Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Подорож в середньовічне місто





Скачати 13.43 Kb.
Дата конвертації 25.07.2018
Розмір 13.43 Kb.


Повторительно-узагальнюючий урок-гра з історії в 6-му класі по темі:

"Подорож в середньовічне місто"

Оформлення: ілюстрації, творчі роботи дітей (виготовлені заздалегідь герби ремісничих майстерень і «шедеври підмайстрів», електронна презентація на комп'ютері)

Роздатковий матеріал: робочі зошити, жетони для індивідуального оцінювання.

Мета уроку:

  1. Узагальнити та закріпити отримані знання учнів за темами «Виникнення середньовічних міст», «Ремесло і торгівля в середньовічному місті»; «Образ життя городян»

  2. Удосконалювати навички усного мовлення та роботи з контурною картою;

  3. Розвивати творчі здібності через виконання практичних завдань;

  4. Виховувати моральні якості на прикладі працьовитості, волелюбності городян Середньовіччя.

П лан уроку:

1. Організаційний момент: Повідомлення теми, мети уроку, пояснення правил гри, форм оцінювання.

слайд 1

Ми познайомилися з великою і цікавою темою, дізналися, де і чому стали з'являтися і розцвітати в X-XI століттях міста, чим займалися їхні мешканці, як боролися з утисками сеньйорів, як вони шанобливо і з гордістю ставилися до своїх комунам. Познайомилися з міськими пам'ятками Середньовіччя, побували в ролі ремісників, купців. І сьогодні ми маємо узагальнити всі ваші знання і не тільки виконати завдання, але зробити це творчо, організовано.

слайд 2

Отже, ми вирушаємо в уявну подорож по середньовічному місту. У нас є три команди (ряди), міні групи (парти). Виконуючи завдання швидше і краще за інших, команда отримує жетон, а й за яскраве, повне, логічно завершене виступ або за влучне доповнення кожен з вас може отримати жетон. Кількість жетонів допоможе перетворитися з учня в підмайстер, потім в майстри і заробити хорошу оцінку в журнал. Але також нагадаю, що за порушення дисципліни жетони з вас будуть зніматися.

2. Етап 1 «Розминка: повторимо терміни» - блок питань для кожної команди. Правильна відповідь - бал, більшу кількість жетонів у команди - право почати «будувати» місто. Дайте визначення наступним історичним термінам:

слайд 3

I II III

Інтелігенція Цех Бюргер

Гільдія Містерія Університет

Бургомістр Подмастерье Банкір

Змінювала Ратуша Міська рада

3. Робота з контурною картою.

Слайди 4, 5

Для виконання цього завдання мені знадобляться експерти, які допоможуть перевірити, як групи впоралися із завданням (це можуть бути хлопці швидше за інших, впоралися із завданням або сильні учні класу, підготовлені заздалегідь). Відкриємо робочі зошити до параграфу 13, завдання № 2.

завдання:

- позначте назву міст Брюгге і Венеція

- проведіть найбільш раціональні сухопутний і морський торгові шляхи між цими містами;

(жетони видаються тим міні групах, які провели сухопутний шлях по великих містах, а морський шлях з заходами в гавані)

  1. Завдання «Текст з історичними помилками».

слайд 6

Отже, ми входимо в міські ворота і відразу потрапляємо в район ремісничих майстерень. тексти ви знайдете в робочому зошиті до параграфу 14 завдання 4, помилки потрібно виписати і звірити з правильними відповідями на дошці.

Текст з історичними помилками

Вільгельм, підмайстер одного з майстрів цеху пекарів, поспішав по широкій, прямий, як стріла, вулиці на цехове збори. Старшини цеху збиралися, щоб обговорити нагальні справи. Раптом Вільгельма хтось гукнув. З вікна другого поверху, де розташовувалася майстерня зброяра, визирав Ганс, підмайстер, недавно переселився в місто. Подумати тільки, ще три місяці тому він був залежним селянином, а зараз - вільна людина! Даремно барон, його пан, вимагав від членів міської ради повернути швидкого селянина, ті, посилаючись на права, даровані місту, і на термін, який Ганс прожив в межах міської межі, відмовили йому в цьому. А ось ринкова площа. Міські стражники під свист і улюлюкання хлопчаків ведуть двох не порозумілися між собою бюргерів в ратушу. Свідки події з жаром розповідають цікавим перехожим про те, що трапилося. У запалі сварки один з невдалих городян штовхнув іншого і той впав прямо на лоток з посудом, перебивши весь товар. Тепер від штрафу не піти! Торговець посудом, голосно голосячи і підраховуючи збитки, плететься слідом. Раптово він зауважує Вільгельма і, похмуро оглянувши його, поспішає піти. Вільгельм дізнається невдачливого торговця посудом - раніше він теж був членом їхнього союзу, але більш щасливі побратими по цеху переманили у нього всіх замовників та покупців. Розорилися члени цеху негайно ж виключалися з нього - так говорить статут.

Слайд 8 (відповіді)

1. Подмастерье поспішав на збори цеху

2. Широка і пряма вулиця

3. Через 3 місяці - вільний

5. Побратими по цеху переманили замовників

6. Розорилися виключалися з цеху

5. Розповіді мандрівників.

Слайди 9, 10, 11

А зараз по одній людині з команди попрошу стати нашими гідами по середньовічному місту. 2 хлопців отримують картки з індивідуальними завданнями і готуються: «Що я побачив в середньовічному місті» - розповідь мандрівника; «Що я побачив в районі ремісничих майстерень» - розповідь ремісника. 1 людина виступає із заздалегідь підготовленим розповіддю про сьогодення подорож (з використанням фотографій і т.п.). Хлопці задають додаткові питання.

(за яскравий і змістовну розповідь кожній команді по балу)

  1. загадки

слайд 12

  1. Поясни сенс прислів'я: «Що з воза впало, те пропало»; «Міське повітря робить людину вільною»;

  2. робочий зошит до параграфу 14 завдання № 2, 3

  3. Додатково, при наявності часу - поясни сенс логічного ланцюжка:

учень - підмайстер - майстер і змінювала - лихвар - банкір.

8. Підведення підсумків групової роботи. Виставляються оцінки: 4 жетони і більш - «5» 2-3 жетона - «4»

Слайд 13 (домашнє завдання)


<>

Щоб завантажити матеріал, введіть свій E-mail, вкажіть, хто Ви, і натисніть кнопку

Натискаючи кнопку, Ви погоджуєтеся отримувати від нас E-mail-розсилку

Якщо скачування матеріалу не почалося, натисніть ще раз "Завантажити матеріал".

Завантаження матеріалу почнеться через 60 сек.
А поки Ви очікуєте, пропонуємо ознайомитися з курсами відеолекцій для вчителів від центру додаткової освіти "Професіонал-Р"
(Ліцензія на здійснення освітньої діяльності
№3715 від 13.11.2013).
Отримати доступ
дізнатись детальніше
опис:
Повторительно-узагальнюючий урок-гра з історії в 6-му класі по темі: "Подорож в середньовічне місто"

Оформлення: ілюстрації, творчі роботи дітей (виготовлені заздалегідь герби ремісничих майстерень і «шедеври підмайстрів», електронна презентація на комп'ютері)

Роздатковий матеріал: робочі зошити, жетони для індивідуального оцінювання.

Мета уроку:

1. Узагальнити і закріпити знання учнів за темами «Виникнення середньовічних міст», «Ремесло і торгівля в середньовічному місті»; «Образ життя городян»

2. Удосконалювати навички усного мовлення та роботи з контурною картою;

3. Розвивати творчі здібності через виконання практичних завдань;

4. Виховувати моральні якості на прикладі працьовитості, волелюбності городян Середньовіччя.