Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект НСД з розвитку мовлення «Лісова історія»





Скачати 6.16 Kb.
Дата конвертації 19.10.2018
Розмір 6.16 Kb.

Наталя Трушова
Конспект НСД з розвитку мовлення «Лісова історія»

Конспект НСД з розвитку мовлення в старшій групі.

Тема: «Лісова історія»

Мета: вчити визначати місце звуку в слові і співвідносити зі схемою.

завдання:

-розвивати артикуляційний апарат;

-розвивати дрібну моторику;

-уточніть і закріпити правильну вимову звуків «з» і «с», вчити диференціювати їх на слух;

- вчити підбирати слова до схем відповідно до розташування заданого звуку в слові;

- формувати вміння змінювати іменники у множині за відмінками;

- закріплювати знання геометричних фігур.

Устаткування: светошар, флеш - носій із записом голосу, телевізор, ноутбук, маленькі дзеркала по числу дітей, костюм гномика, об'ємні геометричні фігури з буквами, м'яч.

Хід заняття:

Вихователь: хлопці, сьогодні до нас прийшло багато гостей, давайте з ними привітаємося. Я запросила ще одного незвичайного гостя. Він давно хотів побувати у нас в дитячому саду. Це мій приятель - лісовий гномик. Він чомусь - то затримується. Напевно, він заблукав, а поки він шукає дорогу до нас, я розповім про нього і його сім'ї. Хочете послухати, де живуть ці гномики і чим вони займаються?

Далеко-далеко в лісі є село. У ній живуть добрі і милі гномики. А щоб почути історію далі, мені потрібна ваша допомога. Приготуйте ручки і допоможіть мені розповісти цю історію, повторюючи за мною руху.

(слайд 1)

Пальчикова гімнастика «Жілі- були гномики»

Жили - були гномики,

В чудовому будиночку.

Скласти пальці обох рук трикутником

Папа гном дрова рубав,

Стукати ребром однієї долоні по інший долоні

Син гном їх в будинок носив,

Робити хапальні рухи обома руками

Мама гномик суп варила,

Зробити каструльку обома руками, стуливши їх в кільце

Доча гном його солила.

Імітація руху «Солити»

Гномик бабуся в'язала,

імітація в'язання

Гномик тітонька прала,

Потерти долоні одна об одну

Дід віконця відкривав і всіх в гості запрошував.

А поруч з ними жили сусіди гномики, вони дуже любили квіти, носили червоні ковпачки та жили під великим грибом.

артикуляційна гімнастика

Ці гноми дуже любили дивитися в дзеркала, візьміть собі по дзеркалу і надіньте ковпачки. Ось тепер ви схожі на гномів.

Папа завжди мило посміхався,

Посмішка з закритим ротом

Мама посміхалася широко.

Посмішка, видно зімкнуті зуби

На вулиці іноді лив дощ, і гномики чули його пісеньку.

Діти вимовляють звук «с»

Коли йшов дощ до гномикам під гриб ховався комарик і співав їм свою пісеньку.

Діти вимовляють звук «з»

Він кусав синочка і той сердився і надував щоки.

Діти зображують зле обличчя і надувають щоки

Щоб він не ображався, мама його цілувала,

Діти витягають губи трубочкою

А тато пригощав цукерками, гномик завжди цьому дивувався

Діти роблять здивоване обличчя. Мова впирається то в одну, то в іншу щоку.

Потім все пили чай з варенням і облизувалися.

А де ж затримується наш гість.

Загоряється куля і звучить запис «Здрастуйте хлопці, я гномик Семен, я дуже до вас поспішав, але зла чаклунка мене зачарувала. Допоможіть мені будь-ласка".

(Слайд 2) На екрані з'являється зла чаклунка.

Вихователь: А ось і чаклунка, яка живе в дрімучому лісі.

Вирушимо виручати гномика?

(Слайд 3) Нам належить пройти по дрімучому лісі.

Обговорювання чистоговорки.

Давайте візьмемося один за одного і будемо пробиратися по лісі, кажучи слова спочатку тихо, а потім голосніше і швидше.

Зу-зу-зу-повзу, повзу,

Су-су-су в лісі, в лісі.

Завдання на визначення місця звуку в слові.

А ось і перше завдання на екрані (слайд 4-13).

У гномика Слави багато друзів - звірів з усього світу, чаклунка пропонує нам вибрати звірів, в назві яких є звук «з», «з».

Слова: Слон, заєць, їжак, зубр, вовк, лисиця, утканос, скунс, коза.

(Слайд 14) Чаклунка дає наступне завдання «Визначте місце звуку« з »і« с »в назвах тварин і підберіть відповідну схему».

(Слайд 16-21)

Молодці, хлопці впоралися, можемо рухатися далі в путь! Але щоб нас не зачарувала відьма, прикинемося різними тваринами, яких бачили на картинки.

Динамічна пауза «Змалюй тварина».

Діти згадують тварин, яких бачили на екрані і імітують їх руху і повадки.

(Слайд 22) Вихователь: А ось і знову чаклунка (звертає увагу дітей на екран) і її наступне завдання: вибрати з усіх геометричних фігур тільки куби і скласти слова, що позначають назви тварин, яких ви бачите на екрані (слон, зубр (слайд 23 ).

Гра «Продовж речення»

.Ми впоралися із завданнями, думаю, гномик вже у нас в гостях, пора повертатися в дитячий сад, а щоб веселіше було дорога, пропоную пограти в гру. Я буду розповідати вам історію, і кидати м'яч, той, хто зловить, буде договорювати пропозиції.

У гномика було багато друзів слонів.

На галявинці паслися (слони)

Але гномик не знайшов на галявині кого? (Слонів)

Він ніс подарунки кому? (Слонам)

Біда трапилася з ким? (Зі слонами)

Лісові мешканці розповіли гномик про кого? (Про слонів)

Гномик виручив з біди друзів.

А ось і гномик. Виходить дитина в костюмі гномика, у нього в кошику сині та червоні фішки.

Гномик: Доброго дня, дякую, що чар мене.

рефлексія

Вихователь: давайте розповімо гномик, що ми робили, щоб його зняти чари.

Вихователь пропонує взяти дітям фіщкі (червоні, якщо їм сподобалося пригода, сініе- якщо що-то викликало труднощі).