Технологічна карта уроку
Тема урока
«Пам'ять шумерів в слові і мудрих висловах.»
Мета уроку
1.развівать вміння самостійно працювати з додатковою літературою
2.расшіріть знання про шумерської культури
3. закріпити раніше отримані знання і придбати нові
4.Формирование навичок оцінювання і самооцінки
план уроку
1.Вступне слово вчителя
2.Ісследовательская робота учнів
3.Работа над проблемними завданнями
4.Работа з картою
5.Ітог уроку
Очікувані результати
Реалізація комплексу навчально пізнавальних, евристичних і творчих навичок п'ятикласників
Методи і форми організації діяльності
урок дослідження
Клас заздалегідь поділений на групи, кожна група виконувала отримане раніше своє завдання.
обладнання
Інтерактивна дошка, картки із завданнями, лист оцінки знань, презентація, контурна карта
Джерела інформації
1. Загальна історія: Навчальний електронне видання. Історія Стародавнього світу. М .: ТОВ «Кордіс & Медіа», 2004 р
2. Мультимедійний навчальний посібник нового зразка. Історія 5 клас. ЗАТ «Просвещение - МЕДІА», 2002 р
3. Підручник. А. А. Вигасин, Г. І. Годер, І. С. Свєнціцька «Історія Стародавнього світу». 5 клас. - М .: «Просвещение», 2010 р
4. Шкільна енциклопедія. Історія Стародавнього світу. М .: «ОЛМА-ПРЕСС Освіта», 2003 р
час
2 години
Хід уроку
Вступне слово вчителя:
Перевірених веселих,
І все, що бачу я навколо
Все знаю я від них.
Вони по знаку моєму
Є в потребі.
Звуть їх: Як і Чому,
Хто, Що, Коли і Де.
Ці питання сьогодні на уроці будуть нашими путівниками. Ми з вами продовжуємо подорож по дивовижному, загадкового світу, світу Стародавньої історії.
Ви вже знаєте, що історія народів закарбовується в різних пам'ятках культури. Ви так само знаєте, що пам'ятники культури бувають перехідними, а бувають вічними, серед яких найціннішими є пам'ятники писемної культури. Шумери, як і стародавні єгиптяни залишили про себе пам'ять у слові і мудрих висловах. Сьогодні на уроці ми маємо закріпити свої навички вміння по роботі з різними джерелами, картами. Для цього нам треба буде захистити ваші творчі проекти приготовлені вдома, виконати ряд групових та
індивідуальних робіт.
Завдання 1. Захист проектів
Юні міфології вивчили текст про Гільгамеша, приділили особливу увагу релігії шумерів ,, підготували творчо проект, який представлять на наш суд.
При виконанні завдання вони повинні були звернути увагу на наступні критерії
* вміння відібрати цікаву інформацію;
* самостійне осмислення матеріалу;
*грамотна мова;
*творчий підхід
Юні історики розкажуть про побут, звичаї, звичаї Урука, правителем якого був Гільгамеш
Критерії оцінки юних істориків
* Вміння відібрати цікаву інформацію;
* вміння її структурувати
* Вміння встановлювати зв'язок між фактами і явищами
* вміння ілюструвати матеріал;
*грамотна мова
Юні географи самостійно вивчили по тексту маршрут подорожі Гільгамеша і склали карту
Критерії оцінювання юних географів
-
Точність географічних орієнтирів в художньому тексті
-
* Правильне використання загальноприйнятих позначень
-
* Розповідь з опорою на сюжет і його демонстрація на мапі
-
Правильне, акуратне, барвисте оформлення роботи
Уже можна підбити підсумки зробленого, хлопці кажуть про переваги і недоліки представлених робіт
Завдання 2 Попрацюй з текстом і знайди помилку
Прочитайте текст, знайдіть помилку, поясніть, у чому вона полягає і виправте текст.
1.Урук- красиве місто Шумеру. Всі будинки тут побудовані з білого каменю, що добувається поблизу. В яскравих променях сонця блищать куполи храмів і палаців, підносяться стіни охоронювані лучниками, а на на численних майданах йде жвава торгівля виробами ремісників
2.Від пристані на річці Тигр готується відплисти торговий корабель .Він завантажений злитками міді і срібла. Шумерські купці сподіваються їх вигідно продати в інших країнах. Ще один корабель прибув з далека, на ньому мішки з зерном, так необхідним жителям Урука.
3. Про те, що жителі шумерських міст володіли писемністю свідчили численні дерев'яні дощечки. Вони покриті таємничими ієрогліфами, які малювалися загостреною паличкою намазала фарбою
Завдання 3. Робота з картою Порівняти умовні позначення Єгипту і Шумеру
Наша мета скласти уявлення про особливості формування і розвитку шумерської цивілізації: виявити відмінності між позначеннями на картах і встановити причини відмінності.
Етапи виконання завдання:
Визначити умовні позначення, кордони держав, міста і столиці, Райони землеробства, корисні копалини, завойовницькі походи, наявність річок.
Підводиться підсумок, оцінюють роботу самі навчальні
рефлексія
Хлопці, оцініть наш урок. Сподобався він вам чи ні? Прикріпіть до дошки той смайлик, який на ваш погляд відповідає вашу думку.