Команда
Контакти
Про нас

    Головна сторінка


Конспект заняття «Історія розвитку залізничного транспорту»





Скачати 7.1 Kb.
Дата конвертації 13.08.2018
Розмір 7.1 Kb.
Тип Залізна дорога

Ольга Олександрівна Нестерова
Конспект заняття «Історія розвитку залізничного транспорту»

Мета: познайомити дітей з історією розвитку залізничного транспорту.

завдання:

освітні:

- закріплювати знання дітей про транспорт;

- розвивати вміння виділяти і визначати ознаки та властивості предметів (транспорту);

- формувати знання про безпечну поведінку на залізниці;

розвиваючі:

- розвивати пізнавальну активність, збагачуючи уявлення про транспорт;

- розвивати комунікативні вміння і навички;

- розвивати психічні процеси: сприйняття, мислення (аналіз, синтез, класифікація, порівняння, кодування і декодування, логічні дії);

виховні:

- формувати інтерес до навколишнього світу;

- виховувати позитивне ставлення до діяльності, самостійність, активність, ініціативність, вміння уважно слухати співрозмовника.

Обладнання: картки з зашифрованими схемами транспорту (автомобіль, автобус, тролейбус, пароплав, корабель, вітрильник, паровоз, поїзд, літак, вертоліт); палички Кюїзенера (на кожну дитину); проектор; комп'ютер; презентація «Історія залізничного транспорту»; картинка паровозика з Ромашкове; картинки для гри «Що спочатку, що потім?».

Попередня робота: розгляд предметних і сюжетних картинок по темі «Залізничний транспорт», розучування рухомий гри «Поїзд», виготовлення гри «Що спочатку, що потім?».

хід заняття

I. Організаційний момент. (Створення емоційно - позитивного фону)

Здрастуй, сонце золоте! Пальцями правої руки

Здрастуй, небо блакитне! по черзі «вітаються»

Здрастуй, вільний вітерець! з пальцями лівої руки,

Здрастуй, маленький дубок! поплескуючи один одного

Ми живемо в одному краю - кінчиками, починаючи з великих

пальців.

Всіх ми вас вітаємо! Переплітають пальці замочком

і піднімають руки над головою.

Педагог вітає дітей і пропонує їм картки з зашифрованими схемами. Кожна дитина вибирає картки і проходить до свого столу, де знаходяться кольорові палички Кюїзенера.

II. Основна частина.

1. Вправа «Вгадай, що зашифровано?»

Педагог пропонує дітям розшифрувати схеми і відповісти на питання «Що зашифровано?».

Діти: На моїй зображенні зашифрований автобус (автомобіль, тролейбус, літак, пароплав).

Педагог: Ви розшифрували всі схеми. А як можна назвати ці предмети?

Діти: Транспорт.

Педагог: Правильно. Які види транспорту ви знаєте?

Діти: Наземний, повітряний, водний, підземний.

Педагог: До якого виду транспорту відноситься літак (пароплав, автомобіль, тролейбус?

Педагог: Хлопці, а як називається наземний транспорт, який рухається по рейках?

Діти: Залізничний.

Педагог: Правильно. Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо саме про залізничному транспорті, а допоможе нам в цьому наш друг веселий паровозик. Паровозик пропонує нам відправитися в далеке минуле і дізнатися, з чого все почалося.

Динамічна пауза «Поїзд»

За залізною, по дорозі,

Їде, їде паровоз,

Їде, їде паровоз,

Дві труби і сто коліс.

Діти йдуть один за одним «паровозиком», зігнувши руки в ліктях.

Їхати в поїзді тепло,

Глянь-но ти в вікно: Повертаються вправо, вліво, дивляться в «вікно», приклавши руку «козирком» до чола.

За вікном берізки, клени,

Це ліс - наш друг зелений. Піднімають руки вгору, як гілочки, опускають вниз, зображуючи гілки ялинок.

Стоп, паровоз, на галявину нас привіз! Зупиняються, озираються, потім сідають на стільчики.

Педагог: Хлопці, а як за старих часів люди добиралися в інші міста?

Діти: відповіді дітей.

Педагог: Абсолютно вірно люди їздили у візках, каретах запряжених кіньми (слайд 1). Як ви думаєте зручно їздити в цих візках?

Діти: Відповіді дітей.

Педагог: На світі було багато винахідників. І вони придумали, як можна поліпшити перевезення людей і товарів. Один винахідник придумав парову машину (слайд 2).

Хлопці, а чому цю машину назвали «Парова машина»?

Діти: Машина працювала на пару.

Педагог: Так хлопці, парова машина працювала на пару. Винахідники довго думали, і винайшли паровий візок і поставили її на рейки, так вийшов перший паровоз (слайд 3). Перший паровоз з'явився в Англії. У нас в Росії теж були винахідники це Юхим Олексійович і Мирон Юхимович Черепанови (слайд 4). Вони дізналися, що в далекій Англії є залізниця, де ходять паровози. У них виникла думка побудувати свій паровоз. Вони довго працювали і створили перший Російський паровоз. Такий паровоз призначався для перевезення вугілля та дров (слайд 5). Хлопці, як ви думаєте, люди були раді появі паровоза?

Діти: Так.

Педагог: Насправді люди були незадоволені. Перші паровози були дуже гучними, вони гриміли, шипіли, з труби йшов чорний дим. Але з часом люди стали розуміти, як зручний паровоз. Тепер можна було швидко дістатися до іншого міста. Люди стали будувати залізничні вокзали (слайд 6) і був виготовлений перший залізничний квиток (слайд 7). Йшов час, змінювався наш паровоз (слайд 8, 9, 10, 11). У наш час їздять вже не паровози, а поїзди. Зараз поїзди не працюють на вугіллі як перший паровоз, який рухався за допомогою пари, а заправляють спеціальним паливом (тепловози, багато поїздів працюють від електрики. (Слайд 12, 13, 14) Хлопці нам пора повертатися в групу.

Динамічна пауза «Поїзд»

Гра «Що спочатку, що потім?»

Педагог: Хлопці, пропоную зіграти в гру «Що спочатку, що потім?».

Педагог пропонує дітям вибрати картинки із зображенням парової машини, парової вози, першого паровоза, тепловоза, електровоза, сучасного поїзда сапсан і встати по порядку від першого паровоза до сучасного поїзда.

III. Підсумок заняття. Педагог пропонує дітям перерахувати, чим вони займалися.

Прикріплені файли:

istorija-razvitija-zheleznodorozhnogo-transporta_caq1u.pptx | 9623,38 КБ | Завантажено: 38