Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект занять «Історія кіно»





Скачати 13.83 Kb.
Дата конвертації 07.06.2018
Розмір 13.83 Kb.
Тип Кіно, фільм. День Російського кіно, 27 серпня

Ольга Черткова
Конспект занять «Історія кіно»

Конспект заняття для підготовчої групи на тему: «Історія кіно»

Мета: познайомити дошкільнят з історією кіно

завдання:

освітні:

- познайомити зі специфікою кіномистецтва;

Розвиваючі:

- розвивати художній смак, глядацьку активність у дітей;

- розвивати емоції та артистизм;

виховні:

- виховувати себе через сприйняття кіно.

Здоров'язберігаючих технологій:

-динамічна пауза

Методичні прийоми: питання вихователя, відповіді дітей, ігри, загадки, і індивідуальна допомога дитині.

Устаткування: міні-презентація на тему «Історія кіно».

Попередня робота: бесіда на тему: «Професії людей в кіно», гра «Вгадай професію», вікторина для знавців кіно.

хід:

1. Організаційний момент.

Звучить музика діти проходять на свої місця.

Вихователь: - Я рада вас всіх сьогодні бачити!

Доброго ранку хлопчики (помахати рукою)

Доброго ранку дівчинки

Доброго ранку тим, у кого є сестричка

Доброго ранку тим, у кого є братик

Доброго ранку всім хто сьогодні зустрівся з друзями!

Доброго ранку всім хто хоче сьогодні дізнатися, що то нове!

Про що піде сьогодні мова, думаю, здогадаєтеся самі, отгадав мою загадку:

Там можна подивитися мультфільми,

Журнали, кліпи, кінофільми,

Йдемо туди ми цілим класом,

Там добре, там дуже класно.

Там щось не були давно.

Пора б подивитися ...

(Відповідь дітей: кіно).

Вихователь: - Правильно, хлопці. Це кіно. як ви думаєте, що позначає слово кіно?

(Відповідь дітей :)

Вихователь: Який предмет хлопці нам може допомогти подивитися кіно?

(Відповідь дітей: телевізор)

Вихователь: - Телебачення називають інформаційною технологією. Це один з видів інформації, за допомогою якого ми з вами дізнаємося багато нового і цікавого. Що ви любите дивитися найбільше по телевізору?

(Відповідь дітей: мультфільми, кіно.)

Вихователь: я пропоную вам стати рекламними агентами і розповісти про свої улюблені фільми так, щоб багатьом захотілося їх подивитися, а ще я пропоную вам хлопці влаштувати свою кіностудію і зняти фільм. Ви згодні?

(Відповіді дітей: так)

Вихователь: кожна кіностудія має свій логотип, т. Е. Відмітний знак. Давайте і ми придумаємо свій логотип. Дівчата будуть художниками - декораторами пройдіть в майстерню і приступлять до створення логотипу.

Хлопчики, я пропоную вам стати операторами. Що робить оператор?

(Відповіді дітей: знімає фільм, передачу, предмети).

Вихователь: виберіть собі в групі будь-який предмет зніміть його. А тепер проявите свою плівку. (діти малюють предмет крупним планом, середнім).

Діти розповідають що вони зняли і яким планом.

Вихователь: Молодці! Хлопці, чи можете ви уявити собі життя без телевізора? А без кіно? Уявіть собі, що колись люди і уявити собі не могли, що кіно прийде в кожен будинок. Ось підніміть руку, у кого зараз немає телевізора? Подивіться, ніхто не підняв руку. Тому що ми живемо з вами в світі високих комп'ютерних технологій, де не тільки телевізор є в кожному будинку, але і комп'ютер і багато ще якої техніки.

Чарівний світ кіно відкривається для кожної людини по-своєму - стверджують багато видатних людей. Чи згодні ви з думкою, що кіно - чарівне мистецтво? Так, любов до кіномистецтва - це любов на все життя. Протягом життя ми маємо можливість переконуватися в велику силу чарівництва кіно. Спочатку нас цікавить світ мультфільмів, потім рамки наших інтересів розширюються, і ми з цікавістю спостерігаємо історичні, пригодницькі, фантастичні, військові фільми. Як ви думаєте, в чому відмінність мультфільму від кінофільму?

(Відповідь дітей: в кіно знімаються люди, а в мультфільмі герої мальовані, лялькові).

Вихователь: Скільки ж років кіно, хто його створив, як виникло кіномистецтво? Звернемося до його історії.

2. Історія кіно.

Вихователь: 27, серпня всі діячі кіномистецтва відзначають своє свято, а 2016 рік у Росії оголошено роком кіно. Цьому чудовому святу ми присвячуємо наше сьогоднішнє розвага.

1-й дитина: Сьогодні свято відзначають

Всі ті, хто роблять кіно,

Актори, кінорежисери

І сценаристи заодно!

2-й дитина: Ми дружно всіх їх вітаємо

Бажаємо свіженьких ідей,

Нехай фільми частіше випускають,

І буде все у них про, кей.

Презентація.

Слайд-1. Кінематограф був винайдений в XIX столітті і став вкрай популярний у XX столітті. У поняття кінематографа входять кіномистецтво - вид сучасного образотворчого мистецтва, твори якого створюються за допомогою рухомих зображень, і кіноіндустрія- галузь економіки, яка виробляє кінофільми, спецефекти для кінофільмів, мультиплікацію і демонструє ці твори для глядачів. Твори кіномистецтва створюються за допомогою кінотехніки. Вивченням кінематографа займається наука кінознавства.

Слайд-2. Згідно з поширеною думкою історія кінематографа починається в 1895 році, який знаменний тим, що був офіційно продемонстрований документальний фільм, знятий братами Люм'єр, йому навіть було дано назву «Прибуття поїзда». Але до того як офіційно був визнаний цей фільм першим, ще в 1888 році був знятий фільм, який тривав всього 2 секунди. Автором цього фільму став Луї Ле Принц, цей француз використав для зйомки плівку, яка була покрита фотоемульсією. Що цікаво, плівка, використана для зйомки, була придумана Джорджем Істмен, який став одним перших в світі операторів. Цей короткий фільм назвали «Сцени в саду Раундхей», в ньому були задіяні п'ять акторів, в число яких увійшли син автора фільму, його теща з чоловіком і друг сім'ї.

Слайд-3. Вплив кінематографа на культуру і мистецтво безперечно, висловлюються навіть припущення про значимість впливу кінематографа на політику і економіку. У багатьох країнах кіноіндустрія є важливою галуззю економіки. Виробництво кінофільмів зосереджено на кіностудіях. Фільми демонструються в кінотеатрах, по телебаченню, поширюються в формі відеокасет (застарілий формат) і відеодисків.

Слайд-4. Історично кінематограф з'явився в результаті рішення задачі по закріпленню на матеріальному носії зображення безперервного руху об'єктів і проекції цього руху на екран. Для вирішення цього завдання необхідно було створення відразу декількох технічних винаходів: гнучкою світлочутливої плівки, апарату хронофотографіческой зйомки, проектора швидко змінюваних зображень. Перша гнучка светочуствітельная негорюча плівка була винайдена російським фотографом І. В. Болдиревим (1878-81, потім американськими винахідниками Г. Гудвином в 1887 р і Дж. Істменом в 1889 р була створена горюча целулоїдна плівка.

Слайд-5. Перші апарати хронографіческой зйомки. До них відносяться: «фоторушниця» французького фізіолога Е. Марея (1882, апарат французького винахідника О. Ле Пернса (1888, апарат англійських винахідників У. Фризе-Гріна і М. Еванса (1889, апарат російського фотографа В. А. Дюбюка (1891 , «фоноскопія» французскго фізіолога Ж. Демени (1892). Піонерами в створенні апаратів для проекції на екран швидко змінюваних зображень були: німецьку та російську фотографи О. Анщюц і В. А. Дюбюка створили відповідно в 1891 і 1 892 рр. проекційні апарати різної конструкції але з однаковою назвою - «Тахіскоп», француз ський винахідник Е. Рейно создавщій в 1892 р проектор під назвою «Оптичний театр» і російські винахідники І. А. Тимченко і М. Ф. Фрейденберг (1893).

Слайд-6. Перші короткометражні фільми (15-20 метрів, приблизно 1,5 хвилини демонстрації) були здебільшого документальні, проте вже в комедійній інсценуванні братів Люм'єр «Политий поливальник» відображаються тенденції зародження ігрового кіно. Невелика довжина перших фільмів була обумовлена технічною недосконалістю кіноапаратури, проте вже до 1900-х років довжина кінокартин збільшилася до 200-300 метрів (15-20 хвилин

Слайд-7. Кіновиробництво в Росії з'явилося практично одразу після винаходу кінематографа (перші фільми братів Люм'єр вийшли на екран у Парижі в 1895 році, Росія ж познайомилася з кінематографом вже в 1896 році, і в тому ж році був знятий перший російський фільм). Кінематограф, як тоді називали кіно, дуже подобався цареві Миколі II, і завдяки його протекції новинка отримала в Росії швидке поширення.

Дякую за увагу!

Вихователь: На кіностудії працюють люди різних професій, які беруть участь у зйомці фільму. Ми з вами вже вивчали професії. Нагадайте, будь ласка, що таке професія?

(Відповіді дітей: Професія це основна діяльність людини).

Вихователь: Уявіть, ми з вами артисти. Хто знає, чим займаються, що роблять артисти? (це професія людей які грають в кіно і театрі). Ми прийшли на репетицію в студію, я ваш режисер. Мене артисти повинні слухати і виконувати завдання.

Перше завдання:

Відгадайте загадку:

- І сяє, і блищить, Нікому воно не лестить,

Будь-якому правду скаже.

Все, як є, воно покаже? (Дзеркало)

Гра з дзеркалом «Покажи пику» робота з дзеркалом. Діти показують різні вирази обличчя (радість, смуток і т. Д.)

Друге завдання.

Розділимося на пари. Одній дитині з пари даємо картку з певним виразом обличчя, він повинен показати це вираз обличчя свого партнера.

Вихователь: Зараз ми з вами пограємо, відгадай героїв казок і мультфільмів.

В гості до бабусі пішла,

Пироги їй понесла.

Сірий вовк за нею стежив,

Обдурив і проковтнув.

(Червона Шапочка)

Скоріше б наблизився вечір

І годину довгоочікуваний настав,

Щоб мені в позолоченій кареті

Поїхати на казковий бал!

Ніхто в палаці не впізнає,

Звідки я, як я звуся,

Але тільки лише опівночі настане,

До себе на горище я повернуся

(Попелюшка)

Це що за дуже дивний

дерев'яний бешкетник

З казки в наше життя проник.

Улюбленець дорослих і дітей,

Сміливець і вигадник витівок,

Пустун, веселун і шахрай.

(Буратіно)

На ній одружуватися хоче

Сліпий і жадібний кріт,

Миша над нею регоче,

А ластівка врятує!

Підкажи мені, Вовочка,

Хто це?.(Дюймовочка).

Налетіла зла завірюха,

Герда втратила одного:

У царство льоду помчав Кай.

Герда, Герда, виручай!

Завірюха кружляє вправо, вліво

У казці…

( «Снігова королева»).

Стережись хвороба будь-яка:

Грип, ангіна та бронхіт.

Всіх на бій вас викликає

Славний доктор ....

(Айболить)

Вихователь: Молодці, хлопці! Добре виконали завдання.

Кіно, хлопці люди дивляться не тільки, щоб відпочити, з цікавістю провести час, але і для того щоб самовоспітиваться. Так як ми живемо з вами в двадцять першому столітті, а він у нас інформаційний, отже, ми черпаємо інформацію звідусіль і з кіно теж: хто знаходить героя схожого на себе, хто то бере для себе раду, хто дізнається про світ тварин, про історичні події, і навіть для кого то кіно є помічником в будь-якої життєвої ситуації. А тепер хлопці нам розкажуть вірші про кіно.

3-й дитина: День кіно рідної країни,

Такі фільми нам дано!

Нехай шедеври створюються,

Артистам ролі лунають.

4-й дитина: Кіно в Росії процвітає,

І вчить нас, і наставляє.

Нехай не гасне ніколи,

Новинкою радує завжди!

5-й дитина: Сьогодні свято! Вирішено!

Відзначимо дружно День кіно!

Ми вітаємо режисерів,

Кінокритиків, акторів,

І всіх підряд, кому не лінь.

Кіно дивитися хоч кожен день!

Всі глядачі - одна сім'я!

З чудовим святом, друзі!

3. Підсумок.

Вихователь: Сьогодні ми з вами познайомилися з історією кіно. Вам було цікаво дізнатися, як з'явилося кіно? Які професії потрібні в кіномистецтві? Як ви думаєте, хлопці, чому нас вчить кіно?

(Відповіді дітей :)

Вихователь: Молодці!

___