Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


конспект уроку історії 5 клас Греки і Критяне





Скачати 30.63 Kb.
Дата конвертації 17.10.2018
Розмір 30.63 Kb.

Тема уроку: Найдавніша Греція. Греки і крітяни.

Тип уроку - комбінований

Мета уроку:

1. Вивчити розташування, природні умови Стародавньої Греції, показати, як вони впливали на заняття древніх греків;

2. Розвивати основні компетенції:

інформаційна:

  • витяг первинної інформації, другий рівень;

  • первинна обробка інформації (систематизує витягнуту інформацію в рамках простий заданої структури), перший, другий рівень;

  • обробка інформації (робить висновок на основі отриманої інформації), другий рівень.

комунікативна:

устаткування:

1.ЦОР - презентація вчителя по темі «Греки і крітяни».

2.Учебнік Вигасин А.А., Годер Г.І. . «Історія стародавнього світу».

3.Компьютер, мультимедійний проектор та екран.

4. Дидактичний матеріал з компетентнісно-орієнтованими завданнями (КІЗ).

5. Карта «Стародавня Греція».


  1. організаційний етап

Взаємне вітання вчителя і учнів. Створення комфортної, ділової атмосфери.

2. Актуалізація знань

Стимул (мотивація навчальної діяльності учнів на уроці)

Хлопці, ми з вами познайомилися з історією багатьох держав, що існували в стародавньому світі. Вони дали світові багато видатних імен та здобутків. Чи пам'ятаєте ви їх? Давайте подивимося, наскільки добре ви їх пам'ятаєте.

Компетентнісно-орієнтовані завдання (10 хв)

№1.

ЦОР - презентація вчителя, слайд № 1,

Компетентність - інформаційна

Аспект - первинна обробка інформації

Рівень - перший, другий

Діяльність учнів - систематизує інформацію в рамках простий заданої структури, переводить інформаціюіз графічного представлення в текстове.


задачного формулювання

Назвіть імена зазначених на зображеннях осіб.

Імена запишіть під відповідною буквою.


Джерело: Презентація, слайд 1

Модельний відповідь

А - Конфуцій

Б Будда

В- Тутанхамон

Компетентнісно-орієнтовані завдання

№2.


ЦОР - презентація вчителя, слайд № 2

Компетентність - інформаційна

Аспект - первинна обробка інформації

Рівень - другий

Діяльність учнів - переводить складну за складом інформацію з графічного представлення в текстове.


Інструмент оцінювання - модельний відповідь:

А - Піраміди - Єгипет

Б - Велика китайська стіна - Китай

В - Великий сфінкс - Єгипет


Перевірка і оцінювання (слайд 3)


3. Вивчення нового матеріалу


Стимул (мотивація учнів на вивчення нового матеріалу)

Якщо відправитися по Середземному морю на північ від Єгипту, то ми потрапимо в країну, з історією якої почнемо знайомитися сьогодні.

Це держава стародавнього світу, в якому один раз в чотири роки можна було почути таку радісну звістку: "Все в Олімпію! Священний світ оголошений, дороги безпечні! Так переможуть найсильніші! ".

Про яку країну йдеться?

цілепокладання

З розгляду, яких питань, на вашу думку, необхідно почати вивчення історії цієї країни?

план:

  1. Географічне положення

  2. Населення, його заняття.

  3. Крітське царство

Визначення теми уроку - Отже, наша нова тема "Найдавніша Греція. Греки і крітяни. "(Слайд


Компетентнісно-орієнтовані завдання (10 хв.)

№3

1. Компетентність - інформаційна, аспект - витяг первинної інформації (рівень другий), первинна обробка інформації (рівень - перший)

Діяльність учнів - переводить складну за складом інформацію з графічного представлення в текстове і навпаки.


2. Компетентність - комунікативна, аспект - продуктивна групова комунікація, рівень - перший, другий.


Стимул. (мотивація до виконання КІЗ)

(Слайд 5)

Грецією називають південь Балканського півострова з прилеглими островами, з давніх-давен заселений грецькими племенами. Клімат тут м'який, з жарким і сухим літом і теплою зимою. Велика частина Греції покрита горами, і придатних для землеробства земель тут зовсім мало. Її берегова лінія порізана безліччю бухт. Поблизу від берегів материковій Греції велика кількість островів. Доплисти до них було неважко і на невеликому човні. А, подорожуючи від одного острова до іншого, можна було перетнути море. На одному з найбільших островів виникло в II тисячолітті до н.е. найдавніше з відомих нам держав, що існували на території Греції. Де воно було розташоване? Цю і деякі інші характеристики географічного положення Греції ви зможете дізнатися з міфу про Тесея і Мінотавра.

Задачного формулювання 1. Ознайомившись з текстовим джерелом (підручник с. 114-116, Міф про Тесея і Мінотавра)

заповніть контурну карту «Давня Греція»

1. надпишіть назва моря, в якому загинув батько Тесея.

2. Напишіть назву острова, де царював Мінос.

3. надпишіть назву міста, який платив данину царя Міноса.

Ознайомившись з картою «Стародавня Греція»,

  1. Надпишіть назва півострова, на якому була розташована Стародавня Греція.

  2. Нанесіть на контурну карту назви областей Греції.


Критерій оцінювання: модельний відповідь (слайд 6)


Компетентнісно-орієнтовані завдання (10 хв)

№4.

1. Компетентність - інформаційна, аспект - витяг і первинна обробка інформації, рівень - другий.

2. Компетентність - комунікативна, аспект - продуктивна групова комунікація, рівень другої.

Стимул (слайд 7)

Греція - країна гір, морів, швидких гірських річок з холодною прозорою водою, якою подорожній може втамувати спрагу в спекотний літній день. Зима в Греції коротка, тепла і волога. Хоча в країні мало лісів, родючих земель, а грунт кам'янистий, непридатна для хліборобства, її природу не можна назвати бідною. Між гір зелені пасовища, на яких пасуться вівці і кози. Росте виноград, оливкові дерева, фінікові пальми з солодкими плодами. Багато в країні корисних копалин: залізної руди, мідної руди, мармуру, глини.

Яким занять населення сприяла природа Греції?

Задачного формулювання: Використовуючи запропонований нижче текст, карту, міфи, назвіть не менше 5 занять населення.

джерело

Археологічні розкопки на о. Крит пов'язані з ім'ям Артура Еванса (кінець XIX ст.) Розкопки зайняли 30 років. Їх результат - грандіозний Критський палац. Складний і заплутаний план палацу дозволив Евансу порівняти його з лабіринтом.

У палаці знайдені ванні кімнати, водопровід. У коморах палацу зберігалися різні запаси - продовольство і ремісничі вироби. За ці запаси відповідали спеціальні чиновники. Збереглися друку, якими опечатувалися складські приміщення. Вівся облік всього того, що зберігалося в палаці. Про це говорять збереглися глиняні таблички, де записувалася звітність.

При розкопках були знайдені судини рідкісної краси. Стінки судин були прикрашені зображеннями рослин і морських тварин. Судини метр заввишки - в них зберігалися зерно, вино, масло. Глиняні лампи, за допомогою яких висвітлювався палац.

До нашого часу збереглися фрески, де зображені цілі флотилії критських кораблів.

Розкопки дозволили вивчити релігію критян. Верховне божество шанувалося в образі бика. Релігійні дії відбувалися найчастіше в печерах. Культ складався в принесенні богам первінок врожаю.


Критерій оцінювання: модельний відповідь


Компетентнісно-орієнтовані завдання

№5

1. Компетентність - інформаційна, аспект - витяг і первинна обробка інформації, рівень - другий.

2. Компетентність - комунікативна, аспект - продуктивна групова комунікація, рівень другої; публічний виступ, рівень перший.

Стимул (слайд 8)

Давньогрецький поет Гомер в поемі «Одіссея» описує острів, на якому гостював Одіссей:

«Острів є ____________ посеред віноцветного моря, прекрасний,

Огрядний, звідусіль охоплений водами, людьми рясний;

Там дев'яносто вони міст населяють великих.

Різні чуються там мови ... »

Про який острові йде мова?

Задачного формулювання:

«Крітське царство було могутньою, процвітаючою державою з безліччю багатих і багатолюдних міст».Використовуючи текст підручника, свідчення істориків, приведіть аргументи, які підтверджують цей висновок. Свою відповідь уявіть класу у вигляді публічного виступу.

джерело



Критерії оцінювання: аналітична шкала

IV. рефлексія

1 варіант

1. Діти оцінюють свою роботу за 10-бальною системою, використовуючи заготовку їх трьох векторів на полях або в кінці зошита (зроблена заздалегідь будинку).

Я

hello_html_7bab7c92.gif



hello_html_13300e61.gifhello_html_6f84087e.gif

справа


ми





За підсумками уроку вони оцінюють:

- '' Я '': як працював? Допускав помилки?

- '' Ми '': наскільки мені допомогли однокласники, вчитель, а я - їм?

- '' Дело '': чи зрозумів матеріал? Дізнався чи більше?



2 варіант

Компетентність - вирішення проблем (самоменеджмент).

Аспект - оцінка власного просування (рефлексія)

Рівень - перший

Діяльність учня - вказує на сильні і слабкі сторони своєї діяльності




Організація домашнього завдання


Компетентнісно-орієнтовані завдання

№7

Компетентність - інформаційна

Аспект - витяг первинної інформації

Рівень - другий (третій)

Діяльність учнів - витягує інформацію по заданому питанню з історичного джерела, систематизує витягнуту інформацію в рамках самостійно обраною складної структури

Стимул - Мрією багатьох зараз є відпочинок на о. Крит.

Задачного формулювання - Підготуйте для бажаючих екскурсію на Стародавній Крит.

Джерело - Підручник Вигасин А.А., Годер Г.І. . «Історія стародавнього світу», сторінки 117-118, будь додаткове джерело.

Модельний відповідь - учень у своєму оповіданні повинен дотримуватися наступного плану:

  • Природні умови;

  • населення;

  • міста;

  • Правителі.

  • Доля Критського царства



<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
  • Історія
опис:

Тема уроку: Найдавніша Греція. Греки і крітяни.

Тип уроку - комбінований

Мета уроку:

1. Вивчити розташування, природні умови Стародавньої Греції, показати, як вони впливали на заняття древніх греків;

2. Розвивати основні компетенції:

інформаційна:

  • витяг первинної інформації, другий рівень;

  • первинна обробка інформації (систематизує витягнуту інформацію в рамках простий заданої структури), перший, другий рівень;

  • обробка інформації (робить висновок на основі отриманої інформації), другий рівень.

комунікативна:

  • продуктивна групова комунікація, рівень перший, другий

  • публічний виступ, рівень перший

устаткування:

1.ЦОР - презентація вчителя по темі «Греки і крітяни».

2.Учебнік Вигасин А.А., Годер Г.І. . «Історія стародавнього світу».

3.Компьютер, мультимедійний проектор та екран.

4. Дидактичний матеріал з компетентнісно-орієнтованими завданнями (КІЗ).

5. Карта «Стародавня Греція».

  1. організаційний етап

Взаємне вітання вчителя і учнів. Створення комфортної, ділової атмосфери.

2. Актуалізація знань

Стимул (мотивація навчальної діяльності учнів на уроці)

Хлопці, ми з вами познайомилися з історією багатьох держав, що існували в стародавньому світі. Вони дали світові багато видатних імен та здобутків. Чи пам'ятаєте ви їх? Давайте подивимося, наскільки добре ви їх пам'ятаєте.

Компетентнісно-орієнтовані завдання (10 хв)

№1.

ЦОР - презентація вчителя, слайд № 1,

Компетентність - інформаційна

Аспект - первинна обробка інформації

Рівень - перший, другий

Діяльність учнів - систематизує інформацію в рамках простий заданої структури, переводить інформаціюіз графічного представлення в текстове.

задачного формулювання

Назвіть імена зазначених на зображеннях осіб.

Імена запишіть під відповідною буквою.

Джерело: Презентація, слайд 1

Модельний відповідь

А - Конфуцій

Б Будда

В- Тутанхамон

Компетентнісно-орієнтовані завдання

№2.

ЦОР - презентація вчителя, слайд № 2

Компетентність - інформаційна

Аспект - первинна обробка інформації

Рівень - другий

Діяльність учнів - переводить складну за складом інформацію з графічного представлення в текстове.

Інструмент оцінювання - модельний відповідь:

А - Піраміди - Єгипет

Б - Велика китайська стіна - Китай

В - Великий сфінкс - Єгипет

Перевірка і оцінювання (слайд 3)

3.Вивчення нового матеріалу

Стимул (мотивація учнів на вивчення нового матеріалу)

Якщо відправитися по Середземному морю на північ від Єгипту, то ми потрапимо в країну, з історією якої почнемо знайомитися сьогодні.

Це держава стародавнього світу, в якому один раз в чотири роки можна було почути таку радісну звістку: "Все в Олімпію! Священний світ оголошений, дороги безпечні! Так переможуть найсильніші! ".

Про яку країну йдеться?

цілепокладання

З розгляду, яких питань, на вашу думку, необхідно почати вивчення історії цієї країни?

план:

  1. Географічне положення

  2. Населення, його заняття.

  3. Крітське царство

Визначення теми уроку - Отже, наша нова тема "Найдавніша Греція. Греки і крітяни. "(Слайд

Компетентнісно-орієнтовані завдання (10 хв.)

№3

1. Компетентність - інформаційна, аспект - витяг первинної інформації (рівень другий), первинна обробка інформації (рівень - перший)

Діяльність учнів - переводить складну за складом інформацію з графічного представлення в текстове і навпаки.

2. Компетентність - комунікативна, аспект - продуктивна групова комунікація, рівень - перший, другий.

Стимул. (мотивація до виконання КІЗ)

(Слайд 5)

Грецією називають південь Балканського півострова з прилеглими островами, з давніх-давен заселений грецькими племенами. Клімат тут м'який, з жарким і сухим літом і теплою зимою. Велика частина Греції покрита горами, і придатних для землеробства земель тут зовсім мало. Її берегова лінія порізана безліччю бухт. Поблизу від берегів материковій Греції велика кількість островів. Доплисти до них було неважко і на невеликому човні. А, подорожуючи від одного острова до іншого, можна було перетнути море. На одному з найбільших островів виникло в II тисячолітті до н.е. найдавніше з відомих нам держав, що існували на території Греції. Де воно було розташоване? Цю і деякі інші характеристики географічного положення Греції ви зможете дізнатися з міфу про Тесея і Мінотавра.

Задачного формулювання 1. Ознайомившись з текстовим джерелом (підручник с. 114-116, Міф про Тесея і Мінотавра)

заповніть контурну карту «Давня Греція»

1. надпишіть назва моря, в якому загинув батько Тесея.

2. Напишіть назву острова, де царював Мінос.

3. надпишіть назву міста, який платив данину царя Міноса.

Ознайомившись з картою «Стародавня Греція»,

  1. Надпишіть назва півострова, на якому була розташована Стародавня Греція.

  2. Нанесіть на контурну карту назви областей Греції.

Критерій оцінювання: модельний відповідь (слайд 6)

Компетентнісно-орієнтовані завдання (10 хв)

№4.

1. Компетентність - інформаційна, аспект - витяг і первинна обробка інформації, рівень - другий.

2. Компетентність - комунікативна, аспект - продуктивна групова комунікація, рівень другої.

Стимул (слайд 7)

Греція - країна гір, морів, швидких гірських річок з холодною прозорою водою, якою подорожній може втамувати спрагу в спекотний літній день. Зима в Греції коротка, тепла і волога. Хоча в країні мало лісів, родючих земель, а грунт кам'янистий, непридатна для хліборобства, її природу не можна назвати бідною. Між гір зелені пасовища, на яких пасуться вівці і кози. Росте виноград, оливкові дерева, фінікові пальми з солодкими плодами. Багато в країні корисних копалин: залізної руди, мідної руди, мармуру, глини.

Яким занять населення сприяла природа Греції?

Задачного формулювання: Використовуючи запропонований нижче текст, карту, міфи, назвіть не менше 5 занять населення.

джерело

Археологічні розкопки на о. Крит пов'язані з ім'ям Артура Еванса (кінець XIX ст.) Розкопки зайняли 30 років. Їх результат - грандіозний Критський палац. Складний і заплутаний план палацу дозволив Евансу порівняти його з лабіринтом.

У палаці знайдені ванні кімнати, водопровід. У коморах палацу зберігалися різні запаси - продовольство і ремісничі вироби. За ці запаси відповідали спеціальні чиновники. Збереглися друку, якими опечатувалися складські приміщення. Вівся облік всього того, що зберігалося в палаці. Про це говорять збереглися глиняні таблички, де записувалася звітність.

При розкопках були знайдені судини рідкісної краси. Стінки судин були прикрашені зображеннями рослин і морських тварин. Судини метр заввишки - в них зберігалися зерно, вино, масло. Глиняні лампи, за допомогою яких висвітлювався палац.

До нашого часу збереглися фрески, де зображені цілі флотилії критських кораблів.

Розкопки дозволили вивчити релігію критян. Верховне божество шанувалося в образі бика. Релігійні дії відбувалися найчастіше в печерах. Культ складався в принесенні богам первінок врожаю.

Критерій оцінювання: модельний відповідь

Компетентнісно-орієнтовані завдання

№5

1. Компетентність - інформаційна, аспект - витяг і первинна обробка інформації, рівень - другий.

2. Компетентність - комунікативна, аспект - продуктивна групова комунікація, рівень другої; публічний виступ, рівень перший.

Стимул (слайд 8)

Давньогрецький поет Гомер в поемі «Одіссея» описує острів, на якому гостював Одіссей:

«Острів є ____________ посеред віноцветного моря, прекрасний,

Огрядний, звідусіль охоплений водами, людьми рясний;

Там дев'яносто вони міст населяють великих.

Різні чуються там мови ... »

Про який острові йде мова?

Задачного формулювання:

«Крітське царство було могутньою, процвітаючою державою з безліччю багатих і багатолюдних міст». Використовуючи текст підручника, свідчення істориків, приведіть аргументи, які підтверджують цей висновок. Свою відповідь уявіть класу у вигляді публічного виступу.

джерело

Критерії оцінювання: аналітична шкала

IV. рефлексія

1 варіант

1. Діти оцінюють свою роботу за 10-бальною системою, використовуючи заготовку їх трьох векторів на полях або в кінці зошита (зроблена заздалегідь будинку).

Я

справа

ми

За підсумками уроку вони оцінюють:

- '' Я '': як працював? Допускав помилки?

- '' Ми '': наскільки мені допомогли однокласники, вчитель, а я - їм?

- '' Дело '': чи зрозумів матеріал? Дізнався чи більше?

2 варіант

Компетентність - вирішення проблем (самоменеджмент).

Аспект - оцінка власного просування (рефлексія)

Рівень - перший

Діяльність учня - вказує на сильні і слабкі сторони своєї діяльності

Організація домашнього завдання

Компетентнісно-орієнтовані завдання

№7

Компетентність - інформаційна

Аспект - витяг первинної інформації

Рівень - другий (третій)

Діяльність учнів - витягує інформацію по заданому питанню з історичного джерела, систематизує витягнуту інформацію в рамках самостійно обраною складної структури

Стимул - Мрією багатьох зараз є відпочинок на о. Крит.

Задачного формулювання - Підготуйте для бажаючих екскурсію на Стародавній Крит.

Джерело - Підручник Вигасин А.А., Годер Г.І. . «Історія стародавнього світу», сторінки 117-118, будь додаткове джерело.

Модельний відповідь - учень у своєму оповіданні повинен дотримуватися наступного плану:

  • Природні умови;

  • населення;

  • міста;

  • Правителі.

  • Доля Критського царства