Світлана Фомічова
Конспект НСД по пізнавальному розвитку з використанням ІКТ з дітьми від 2 до 3 років «Іграшкова історія»
КОНСПЕКТ
Безперервної освітньої діяльності
з дітьми у віці від 2 до 3 років
Тема: «Іграшкова історія»
Використовувані освітні технології:
• здоров'язберігаючих (пальчикова гімнастика, гімнастика для очей)
• технологія співпраці
• інформаційно-комунікативні технології (слайд-шоу)
• ігрові технології
Мета: Формування поняття «великий, маленький».
завдання:
освітні:
• Формувати вміння розрізняти предмети за величиною, відображати в мові результати порівняння;
• Розвивати зорову увагу, загальну і ручну моторику;
• Закріплювати вміння знаходити зображення по силуету.
виховні:
• Активізувати пізнавальні процеси
• Виховувати допитливість.
Розвиваючі:
• Розвивати потребу в мовному спілкуванні, вміння точно виражати свою думку
Обладнання: комп'ютер, мультимедіа, іграшки-матрьошки (велика і маленька, кошики (велика і маленька, кубики різних кольорів і розмірів, дидактична гра «Іграшки їдуть на поїзді».
Попередня робота:
Розгляд з дітьми матрьошок великого і маленького розмірів, промовляння слів «велика матрьошка», «маленька матрьошка».
Тривалість: 10 хвилин.
План заняття:
1. Організаційний момент (пальчикова гімнастика).
2. Основна частина (розглядання матрьошок, рухлива гра, конструювання з кубиків).
3. Заключна частина (показ слайдів). Рефлексія.
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
вихователь:
Всі зібралися? Всі здорові?
Бігати і гратися готові?
Ну, тоді підтягнися.
Чи не зівай і не лінуйся!
До нас сьогодні в гості прийшли матрьошки. Давайте з ними пограємо.
У ліс кошик я беру
І гриби в неї кладу.
Дайте великий матрьошці велику корзину. А маленькой- маленьку. Велика матрьошка знайшла багато грибів, а маленька - один гриб. Покладіть в корзину великий матрьошки багато грибів, покладіть в кошик маленької матрьошки один гриб. (Діти виконують завдання.)
2. Основна частина.
вихователь:
Йшли подружки по доріжці,
Було їх немножечко-
Дві Мотрони, три Матрьошки
І одна матрешечка.
(В. Д. Берестов)
Чим ці матрьошки відрізняються один від одного? (Відповіді дітей.) Покажіть найбільшу матрьошку, найменшу. Давайте для великої матрьошки побудуємо доріжку з великих червоних кубиків, а для маленької - з маленьких червоних кубиків. (Діти виконують завдання). Йшли матрьошки, йшли і прийшли в ліс. А на галявині росли гриби. Вирішили матрьошки зібрати гриби. Взяли кошики. Давайте покажемо, які кошики взяли матрьошки.
3. Заключна частина. Рефлексія.
Вихователь: До нас на поїзді їдуть ще іграшки. (Показ слайда) Подивіться, які іграшки їдуть в цьому вагоні? Знайдіть всі пірамідки. Покажіть велику пірамідку, покажіть маленьку. (Так само про інші іграшки).
Вихователь: Відпочили матрьошки, і пішли танцювати.