Всесвітня історія
Клас 8 Дата _____________
Тема: Японія
Мета: Ознайомити учнів з соціально-економічним і політичним становищем Японії
Завдання: Освітня: Розкрити події зовнішньої політики сьогунату Токугави
Розвиваюча: Формування навичок роботи з джерелами, виклад власних позицій, робота над розвитком свідомої роботи.
Виховна: Виховати інтерес до розвитку історії
Тип уроку: традиційний
Наочні посібники: Політична карта світу
Час: 45 хв.
Хід уроку
-
організаційний момент
-
Перевірка знань отриманих на попередніх заняттях
-
Міні тест (для перевірки ДЗ)
-
Завдання №2 (додається)
-
Повідомлення мети і теми заняття.
план
-
Соціально-політичне становище Японії в 17 столітті
-
Зовнішня політика сьогунату.
-
Розвиток літератури, театру, архітектури та релігії.
-
Усне повідомлення вчителя.
На початку 17 столітті влада в Японії належала (воєначальнику) сегуну Токугава Іеясу. Японський імператор (мікадо). Сегунской влада від батька до сина. У поч 17в чисельність населення досягала 18 млн чоловік, 260 князівств, 80% населення займалося с / г. найбагатшим був рід Токугава.
Столиця країни г. Едо (Токіо) - резиденція сьогунів. Встановлено військовий порядок.
«Сі-но-ко-се»
Самураі- сі Станова система Селяни- але
(Найбагатші верстви населеія)
Ремесленнікі- до
Торговці - се багаті феодали дайме
Аристократич оточення імператора-Куге
Імператор в той час жив в стародавній столиці Кіото (просто царював, релігія його синтоїзм). Фактично влада в руках сьогунів.
Кр міста: Едо, Осака, Кіото, Нагоя, Нагасакі, Хаката. Династія Токугава налагоджувала відносини з іноземцями, потребуючи їх знаннях, методі виробництва зброї.
У 1614г указ, що забороняє приймати іноземну віру, в зв'язку з місіонерською діяльністю європейців. Японцям не можна було виїжджати за межі країни. Жителі м Симабара, сповідатися християнство в 1637г виступили п / в політики Токугава. В рез-ті сьогун оголосив Японію закритою від іноземців. У 1637г з країни б / вигнані португальці і іспанці.
Сегунат вів політику «закритих дверей» щоб тримати в покорі весь народ, захищати від повстань і набігів іноземців. Так було до 19в. Однак японці постійно стежили за нововведеннями як у Китаї, так і в зап країнах. Привозили багато європейської наукової літератури. Культура досягла свого розквіту в 17-18 ст. Створювалися твори, прикладне мистецтво, живопис.
-
Повідомлення учнів (доповіді про культуру Японії).
-
Усне повідомлення вчителя по розділу «Релігія».
Сповідували синтоїзм: поклоніння силам природи, віра в духів і богів. Проникали також християнство і конфуціанство з Китаю. Широко поширилася конфуціанська теорія (гармонія залежить від підпорядкування правителю), кіт проповідував кит філософ Чжу Сі.
Буддизм не був широко поширений. У 18 ст. закриваються всі буддійські храми.
Т.о завдяки такій жорсткій політики, яку вели Сегунат Токугава, Японія вважається країною висхідного сонця, про що не припиняється, пануванні імператорської влади.
-
закріплення
(Історичний диктант з помилками).
-
рефлексія:
-
Хто такий сьогун
-
На які верстви було розділене суспільство при правлінні сьогунату Токугава.
-
Чому сегунат Токугава дотримувався політики «закритих дверей»
-
Які релігії існували в Японії
Домашнє завдання: пр. 10, стор. 85-87 переказ
Оцінки за урок