
історії та англійської мови на тему:
«Тегеранська конференція 1943 року й її значення»
Клас: 9 а
Тема: «Тегеранська конференція 1943р. і її значення »
Тип уроку: інтегрований урок
Мета: показати значимість союзницьких відносин країн антигітлерівської коаліції в роки Другої світової війни для досягнення перемоги над Німеччиною; занурення учнів в мовну атмосферу проведеної в Тегерані конференції.
завдання:
-
Освітня: познайомити учнів з учасниками, змістом і основними рішеннями Тегеранської конференції.
дати
імена
поняття
28 листопада - 1 грудня 1943р.
У. Черчілль
Ф. Рузвельт
І.В. Сталін
конференція
декларація
-
Виховна: виховання толерантного ставлення до внеску країн-учасниць антигітлерівської коаліції в боротьбі з нацистською Німеччиною.
-
розвиваюча:
Обладнання уроку: ПК з виходом в інтернет, мультимедійний проектор, роздатковий матеріал (схема-опора, додатки № 1, 1а, 2, 3), комп'ютерна презентація, відеоролик англійською мовою «Тегеранська конференція».
Хід уроку:
Хід уроку:
діяльність учителя
діяльність учнів
I. Ввідно-мотиваційна частина.
(2 хвилини)
Учитель історії, вчитель англійської мови: Привітання учнів російською та англійською мовою.
Перевірка готовності до уроку.
Вчитель історії:
Хлопці, протягом попередніх 4-х уроків ми з вами знайомилися з подіями Другої світової війни. Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчення цієї теми. Ви зможете оцінити внесок союзників СРСР в розгром нацистської Німеччини через знайомство зі змістом і рішеннями дипломатичної конференції, що відбулася в Тегерані в 1943 році. Щоб ви краще змогли відчути атмосферу тих важливих переговорів, ми вирішили занурити вас в ту мовну середу, в якій вони проходили. Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку: «Тегеранська конференція 1943 року й її значення». Головне, що ви повинні запам'ятати на сьогоднішньому уроці - які рішення були прийняті на Тегеранської конференції і яке її значення в історії Другої світової війни. Подивіться на дошку і ознайомтеся з планом уроку. Зверніть увагу на схеми-опори, що лежать у вас на столі. Ви повинні будете по ходу уроку, слухаючи пояснення вчителя і виконуючи запропоновані завдання, заповнювати їх відсутньої інформацією. У вас є питання? Тоді почнемо.
Вітають вчителів стоячи.
Перевіряють готовність до уроку.
Сідають. слухають мотивацію. Знайомляться з планом уроку.
II. Вивчення нового матеріалу з поетапним закріпленням
(34 хвилини)
Учитель історії: Отже, на минулому уроці ви дізналися про те, що корінний перелом у Другій світовій війні було досягнуто завдяки зусиллям всіх країн антигітлерівської коаліції. Перемоги радянського народу у Сталінградській і Курській битві були підтримані перемогами англійців і американців у битві біля Ель-Аламейна і битві за атол Мідуей. Однак перемоги радянських військ були набагато масштабніше і голосніше, ніж перемоги наших союзників.
Після Курської дуги Сталін виголосив, здавалося б, мало примітні слова: «Ми зробимо це самі!», - маючи на увазі розгром Німеччини. Саме тоді західна машина заворушилася, і Франклін Рузвельт запропонував почати переговори про координацію подальших військових дій СРСР, США і Великобританії, щоб не залишитися осторонь від перемоги над Гітлером.
Таким чином, Тегеранська конференція була своєрідним актом визнання сили і непорушності радянського народу.
Зустріч країн антигітлерівської коаліції в Тегерані стала подією грандіозним і епохальним, найбільш очікуваним і в той же час самим загадковим, оповитий аурою секретності.
Американські історики досі вважають Тегеранську конференцію вищим проявом дипломатичного мистецтва. У Радянському Союзі навіть було знято багатосерійний фільм, присвячений цим подіям і отримав однойменну назву «Тегеран - 43»; музику з цієї кінострічки ви сьогодні зможете почути.
Давайте подивимося, а як же все починалося?
Вчитель англійської мови (мова вчителя НЕ дублюється на російською мовою): From the 28th of November till the 1 st of December in 1 943 in the capital of Iran Tehran there was a conferencing between the leaders of three countries : Great Britain, the USA and the USSR. The representatives of military staffs also took place there . The questions of future tactics of war actions and after war peace regulation were discussed there .
(З 28 листопада по 1 грудня 1943 року в столиці Ірану Тегерані відбулася конференція глав трьох держав: Великобританії, США і СРСР. У конференції також взяли участь військові радники і представники військових штабів. На зустрічі обговорювалися питання тактики майбутніх військових дій і створення системи післявоєнного мирного врегулювання.)
Pre - listening activity:
Now you are going to watch on - line video about this conferencing. Your task is to answer the following questions:
-
What leaders were there at Tehran conferencing?
-
What gift was given to the Soviet people?
-
For what did the Russians receive such a present ?
Look at your sheets of paper. Here you should write the answers to the questions . You will have 3 minutes. Is everything clear for you? (Зараз ви маєте переглянути он-лайн відео про Тегеранської конференції. Після цього ви повинні будете відповісти на наступні питання:
-
Назвіть прізвища глав держав, які брали участь в конференції.
-
Який подарунок був зроблений радянським людям на конференції?
-
За які заслуги цей подарунок був вручений радянському народові?
Подивіться на бланки, які лежать перед вами. Після перегляду відео ви повинні будете в них письмово відповісти на питання. У вас буде 3 хвилини. Вам все зрозуміло?)
(на розсуд вчителя учням даються завдання з різним рівнем складності: см. додатки № 1 і 1а)
Video on - line. (2,5 min.)
Post - listening. (Перевірка самостійної роботи учнів)
Учитель історії: Хлопці, ви тільки що дізналися, хто брав участь в Тегеранської конференції. Запишіть до відповідного блоку схеми-опори глав делегацій учасників Тегеранської конференції і назви держав, які вони представляють. На цю роботу у вас 1 хвилина.
У Тегерані відбулася перша зустріч «Великої Трійки», на якій вирішувалися долі мільйонів людей, майбутнє світу. У столиці Ірану були створені максимально сприятливі умови для успішного проведення цих переговорів. Робилися безпрецедентні заходи безпеки, тому що стало відомо про те, що керівництво Третього рейху доручив начальнику секретної служби Отто Скорцені організувати замах на Сталіна, Черчілля і Рузвельта. На щастя, задуми Гітлера вчасно були розкриті, всі німецькі агенти в Тегерані (а їх було близько 400) були заарештовані. Проте, в цілях безпеки в іранській столиці президент США зупинився над своєму посольстві, а в радянському, яке знаходилося навпроти британського. Між посольствами створили брезентовий коридор, щоб переміщення лідерів не було видно ззовні. Створений таким чином дипломатичний комплекс оточили трьома кільцями піхоти і танків. На три дні конференції місто було повністю блокований військами і спецслужбами. У Тегерані призупинили діяльність всіх ЗМІ, відключили телефон, телеграф і радіозв'язок. Навіть сім'ї радянських дипломатів були тимчасово «евакуйовані» із зони майбутніх переговорів.
Протягом конференції було проведено 4 засідання глав держав і 1 нараду військових представників. На першому засіданні конференції глав урядів США, Великобританії і СРСР була позначена мета скликання конференції. Фрагмент цієї зустрічі ви зможете побачити зараз в інсценуванні, яку покажуть ваші однокласники.
Проблемне завдання: Яку мету ставили перед собою лідери СРСР, США і Великобританії, зустрічаючись в Тегерані?
Інсценування зустрічі глав «Великої Трійки» на першому засіданні Тегеранської конференції (з синхронним перекладом).
Перевірка виконання проблемного завдання.
Учитель історії: Хлопці, зараз ви дізнаєтеся про те, які питання обговорювалися на Тегеранській конференції. По ходу моєї розповіді ви повинні будете заповнити блок «Обговорювані питання» у вашій схемі-опорі.
Головне місце в роботі Тегеранської конференції зайняло узгодження планів військових дій союзників. Оскільки всі учасники добре розуміли, що основний тягар війни лягла на радянський народ, одним з центральних було питання про відкриття другого фронту в Європі з метою розосередження сил Німеччини на двох напрямках. Було домовлено, що другий фронт буде відкритий на півночі Франції в травні 1944.
На конференції також обговорювалося питання про майбутнє Німеччини.Рузвельт і Сталін висловилися на користь роздроблення Німеччини на дрібні держави з тим, щоб виключити відродження німецького експансіонізму. Остаточного рішення з цього питання, однак, прийнято не було.
Болючим на конференції і спірним для радянсько-британських відносин було питання про Польщу. У. Черчілль висловив думку про те, що Польщу необхідно зберегти як сильної незалежної держави, тому істотне скорочення території цієї країни було б небажаним. Однак Сталін твердо позначив, що східна радянсько-польський кордон мав проходити по лінії, встановленій у вересні 1939, а це означало відторгнення у Польщі українських і білоруських земель. Черчілль пішов на компроміс, розуміючи, що Сталін не поступиться: він висловив думку про те, що Польща після перемоги над Гітлером зможе отримати частину німецької території, що послужить для неї своєрідною компенсацією.
На конференції була зроблена заявка на те, що післявоєнний світ управлятиметься чотирма державами (СРСР, США, Англія, Франція), що діють під егідою нової міжнародної організації. Йшлося про створення ООН.
У висновку Сталін дав обіцянку про вступ СРСР у війну проти Японії після поразки Німеччини.
Висновок: Отже, на Тегеранській конференції обговорювалися 4 головних питання:
-
-
про відкриття другого фронту;
-
про майбутнє Німеччини;
-
про встановлення радянсько-польського кордону;
-
про післявоєнний устрій світу і створенні ООН.
Результатом роботи конференції стало підписання ряду документів. Ірина В'ячеславівна зараз вас познайомить з одним з них.
Вчитель англійської мови:
At Tehran conferencing the Declaration of three nations was signed . Now you are going to study this document. You will work in groups of five. In your sheets of paper № 2 you are given the Russian variant of this document . Every group has its extract of the Declaration of three nations . You are to make up the English translation of this document (sheets of paper № 3). You have 3 minutes. (На тегеранській конференції була прийнята Декларація трьох держав. Зі змістом цього міжнародного документа ви зараз познайомитеся самостійно. Ви будете працювати в групах з п'яти чоловік. Кожна група отримує свій уривок Декларації трьох держав. У додатку № 2 міститься російський варіант даного документа. В ході роботи вам необхідно з окремих частин скласти англійський аналог цього тексту, що міститься в додатку № 3. На виконання завдання у вас є 3 хвилини.)
And now let's join all the parts of this Declaration together.
One representative from each group is welcomed to the blackboard . Please stand up according to the number of your group . Now read your extract in English. (А тепер давайте з'єднаємо воєдино частини Декларації. Ми запрошуємо по одному представнику від групи до дошки. Встаньте поруч один з одним відповідно до номером вашої групи. А тепер прочитайте складений вами фрагмент англійською мовою.)
Физкультминутка для очей
Учитель історії: Декларація трьох держав, з текстом якої ви зараз познайомилися, була не єдиним документом, підписаним на Тегеранській конференції. Зараз ви маєте, використовуючи можливості Інтернету, відповісти на питання: Які ще угоди були прийняті на зустрічі «Великої Трійки» в Тегерані.
Інструкція: Ви будете працювати в парах. Вам необхідно пройти до комп'ютерів і увійти на сайт електронної бібліотеки Адреса сайту ви можете бачити на екрані. Ви повинні будете знайти інформацію про військових рішеннях, прийнятих на Тегеранській конференції та коротко виписати ці рішення в схему-опору. На роботу вам відводиться 5 хвилин.
Перевірка самостійної роботи учнів.
висновок:
Отже, значення Тегеранської конференції важко переоцінити: вона поклала початок тісній співпраці країн «Великої трійки», показала можливість військового і політичного співробітництва держав з різним суспільним ладом у вирішенні міжнародних проблем. Були узгоджені плани військових дій проти Німеччини, що дозволило вести координовану боротьбу проти такого сильного супротивника, як Гітлер і здобути перемогу в цій боротьбі.
На згадку про цю значущою зустрічі країн «Великої Трійки» за проектом ізраїльського скульптора Ф. Майслера в 2008 споруджений пам'ятник. Відкрито пам'ятник був 11 травня 2008 року письменником і засновником фонду «Борги наші» Едвардом Радзинським. Копії цього пам'ятника будуть піднесені керівникам США і Великобританії як пам'ять про події Другої світової війни. Ця подія ще раз свідчить про важливість дипломатичного співробітництва країн антигітлерівської коаліції для досягнення загальної перемоги над нацистською Німеччиною.
Хлопці слухають пояснення вчителя, отримують завдання з різним рівнем складності
(див. додаток 1 і додаток 1а).
Учні дивляться відеоролик про Тегеранської конференції, відповідають на запропоновані питання.
зразкові відповіді учнів:
-
The President of the United States ROOSEVELT, the Prime Minister of Great Britain CHU RCHILL, and the Premier of the Soviet Union STALIN were at that conferencing.
-
A sword was given as a gift to the Soviet people .
-
Our people were given this gift for their heroic victory at Stalingrad .
Заповнюють перший блок схеми-опори.
Слухають вчителя, дивляться сценку.
6 учнів показують сценку, виконують такі ролі: Рузвельт, Черчілль, Сталін, 3 перекладача.
Roosevelt: «Being the youngest from the leaders presented here, let me speak the first. I want to make sure all the members of our new family gathered at this conferencing that we have the only purpose -to win in this war as soon as possible . I want to tell some words about the procedure of this conferencing . We are not going to publish anything said here , but we shall treat each other as friends open and sincere . I think our meeting will be successful and three nations united in the process at the present war will make the connection between themselves better and will create necessary prerequisites for close cooperation of future generations .
Before starting our work I`d like to know if Mr. Churchill wants to tell some words about the importance of this meeting for our mankind »
Churchill: «This is the greatest concentration of world forces we have ever had in the history of mankind . We are to decide the problem of the end of this war , the victory and the future of mankind. I pray for our possibility to have a great chance to serve mankind »
Roosevelt: «Maybe Marshal Stalin wants to say something?»
Stalin: «Greeting the representatives of three countries at this conferencing , I`d like to mention some remarks. I think that our history indulges us .I gave us power and good opportunities . I hope we shall do our best to use this power given by our people in cooperation and in full measure . And now let `s start working»
Рузвельт. Як наймолодший з присутніх тут голів урядів, я хотів би дозволити собі висловитися першим. Я хочу запевнити членів нової сім'ї - присутніх за цим столом членів справжньою конференції - в тому, що ми всі зібралися тут з однією метою, з метою виграти війну якомога швидше.
Я хочу сказати ще кілька слів про ведення конференції. Ми не маємо наміру опубліковувати нічого з того, що буде тут говориться, але ми будемо звертатися один до одного, як друзі, відкрито і відверто. Я думаю, що ця нарада буде успішним і що три нації, що об'єдналися в процесі нинішньої війни, зміцнять зв'язки між собою і створять передумови для тісної співпраці майбутніх поколінь.
Перш ніж перейти до роботи, я хотів би знати, чи не бажає пан Черчілль сказати кілька загальних слів про важливість цієї зустрічі, про те, що означає ця зустріч для людства.
Черчілль. Це - найбільша концентрація світових сил, яка коли-небудь була в історії людства. У наших руках вирішення питання про скорочення термінів війни, про завоювання перемоги, про майбутню долю людства. Я молюся за те, щоб ми були гідні чудовою можливості, що нам дана богом, - можливості служити людству.
Рузвельт.Може бути, маршал Сталін хоче що-небудь сказати?
Сталін. Вітаючи конференцію представників трьох урядів, я хотів би зробити кілька зауважень. Я думаю, що історія нас балує. Вона дала нам в руки дуже великі сили і дуже великі можливості. Я сподіваюся, що ми вживемо всіх заходів до того, щоб на цій нараді в належній мірі, в рамках співпраці, використовувати ту силу і владу, які нам вручили наші народи. А тепер давайте приступимо до роботи.
Учні відповідають на поставлене перед інсценуванням питання.
Слухають вчителя, заповнюють схему.
Слухають інструкцію, вивчають зміст додатків № 2 та 3, виконують завдання вчителя в групах з 5 чоловік.
До дошки виходять по одному представнику від кожної групи і зачитують «зібраний» з окремих фраз текст.
Виконують фізкультхвилинки для очей
Слухають інструкцію, переходять до комп'ютерів, працюють в парах з інтернет-ресурсами (електронна бібліотека: www.hist.msu.ru/ER/Etext/
War_Conf / tehran10.htm).
Зразкові відповіді учнів:
Військові рішення Тегеранської конференції:
1. Надання допомоги партизанам в Югославії постачанням і спорядженням в можливо більшому розмірі;
2. Відкриття другого фронту відбудеться в травні 1944 року на півдні Франції;
3. Рішення про узгодження дій військових штабів трьох держав щодо майбутніх операцій в Європі.
Документи, підписані на конференції:
Декларація трьох держав про Іран.
III. Закріплення. (4 хвилини)
Учитель історії: Хлопці, протягом уроку ви заповнювали схему-опору «Тегеранська конференція». Давайте перевіримо результати вашої роботи.
Подивіться на заповнений варіант схеми на екрані і звірте з ним ваші записи, при необхідності зробіть доповнення.
учитель англійського мови: Now try to tell us about the importance of the Tehran conferencing in English . (А тепер спробуйте англійською мовою розповісти про значення Тегеранської конференції.)
Хлопці представляють свої варіант заповнення схеми, а потім звіряють свої записи зі зразком на екрані.
Кажуть про значення Тегеранської конференції англійською мовою.
IV. Домашнє завдання.
(2 хвилини)
Хлопці, вдома ви продовжите роботу по даній темі. Запишіть домашнє завдання:
-
-
скласти коротке повідомлення про подальші конференціях країн антигітлерівської коаліції;
-
індивідуальне завдання для 5 учнів: знайти тексти статей про Тегеранської конференції, опублікованих в 1943р .;
-
скласти переклад схеми-опори на англійській мові.
Записують домашнє завдання.
IV. Рефлексія, підведення підсумків уроку.
(3 хвилини)
Вчитель історії:
Чи цікаво вам було на даному уроці? Чи допомогло вам у сприйнятті нової теми використання занурення в іншу мовну середу?
Виставляння оцінок учням. Підведення підсумків уроку російською та англійською мовами.
Слухають вчителів, відповідають на питання.