Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект заняття «Історія нашого міста»





Скачати 5.35 Kb.
Дата конвертації 12.04.2019
Розмір 5.35 Kb.
Тип Конспекти занять, НОД

Наталя Гуменюк
Конспект заняття «Історія нашого міста»

Виховний захід на морально-патріотичну тему: «Історія нашого міста».

Дата: 19.11.2016.

Місце проведення: ЦДТ «Веселка».

Форма проведення: виховне заняття з презентацією.

Назва: «Історія нашого міста».

Вік і кількість дітей: 10 людина

.Педагог додаткової освіти: Гуменюк Наталія Вікторівна.

Мета уроку: виховання у вихованців почуття патріотизму, громадянськості, інтересу до історії рідного краю.

завдання:

1) Розширити уявлення учнів про історію міста.

2) Прищепити почуття любові до своєї "малої батьківщини", почуття гордості і патріотизму.

3) Активізувати пізнавальну діяльність учнів.

4) Сприяти розвитку зв'язного мовлення, наочно-образного мислення.

Хід заняття.

Нехай цей місто невелике -

Чи не стольний град, що не мільйонник,

Чи не древній його світлий лик -

Похвал Еманжелінськ гідний!

З цих прекрасних рядків із вірша нашого місцевого поета В. Петрової я хочу почати наше заняття. Давайте зануримося в глибоке минуле нашого Емажелінска. Отже, Еманжелінськ фортеця була заснована на річці Еманжелінка (від башкирського «яман йилга» - погана (погана річка »). На території міста одне з найбільш великих озер області - Великий Сарикуль, в нього впадають річки Еманжелінка, Борисівка і Ключевка. В1930-1932 м г у зв'язку з розробкою вугільного родовища виник робоче селище Еманжелінка, який 25 вересня 1951года перетворений в місто Еманжелінськ. Цілеспрямована геологічна розвідка почалася в районі міста в 1929 році. до +1931 були розвідані мільйони тон запасів вугілля. у липні цього ж року на першому вугільному розрізі «Північний» пішов перший вугілля. Споруджений барачно - землянкового селище отримав назву Чорний містечко, потім Еманжелінськ вугільні топи. У 1934 було закінчено будівництво клубу «Малий гірник», відкрилася школа. З клубу бере початок культурне життя Єманжелинський.

У листопаді 1941 року став давати вугілля розріз «Батуринський». У роки Великої Вітчизняної війни в забоях і на навантажувальних майданчиках працювали жінки і підлітки. На полях битв залишилося близько 900 еманжелінцев.

У 1947 почав працювати потужний за масштабами того часу цегельний завод. 25 вересня 1951 року Еманжелінськ вугільні копти були перетворені в місто Еманжелінськ обласного підпорядкування.

У листопаді 1952 року набрала лад шахта-54. Слідом за шахтами «Красносільська» і «Куллярская» заробили розріз-7,8.

У травні 1959 року було здано в експлуатацію швейна фабрика, що підклало початок перетворенню Єманжелинський в багатопрофільний місто. У 1997 році в країні почався процес реструктуризації вугільної промисловості, що означало закриття вугледобувних підприємств. Були закриті шахти «Батуринська», «Куллярская» і «Східна».

Презентація. Слайд про місцезнаходження Єманжелинський. Розповідь педагога. Гра «Добрі слова про рідне місто». Діти висловлюють слова-епітети до м Еманжелінськ.

Слайд з символами різних міст разом з «Чорним лебедем» Єманжелинський. Гра «Дізнайся символ свого міста». Бесіда про лебеді. Питання про дітей: 1. Чому лебідь Чорний (видобуток вугілля)

2. На хвилях якого озера зображений лебідь (Сарикуль)

Слайд «Пам'ятки Єманжелинський». Огляд, бесіда.

Гра «Розкажи про Єманжелинський» з листівками про місто. Завдання: за виданими листівкам кожному вихованцю потрібно розповісти про визначні пам'ятки, не називаючи її, щоб діти могли відгадати, що зображено на листівці. Прочитання вірша «Роздуми біля пам'ятника» до листівки «Жертвам політичних репресій» В. Петрової.

Слайд «Знаменитості Єманжелинський». Огляд, бесіда.

Гра з м'ячем «У нашому місті є.». Кожній дитині говориться назва установи, пам'ятного місця, і діти повинні визначити чи є це в Єманжелинський, піймавши м'яч або кинувши його на підлогу.

Заключна частина. На дошці написано питання, на які відповідає кожна дитина:

- сьогодні я дізнався ...

- мені сподобалося…

- мене здивувало ....

- як би оберігав своє місто?

- чим би ти допоміг своєму місту?

В кінці заняття - прочитання вірша В. Петрової «До 85-річчя Єманжелинський».

Конспект занятия «История нашего города»